Ιχνηλατης – πορσελεν

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 276 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Πορσελέν

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    119
    psiras στις #172124

    ολα καλα.λαθος καταλαβα εγω


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    348
    ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ! στις #303577

    Αυτο που λεει ο Ερμης ειναι περα για περα αληθινο.τα καλα σκυλια οχι απλα δεν χαριζονται,ουτε καν πουλιουνται(και μιλαω και για τα κουταβια τετοιων σκυλιων).οσοι εχουν τετοια αιματα κραταν μονο για τον εαυτο τους.αντε να δωσουν και σε καναν συγγενη.πουθενα αλλου.η σκυλα που εχω εγω παρακολουσα τον παππου που εχει τους γονεις της ενα χρονο να με πουλησει(οχι να με χαρισει) κουταβι και αυτος αρνιοτανε.ελεγε πως αυτα τα αιματα τα χει χρονια και ειναι ανοθευτα.δεν προκειται να δωσει σε ξενο.εγω ομως επειδη τα ειχα δει τα σκυλια στο βουνο και ειχα ακουσει αλλα τοσα επεμενα.στο τελος εντελως τυχαια εμαθα οτι ειναι παππους ενος καλου μ φιλου και με την μεσολαβηση τ μπορεσα να αγορασω ενα κουταβι(αρκετα ακριβα).ο παππους μαλιστα με εβαλε να δωσω το λογο μ οτι τη ρατσα δεν θα τη δωσω σε ξενο παρα μοναχα για μενα.μα αυτο δεν χρειαζοταν να με το πει ο παππους θα το εκανα ετσι κι αλλιως.το θεμα ομως ειναι τι να τα κανω τα κουταβια οταν βαλω τη σκυλα μ(στον κουβα ουτε λογος,δεν το συζητω καν).η μονη λυση ειναι να τα στειλω στα βαλκανια.

    αυτα ειναι τα μυαλα που πρεπει οπωσδηποτε να αλλαξουμε και οχι να συνεχιζουμε να τα κανουμε και εμεις!!!
    psira η σκυλα εχει χαρτια;;;;;;;ειλικρινα!!!!!!!

    ο πατερας μου ειχε μια σκυλα,το καλυτερο σκυλι που εχω δει ποτε μου,οτι ντορο εβρισκε οτι μερα και να ειχε, οτι ωρα και να ηταν,οσο μακρια και οπου και να καθοταν,αυτη τον σηκωνε!!!!δεν θυμαμαι ποτε στις τρεις γεννες που εκανε να πουλησε εστω και ενα κουταβι,ολα τα χαριζε σε φιλους που του ζητουσαν κατα δεκαδες!!!
    η μεγαλυτερη ανταμοιβη του,ηταν το ευχαριστω που του ελεγαν 1-2 χρονια μετα απο το σκυλι που ειχαν!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    410
    FUDAS στις #303569

    Tελικά δηλ ποιό είναι το συμπέρασμα για τα πορσελέν; :) :D :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    119
    psiras στις #172137

    φιλε παναγιωτη η σκυλα οχι δεν εχει χαρτια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    115
    thanos81 στις #303508

    Tελικά δηλ ποιό είναι το συμπέρασμα για τα πορσελέν; :) :D :D

    Έλα μου ντε ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/04/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    10
    PAGONISSTELIOS στις #172175

    ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΨΙΡΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΣ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΑΦΟΥ ΗΛΙΚΙΑΚΑ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ,ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΕΓΓΟΝΙ ΜΟΥ.ΑΛΛΑΞΕ ΛΙΓΟ ΤΡΟΠΟ ΣΚΕΨΗΣ ΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΘΕΙΟ ΕΤΣΙ,ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΑΘΕΩΡΗΣΕΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΟΥ.ΤΟ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΤΑ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΣΟΥ ΑΝ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΓΕΝΝΑ ΣΤΑ ΒΑΛΚΑΝΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΔΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ.ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΠΡΟΧΩΡΑΣ ΟΥΤΕ ΕΣΥ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΣΑΝ ΚΥΝΟΦΙΛΟΣ ΚΥΝΗΓΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΚΟ ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΡΑΤΣΑ ΠΟΥ ΣΕ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΕΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΞΑΛΛΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ.ΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΕΒΑΣΜΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1007
    reload79 στις #303498

    Αυτο που λεει ο Ερμης ειναι περα για περα αληθινο.τα καλα σκυλια οχι απλα δεν χαριζονται,ουτε καν πουλιουνται(και μιλαω και για τα κουταβια τετοιων σκυλιων).οσοι εχουν τετοια αιματα κραταν μονο για τον εαυτο τους.αντε να δωσουν και σε καναν συγγενη.πουθενα αλλου.η σκυλα που εχω εγω παρακολουσα τον παππου που εχει τους γονεις της ενα χρονο να με πουλησει(οχι να με χαρισει) κουταβι και αυτος αρνιοτανε.ελεγε πως αυτα τα αιματα τα χει χρονια και ειναι ανοθευτα.δεν προκειται να δωσει σε ξενο.εγω ομως επειδη τα ειχα δει τα σκυλια στο βουνο και ειχα ακουσει αλλα τοσα επεμενα.στο τελος εντελως τυχαια εμαθα οτι ειναι παππους ενος καλου μ φιλου και με την μεσολαβηση τ μπορεσα να αγορασω ενα κουταβι(αρκετα ακριβα).ο παππους μαλιστα με εβαλε να δωσω το λογο μ οτι τη ρατσα δεν θα τη δωσω σε ξενο παρα μοναχα για μενα.μα αυτο δεν χρειαζοταν να με το πει ο παππους θα το εκανα ετσι κι αλλιως.το θεμα ομως ειναι τι να τα κανω τα κουταβια οταν βαλω τη σκυλα μ(στον κουβα ουτε λογος,δεν το συζητω καν).η μονη λυση ειναι να τα στειλω στα βαλκανια.

    posa kila malakas eisai???
    οταν θα παθεις καμια ζημια και μεινεις χωρις σκυλι να πας στα βαλκανια να ζητησεις κουταβια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    136
    slatsTHOMAS στις #303497

    Ρε παιδιά μην τον βαράτε, :)

    το παιδί (psiras) είναι μικρό σε ηλικία (κοντά στα 18-20) και μέσα απο τα λάθη του (στην σκέψη αλλα και στην πράξη ) θα μάθει. Συμβουλές να δίνετε σε νέους κυνηγούς, όπως θα θέλατε και εσείς να σας δώσουν.

    psira οι χαρακτηρισμοί που δέχεσαι να μην σε πεισμώνουν και σε θυμώνουν, απλά να σκέφτεσαι που είχες και που δεν είχες λάθος. Να ξέρεις ότι μέσα στη διάρκεια της κυνηγετικής σου ζωής θα αλλάξεις ( και έιναι φυσικό, ο άνθρωπος απο τη φύση του αλλάζει ) πολλές φορές τη σκοπιά απο την οποία βλέπεις τα πράγματα.

    Θωμάς

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/10/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    35
    ΤΑΜΠΙ στις #172180

    ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΧΕΤΕ ΞΕΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.!!!!ΑΛΛΟ ΡΩΤΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΤΟΥ ΛΕΤΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ..ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΑΦΑΝΤΟΙ!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #303487

    δεν θα κανουμε διαχαχη ανατολικου και δυτικου μπλοκ προσ θεου,η γνωση και η πληροφορηση ειναι σημαντικη,αλλα μεχρι εκει.απο εκει και περα εχεις σαφη αποψη αν ξερεις να διαβαζεισ τον λαγο να πατησειςστο βουνο με τις φυλεσς τα κοτσια και το μυαλο σου και να δεις καποια πραγματα στην πραξη.παρα πολλοι κανουν κυκλους και αναθεματιζουν,αλλοι ειναι αρχαριοι.Το θεμα ειναι να βοηθησουμε νεους να αποφυγουν αυτουσ τους κυκλους.εχω δει πολλα μπηγκλ ,μπηγκλ χαρριερ και παρεμφερη,και ΑΓΟΡΑΖΟΥΝ κυριε γιαννοπουλε και μετα κανουν μοδα τα γκεκα μπηγλ ωωω λενε τα καλυτερα !! μυαλο δεν θελω να βαλω σε κανενα,η αποψη μου δεν αλλαζει διοτι στα κφενεια και στον καναπε ο καθενας ειναι προφεσορας.ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΕΙΝΑΙ¨..ΕΛΛ ΙΧΝΗΛΑΤΗΣ,ΜΠΑΡΑΚ,ΤΡΙΧΡΩΜΟΣ ΣΕΡΒΙΚΟΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΣΕΓΚΟΥΤΣΙ,,,,,ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΤΟΧΑΟΣ…ΒΕΡΝΗΣ ,ΛΟΥΚΕΡΝΗΣ,ΓΙΟΥΡΑ,ΑΡΙΕΓΗΣ,ΜΠΗΓΚΛ,ΓΑΣΚΩΝΗΣ 3ΗΣ ΚΑΙ 4 ΗΣ ΚΛΑΣΣΗΣ ΣΚΥΛΙΑ

    φιλε αν και συμφωνω με το σκεπτικο σου σε γενικες γραμμες (και με τα γουστα σου :) ) , να ξερεις οτι δεν ειναι καλο να τα τσουβαλιαζουμε ολα. αξια σκυλια βγαινουν σε ολες τις φυλες και γιαυτο και συνεχιζουν να υπαρχουν αυτες οι φυλες. απο εκει και περα, εγω πιστευω οτι μερικες φυλες μπορει (για διαφορους λογους, ειτε στυλ ερευνας ειτε μιγαδισμων ειτε ειτε ειτε..) να βγαζουν ποσοστιαια περισσοτερα "αξια" σκυλια απο μερικες αλλες.
    και επειτα ειναι το θεμα του στυλ αλλα και του μερους. πχ εκει που κυνηγαω εγω θα επρεπε κανονικα να εχω μπιγκλ η γιουρα. παρολα αυτα κυνηγαω με γκεκικα γιατι μαρεσει το στυλ τους.
    να προσθεσω ακομα ενα στα σκυλια που σαρεσουν. ενα σκυλι παθιασμενο και "αγριμι" σαν τον Ε.Ι , το ποσαβατς. και φυσικα οπως και ο ποσαβατς ετσι και ο τριχρωμος, κληρονομησαν το παθος τους και τον τροπο εργασιας τους, κυριως , απο τον μπαλκαν. ο οποιος στην ουσια τι ειναι? ενα "γκεκικο" εκτροφης τιτο. αυτο ειναι. αρα καταλαβαινεις που καταληγουμε οταν μιλαμε για "βαλκανικες φυλες" ε? :D
    εγω προσωπικα εχω δει στα μερη μου, μπαλκαν που ηρθαν μεγαλα απο το τετοβο και πηγαιναν σε αλεπου πολυ, γιατι εδω σε σχεση με εκει, οι αλεπουδες ειναι πολλες. αλλα εχω δει και μπαλκαν φερμενα απο γευγελη και μεγαλωμενα εδω στα μερη μας, τα οποια ηταν αγριμια σκετα (με ολες τις ενοιες) και εγιναν αριστα γουρουνοσκυλα!
    πολλα παιζουν ρολο παντως.
    οσο για τις γαλλικες φυλες, καλο ειναι να μην τις τσουβαλιαζουμε, οπως ειπε και ο Ηλίας, αλλα απο την αλλη σε γενικες γραμμες οι περισσοτερες ειναι πανω κατω αυτο που περιεγραψες. αργες, που αργουν να ξεφωλιασουν, με ισχυρες μυτες ομως και φωναζουν πολυ. σε σημειο που να σου σπανε τα … :D
    αυτα ειναι γουστα ομως. σε καποιους αρεσει! ξερω εναν που του αρεσει πολυ αχαχχααχ εχει μανια με τα γιουρα! αν δεν ακουει ουρλιαχτα επι 2 ωρες δεν το ευχαριστιεται. ε αυτος ο ανθρωπος οταν του λεω να αφησουμε τον καμπο και να παμε στο βουνο με γκεκικα να κυνηγησουμε ξενερωνει…τι να πω, γουστα ειναι αυτα :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #303485

    συμφωνα με την δικια μου λογικη ενας κυνηγος θα κανει 2-3 γεννες σε ολη τη ζωη μια σκυλας με μοναδικο σκοπο να κρατησει αυτος πρωτα κουταβια και μετα να δωσει σε φιλους, σε ανθρωπους που εχει υποχρεωση(κουμπαροι,ξαδερφια,θειους,παλιες βοηθειες) και επισης σε ανθρωπους, που παρολο που δεν ειναι καλοι φιλοι,αλλα ειναι καλοι ανθρωποι και αγαπανε τα σκυλια και επειδη ξεκινανε τωρα το κυνηγι ή μεινανε απο σκυλια!!ολους αυτους θα πρεπει να τους εχεις διαλεξει και επιλεξει απο πριν κανεις την γεννα και να τους εχει με αυξοντα αριθμο!!!!πιστευω οτι ολα τα κουταβια καθε 2-3 χρονια που θα κανεις και μια γεννα θα εχεις ανθρωπους να τα δωσεις!!!με αυτον το τροπο θα βοηθησεις ανθρωπους να κανουν καλα καθαροαιμα σκυλια,τα οποια θα δουν και αλλοι και ετσι θα βοηθησεις την καθαροαιμια αλλα και την φυλη!!

    εγω μιλαω για κουταβια που σε οποιο μερος της Ελλαδος να το εχεις δωσει 12 μηνων να εχουν παθιασει στο φουλ και να εχουν κανει και 7-8 ξεφωλιασματα!!!βεβαια σαν ηλικια εναρξης βαζω τους 8 μηνες και πανω!!!! [color=”#FF0000″]συμφωνω. απλα εγω βαζω τους 6 :) [/color]

    εχω δει αρκετα κουταβια απο 600ε και πανω!!εχω δει αρκετα ξεκινημενα απο 2000ε και πανω,κανενα δεν ηταν πανω απο μετριο!!αντιθετα ολα τα καλα σκυλια που εχω δει ειναι άπο χαρισμα ενος πολυ καλου φιλου ή πληρωμενο σε τιμη κοστους!!! [color=”#FF0000″]και εδω συμφωνω. τις περισσοτερες φορες αυτο συμβαινει. ειδικα στους ιχνηλατες ρε παιδια, ποιος πουλαει (ειδικα ντοπια σκυλια) τα καλυτερα του κουταβια σε αγνωστους? ελαχιστοι! ο παναγιωτης εχει δικιο σε αυτο[/color]
    δεν μιλαω για κουταβια φερμενα απο εξωτερικο γιατι εκει αλλαζει!! [color=”#FF0000″]μπορει [/color]

    οταν το σκυλι ειναι απο ενα επιπεδο και πανω την διαφορα προς τα πανω ή προς τα κατω την κανει ο κυνηγος!!!ετσι ενα κουταβι πολυ καλο στα χερια ενος νεου κυνηγου,στα χερια ενος παλιου και καλου θα ηταν αριστο!!!

    και παλι συμφωνω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #303484

    Αυτο που λεει ο Ερμης ειναι περα για περα αληθινο.τα καλα σκυλια οχι απλα δεν χαριζονται,ουτε καν πουλιουνται(και μιλαω και για τα κουταβια τετοιων σκυλιων).οσοι εχουν τετοια αιματα κραταν μονο για τον εαυτο τους.αντε να δωσουν και σε καναν συγγενη.πουθενα αλλου.η σκυλα που εχω εγω παρακολουσα τον παππου που εχει τους γονεις της ενα χρονο να με πουλησει(οχι να με χαρισει) κουταβι και αυτος αρνιοτανε.ελεγε πως αυτα τα αιματα τα χει χρονια και ειναι ανοθευτα.δεν προκειται να δωσει σε ξενο.εγω ομως επειδη τα ειχα δει τα σκυλια στο βουνο και ειχα ακουσει αλλα τοσα επεμενα.στο τελος εντελως τυχαια εμαθα οτι ειναι παππους ενος καλου μ φιλου και με την μεσολαβηση τ μπορεσα να αγορασω ενα κουταβι(αρκετα ακριβα).ο παππους μαλιστα με εβαλε να δωσω το λογο μ οτι τη ρατσα δεν θα τη δωσω σε ξενο παρα μοναχα για μενα.μα αυτο δεν χρειαζοταν να με το πει ο παππους θα το εκανα ετσι κι αλλιως.το θεμα ομως ειναι τι να τα κανω τα κουταβια οταν βαλω τη σκυλα μ(στον κουβα ουτε λογος,δεν το συζητω καν).η μονη λυση ειναι να τα στειλω στα βαλκανια.

    ρε αδερφε καταλαβαινεις τι λες:)? δεν στο λεω με ειρωνια πιστεψε με. ουτε με διαθεση να σε κοροιδεψω. αλλα με αυτη ακριβως την λογικη, εχουμε καταστρεψει τον Ε.Ι . ο ενας λογος ηταν η βλακωδης μιγαδοποιηση και ο αλλος αυτο που αναφερεις!!!

    γιατι να μη δωσεις κουταβια σε αλλους? τα καλα αιματα πρεπει να αναπαραγωνται, οχι τα κοπροσκυλα . εχουμε γεμισει κοπροσκυλα.
    εγω να δεχτω να μου πεις, οτι στην περιοχη σου ή ακομα ακομα στον ΝΟΜΟ σου, να μην δωσεις κουταβια σε κανεναν! (λογο ανταγωνισμου). αλλα γιατι οχι σε καποιον αλλον? τι σε πειραζει δηλαδη αν εσυ μενεις πχ θεσσαλονικη, να δωσεις 2 κουταβια σε εναν γνωστο σου στην Ηπειρο?
    καταρχην μπορει καποτε να τα χρειαστεις…και αυτος να σου δωσει! δευτερον, αν ειναι οντως τοσο καλα, συμβαλεις και εσυ στο να υπαρχουν καλα σκυλια και οχι αχρηστα. και τριτον, δεν βρισκω τον λογο του να μην το κανεις!θα σου "φαει τους λαγους" ο ηπειρωτης, 400 χιλιομετρα μακρυα? ΕΛΕΟΣ παιδια! ΕΛΕΟΣ! οι παλιοι ξερανε ΠΟΛΛΑ και ΣΠΟΥΔΑΙΑ. αλλα ορισμενες φορες ειχαν και μαλ…να κοληματα που σημερα δεν μας περνει να τα εχουμε! λιγο μυαλο χρειαζεται:D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #303483

    posa kila malakas eisai???
    οταν θα παθεις καμια ζημια και μεινεις χωρις σκυλι να πας στα βαλκανια να ζητησεις κουταβια

    οπα φιλε!! γιατι τον βριζεις? δεν μας εβρισε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #303429

    ρε αδερφε καταλαβαινεις τι λες:D? δεν στο λεω με ειρωνια πιστεψε με. ουτε με διαθεση να σε κοροιδεψω. αλλα με αυτη ακριβως την λογικη, εχουμε καταστρεψει τον Ε.Ι . ο ενας λογος ηταν η βλακωδης μιγαδοποιηση και ο αλλος αυτο που αναφερεις!!!

    γιατι να μη δωσεις κουταβια σε αλλους? τα καλα αιματα πρεπει να αναπαραγωνται, οχι τα κοπροσκυλα . εχουμε γεμισει κοπροσκυλα.
    εγω να δεχτω να μου πεις, οτι στην περιοχη σου ή ακομα ακομα στον ΝΟΜΟ σου, να μην δωσεις κουταβια σε κανεναν! (λογο ανταγωνισμου). αλλα γιατι οχι σε καποιον αλλον? τι σε πειραζει δηλαδη αν εσυ μενεις πχ θεσσαλονικη, να δωσεις 2 κουταβια σε εναν γνωστο σου στην Ηπειρο?
    καταρχην μπορει καποτε να τα χρειαστεις…και αυτος να σου δωσει! δευτερον, αν ειναι οντως τοσο καλα, συμβαλεις και εσυ στο να υπαρχουν καλα σκυλια και οχι αχρηστα. και τριτον, δεν βρισκω τον λογο του να μην το κανεις!θα σου "φαει τους λαγους" ο ηπειρωτης, 400 χιλιομετρα μακρυα? ΕΛΕΟΣ παιδια! ΕΛΕΟΣ! οι παλιοι ξερανε ΠΟΛΛΑ και ΣΠΟΥΔΑΙΑ. αλλα ορισμενες φορες ειχαν και μαλ…να κοληματα που σημερα δεν μας περνει να τα εχουμε! λιγο μυαλο χρειαζεται:)

    ΕΝΤΑΞΕΙ ΚΩΣΤΑ Κ ΤΑ ΒΑΛΚΑΝΙΑ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΑΠΟ ΤΑ 400 ΧΛΜ ΕΙΝΑΙ,ΟΠΟΤΕ
    ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΟΥΤΑΒΙ ΑΝ ΤΟΥ ΓΙΝΕΙ ΣΤΡΑΒΗ :) :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1007
    reload79 στις #303414

    οπα φιλε!! γιατι τον βριζεις? δεν μας εβρισε

    μπας και ξυπνησει μυαλο ειναι αυτο που κουβαλαει αυτα τα καναν οι παπουδες μας για αυτο και χαθηκαν τοσες ελληνικες ρατσες(π.χ ελληνικος ιχνηλατης ο γνησιος με το αυτι το πεταλουδε και το λυγερο κορμι οχι αυτες οι χοντροκομμενες μαλακιες που κυκλοφορουν τωρα στην πιατσα)και για το μαλακας ζητω συγνωμη απλα οταν ειδα τι εγραφε με φυγαν τα μαλλια απο το κεφαλι :) :D :D

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 276 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων