Ιχνηλατης – πορσελεν

Επισκόπηση 9 δημοσιεύσεων - 271 έως 279 (από 279 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Πορσελέν

• Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2009

Αρ. μηνυμάτων:
    74
    ΑΒΕΛ στις #294323

file mas parousiazeis ta skilia sou panta se meros me tis idanikoteres sinthikes apo plevras ixnilasias olo se tetoia meroi kinigas me xortaraki prasino kai igrasia sto full??
    sto diko moy meros afto ton kairo kaigetai o topos apo tin ksera pou epikratei
    otan les oi theoi tis dioksis ti ennoeis giati an eixan toso dioksi pou les olo kai kapoio lago tha mas edixnes stin kamera
    ta dika moy skilia me 35 vatmous kai se edafos ksero kai petroto kinigane ton lago merikes fores 1.30 ora+ kai leo oti den exoun kai poli dioksi
    mia skila pou eixame prin 12 xronia kinigouse ton lago me ksera 2-3 ores kai otan oi sinthikes itan evnoikes ton xeimona kinigouse apo to proi mexri arga to apogevma afti nomizo itan thea tis dioksis
    sto thema tis dioksis nomizo oti ipervaleis ligo etsi den einai??
    se pournari kai se meros petroto kinigas katholou na mas dikseis kanena vinteaki??

Συνάδελφε σε καταλαβαίνω μπορεί κατά την άποψη σου να έχεις και δίκαιο αλλά τα πράγματα είναι πολύ διαφορετικά από ότι νομίζεις και εδώ τα πάντα είναι ξερά και φυσικά ο κάθε τόπος έχει της δυσκολίες του σε εμάς εδώ για να σήκωσης λαγό εκεί που κυνηγώ εγώ πρέπει να έχεις το χριστό μπάρμπα η παλαιότεροι κυνηγοί έλεγαν ( όταν τα σκυλιά βγάζουν λαγό στα λιμα είναι απεχτα) τώρα τον λαγό που είναι ακρολογκια είναι πανεύκολος όπως καταλάβεις είναι πολύ δύσκολο να δείξω όλες της φάσεις για τη ξεκινώ τον λαγό από την βοσκή και μετά στο ξεφολιασμα τώρα φίλε μου να βλέπεις τα σκυλιά να κυνηγούν το θήραμα για τον καθένα μας είναι θέμα αρχής αλλά μόνο για εσένα θα κάνω μια εξαίρεση και θα σου ανεβάσω ένα σημερινό βίντεο να δεις λαγό και δεν πρόκειται ποτέ να το ξανακανω,τωρα κατά την ταπεινή μου άποψη στο χαμηλό πουρνάρι και σε διάφορα βίντεο που βλέπω εάν κυνηγούσα εκεί θα τους είχα ξεσκίσει για τη εάν ένα βουνό σε εμάς εδώ έχει 2 λαγούς για παράδειγμα στην Κρήτη έχει 20 το λέω για τη έχω παει,,,,πετρα και εδώ έχουμε πέτρα αλλά εάν θέλεις να δεις σκέτο πέτρα είχα πάει στην Λευκάδα που ήταν σκέτο πέτρα και δες αλλά βίντεο τα πορσελεν τα δικά μου είναι αψοχα είναι θεοί όσο και εάν αυτό ακούγεται άσχημα το θεοί είναι σχήμα λόγου είναι άριστα πες μου ποιος έχει σκυλιά 7 πορσελεν και να τα δουλεύει όπως θέλει 2 μαζί 4 μαζί 7 μαζί καβάλα ελεύθερα τη να πούμε για τα σκυλιά που αμολανε στο βουνό και πιάνουν καρτέρια όχι φίλε μου εγώ ζω κάθε στιγμή είμαι κυνηγός και όχι συλλέκτης κρέατος και υπάρχει η εκδοχή φέτος να κυνηγώ και χωρίς ντουφέκι μόνο με τα σκυλιά….

Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2009

Αρ. μηνυμάτων:
    74
    ΑΒΕΛ στις #294321

[size=4][font=”Comic Sans MS”]Λοιπόν, αφήνουμε αυτή την σελίδα μόνο για τα Πορσελέν και πάμε στα ΛΑΓΟΣΚΥΛΑ _ ΛΑΓΟΤΟΠΟΙ, μετέφερα τα τελευταία σχόλια για να υπάρξει ροή. [/font][/size]

Κύριε Νικολακοπουλε σας σέβομαι και σας εκτιμώ αν και δεν σας ξέρω προσωπικά το ήθος σας και η προσπάθεια σας για την κυνοφιλια σας καθιστά στα μάτια μου σαν ένα κυνοφιλο πρότυπο….
    Οφείλω όμως να επισημάνω στην τοποθέτηση σας που σε γενικές γραμμές συμφωνώ ότι εδώ δεν είμαστε ζωοφιλική οργάνωση είναι ένα σαιτ κυνηγών και μια ενότητα που μιλεί για συγκεκριμένη ράτσα και τυχαίνει να είμαι εραστής εραστής επίσης είμαι στον καλό το σκύλο αλλά υπαρχή διαφορά ο καλώς που προέκυψε βάση κυνοφιλικο έργω ( με ότι αυτό περιλαμβάνει κόπο μόχθο και χρήμα ) και ο σκύλος αλεξιπτωτιστής που έτυχε στα χεριά ενός συναδέλφου κυνηγού…
    Εγώ αντιπροσωπεύω τον κυνοφιλο κυνηγό που έχει επιλέξει το δύσκολο δρόμο εκθέτω σε βιντεακια τα σκυλιά μου και δέχομαι καλοπροαίρετα και κακοπροαίρετα σχόλια με δεδομένη αυτή την προσπάθεια δέχομαι όλες της κριτικές ………….δεν ανέχομαι τους αλεξιπτωτιστές κυνηγούς …………………….δεν ανέχομαι τους κυνηγούς του καναπέ…..
    ΔΕΝ ανέχομαι να με κρίνουν άσχετοι που δεν έχουν καμία σχέση με την κυνοφιλια δεν είναι κυνηγοί αλλά συλλέκτες κρέατος ….

Με εκτίμηση.

Σγουρος Παύλος Κέρκυρα…

Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2009

Αρ. μηνυμάτων:
    74
    ΑΒΕΛ στις #176252

http://whttp://www.youtube.com/watch?v=56L6TVXB1ZI ww.youtube.com/watch?v=MDircCDXu7U

Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/11/2009

Αρ. μηνυμάτων:
    136
    slatsTHOMAS στις #294319

Aβελ με μπερδεύεις, Ως πριν δεν ήσουν ο Σγουρός? Τώρα?????????? :lol: :D

Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/5/2003

Αρ. μηνυμάτων:
    4105
    Kalliston Hellas στις #294270

Κύριε Νικολακοπουλε σας σέβομαι και σας εκτιμώ αν και δεν σας ξέρω προσωπικά το ήθος σας και η προσπάθεια σας για την κυνοφιλια σας καθιστά στα μάτια μου σαν ένα κυνοφιλο πρότυπο….
    Οφείλω όμως να επισημάνω στην τοποθέτηση σας που σε γενικές γραμμές συμφωνώ ότι εδώ δεν είμαστε ζωοφιλική οργάνωση είναι ένα σαιτ κυνηγών και μια ενότητα που μιλεί για συγκεκριμένη ράτσα και τυχαίνει να είμαι εραστής εραστής επίσης είμαι στον καλό το σκύλο αλλά υπαρχή διαφορά ο καλώς που προέκυψε βάση κυνοφιλικο έργω ( με ότι αυτό περιλαμβάνει κόπο μόχθο και χρήμα ) και ο σκύλος αλεξιπτωτιστής που έτυχε στα χεριά ενός συναδέλφου κυνηγού…
    Εγώ αντιπροσωπεύω τον κυνοφιλο κυνηγό που έχει επιλέξει το δύσκολο δρόμο εκθέτω σε βιντεακια τα σκυλιά μου και δέχομαι καλοπροαίρετα και κακοπροαίρετα σχόλια με δεδομένη αυτή την προσπάθεια δέχομαι όλες της κριτικές ………….δεν ανέχομαι τους αλεξιπτωτιστές κυνηγούς …………………….δεν ανέχομαι τους κυνηγούς του καναπέ…..
    ΔΕΝ ανέχομαι να με κρίνουν άσχετοι που δεν έχουν καμία σχέση με την κυνοφιλια δεν είναι κυνηγοί αλλά συλλέκτες κρέατος ….

Με εκτίμηση.

Σγουρος Παύλος Κέρκυρα…

[font=”Comic Sans MS”]Αβε ΑΒΕΛ, Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, πολύ ευχαρίστως να γνωριστούμε και προσωπικά, σίγουρα θα έχουμε πολλά να πούμε.
    Η τοποθέτηση μου δεν αφορούσε κανέναν αποκλειστικά, εξάλλου το σημείωσα πως μιλούσα γενικά, η υπογράμμιση αυτή έγινε επειδή ανέφερα "βιντεάκια". Γενικώς δεν βλέπω τα DVD που μοιράζουν τα διάφορα έντυπα καθώς και τα 2-3 λεπτών βιντεάκια στοYoutube, ο λόγος είναι πως δεν μπορείς να βγάλεις συμπεράσματα για την ποιότητα του σκύλου αλλά και αυτής της ίδιας φάσης που σου δείχνουν. Δέχτηκα να συμμετάσχω σε 2 DVD που γύρισε ο Χριστογιάννης με τους σκύλους μου αφού το απέρριψα 2 χρονιές. Προς τιμή του ο Χριστογιάννης με έπεισε αφού μου έδωσε δείγματα της δουλειά του όπου διαπίστωσα πως δείχνουν πραγματικά όσα διαδραματίζονται στο κυνήγι και όχι κοψίματα – ραψίματα. Αν θες να δείξεις την αξία των σκύλων σου θα πρέπει να το κάνεις από το Α έως το Ω άλλως κάτσε στην γωνιά σου και απολάμβανε μόνος σου την αξία των σκύλων σου. Όλα τα άλλα είναι απλώς αυθορμητισμοί και προσωπικές εξάρσεις. Κατανοώ πως αυτό που δείχνεις και λες έχουν πραγματικές αξίες για εσένα αλλά δεν είναι αρκετά για να με προσανατολίσουν / πείσουν προς την κατεύθυνση που μου δείχνεις. Πιστεύω πως οι προθέσεις σου είναι αγνές και έξω από "κονόμες" , ειλικρινά το πιστεύω, αλλά δεν είναι ικανά ισχυρές. Σημειωτέον πως έχω σε καλή εκτίμηση τα Πορσελέν.
    Όσον αφορά το σχόλιο σου πως δεν είμαστε ζωοφιλική οργάνωση αλλά σάιτ κυνηγών, πιστεύω πως επί 9 χρόνια σε αυτό είμαι συντονιστής, αλλιώς θα συντόνιζα ένα από τα 53 ζωοφιλικά σωματεία της χώρας και προφανώς δεν θα ήμουν ενεργός κυνηγός. Ο εραστής μιας συγκεκριμένης ράτσας, αγαπητέ ΑΒΕΛ, έχει περάσει πρώτα από το στάδιο του εραστή όλων των σκύλων ανεξαρτήτου φυλής και εργασίας. δηλαδή ο πτυχιούχος ενός Πανεπιστημίου έχει περάσει οπωσδήποτε από το Λύκειο. Με άλλα λόγια για να είναι κάποιος υπέρμαχος μίας φυλής θα πρέπει να γνωρίζει (και να εκτιμά τα προσόντα) όλων των άλλων. Όσον δε αφορά τον "αλεξιπτωτιστή"(έτσι όπως το τοποθετείς) είναι πολύ δύσκολο να πάρω θέση γιατί τον χαρακτηρίζει η αβεβαιότητα: έτυχε απολύτως ή είναι αποτέλεσμα προηγούμενης κυνοτεχνίας και απλά έτυχε στα χέρια ενός "ανωνύμου κυνηγού". Ας το αφήσουμε λοιπόν.
    Πάμε τώρα στην τελευταία σου πρόταση περί του τι ανέχεσαι. Είναι προσωπική σου ερμηνεία, λογικά είναι σωστή. Αν όμως θέλεις να μάθεις τι σημαίνει εκθέτης θα σου πω από την εμπειρία μου και από την συναναστροφή μου με εκατοντάδες εκθέτες σκύλων σε αγώνες εργασίας ή/και μορφολογίας πως ο εκθέτης εκθέτει τον σκύλο του προς κρίση όλων όσων παρευρίσκονται, από τους κριτές έως τους θεατές. Ούτε τους κριτές μπορεί να ψέξει για την κρίση τους, ούτε τους θεατές, και ανάμεσα στους θεατές υπάρχουν άνθρωποι με ορθή κρίση αλλά και άσχετοι και αλεξιπτωτιστές και κυνηγοί του καναπέ. Αν δεν έχεις γερό στομάχι να τους υπομένεις όλους αυτούς μην εκθέτεις, μην εκτίθεσαι ή απέκτησε σκύλους υπεράνω πάσης κριτικής.
    Δεν είμαι επιθετικός, απλά επειδή πιστεύω πως προσπαθείς για το καλύτερο σου εκφράζω την δική μου άποψη.
    Φιλικά [/font]

KALLISTON HELLAS
    Και δια το πιστόν
    Γιάννης Νικολακόπουλος

Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    9/3/2007

Αρ. μηνυμάτων:
    2514
    falcon στις #294262

Με εκτίμηση.

Σγουρος Παύλος Κέρκυρα…

ΑΒΕΛ,ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ.
    ΑΝ ΚΥΝΗΓΟΥΣΕΣ ΜΕ ΑΛΛΗ ΡΑΤΣΑ ΣΚΥΛΩΝ ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΣ,ΗΜΙΘΕΟΥΣ???

ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΡΑΤΣΑ
    ΝΑ ΠΕΙΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΟΤΙ ΟΛΑ Τ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΔΙΑΙΣΤΕΡΑ.
    ΕΙΝΑΙ ΕΓΩΙΣΤΙΚΟ.

Κ ΓΩ ΕΙΧΑ THN ΤΟΥΟΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΤΗΝ ΦΟΡΜΟΥΛΑ 1
    Κ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΑ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΤΟΥΟΤΑ,
    ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕ Η FERRARI. :lol: :D :lol:

ΤΩΡΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΤΗΝ RENAULT ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΦΟΡΜΟΥΛΑ. :P :lol:

Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    9/10/2019

Αρ. μηνυμάτων:
    2
    rardignor στις #519546

hi 🙂 bross 🙂

Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/9/2019

Αρ. μηνυμάτων:
    1
    itacok στις #519835

Ciao a tutti vengo dall’italia / itawero

Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    9/10/2019

Αρ. μηνυμάτων:
    2
    rardignor στις #519838

posso usare l’italiano or english

Επισκόπηση 9 δημοσιεύσεων - 271 έως 279 (από 279 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.

Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων