Ιχνηλατης – πορσελεν

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 256 έως 270 (από 276 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Πορσελέν

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    115
    thanos81 στις #176084

    Κύριε Γιάννη Καλημέρα,

    Συγχαρητήρια για την τοποθέτηση και συμφωνώ απόλυτα μαζί σας.
    Ελπίζω ότι θα επικρατήσει η λογική και θα δούμε τοποθετήσεις και απόψεις συναδέλφων με πάθος για την φυλή που
    λατρεύουν αλλά όχι ισοπεδωτικές και ειρωνικές για συναδέλφους με διαφορετικές απόψεις και προτιμήσεις όσο αφορά
    την φυλή που προτιμούν να κυνηγούν.
    Επίσης, θα συμφωνήσω με τον όρο <<ΚΥΝΟΧΡΗΣΤΕΣ>> όσο υποτιμητικώς κι αν είναι γιατί με τις πράξεις μας τον έχουμε
    κερδίσει.
    Στην κυνηγετική μου πορεία, με πολλές δεκαετίες στην πλάτη, έναν σκύλο θαύμασα και δυστηχώς δεν ήταν δικός μου
    αλλά συναδέλφου που έτυχε να κυνηγάμε στην ίδια περιοχή, να κυνηγά λαγό 3 ώρες, πραγματικές και όχι καφενίου,
    που με ανάγκασε, όπως λέτε και εσείς να δέσω τον σκύλο μου και να κάθομαι να θαυμάζω αυτό το άριστο σκυλί.
    Δεν αναφέρω φυλή για ευνόητους λόγους.
    Ας κάνουμε λοιπόν μια καινούργια αρχή χωρίς αφορισμούς για τις απόψεις του καθενός και μην ξεχνάμε ότι μπορεί να μάθουμε
    πράγματα και από αυτούς που θεωρούμε υποδιαίστερους μας.

    Καλημέρα και καλή εβδομάδα

    Φιλικά Θάνος


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #176164

    Ας συνεχίσει η κουβέντα πιο εποικοδομητικά.

    Τι έγινε ρε παιδιά; γιατί τόση ησυχία; Εξαντλήθηκε το θέμα ή άρχισαν οι διακοπές;
    Λοιπόν, παίρνω παρουσίες:

    thanos81
    ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ!
    ΑΡΑΠΗΣ
    psiras
    reload79
    Doulger
    slatsTHOMAS
    kryptia-e
    ermis
    ΑΒΕΛ
    kinigosever
    apnous
    dimitris70
    vilanova
    tzenos
    PAGONISSTELIOS
    falcon
    FUDAS
    twins
    ΤΑΜΠΙ
    neos_toyfekaleyris
    Ξέχασα κανέναν;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    313
    ermis στις #176165

    Τι έγινε ρε παιδιά; γιατί τόση ησυχία; Εξαντλήθηκε το θέμα ή άρχισαν οι διακοπές;
    Λοιπόν, παίρνω παρουσίες:

    Μπαααααα ολοι εδω ειμαστε. Απλα δεν εχει ενδιαφερον η εποικοδομοτικη συζητηση.
    Καποιοι πρεπει να μιλανε για αιθερες, αλλοι για κοπριτες, αλλοι για εμπορους και απατεωνες.
    Διαφορετικα δεν εχει νοημα…………..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    115
    thanos81 στις #176184

    Διακοπές δεν το βλέπω ή αν είναι μην το μαρτυρήσετε και μας διαβάσουν οι ιθύνοντες και μας πάρουν
    ότι μας έχει απομείνει εάν μας έχει.
    Ερμή μάλλον για εκπαιδευτικά είναι και θα μείνουμε πάλι πίσω όταν αρχίσει η εξεταστική Σεπτεμβρίου,
    τουλάχιστον εγώ το βλέπω πάλι σε μικρή κατηγορία θα παίξω έχω καθαρόαιμο.
    Μην πάρει φωτιά πάλι κανείς πλάκα κάνουμε.

    Φιλικά

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    74
    ΑΒΕΛ στις #294360

    Διακοπές δεν το βλέπω ή αν είναι μην το μαρτυρήσετε και μας διαβάσουν οι ιθύνοντες και μας πάρουν
    ότι μας έχει απομείνει εάν μας έχει.
    Ερμή μάλλον για εκπαιδευτικά είναι και θα μείνουμε πάλι πίσω όταν αρχίσει η εξεταστική Σεπτεμβρίου,
    τουλάχιστον εγώ το βλέπω πάλι σε μικρή κατηγορία θα παίξω έχω καθαρόαιμο.
    Μην πάρει φωτιά πάλι κανείς πλάκα κάνουμε.

    Φιλικά

    Έτσι λίγο για να αρχίσουμε φίλε είμαι σίγουρος που με το καθαρόαιμο θα ξεσκίσεις χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ-πλάκα κανω μην παρεξιγιθω παλι κυριε συντονιστα ολοι εδώ ειμαστε αλλα περιμενουμε ποιος θα αναψη την φωτια εγω πάντως έχω έτοιμα τα προσανάμματα….ΠΟΡΣΕΛΕΝ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    115
    tzenos στις #176211

    ΠΑΡΟΝ ΚΑΙ ΕΓΩ………………………

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    348
    ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ! στις #294358

    κ.Γιαννη,καμια φορα οταν γραφετε,νοιωθω τοσος μικρος,που σκεφτομαι πως αυτα που γραφω μπορει να ειναι ολα λαθος!!!

    πιστευω οτι σε αυτην την ενοτητα,οσο αφορα το πορσελεν,δεν εχουμε να πουμε τιποτα αλλο και μπορουμε να συνεχισουμε στο ΛΑΓΟΣΚΥΛΑ-ΛΑΓΟΤΟΠΟΙ!!

    το μονο σημειο που με ενδιεφερε απο τις 13 σελιδες ηταν αυτη που συζητουσαμε για ζευγαρωματα,αναπαραγωγους και χημειες μεταξυ των σκυλων,αλλα καποιοι τα χαρακτηρισαν ακαταλαβιστικα!!απο την αλλη ομως προσπαθουν να κανουν εκτροφη :lol: ,πως το κανουν αυτο;;;;;;;;;;μπορειτε να μου πειτε εσεις;;;;

    κ.Γιαννη,συγνωμη αλλα δεν μπορω να κανω συζητηση με ανθρωπους που λενε οτι δεν εχουν πουλησει σκυλια και να το δηλωνουν με ειλικρηνεια και ταυτοχρονα να υπαρχουν πανω απο 10 αγγελιες τους σε περιοδικα και εφημεριδες!!!ετσι ειναι ο χαρακτηρας μου,ειμαι κολλημενος!!!δεν μπορω τα ψεμματα!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    348
    ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ! στις #294356

    Μπαααααα ολοι εδω ειμαστε. Απλα δεν εχει ενδιαφερον η εποικοδομοτικη συζητηση.
    Καποιοι πρεπει να μιλανε για αιθερες, αλλοι για κοπριτες, αλλοι για εμπορους και απατεωνες.
    Διαφορετικα δεν εχει νοημα…………..

    τους ειρωνες ξεχασες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    313
    ermis στις #294355

    τους ειρωνες ξεχασες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    α ναι, sorry
    η αληθεια παντως ειναι, οτι τα πιο πολλα γραφονται οταν η συζητηση ξεφευγει. Λιγο κοντρα, λιγο αποδοκιμασια, λιγο απο ολα, περναει η ωρα. Αντε ας μεταφερθουμε αλλου, αφου για τα πορσελεν τα ειπαμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/04/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    68
    Doulger στις #176214

    Λοιπόν παίδες συνάδελφοι πως πάνε τα εκπαιδευτικά ;

    Έχει αρχίσει να με προβληματίζει το τελευταίο διάστημα (2 – 3 εβδομάδες) η συμπεριφορά των λαγών, που σέρνουν πολύ εύκολα. Χθες απο τρια "σηκώματα" και τα τρία μπροσαλευτός όπως λέμε εδω. Το ίδιο και φίλοι μου που μιλάμε, σε άλλα μέρη και μάλιστα όχι πολυ κυνηγημένα (για να προλάβω μερικούς οτι φταίει μόνο αυτό) το 90% μπροσάλεψαν και δεν άφησαν τα σκυλιά να πλησιάσουν καθόλου.

    Πιστεύω είναι λόγω εποχής, μορφολογίας του εδάφους (πιο πυκνό), κυνηγετικής πίεσης αλλά και γενικότερης αλλαγής της συμπεριφοράς του θηράματος τα τελευταία χρόνια.

    Οι δικές σας τελευταίες έξοδοι πώς πήγαν;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    500
    dimitris70 στις #176215

    Μολις αρχιζει να ξερενετε το χορτο μην περιμενεις να δεις λαγο θα φευγει ποιο γρηγορα και δεν θα μπορουν να των πλησιασουν τα σκυλια αυτο γινετε παντα και οχι μονο τωρα,απο ποια περιοχη εισαι?

    Τα εκπαιδευτικα πανε καλα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    74
    ΑΒΕΛ στις #176217

    Συνάδελφοι το ίδιο συμβαίνει και εδώ στον τόπο μου σπάνια γίνεται να σηκώσουν τα σκυλιά λαγό από το γατάκι του της περισσότερες φορές ξεσέρνει φυσικά πάντα εξαρτάται το σημείο το όποιο πηγαίνουμε για εκπαιδευτικά εάν είναι σε κάμπο που είναι και ποιο δύσκολα πιστεύω ότι ξεσέρνουν για τη λόγο ζέστης δεν γιατακιαζουνε και είναι και πολικινιγυμενη με αποτέλεσμα μόλις ακούσουν κουδούνι ξεσέρνουν….

    http://www.youtube.com/watch?v=DZvJQXjLvHo για σενα που σε τρωει το κολ……….ι σου βγαλε τα γρασα αφιερομενο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1007
    reload79 στις #294351

    Συνάδελφοι το ίδιο συμβαίνει και εδώ στον τόπο μου σπάνια γίνεται να σηκώσουν τα σκυλιά λαγό από το γατάκι του της περισσότερες φορές ξεσέρνει φυσικά πάντα εξαρτάται το σημείο το όποιο πηγαίνουμε για εκπαιδευτικά εάν είναι σε κάμπο που είναι και ποιο δύσκολα πιστεύω ότι ξεσέρνουν για τη λόγο ζέστης δεν γιατακιαζουνε και είναι και πολικινιγυμενη με αποτέλεσμα μόλις ακούσουν κουδούνι ξεσέρνουν….

    [url=”http://www.youtube.com/watch?v=DZvJQXjLvHo”]http://www.youtube.com/watch?v=DZvJQXjLvHo[/url] για σενα που σε τρωει το κολ……….ι σου βγαλε τα γρασα αφιερομενο

    file mas parousiazeis ta skilia sou panta se meros me tis idanikoteres sinthikes apo plevras ixnilasias olo se tetoia meroi kinigas me xortaraki prasino kai igrasia sto full??
    sto diko moy meros afto ton kairo kaigetai o topos apo tin ksera pou epikratei
    otan les oi theoi tis dioksis ti ennoeis giati an eixan toso dioksi pou les olo kai kapoio lago tha mas edixnes stin kamera
    ta dika moy skilia me 35 vatmous kai se edafos ksero kai petroto kinigane ton lago merikes fores 1.30 ora+ kai leo oti den exoun kai poli dioksi
    mia skila pou eixame prin 12 xronia kinigouse ton lago me ksera 2-3 ores kai otan oi sinthikes itan evnoikes ton xeimona kinigouse apo to proi mexri arga to apogevma afti nomizo itan thea tis dioksis
    sto thema tis dioksis nomizo oti ipervaleis ligo etsi den einai??
    se pournari kai se meros petroto kinigas katholou na mas dikseis kanena vinteaki??

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    313
    ermis στις #294350

    file mas parousiazeis ta skilia sou panta se meros me tis idanikoteres sinthikes apo plevras ixnilasias olo se tetoia meroi kinigas me xortaraki prasino kai igrasia sto full??
    sto diko moy meros afto ton kairo kaigetai o topos apo tin ksera pou epikratei
    otan les oi theoi tis dioksis ti ennoeis giati an eixan toso dioksi pou les olo kai kapoio lago tha mas edixnes stin kamera
    ta dika moy skilia me 35 vatmous kai se edafos ksero kai petroto kinigane ton lago merikes fores 1.30 ora+ kai leo oti den exoun kai poli dioksi
    mia skila pou eixame prin 12 xronia kinigouse ton lago me ksera 2-3 ores kai otan oi sinthikes itan evnoikes ton xeimona kinigouse apo to proi mexri arga to apogevma afti nomizo itan thea tis dioksis
    sto thema tis dioksis nomizo oti ipervaleis ligo etsi den einai??
    se pournari kai se meros petroto kinigas katholou na mas dikseis kanena vinteaki??

    Αυτο το μερος δεν το θεωρω απο τα πιο ευκολα. Το πουρναρι απο τα μερη που εχω κυνηγησει μου φαινεται το πιο ευκολο.
    Σε πετροτο θα ηθελα να τα δω κι εγω. Να δω πως το δουλευουν.
    Τη διωξη δεν ειναι καλυτερα να την μετραμε με τα χιλιομετρα και οχι με την ωρα?
    Μια μικρη κριση για τα σκυλια στο βιντεο: Πανε σαν πορσελεν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #176232

    Λοιπόν, αφήνουμε αυτή την σελίδα μόνο για τα Πορσελέν και πάμε στα ΛΑΓΟΣΚΥΛΑ _ ΛΑΓΟΤΟΠΟΙ, μετέφερα τα τελευταία σχόλια για να υπάρξει ροή.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 256 έως 270 (από 276 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων