Diana 27 made in germany

Επισκόπηση 9 δημοσιεύσεων - 16 έως 24 (από 24 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Αεροβόλα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    118
    su-35 στις #172993

    Ο σωστος ορος ειναι <<απαλοτριωμενα>>! ολο το εργοστασιο κατασχεθηκε και μεταφερθηκαν τα μηχανηματα σε Αγγλια,εκει μπηκαν σε παραγωγη απο την milbro(millard brathers) το 1949,απο το 1950 επιτραπηκε παλι στην diana να κατασκευαζει οπλα και πωλουνταν αυτα σαν original diana,μολις το 1984 (οταν η milbro σταματησε την παραγωγη αεροβολων) η diana πηρε παλι πισω τα δικαιωματα του σηματος diana(αυτα τα γραφει το blue book of airguns).


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1004
    SmTakis στις #301710

    Ο σωστος ορος ειναι <<απαλοτριωμενα>>! ολο το εργοστασιο κατασχεθηκε και μεταφερθηκαν τα μηχανηματα σε Αγγλια,εκει μπηκαν σε παραγωγη απο την milbro(millard brathers) το 1949,απο το 1950 επιτραπηκε παλι στην diana να κατασκευαζει οπλα και πωλουνταν αυτα σαν original diana,μολις το 1984 (οταν η milbro σταματησε την παραγωγη αεροβολων) η diana πηρε παλι πισω τα δικαιωματα του σηματος diana(αυτα τα γραφει το blue book of airguns).

    Ο σωστός όρος είναι …Απαλοτριωμένα… γράφει το blue book of airguns…. χμ… :lol:

    Απαλλοτρίωση είναι η αφαίρεση περιουσίας από κάποιον χωρίς την θέλησή του (αλλοιώς θα μιλάγαμε για πώληση ή αγορά) με αντίτιμο που το καθορίζει όχι αυτός που χάνει την περιουσία του αλλά αυτός που την απαλλοτριώνει – που είναι πάντα το κράτος και όχι μια κάποια ιδιωτική εταιρεία. Προϋπόθεση δε για αυτό είναι η κοινή οφέλεια ή συμφέρον.

    Έγινε κάτι τέτοιο? :lol:

    ….Μα το blue book κ.λπ. το γράφει!!!

    – Αμερικάνικη έκδοση… καλύπτει μια μάλλον Αγγλική μπαμπεσιά :lol: .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    118
    su-35 στις #172996

    Οχι το απαλλοτριωμενα ειναι η εκφραση που χρησιμοποιουν(με λαθος τροπο οπως εξηγεις) οι διαφορες <<επαναστατικες>> ομαδες οταν παιρνουν με το ετσι θελω ειται οπλα,ειται αλλα ειδη και αναφερουν <<σημερα απαλλοτριωσαμε το ταδε ..>> και το εβαλα εγω για να δηλωσω ουσιαστικα το αρπαγμενα,το blue book γραφει ολα τα αλλα,ισως το τιμημα που καθορισαν οι Αγγλοι να ηταν η επαναλειτουργεια του εργοστασιου,δηλαδη μην ζητατε αποζημιωση, και μονο που σας αφηνουμε να ξαναλειτουργησετε σας αρκει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1004
    SmTakis στις #301702

    Κάτι τέτοιο :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    6
    kostasgarry στις #172997

    και εμεις παμε να βγαλουμε ακρη?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    108
    deminio στις #180105

    Γεια σας και απο μένα, εχω ενα milbro diana series 70 model 71. To ειχε ο πατερας μου και είχε σπασει η σκανδάλη, την οποία την εχασε πλεον, υπαρχει δυνατότητα να βρουμε ?? εστω απο το εξωτερικό, αν μπορειρε να με βοηθησετε…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #285000

    Γεια σας και απο μένα, εχω ενα milbro diana series 70 model 71. To ειχε ο πατερας μου και είχε σπασει η σκανδάλη, την οποία την εχασε πλεον, υπαρχει δυνατότητα να βρουμε ?? εστω απο το εξωτερικό, αν μπορειρε να με βοηθησετε…

    Γραψε στο aerovolo.gr και στο θεμα για τα αεροβολα του φορουμ μας και καποιος θα σε βοηθησει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/04/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    232
    SU-30 στις #180138

    Για δοκιμασε απο εδω.

    http://www.gunspares.co.uk/shopdisplayprod…464&cat=G71

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/09/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    12
    georgekloutsi στις #510419

    Καλησπερα το δικο μου  ειναι mod 25 08/73

     

Επισκόπηση 9 δημοσιεύσεων - 16 έως 24 (από 24 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων