Ιχνηλατης – πορσελεν

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 241 έως 255 (από 276 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Πορσελέν

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    13
    kinigosever στις #294669

    αρα ουτε και συναδερφος!!! :D
    με τα πορσελεν δεν εχω τιποτα,ισα ισα στην Γαλλια υπαρχουν αρκετα καλα σκυλια,ασχετα αν αυτα που ειχα δει εγω εδω στην Ελλαδα,γελαω ακομα,ειδικα οταν εχω προβληματα βαζω και τα βλεπω στο youtube και μου φτιαχνουν το κεφι :)

    επειδη δεν ξερω πολλα απο λαγο,αυτο ακριβως ηθελα να μου εξηγησεις,για να μαθαινουμε και εμεις, Ποιοι οι λογοι που πιστευεις οτι ενω τα πορσελεν που ειναι και αυτοι τυπικοι ιχνηλατες μπορουν να βγαλουν λαγο στα μερη σου,ενω ολοι οι αλλοι οι ιχνηλατες δεν μπορουν;;;;;;

    εκτος αν προετοιμαζεις το εδαφος για κατι αλλο!!!

    αυτο με τη δοκιμη σε αλλο τοπο το θεωρω σωστο,με την τσαμπα φιλοξενια διαφωνω,τα πληρωνω παντα ολα για να μην εχω υποχρεωση μετα!!
    αρκει βεβαια αν βγει λαγος να κανεις και εσυ αυτο που ειπες!! [/size]:)
    αν και πρωτα πρεπει να παω καπου να κανονισω καποιον που με ειχε προσβαλει!!

    Γιατι ρε φιλε?
    Αγαμιες εχεις και ψαχνεις ευκαιρια?
    :P :D :D


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    74
    ΑΒΕΛ στις #176044

    Γιατι ρε φιλε?
    Αγαμιες εχεις και ψαχνεις ευκαιρια?

    ΣΩΣΤΟΣ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    348
    ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ! στις #294649

    Γιατι ρε φιλε?
    Αγαμιες εχεις και ψαχνεις ευκαιρια?
    :) :D :D

    η Ελλαδα κατστραφηκε απο ανθρωπους με μεγαλα και παχια λογια και με υποσχεσεις που δημιουργουσαν εντυπωση και παραπλανηση!!
    καιρος ειναι να δεχτουν τις συνεπειες,αν δεν βγαινουν αληθινοι στις υποσχεσεις τους!!
    στον τοπο μου,οταν λες κατι,ειναι θεμα τιμης μετα να το κανεις!!

    ετσι κι αλλιως kinigosever το χωριο θα καλοπερασει,εγω δεν θα παρω!! :) ετσι ειναι η υποσχεση!! :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    13
    kinigosever στις #294648

    η Ελλαδα κατστραφηκε απο ανθρωπους με μεγαλα και παχια λογια και με υποσχεσεις που δημιουργουσαν εντυπωση και παραπλανηση!!
    καιρος ειναι να δεχτουν τις συνεπειες,αν δεν βγαινουν αληθινοι στις υποσχεσεις τους!!
    στον τοπο μου,οταν λες κατι,ειναι θεμα τιμης μετα να το κανεις!!

    ετσι κι αλλιως kinigosever το χωριο θα καλοπερασει,εγω δεν θα παρω!! :) ετσι ειναι η υποσχεση!! :D

    Βρε σιγουρα,δεν διαφωνω μ αυτα που λες.
    Αλλα πολυ φοβαμαι οτι αν το τηρουσαμε δεν θαχε μεινει κανενας αγαμητος!!!!!

    :) :D :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    348
    ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ! στις #294630

    :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    74
    ΑΒΕΛ στις #176060

    αρα ουτε και συναδερφος!!!
    με τα πορσελεν δεν εχω τιποτα,ισα ισα στην Γαλλια υπαρχουν αρκετα καλα σκυλια,ασχετα αν αυτα που ειχα δει εγω εδω στην Ελλαδα,γελαω ακομα,ειδικα οταν εχω προβληματα βαζω και τα βλεπω στο youtube και μου φτιαχνουν το κεφι

    Επειδή σαν αγράμματος και αμόρφωτος χωριάτης δεν γνωρίζω από θεωρία αλλά η ίδια η ζωή με δίδαξε μόνο πράξεις για αυτό το λόγο λέγω τούτο….ΙΔΟΥ Η ΡΟΔΟΣ ΙΔΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΔΗΜΑ… και επειδή πάρα πολλά λέγονται και γράφονται όποιος έχει τα κότσια ας έρθει να με νικήσει εγώ με το πορσελεν και όποιος θέλει με ότι θέλει και με όσα θέλει και φυσικά θα πηδήξει και στο τέλος …..του προσφέρω λοιπόν φιλοξενία –πήδημα,, τη άλλο να πω δεν γνωριζω,για τη ορισμένη θεωρητική και περιηγητές των διαφόρων σαιτ μου θυμίζουν Ρούλα βροχοπουλου με τον αλβανό ……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    348
    ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ! στις #294617

    Επειδή σαν αγράμματος και αμόρφωτος χωριάτης δεν γνωρίζω από θεωρία αλλά η ίδια η ζωή με δίδαξε μόνο πράξεις για αυτό το λόγο λέγω τούτο….ΙΔΟΥ Η ΡΟΔΟΣ ΙΔΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΔΗΜΑ… και επειδή πάρα πολλά λέγονται και γράφονται όποιος έχει τα κότσια ας έρθει να με νικήσει εγώ με το πορσελεν και όποιος θέλει με ότι θέλει και με όσα θέλει και φυσικά θα πηδήξει και στο τέλος …..του προσφέρω λοιπόν φιλοξενία –πήδημα,, τη άλλο να πω δεν γνωριζω,για τη ορισμένη θεωρητική και περιηγητές των διαφόρων σαιτ μου θυμίζουν Ρούλα βροχοπουλου με τον αλβανό ……

    ρε Αβελ τωρα σε βρισκω αδιαβαστο,αλλο να θες να δεις αν αλλο σκυλι μπορει να βγαλει λαγο στον τοπο σου και αλλο να θες να συγκρινεις το σκυλι σου με αλλου, παιζοντας στην εδρα σου,αυτο δεν ειναι δικαιο,θα πρεπει να ειναι και τα δυο σε ξενο μερος!!!εκτος αν δεν εισαι σιγουρος για το σκυλι σου!!!

    θα ειμαι γυρω στις 8 Αυγουστου στην Πατρα,τα στοιχηματιζω ολα σε ενα γκεκικο ενος φιλου,αν πεισω τον φιλο φυσικα!!!εγω θα ειμαι κριτης!!

    η ζωη με αυτα που εχεις περασει θα επρεπε να σε ειχε μαθει σεμνοτητα και ταπεινοτητα,αλλα δεν το βλεπω!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    115
    thanos81 στις #176066

    Συνάδελφοι νομίζω ότι το μόνο που πηδήξαμε είναι η συζήτηση.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/04/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    68
    Doulger στις #294610

    Επειδή σαν αγράμματος και αμόρφωτος χωριάτης δεν γνωρίζω από θεωρία αλλά η ίδια η ζωή με δίδαξε μόνο πράξεις για αυτό το λόγο λέγω τούτο….ΙΔΟΥ Η ΡΟΔΟΣ ΙΔΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΔΗΜΑ… και επειδή πάρα πολλά λέγονται και γράφονται όποιος έχει τα κότσια ας έρθει να με νικήσει εγώ με το πορσελεν και όποιος θέλει με ότι θέλει και με όσα θέλει και φυσικά θα πηδήξει και στο τέλος …..του προσφέρω λοιπόν φιλοξενία –πήδημα,, τη άλλο να πω δεν γνωριζω,για τη ορισμένη θεωρητική και περιηγητές των διαφόρων σαιτ μου θυμίζουν Ρούλα βροχοπουλου με τον αλβανό ……

    [font=”Comic Sans MS”]ABΕΛ τα ίδια έκανες (και έλεγες) και σε άλλο φόρουμ και έγινε πάλι της τρελής …

    Το κυριότερο όμως για μένα είναι οτι μόνο σου μέλημε στο σάιτ αυτό είναι να μας πεις πόσο λατρεύεις τα Πορσελέν (αρχικά) βλέπε "ΛΑΤΡΗΣ ΤΩΝ ΠΟΡΣΕΛΕΝ" και στη συνέχεια να μας προκαλέσεις για κόντρα στα μέρη σου και να μας πείς πόσο αχτύπητα σκυλιά εχεις. Πάλι τα ίδια δηλαδή …

    Τελικά ποιος είναι ο απώτερος σκοπός σου ; Να ανεβάσεις την κυνοφιλία και το κυνήγι γενικότερα ; Πολύ αμφιβάλλω …

    Όσοι έχουν πραγματικά καλά σκυλιά, απλά προσπαθούν να τα κάνουν καλύτερα και δεν περιφέρονται απο σαιτ σε σαιτ να τα διαλαλούνε σαν γύφτοι, εκτός αν έχουν άλλα στο μυαλό τους … Ξέρεις τι εννοώ … καμιά γέννα να πουλήσουνε κανένα κοπροσκυλάκι για χρυσάφι κτλ :D

    Δεν επικροτώ τα περί πηδήματος και παρακαλώ συνάδελφοι να μην αναφέρετε ξανά τέτοιου είδους εκφράσεις αλλά νομίζω ΑΒΕΛ εσύ ξεκίνησες. Αν πιστεύεις οτι έχω έστω και 1% δίκιο σταμάτα τις ηλιθιότητες περί αχτύπητων κοπρόσκυλων και της έμμεσης διαφήμισης "κι οτι κάτσει" και πες κάτι πιο ενδιαφέρον.[/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    115
    tzenos στις #294605

    [size=3][font=”Comic Sans MS”]ABΕΛ τα ίδια έκανες (και έλεγες) και σε άλλο φόρουμ και έγινε πάλι της τρελής …

    Το κυριότερο όμως για μένα είναι οτι μόνο σου μέλημε στο σάιτ αυτό είναι να μας πεις πόσο λατρεύεις τα Πορσελέν (αρχικά) βλέπε "ΛΑΤΡΗΣ ΤΩΝ ΠΟΡΣΕΛΕΝ" και στη συνέχεια να μας προκαλέσεις για κόντρα στα μέρη σου και να μας πείς πόσο αχτύπητα σκυλιά εχεις. Πάλι τα ίδια δηλαδή …

    Τελικά ποιος είναι ο απώτερος σκοπός σου ; Να ανεβάσεις την κυνοφιλία και το κυνήγι γενικότερα ; Πολύ αμφιβάλλω …

    Όσοι έχουν πραγματικά καλά σκυλιά, απλά προσπαθούν να τα κάνουν καλύτερα και δεν περιφέρονται απο σαιτ σε σαιτ να τα διαλαλούνε σαν γύφτοι, εκτός αν έχουν άλλα στο μυαλό τους … Ξέρεις τι εννοώ … καμιά γέννα να πουλήσουνε κανένα κοπροσκυλάκι για χρυσάφι κτλ :D

    Δεν επικροτώ τα περί πηδήματος και παρακαλώ συνάδελφοι να μην αναφέρετε ξανά τέτοιου είδους εκφράσεις αλλά νομίζω ΑΒΕΛ εσύ ξεκίνησες. Αν πιστεύεις οτι έχω έστω και 1% δίκιο σταμάτα τις ηλιθιότητες περί αχτύπητων κοπρόσκυλων και της έμμεσης διαφήμισης "κι οτι κάτσει" και πες κάτι πιο ενδιαφέρον.[/font][/size]

    ……………………………………………………………………..
    ………………………………………………………………………
    …………………………………………………………………….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    348
    ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ! στις #294602

    Συνάδελφοι νομίζω ότι το μόνο που πηδήξαμε είναι η συζήτηση.

    φιλε Θανο εχεις δικιο,ηδη εσβησα τα δυο θεματα!!οι προσωπικες μας διαφορες δεν πρεπει να υπαρχουν εδω μεσα!!!εξαλλου σεβομαι και τον κ. Γιαννη!!
    ας γραψει ο καθενας οτι πιστευει,απλα ολα τα αλλα να γινονται στις αγορες πωλησεις!!!

    αντε παμε λοιπον να συζητησουμε για το κυνηγι………. μεσω ιντερνετ :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/04/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    68
    Doulger στις #294601

    ΦΙΛΕ DOULGER ΜΙΛΑΣ ΣΑΝ ΝΑ ΤΟΝ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΑΦΗΝΕΙΣ ΚΑΙ ΥΠΟΝΟΟΥΜΕΝΑ ΟΤΙ ΠΟΥΛΑΕΙ ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΑ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ?????ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΑ Ο ΑΒΕΛ????
    ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΛΕΣ ΑΥΤΑ………

    [font=”Comic Sans MS”]Το θέμα αφορά προσωπικά δυο ανθρώπων αλλά τείνει να γίνει δημόσια συζήτηση ! Δηλαδή Tzeno είναι ψέματα οτι διαφημίζει την "πραμάτεια" του άκομψα ; Κι όχι μόνο άκομψα αλλά και επίμονα ;

    Άσε που οι πληροφορίες μου λένε για φύκια και μεταξωτές κορδέλες ή αλλιώς σκ@τ@ με χρυσό περιτύλιγμα αν δεν καταλαβαίνεις.

    Το αν κάνει γέννες και πουλάει δεν ξέρω. Ξέρουν άλλοι που τους ενδιαφέρει το Πορσελέν. Εγώ μια διαπίστωση έκανα με βάση τον πρότερο βιο του σε άλλο φόρουμ (και απο κει τον ξέρω για να σου λυθεί η απορία) που τα έκανε πάλι θάλασσα διαφημίζοντας …[/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    74
    ΑΒΕΛ στις #294589

    [size=3][font=”Comic Sans MS”]ABΕΛ τα ίδια έκανες (και έλεγες) και σε άλλο φόρουμ και έγινε πάλι της τρελής …

    Το κυριότερο όμως για μένα είναι οτι μόνο σου μέλημε στο σάιτ αυτό είναι να μας πεις πόσο λατρεύεις τα Πορσελέν (αρχικά) βλέπε "ΛΑΤΡΗΣ ΤΩΝ ΠΟΡΣΕΛΕΝ" και στη συνέχεια να μας προκαλέσεις για κόντρα στα μέρη σου και να μας πείς πόσο αχτύπητα σκυλιά εχεις. Πάλι τα ίδια δηλαδή …

    Τελικά ποιος είναι ο απώτερος σκοπός σου ; Να ανεβάσεις την κυνοφιλία και το κυνήγι γενικότερα ; Πολύ αμφιβάλλω …

    Όσοι έχουν πραγματικά καλά σκυλιά, απλά προσπαθούν να τα κάνουν καλύτερα και δεν περιφέρονται απο σαιτ σε σαιτ να τα διαλαλούνε σαν γύφτοι, εκτός αν έχουν άλλα στο μυαλό τους … Ξέρεις τι εννοώ … καμιά γέννα να πουλήσουνε κανένα κοπροσκυλάκι για χρυσάφι κτλ :D

    Δεν επικροτώ τα περί πηδήματος και παρακαλώ συνάδελφοι να μην αναφέρετε ξανά τέτοιου είδους εκφράσεις αλλά νομίζω ΑΒΕΛ εσύ ξεκίνησες. Αν πιστεύεις οτι έχω έστω και 1% δίκιο σταμάτα τις ηλιθιότητες περί αχτύπητων κοπρόσκυλων και της έμμεσης διαφήμισης "κι οτι κάτσει" και πες κάτι πιο ενδιαφέρον.[/font][/size]

    Dulder Σε πληροφορώ ότι στην κινοφιλια και στα κυνηγόσκυλα ενώ αφιέρωση ένα κομμάτι από τον εαυτό μου με τεράστιες προσπάθειες πολύ κόπο και μόχθο,, για να έρθω στο σημείο το όποιο είμαι σήμερα και εννοώ παρά πολλά πράγματα που δεν είναι του παρόντος να αναφερθουν,,ειμαι πάρα πολύ περήφανος για τα σκυλιά μου δεν είναι κακό όταν προκαλείσαι να αναφέρεις τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα των σκυλιών και ιδικά των συγκεκριμένων σκυλιών των πορσελεν που πραγματικά λατρεύω και είναι ένα κομμάτι της οικογένειας μου ,,,Δεν έχω λόγους να περιφέρομαι σε κανένα σαιτ,, για τη διαβάζω παρά πολύ καιρό και σπάνιες φορές έχω παρέμβει ,,δεν έχω προσωπική κόντρα με κανέναν ,,απλά στη ζωή του κάθε ανθρώπου συμβαίνουν και ατυχές στιγμές ,,,δεν κάνω γέννες δεν πουλώ σκυλιά ,,,έχω άλλους πώρους στην ζωή μου για να ζήσω οι φίλοι σου θα σε έχουν πληροφόρηση πιστευω,,.και στον φίλο που ρωτούσε για τα πορσελεν του έγραψα να του στείλω έτοιμο σκυλί για να γνωρίσει την φυλή και όχι να του πουλήσω ,που όταν έχεις σκυλιά άξια και ικανά δεν είναι κακό να δόσης σκυλιά άξια και ικανά και δεν μηλαω για κουτάβια που δεν ξέρης τη μέλη γενέσθαι μηλαω για σκυλιά έτοιμα,, εάν λοιπόν έχεις παρακολούθηση τα βίντεο μου και μπορείς να κρήνης ανεπηρέαστα είμαι σίγουρος ότι εκτιμάς την προσπάθεια μου για τη σαν κυνηγός μπορείς να εκτιμήσεις ότι είναι ύστερα από πολύ κόπο για να φτάσουν σε αυτό το σημείο σε αυτήν την ηλικία που είναι σημερα,,παρεξιγισες την λέξη ΑΧΤΙΠΗΤΟΣ,,,ναι φίλε μου είμαι περήφανος δεν το λέω για να προκαλέσω κανέναν στην ζωή μου είμαι πολύ μετριόφρων άνθρωπος αλλά στα συγκεκριμένα σκυλιά δηλαδή στα σκυλιά μου ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΧΤΥΠΙΤΟΣ..με αυτό που γράφω δεν σιμενη ότι και άλλοι συνάδελφοι δεν είναι και αυτοί ΑΧΤΥΠΗΤΟΙ δεν έχουν και αυτοί ικανά και άξια σκυλια,,,,,,αναφερεσαι ότι προκαλώ στην έδρα μου και η πρόκληση –πρόσκληση -δεν είναι κακό πάντα με την καλή έννοια τη να κάνω εγώ αναλαμβάνω την φιλοξενία στους συναδέλφους που δεν γνωρίζω και μπορούν να συνδυάσουν στην σημερινή οικονομική κρίση για όλους μας εκπαιδευτικά και διακοπές και έχει μόνο τα έξοδα μετακίνησης του τη πρέπει να κάνω να πληρώσω σε άλλο μέρος,,, τα οικονομικά μου δεν μου το επιτρέπουν φυσικά μέχρι να πουλήσω κανένα βρομοσκιλο,,,χαχαχαχαχαχαχα όταν αναφέρομαι πρέπει να φέρει και αυτός σκυλί το αναφέρω για τη στο παρελθόν υπήρχαν παρατράγουδα που ίσως μπορεί να μην γνωρίζεις ,,,,αναφέρεσαι ότι όποιος ασχολείται με την κυνοφιλια και κυνήγι προσπαθεί να κάνη τα σκυλιά του καλύτερα φίλε μου μου έχεις πιάσει τον παλμό είναι ένα πράγμα που με βασανίζει τη είναι αυτό που μπορώ να κάνω περισσότερο και δεν βρίσκω τίποτα το λέω πραγματικά τα κυνηγώ όπως θέλω δυο –δυο –τρία δυο-ένα ένα –άλλα μαζί –με φωνές –χωρίς φωνές –μην αναφέρθης που κάνω διαφήμιση δεν πουλαω και μόλις πουλήσω πρώτα θα έρθουν να τα δουν και μετά θα πουλησω,σου κάνω λοιπόν δημόσια πρόταση έλα στο μέρος μου με την οικογένεια σου να σε φιλοξενήσω και είμαι σίγουρος που θα αναθεώρησης πολλά πράγματα για τα σκυλιά μου…ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΩ ΦΥΚΙΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑΞΩΤΕΣ ΚΟΡΔΕΛΕΣ… ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΜΑΣ ΕΝΩΝΕΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΧΩΡΙΖΕΙ….

    Ζητώ ταπεινά συγγνώμη από τους συναδέλφους αλλά έπρεπε να δοθούν ορισμένες εξήγησης κατά την άποψη μου δεν βοηθείται ι κυνοφιλια και το κυνήγι πίσω από την ανωνυμία…..ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΝΟΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    115
    tzenos στις #176077

    ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΕΚΤΡΟΦΗΣ ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΟΝ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙ ΑΥΤΟΣ ΤΗΝ ΕΚΤΡΟΦΗ
    ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΔΩΣΤΕ ΑΠΟΛΥΤΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΑΙ ΠΟΛΛΑ…..
    http://www.youtube.com/watch?v=_z-FDCbspXU…player_embedded

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #294572

    …εξαλλου σεβομαι και τον κ. Γιαννη!!
    ας γραψει ο καθενας οτι πιστευει,απλα ολα τα αλλα να γινονται στις αγορες πωλησεις!!!
    αντε παμε λοιπον να συζητησουμε για το κυνηγι………. μεσω ιντερνετ :D

    [font=”Comic Sans MS”]Ευχαριστώ, πολύ ευγενικό και με ικανοποιεί γιατί μου δίνεις την ευκαιρία να πω πως το θέμα ξέφυγε γιατί δεν υπάρχει σεβασμός ΜΕΤΑΞΥ μας. ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΕΚΤΙΜΗΣΗ στον ΣΚΥΛΟ είτε είναι κυνηγόσκυλο, είτε φύλακας, είτε συντροφιάς… είτε ένας χαζός σκύλος.
    Αγνοούμε (γενικά μιλάω) τον σκύλο σύντροφο και εκθειάζουμε τον σκύλο τάδε ράτσας, αγνοούμε την καλλιέργεια των ικανοτήτων κάθε ατόμου και "διυλίζουμε τον κώνωπα" για το τι, που, πότε, ποιος…. έλα να δεις…. βιντεάκια… αυτού που ο καθένας μας έχει σαν ιδεατό στο μυαλό του, στο δικό του μυαλό. Αυτό που έχει το δικό μου μυαλό ΠΡΕΠΕΙ να έχει και το δικό σου, δεν μπορεί να σου αρέσει το μαύρο αφού σε εμένα αρέσει το άσπρο. Καλά εντάξει, και το μαύρο καλό είναι αλλά σαν το άσπρο κανένα. Εγκαταλείπουμε τόσο εύκολα τους κανόνες επικοινωνίας μεταξύ μας όσο εύκολα αγνοούμε πως πρέπει να γνωρίζουμε να επικοινωνούμε με τον σκύλο μας. Προσκολλάμε σε μία φυλή, την εκθειάζουμε, την πιστεύουμε, προσπαθούμε να την διαδώσουμε (και καλά κάνουμε) αλλά αν δεν έχουμε την ευαισθησία να θαυμάσουμε, να ικανοποιηθεί η ματιά μας, το μυαλό και η ψυχή μας με μια καλή ενέργεια ενός σκύλου ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ φυλής και χρησιμότητας τότε δεν είμαστε κυνόφιλοι αλλά κυνοχρήστες. Ο κυνηγός έχει ένα και μόνο εργαλείο,το γεμάτο όπλο. Τα πόδια του, τα μάτια του, τα χέρια του, το μυαλό του, οι γνώσεις του και οι ικανότητές του ΣΥΝΔΡΑΜΟΝΤΑΙ /ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ από έναν σύντροφο που διαθέτει χαρίσματα που στερείται ο ίδιος. Μη μου πείτε πως αυτός ο σύντροφος ανήκει σε μία και μόνη φυλή (υπαρκτή ή μη).
    Στις σελίδες που πέρασαν διάβασα πολλές σωστές θέσεις αλλά και πολλές αναχρονιστικές θεωρίες καφενείου… δυστυχώς ακόμη βαθιά ριζωμένες. Δεν πήρα θέση γιατί ήμουν σίγουρος πως το θέμα ξέφευγε, εξάλλου έχω ήδη τοποθετηθεί σε αυτά πολλές φορές, έτσι προτιμούσα απλά να παρακολουθώ. Αναλογίστηκα πόσες φορές έχω δέσει τον σκύλο μου στον κυνηγότοπο και χάζευα ξένους σκύλους πουλόσκυλα ή λαγόσκυλα και ευχόμουν να μου δοθεί ευκαιρία να συγχαρώ τους ιδιοκτήτες των… και εδώ, άγνωστοι μεταξύ αγνώστων, να κοντράρουμε;
    Ας συνεχίσει η κουβέντα πιο εποικοδομητικά.
    Φιλικά[/font]

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 241 έως 255 (από 276 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων