Δωρεάν εισιτήριο και bonus 200 ευρώ για να "αδειάσει" το κέντρο από λαθρομετανάστες

Επισκόπηση 4 δημοσιεύσεων - 76 έως 79 (από 79 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #173780

    Aπλα το εβαλα για να δουμε το μεγαλειο της Ελληνικης ψυχης, και το πως αντιμετωπισε μια μανα εναν "εχθρο". Και επειδη με συγκινησε.

    Οι Γερμανοι οντως δε μας μισουσαν, πραγμα που αποδεικνυεται και απο τον σεβασμο τον οποιο εδειξαν σε ορισμενες περιπτωσεις. Φυσικα υπαρχουν και τα παραδειγματα του Διστομου, της Καντανου, και καποιων αλλων οπως και αντιστοιχων που εκαναν οι Ιταλοι. Βεβαια ο κατακτητης ειναι παντα κατακτητης, και κανεις δεν ειναι καλοδεχουμενος. Επισης κανεις δεν μπορει να μας πει πως θα ηταν τα πραματα εαν οι Γερμανοι εμεναν εδω καμμια 100 χρονια, και πως θα τους βλεπαμε τωρα.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #300032

    Aπλα το εβαλα για να δουμε το μεγαλειο της Ελληνικης ψυχης, και το πως αντιμετωπισε μια μανα εναν "εχθρο". Και επειδη με συγκινησε.

    Οι Γερμανοι οντως δε μας μισουσαν, πραγμα που αποδεικνυεται και απο τον σεβασμο τον οποιο εδειξαν σε ορισμενες περιπτωσεις. Φυσικα υπαρχουν και τα παραδειγματα του Διστομου, της Καντανου, και καποιων αλλων οπως και αντιστοιχων που εκαναν οι Ιταλοι. Βεβαια ο κατακτητης ειναι παντα κατακτητης, και κανεις δεν ειναι καλοδεχουμενος. Επισης κανεις δεν μπορει να μας πει πως θα ηταν τα πραματα εαν οι Γερμανοι εμεναν εδω καμμια 100 χρονια, και πως θα τους βλεπαμε τωρα.

    συμφωνω πως αν εμεναν 100 χρονια θα τους βλεπαμε χειροτερα απο οτι τωρα. αλλα,
    αυτο που κυριως σε κανει να μισεις εναν λαο ειναι 1) η ψυχοσυνθεση του και 2) τα κινητρα των πραξεων του.

    θα μπορουσες ποτε να φανταστεις φιλε Βικτωρα, εναν Ελληνα και ενα τουρκο, να παραβρισκονται σε κοινο νεκροταφειο πχ και αφηνοντας λουλουδια, να συζητανε περι ιστοριας? ΟΥΤΕ ΚΑΤΑ ΔΙΑΝΟΙΑ!!!

    ο γερμανικος στρατος ηταν ενας πειθαρχημενος στρατος κατοχης που εισεβαλε στην Ελλαδα, ως στρατος, για ενα πολυ συγκεκριμενο λογο. που δεν αφορουσε ουτε κατα διανοια σε φυλετικο μισος κατα του Ελληνικου εθνους.
    αντιθετα, οι τουρκοι ηταν μια ΟΡΔΗ γελοιων βαρβαρων πλιατσικολογων, που εισεβαλαν στην Ελλαδα για να μας αφανησουν, αφου πρωτα βιασουν τις κορες μας, κλεψουν οτι πολυτιμο, καταστρεψουν τα ιερα μας και γενικα αφανισουν τον πολιτισμο μας.
    εξ αρχης ηταν μισητοι.απλα με το περασμα των αιωνων εγιναν ακομα περισσοτερο!

    δεν ειναι τυχαιο εξαλλου οτι καμια Ελληνιδα μανα ΠΟΤΕ δεν πηγε σε τουρκικο νεκροταφειο να αφησει λουλουδια π.χ…

    εγω θα πηγαινα μονο για να κατουρησω βασικα. αν και πιστευω οτι η πραξη μου αυτη θα ηταν υβρις προς το κατρουλιο μου

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #300028

    Αυτο που φωβαμαι εγω και προβληματιζωμαι ειναι οτι οι απεναντοι για οσους δεν το γνωριζουν εχουν ενα 7% αναπτιξη κι εμεις εδω καθωμασται και λεμε μ….ιες .Εχουν αφησει τους παντες να φτιαχνουν με απλες διαδικασιες οτι εργωστασιο θελουν κι εμεις εδω δεν θελουμαι τους ξενους γιατι εχουμαι ξενοφωβια ,σε λιγα χρωνα που θα μας αγωρασουν να δω τι θα λεμαι .Ειδες τι ειπαν δανιο θελεται εμεις θα σας δωσουμαι και χαμηλοτοκο .Και ακθωμασται εμεις και λεμαι για λαθρομετανασταις και τζαμια λες και τα σπουδεοτερο προβλημα μας το λισαμαι ρε ποσα κιλα μ………ες ειμασται που βλεπουμαι τον οφη και ψαχνουμαι τη βολοσηρε του .
    αυτο κραταω εγω απο το φιλο το νικο ,οι απεναντι εχουν γινει 4 παγκοσμια οικονομικη δυναμη και μεις ακομη φαγονομαστε μεταξυ μας , :lol: :D :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #300009

    Αυτο που φωβαμαι εγω και προβληματιζωμαι ειναι οτι οι απεναντοι για οσους δεν το γνωριζουν εχουν ενα 7% αναπτιξη κι εμεις εδω καθωμασται και λεμε μ….ιες .
    [color=”#FF0000″]το γιατι εχουν 7% αναπτυξη ως κρατος ειναι το σημαντικο.. το γιατι![/color]
    Εχουν αφησει τους παντες να φτιαχνουν με απλες διαδικασιες οτι εργωστασιο θελουν κι εμεις εδω δεν θελουμαι τους ξενους γιατι εχουμαι ξενοφωβια
    [color=”#FF0000″]το οτι δεν προσελκυουμε ξενους επενδυτες δεν εχει ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΞΕΝΟΦΟΒΙΑ. θα με παρουν τα γελια.. δηλαδη ο γερμανος πχ επιχειρηματιας που δεν ερχεται να ανοιξει εργοστασιο εδω ειναι γιατι πιστευει οτι ειμαστε ξενοφοβοι? η επειδη εχουμε 40% εφορια στην μπανανια? απαντηστε μου![/color]
    ,σε λιγα χρωνα που θα μας αγωρασουν να δω τι θα λεμαι . [color=”#FF0000″]μας εχουν αγορασει απο το 1832 , δεν το καταλαβες ακομα? απλα τωρα απο υπηκοους θα μας κανουν δουλους. κατεβαινουμε ΚΑΙ ΑΛΛΗ βαθμιδα δηλαδη![/color]
    Ειδες τι ειπαν δανιο θελεται εμεις θα σας δωσουμαι και χαμηλοτοκο . [color=”#FF0000″]τι καλοι ανθρωποι αυτοι οι τουρκαλαδες!! αν υπηρχε περιπτωση να μπορουμε να πουμε ΝΑΙ, θα το ηξεραν αυτοι πριν απο εμας και δεν θα μας προτειναν κατι τετοιο.. μην πιστευετε οτι μαλακια βλεπετε στην τηλεοραση παιδια. που βρηκε ξαφνικα λεφτα η τουρκια? ας ειναι καλα ο bush και το ισραηλ. αλλιως πρωτη θα πτωχευε![/color]
    Και ακθωμασται εμεις και λεμαι για λαθρομετανασταις και τζαμια λες και τα σπουδεοτερο προβλημα μας το λισαμαι ρε ποσα κιλα μ………ες ειμασται που βλεπουμαι τον οφη και ψαχνουμαι τη βολοσηρε του . [color=”#FF0000″]ενα εθνος για να μπορεσει να ανθισει οικονομικα, πρεπει πρωτα να εχει διασφαλισει την βιολογικη του επιβιωση. εμεις…οι μαλακες που λες, ανχωνομαστε για τους λαθρομεταναστες, διοτι "βλεπουμε" οτι το πιο αμεσο και σοβαρο μας προβλημα ειναι οτι σε λιγα χρονακια δεν θα ειμαστε υπαρκτοι. θα ειμαστε μειοψηφια μεσα στην χωρα μας! και αργοτερα, αυτο θα μας οδηγησει σε εξαφανιση. πως λοιπον να σκεφτω οτι δεν εχουμε καλο ρυθμο αναπτυξης, οταν καθε μερα που βγαινω απο το σπιτι μου βλεπω τους χιλιαδες πακιστανους πχ μπροστα μου, να μου θυμιζουν οτι ειμαι ουσιαστικα ΥΠΟ ΚΑΤΟΧΗ? αυτο δεν το αντιλαμβανεστε?
    να κανει ποιος αναπτυξη στην Ελλαδα ρε φιλε? και κυριως, χρησιμοποιοντας ποιον? ποιον λαο? αυτον που νοιωθει απροστατευτο? αυτον που εχασε την δουλεια του αφενος και αφετερου δεν νοιωθει ασφαλης να βγει απο το σπιτι του?
    συνελθετε. μας πανε για γενοκτονια και εσεις μιλατε σαν τεχνοκρατες…το 98 περασε, η Ελλαδα καταστραφηκε. και αυτο δεν αλλαζει ετσι ευκολα.οχι με τα υπαρχον δεδομενα. το μονο που μας εμεινε (και το πρωτο) ειναι το πως θα επιβιωσουμε βιολογικα. οταν αυτο το διασφαλισουμε, τοτε θα δουμε και πως μπορουμε να βελτιωσουμε και την οικονομια της χωρας. ολα τα πραγματα εχουν και τη πρωτερεοτητα τους…[/color]
    αυτο κραταω εγω απο το φιλο το νικο ,οι απεναντι εχουν γινει 4 παγκοσμια οικονομικη δυναμη και μεις ακομη φαγονομαστε μεταξυ μας , :lol: :D :D

Επισκόπηση 4 δημοσιεύσεων - 76 έως 79 (από 79 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων