ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΟΠΛΟΟΟΟ…..

Επισκόπηση 13 δημοσιεύσεων - 31 έως 43 (από 43 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Beretta

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/06/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    147
    benelli-crioevo στις #308251

    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ,ΠΛΕΟΝ ΣΗΜΕΡΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΟΛΑ.ΑΝ ΕΧΕΙ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟ ΚΛΩΤΣΗΜΑ ΘΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΕΝΑ KICK-OFF ΣΗΛΙΚΟΝΗΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ.
    ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΤΑΠΕΙΝΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ, ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΠΡΑΓΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΘΕΤΑΙ ΤΟ ΟΠΛΟ!!!
    ΟΤΑΝ ΠΡΩΤΟΠΗΡΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΟΠΛΟ ΠΗΓΑ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΕΔΩ ΣΤΟ ΡΕΘΥΜΝΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΠΟΙΚΙΛΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΒAIKAL MP-153.ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΓΙΟΥΧΑΡΑΝΕ!!!!!ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΑ ΠΑΠΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΟΠΛΟ ΕΚΟΒΕ ΤΡΕΛΑ ΜΕ ΦΥΣΙΓΓΙΑ 33ΓΡ ΚΑΙ ΣΤΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΑ ΧΤΥΠΟΥΣΑ ΠΑΠΙΑ ΧΩΡΙΣ RED DOT ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΟΥ.
    ΑΝ ΤΟΥ ΚΑΘΕΤΑΙ ΤΟ ΟΠΛΟ ΟΛΑ ΟΚ!!!ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΙΟΡΘΩΝΟΝΤΑΙ!!!!

    ΣΩΣΤΟΣ. :lol:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #308250

    Παληκαρια δεν τηθεται θεμα για την κηνιση του παιδιου σηγουρα ηταν η ποιο σωστη ,βρηκαι το καταληλο ατομο (δασκαλος σκοποβολη )για να τον καθοδηγισει .Ειπαμαι τα αλλα απλος σηζιτιση κανουμαι .Εδω ο λαος αυτος αν για καθε κηνιση σημβουλευοταν το καταλιλο ατομο σηγουρα σημερα πολα πραγματα θα ηταν καλητερα . :lol: Τον ελληνας ειναι να καταφερεις να τον κανεις να δουλεψει και να βαλει τον εγωισμο του στην ακρη την ωρα της δουλειας αν τα καταφερεις μεχρι και Γιουρο σου φερνει :lol: :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/03/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    663
    RIOTDORO στις #308249

    Παληκαρια δεν τηθεται θεμα για την κηνιση του παιδιου σηγουρα ηταν η ποιο σωστη ,βρηκαι το καταληλο ατομο (δασκαλος σκοποβολη )για να τον καθοδηγισει .Ειπαμαι τα αλλα απλος σηζιτιση κανουμαι .Εδω ο λαος αυτος αν για καθε κηνιση σημβουλευοταν το καταλιλο ατομο σηγουρα σημερα πολα πραγματα θα ηταν καλητερα . :P Τον ελληνας ειναι να καταφερεις να τον κανεις να δουλεψει και να βαλει τον εγωισμο του στην ακρη την ωρα της δουλειας αν τα καταφερεις μεχρι και Γιουρο σου φερνει :lol: :lol:

    ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ :lol: ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ.!!!!!!!!! :P

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    472
    apsel στις #308243

    Για μένα σωστή επιλογή η Α400.
    Όμορφη εμφάνιση.
    Πολλές καινοτομίες τεχνολογικά.
    Πιό εύκολος καθαρισμός.
    Πιο καινούριο.Σε λίγους μήνες ίσως η SX3 να θεωρειται παλιό.
    Λογική τιμή στην Ελλάδα.Οι SX3 στο εξωτερικό πουλιούνται μισή τιμή απο ότι εδώ.(άγριο καπέλο κοροιδίστικο)

    :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    73
    epagkelmatias στις #170570

    Επειδή μας είχες πει ότι πήρες sx3 και σου λέγαμε και καλορίζικα.Άν ξαφνικά μάθατε κάτι κακό για την sx3 η κάτι κακό για το kick off της beretta δεν θα ήταν κακό να το πείτε και σε εμάς πριν την πατήσουμε.Óλες οι εταιρείες όσο μεγάλες κι άν είναι κατά καιρούς έχουν βγάλει πατάτες,ακόμη και η HONDA έχει βγάλει προβληματικές μηχανές(ελάχιστες αλλά έχει βγάλει) η κάποια συστήματα που τελικά δεν λειτούργησαν όπως θα περίμεναν οι εταιρείες στην πορεία και τελικά τα απέσυραν.Η FORD κάποτε είχε βγάλει ως extra ένα σύστημα που όταν το αυτοκίνητο εκινείτο χωρίς να το έχει βάλει κανονικά εμπρος ο ιδιοκτήτης του κλείδωναν αυτόματα οι πόρτες και μπλοκάριζε.Αποτέλεσμα όσα αυτοκίνητα έμπαιναν με σβηστή μηχανή σε πλυντήριο ήθελαν κλειδαρά για να φύγουν.Φυσικά και το απέσυρε και φυσικά οι ιδιοκτήτες αυτοκινήτων με αυτό το σύστημα ενημέρωσαν όποιον γνωστό τους ήταν ενδιαφερόμενος.Όλα αυτά στην Αμερική.Άν το κακό συνέβαινε στην Ελλάδα όσοι είχαν άλλα αυτοκίνητα θα απαντούσαν και θα σχολίαζαν ότι τα FORD είναι πατάτα ενώ όσοι είχαν FORD θα έβγαιναν να απαντήσουν ότι η FORD είναι η μεγαλύτερη και πιο εμπορική εταιρεία του κόσμου άρα για να βγάλει το συγκεκριμένο σύστημα είναι σωστό.Φυσικά κανείς δεν θα είχε δικηο.Και η FORD είναι μεγάλη εταιρεία φυσικά και το σύστημα ήταν λάθος.Γι αυτό ρώτησα.
    [/quotε
    ναι σωστα καταλαβες για την σχ3 αλλα τελικα δεν εκατσε ο διακανωνισμος…anyway….σημερα πηγα σκοπευτηριο..!!!σαφως θελω διορθωσεις και καθοδηγηση…ξεχωρα απο αυτο το οπλο μου αρεσε απιστευτα..!!!σας ευχαριστω και παλι ολους για τις ευχες σας…ελπιζω να τα λεμε και στο σκοπευτηριο..!!!οσο για την τιμη…………ειναι η προβλεπομενη τιμη μετρητης.η αρχικη ηταν 1890…..αν θυμαμαι καλα.!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #170894

    Απορω απλα πως το θεμα δεν ηταν μεταξυ Α400 και maxus αντι sx3 οχι οτι η τελευταια δεν ειναι αξιοπιστο οπλο. Πολυ καλοζυγιζμενο και το Α400 αλλα προσωπικα με εχουν κερδισει οι καινοτομιες της μαξους. Σε οποιαδιποτε περιπτωση να την χαρεις και πηγαινε οσο μποιο συχνα μπορεις σκοπευτηριο. Εκει μαθαινεις το οπλο σου και οχι στο βουνο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    73
    epagkelmatias στις #170912

    φιλε αντρεα αν διαβασες και πιο πριν…το πηγα λιγο με την εμφανιση και οχι με τα βαλιστικα κομματια..!!!το θεμα ειναι οτι πηγαινω τακτικα.!!!χωρις τρελα αποτελεσματα..δεν πτωουμαι ομως γτ εχω μαματο δασκαλο..!!!!χεχεχε…!!!!σε ευχαριστω πολυ κιολας…!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #306907

    Τον ιδιο ειχαμε. :rolleyes: Εισαι σε καλα χερια. Αλλα αδυνατω να πιστεψω οτι ο Λεο δεν σε προετρεψε σε πρωτη φαση για ποζε. Ειναι λιγο εκτος θεματος αλλα και εγω οπως αρκετοι αλλοι θεωρω οτι ο κυνηγος πρεπει να αρχιζει και να τελειωνει με δικαννο (σ ποζε) και καπου εκει χωραει και μια καραμπινα σαν εργαλειο. Στο μελλον φανταζομαι οτι θα ψαχτεις και για ενα τετοιο οπλο και θα δεις τις συγκινησεις μπορει να σου προσφερει και στο σκοπευτηριο και στο κυνηγι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #306896

    Τον ιδιο ειχαμε. :rolleyes: Εισαι σε καλα χερια. Αλλα αδυνατω να πιστεψω οτι ο Λεο δεν σε προετρεψε σε πρωτη φαση για ποζε. Ειναι λιγο εκτος θεματος αλλα και εγω οπως αρκετοι αλλοι θεωρω οτι ο κυνηγος πρεπει να αρχιζει και να τελειωνει με δικαννο (σ ποζε) και καπου εκει χωραει και μια καραμπινα σαν εργαλειο. Στο μελλον φανταζομαι οτι θα ψαχτεις και για ενα τετοιο οπλο και θα δεις τις συγκινησεις μπορει να σου προσφερει και στο σκοπευτηριο και στο κυνηγι

    Ποτέ μου δεν προτρέπω κάποιον να πάρει κάτι που δεν του αρέσει, μόνο και μόνο επειδή πιστεύω εγώ ότι βραχυπρόθεσμα ή μακροπρόθεσμα ίσως είναι καλύτερη επιλογή. Έτσι κι αλλιώς, σπανίως το πρώτο όπλο είναι και το τελευταίο. Και το αισθητικό κομμάτι της επιλογής είναι πολύ σημαντικό. Αφού του αρέσουν οι καραμπίνες, καλά έκανε και πήρε καραμπίνα. Εμένα η δουλειά μου είναι να το φέρω στα μέτρα του και να τον βοηθήσω να μάθει να το ρίχνει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    73
    epagkelmatias στις #170945

    Δεν με χαλαει που εισαι εκτος θεματος…εξαλου για αυτο ειναι το τοπικ…για συζητηση..!!!!κοιτα δν ειχα ποτε pose…για να ξερω τι οπλα ειναι..!!!το μονο που ξερω ειναι οτι μπορεις να επιλεξεις τσοκ..για μακρυνες κ κοντινες τουφεκιες. ταυτοχρονα.!!…σε αυτο οντως εχει πλεονεκτημα μεγαλο..!!τωρα στα ζυγισματα-κατανομες-καινοτομιες…δεν ξερω για ειμαι ακομα νεος..!!ελπιζω να τα μαθωα μα χωθω κ αλλο στο παιχνιδι.!!!!εσυ??τι οπλο εχεις;?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #306894

    Το πρωτο ξεκινημα εγινε με ενα 36 αρι μονοκανο δωρο του πατερα μου σε ηλικια 9 ετων. Ενα οπλακι που το καταευχαριστιθηκα. Μετα απο μεγαλο διαστημα αποχης μπηκα με ενα ταπεινο baikal s poze και αργοτερα πηρα ενα Browning citori το οποιο θεωρω σαν ενα all around οπλο αριστο για την χρηση που το θελω. Η επομενη αγορα θα ειναι μαλλον μια Μαξους αφου εμεινα εκπλεικτος απο το καλλο της ζυγιζμα και τις καινοτομιες που φερει.

    ΥΓ

    Ισως οταν ερθει η ωρα να την παρω καποιο δικανακι παλι να μου γυαλισει :rolleyes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #170947

    .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    73
    epagkelmatias στις #170948

    ειναι απολυτα λογικο λοιπον να θες μαξους!!!!παντα κατι θα μας γυαλισει…ευτηχως δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα.!!για ετσι δεν θα χε νοημα…

Επισκόπηση 13 δημοσιεύσεων - 31 έως 43 (από 43 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων