Σωστός Τρόπος δοκιμής Φυσιγγίων

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 37 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    55
    KING COBRA στις #44659

    ΦΙΛΕ KOSTASK

    EΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ,ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ,ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΘΑ ΡΙΞΩ ΑΡΚΕΤΑ ΜΟΝΟΒΟΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΡΥΘΜΙΣΩ ΤΟ ΚΛΙΣΙΟΣΚΟΠΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΩ ΠΟΙΑ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Σ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΠΛΟ.

    ΦΙΛΙΚΑ KING COBRA


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    412
    KA-BAR στις #337086

    King Cobra.

    Πρώτα απ’όλα,πρέπει νά μάς πείς τί μονόβολα έχεις αγοράσει.Ελπίζω νά ΜΗΝ είναι τύπου “sabot” διότι δέν ταιριάζουν σέ λειόκαννα όπλα,παρά τίς επιβεβαιώσεις κάποιων “επιστημόνων” οπλοπωλών.

    Η δοκιμή πού έχεις νά κάνεις,είναι η εξής:

    Στήνεις τό χαρτόνι,στήν απόσταση πού θέλεις νά ρίξεις.Στό κέντρο τού χαρτονιού,κάνε ένα κόκκινο κύκλο (ή τετράγωνο,δέν έχει σημασία),τό οποίο νά βλέπεις καθαρά από τό σημείο πού θά σκοπεύσεις.

    Στήσε ένα τραπεζάκι(όσο σταθερώτερο μπορείς,στήν ανάγκη βάλε καί κάτι πολύ βαρύ πάνω του),πού πάνω του θά υπάρχει μέγγενη.Στήν μέγγενη θά σταθεροποιήσεις τό όπλο(φυσικά μήν τό σφίξεις υπερβολικά καί σπάσει η “πάπια”,βάλε καί πανί τυλιγμένο στό όπλο γιά νά αποφύγεις τυχών γδαρσίματα από τήν ανάκρουση)νά στοχεύει ακριβώς στόν στόχο.Βάζε ένα-ένα τά μονόβολα καί ρίχνε,ΧΩΡΙΣ νά αλλάζεις σημείο σκόπευσης.Ρίξε τουλάχιστον πέντε μονόβολα άπό κάθε τύπο σέ κάθε χαρτόνι.Στή συνέχεια βλέπεις τί “γκρούπ” έχει,καί συνεχίζεις τή διαδικασία μέ άλλο μονόβολο.

    τό μονόβολο πού θά έχει τό μικρότερο “γκρούπ”,είναι τό πλέον ευθύβολο γιά τό όπλο σου.Επίσεις,θά βρείς τό πόσο χαμηλότερα από τό σημείο σκόπευσης,έχει πέσει τό “κέντρο” τού “γκρούπ”.*

    κατόπιν,άμα το κλεισιοσκόπιο ρυθμίζεται καί κατα ύψος καί κατά διεύθυνση,προσπαθείς νά τό φέρεις στό κέντρο τού “γκρούπ” τού μονοβόλου πού έκρινες ότι αποδίδει καλύτερα,καί τό οποίο θά συνεχίσεις νά χρησιμοποιείς.Παράγωντες όπως διάτρηση ή ικανότητα καταστροφής ζωτικών ιστών,μάλλον δέν σέ ενδιαφέρουν,έτσι δέν είναι;

    Αν φυσικά μπορείς νά έχεις πολύ σταθερό χέρι,ή κάποιον άλλον τρόπο τέλειας σταθεροποίησης τού όπλου κατά τήν βολή,καλό θά είναι νά τόν προτιμήσεις,γιατί η μέγγενη,άμα δέν προσέξεις,μπορεί νά δημιουργήσει προβλήματα.

    *Τό πόσο χαμηλά από τό σημείο σκόπευσης έχει πέσει τό κέντρο τού “γκρούπ”,σού δείχνει πόσο αργό ή γρήγορο είναι τό μονόβολο,άρα καί κατ’επέκταση,τό άν θά μπορέσεις νά τά χρησιμοποιήσεις σέ πολύ μεγαλύτερες αποστάσεις.

    Βασικά,νομίζω ότι η διαδικασία θά πρέπει νά σού είναι γνωστή,από τά ραβδωτά πού χρησιμοποιείς,καλά δεν τά λέω;

    Υπ’όψιν ότι,τά βαρύτερα μονόβολα,είναι πιό ευθύβολα από τά ελαφρύτερα,σέ συνθήκες πλαγίου ανέμου.Σέ ανοιχτό χώρο πού γίνεται η “πρακτική”,είναι παράγοντας χρήσης.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    55
    KING COBRA στις #44685

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΕ ΑΝΤΡΕΑ

    ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ,ΗΣΟΥΝ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΙΚΟΤΑΤΟΣ,ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΥΡΟΒΟΛΑ ΤΥΦΕΚΙΑ,ΦΑΝΤΑΖΟΜΟΥΝ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΛΟΓΩ ΔΙΑΦΟΡΑΣ ΤΥΠΟΥ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ ΘΑ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΙΟΚΑΝΑ,ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΤΗΝ ΔΟΚΙΜΑΣΩ,ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΚΟΣΚΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΡΕΜΑΣΩ?

    ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΜΑΡΚΕΣ ΜΕ ΜΟΝΟΒΟΛΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ?

    ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

     

    ΦΙΛΙΚΑ  KING COBRA

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    412
    KA-BAR στις #44687

    Ναί,πές μού τί μάρκες έχεις αγοράσει,καί άν είναι απλά,ντεμί ή μαγκνουμ.

    Πάρε οπωσδήποτε καί Rottweil Breneke 70mm.Μπορεί νά έχει λίγο αυξημένη ανάκρουση,αλλά η ευθυβολία του,πιστυεύω ότι θά σέ ενθουσιάσει.

    Πές μου επίσεις,τί τσόκ έχει η κάννη,καθώς καί άν έχει porting.

    Ψάξτο καί λίγο παραπάνω μέ τήν ανάκρουση.Από ότι γνωρίζω η “πρακτική” έχει καί επαναλαμβανώμενες βολές.Οσο χαμηλώτερη ανάκρουση έχεις,τόσο ευκολότερο είναι νά σκοπεύσεις στήν δεύτερη καί τρίτη βολή.

    Υπάρχουν στήν αγορά,μονόβολα “μειωμένης ανάκρουσης” (φυσικά καί μειωμένης ταχύτητας-διάτρησης) τής Ρέμινγκτον.Ισως νά βολεύουν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    55
    KING COBRA στις #44689

    ΦΙΛΕ ΑΝΤΡΕΑ

    ΠΗΡΑ ΤΑ REMINGTON REDUCE RECOIL,TA LAMBRO PALLA,TA NOBEL BRENNEKE KAI TA WINCHESTER ME ΒΟΛΙΔΑ FOSTER,

    H KANH EINAI ATΣΟΚΑΡΙΣΤΗ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ PORTING.

    KING COBRA

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    412
    KA-BAR στις #337105

    Ωραία η επιλογή σου.Λόγω μή ύπαρξης πόρτινγκ στήν κάννη(τελικά γράφεται μέ ένα ή μέ δύο “ν”;),θά σού ταιριάξουν (πιστεύω) τά χαμηλής ανάκρουσης μονόβολα.Τό ρέμινγκτον καί τό Λάμπρο είναι σίγουρα ελαφρυά.Τό νόμπελ δέν τό έχω δοκιμάσει.Τό winchester είναι σίγουρα λίγο βαρύτερο σέ ‘κλώτσημα” από τά υπόλοιπα.

    Ψάξε στά μαγαζιά,άν κυκλοφορούν ακόμα,μονόβολα SOKOL.Είχα δοκιμάσει παλιώτερα,καί η ανάκρουση θύμιζε αεροβόλο,ενώ η ευθυβολία ήταν ίδια μέ τά Μπρέννεκε.Φυσικά πρίν πολλά χρονάκια αυτό,ίσως νά μήν τά βρείς τώρα.Η βολίδα ήταν παραπλήσιας σχεδίασης μέ τό Μπρέννεκε.Ανατολικής προελεύσεως καί φτηνό.

    Αυτά γιά τήν ώρα.Αμα νομίζεις ότι μπορώ νά βοηθήσω κι άλλο,μήν διστάσεις ούτε λεπτό νά μέ ρωτήσεις!!!Καί εγώ άμα θυμηθώ κάτι άλλο,πάλι θά στό γράψω.

    Go play now!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    55
    KING COBRA στις #44812

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

    ΤΕΛΙΚΑ ΕΠΑΙΞΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΟΠΛΟ,ΕΦΤΙΑΞΑ 5 ΧΑΡΤΟΝΙΑ ΔΙΑΣΤΑΣΕΩΝ 1ΜΧ1Μ ΚΑΙ ΖΩΓΡΑΦΙΣΑ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΕΝΑ ΚΥΚΛΟ ΜΕ ΔΙΑΜΕΤΡΟ 25 ΕΚΑΤΟΣΤΑ ΧΡΩΜΑΤΟΣ ΜΑΥΡΟΥ.Η ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΣΤΟΧΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΑ ΜΕΤΡΑ.

    ΓΙΑ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΤΥΧΗ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΗΝ ΡΥΘΜΙΣΗ ΤΩΝ ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΩΝ ΜΕ ΤΑ LAMBRO PALLA,META THN ΤΡΙΤΗ ΒΟΛΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΡΥΘΜΙΣΗ ΤΟΥ ΚΛΙΣΙΟΣΚΟΠΙΟΥ ΚΑΤΑ ΥΨΟΣ ΤΑ ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΑ ΕΥΘΥΓΡΑΜΗΣΤΙΚΑΝ.

    ΜΕ ΒΓΑΛΜΕΝΟ ΜΕΙΩΤΗΡΑ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΠΕΝΤΕ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΜΑΡΚΑ ΜΕ ΤΟ ΟΠΛΟ ΕΠΩΜΙΣΜΕΝΟ ΜΕ ΧΑΛΑΡΟ ΚΡΑΤΗΜΑ ΚΑΙ ΤΡΟΠΟ ΕΚΤΕΛΕΣΗΣ ΒΟΛΗΣ ΑΚΡΙΒΕΙΑΣ.

    ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΚΑΙ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ Η ΔΥΣΦΗΜΙΣΗ ΚΑΠΟΙΑΣ ΜΑΡΚΑΣ!!!!!!

    ΜΕ ΤΑ LAMBRO PALLA KAI OI 5 ΒΟΛΙΔΕΣ ΚΑΤΕΛΗΞΑΝ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΣΤΟΧΟΥ ΜΕ ΑΠΟΚΛΙΣΗ ΤΗΣ ΠΙΟ ΜΑΚΡΙΝΗΣ ΣΤΟ ΓΚΡΟΥΠ 3ΕΚΑΤΟΣΤΑ

    ΜΕ ΤΑ REMINGTON TA REDUCED RECOIL ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΠΗΓΑΝ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ ΑΦΟΥ ΣΤΗΝ ΗΜΙΑΥΤΟΜΑΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΜΠΛΟΚΑΡΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΝΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΛΟΓΩ ΜΙΚΡΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ(ΤΟ ΚΛΕΙΣΤΡΟ ΕΡΧΟΤΑΝ ΠΙΣΩ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΔΙΑΔΡΟΜΗΣ ΤΟΥ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΤΡΑΒΑΩ ΕΓΩ ΠΙΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΤΟ ΑΔΕΙΟ ΦΥΣΙΓΓΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΜΗ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ)ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΕΥΘΙΒΟΛΙΑΣ ΗΤΑΝ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΙΟ ΜΑΚΡΥΝΗ ΒΟΛΙΔΑ ΤΟΥ ΓΚΡΟΥΠ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΕΝΤΡΟ ΣΤΑ 6 ΕΚΑΤΟΣΤΑ.

    ΜΕ ΤΑ ΝΟΒΕL BRENNEKE H EYΘΥΒΟΛΙΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΜΕ ΤΙΣ ΠΕΝΤΕ ΒΟΛΙΔΕΣ ΚΕΝΤΡΟ ΚΑΙ ΑΠΟΣΤΑΣΗ 3,5 ΕΚΑΤΟΣΤΑ.

    ΜΕ ΤΑ WINCHESTER TA X 12R MONO MIA ΒΟΛΙΔΑ ΕΦΥΓΕ ΕΚΤΟΣ ΚΕΝΤΡΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΛΑΘΟΣ ΔΙΚΟ ΜΟΥ.Η ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΠΙΟ ΜΑΚΡΥΝΗΣ ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΗΣ ΠΟΥ ΞΕΦΥΓΕ ΗΤΑΝ 5 ΕΚΑΤΟΣΤΑ.

    ΤΕΛΙΚΑ ΣΑΝ ΠΙΟ ΕΥΘΥΒΟΛΑ ΒΡΗΚΑ ΤΑ LAMBRO PALLA.

    ΦΙΛΙΚΑ KING COBRA

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    55
    KING COBRA στις #44829

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΕ ΑΝΤΡΕΑ

    ΤΕΛΙΚΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΓΙΑ ΒΟΛΗ ΚΑΘΑΡΙΣΑ ΤΟ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΚΡΟΚΟΔΕΙΛΟΥΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΜΕΣΑ Η ΚΑΝΗ(ΕΓΩ ΤΟ ΓΡΑΦΩ ΠΑΝΤΩΣ ΜΕ ΕΝΑ Ν),ΦΡΙΚΑΡΑ ΟΤΑΝ ΠΕΡΑΣΑ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΒΟΥΡΤΣΑ ΤΗ ΣΙΔΕΡΕΝΙΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΠΟΣΟ ΜΟΛΥΒΙ ΕΒΓΑΖΕ ΑΠΟ ΜΕΣΑ Η ΚΑΝΗ.ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΥΤΟ ΛΟΓΩ ΜΟΝΟΒΟΛΩΝ.

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΤΩΝ SOKOL ΑΛΛΑ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ LAMBRO ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΝΑ ΒΡΩ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ SOKOL.

    ΦΙΛΙΚΑ KING COBRA

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    412
    KA-BAR στις #44935

    Μέ τό μονόβολο GUALLANDI πού γεμίζει ο  Λάμπρος,γεμίζονται αρκετά άλλα μονόβολα.Αν έχεις πρόβλημα εκτός από τό μολύβι στίς κάννες καί πυρίτιδες,μπορείς νά δοκιμάσεις κάποιο από αυτά.Φυσικά τό πρόβλημα μέ τό μολύβι ΔΕΝ θά τό αποφύγεις!!!Εκτός καί άμα βρείς κάποιο μονόβολο πού είναι εξωτερικά πλαστικό (όπως τό Maionchi FIER) αλλά δύσκολα νά είναι καί ευθύβολο.

    Τά SOKOL κράτησέ τά στό πίσω μέρος τού μυαλού σου,καί άν τύχει νά τά βρείς,δοκίμασέ τα.

    Δέν έγραψες στά πόσα μέτρα έκανες τίς βολές σου.Νά υποθέσω στά πενήντα;Αν ναί,κάνε καί μία βολή στά ογδόντα (άς πούμε).

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    942
    Νεοπτόλεμος στις #44962


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από KING COBRA στίς 07 Σεπτέμβριος 2004


    ΓΙΑ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΤΥΧΗ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΗΝ ΡΥΘΜΙΣΗ ΤΩΝ ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΩΝ ΜΕ ΤΑ LAMBRO PALLA,META THN ΤΡΙΤΗ ΒΟΛΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΡΥΘΜΙΣΗ ΤΟΥ ΚΛΙΣΙΟΣΚΟΠΙΟΥ ΚΑΤΑ ΥΨΟΣ ΤΑ ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΑ ΕΥΘΥΓΡΑΜΗΣΤΙΚΑΝ.


    [/indent]

    Αγαπητέ φίλε,

    Ρύθμισες το κλισιοσκόπιο με τα labro … Ετσι το πιθανότερο είναι αυτη να ήταν και η αιτία του ότι με αυτα είχες την καλύτερη ευστοχία. Στο αεροβόλο μου που είναι μεγάλων ταχυτήτων και μικρού διαμετρήματος εαν ρυθμίσω με μια βολιδα την διόπτρα και αλλαξω βολίδα … η νέα παει αλλού για αλλου. Καθε βλήμα (μονόβολο) απαιτεί δική του ρύθμιση. Αυτο βέβαια λόγω διαμετρήματος και μαζας του 12 cal οπλου σου είναι σε μικρότερη κλίμακα αλλα υπάρχει.

    Τα ποιο ευστοχα (με διαφορα σημαντικη) αλλα και αποτελεσματικά μονοβολα είναι (δεν ξερω εαν το γραψω καλα) τα saulvestre, τα οποία έχουν βλήμα με πτερύγιο από πίσω και το όλο σύστημα βρίσκεται μεσα σε αποσπόμενο κέλυφος. ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #44963

    Συμφωνώ και επαυξάνω με τον Νεοπτόλεμο για το Sauvestre. Μπορεί να είναι πανάκριβα, αλλά είναι σε άλλη κλάση σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Στα 100 μέτρα (δική μου δοκιμή) η πτώση του βλήματος ήταν πρακτικά μηδενική, και η ακρίβεια απίστευτη για λειόκαννο όπλο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/06/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    749
    old-timer στις #44971


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από Νεοπτόλεμος στίς 10 Σεπτέμβριος 2004


    Αγαπητέ φίλε,

    Ρύθμισες το κλισιοσκόπιο με τα labro … Ετσι το πιθανότερο είναι αυτη να ήταν και η αιτία του ότι με αυτα είχες την καλύτερη ευστοχία. Στο αεροβόλο μου που είναι μεγάλων ταχυτήτων και μικρού διαμετρήματος εαν ρυθμίσω με μια βολιδα την διόπτρα και αλλαξω βολίδα … η νέα παει αλλού για αλλου. Καθε βλήμα (μονόβολο) απαιτεί δική του ρύθμιση. Αυτο βέβαια λόγω διαμετρήματος και μαζας του 12 cal οπλου σου είναι σε μικρότερη κλίμακα αλλα υπάρχει.

    Nεοπτολεμε,

    καλα τα λεει ο King Cobra. καταλαβα οτι κρινει με βαση το μεγεθος του γκρουπ, 3 στα Λαμπρο και 3,5-5 στα λοιπα.

    το που παει το γκρουπ το ρυθμιζεις ΑΦΟΥ καταληξεις στο βλημα που θα χρησιμοποιεις.

    παντως και εγω σαν πιο φιλικα και ευθυβολα λογικης τιμης ειχα καταληξει στα Λαμπρο.

    τα sauvestre απλα δεν παιζονται. μια κλαση μονα τους.

    Αλκης

    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    942
    Νεοπτόλεμος στις #44977


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από old-timer στίς 10 Σεπτέμβριος 2004



    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από Νεοπτόλεμος στίς 10 Σεπτέμβριος 2004


    Αγαπητέ φίλε,

     

    Nεοπτολεμε,

    καλα τα λεει ο King Cobra. καταλαβα οτι κρινει με βαση το μεγεθος του γκρουπ, 3 στα Λαμπρο και 3,5-5 στα λοιπα.

     

    Αλκης

    [/indent]


    [/indent]

    Ουπς …δεντο είχα προσέξει.

    Αλκη εχεις ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ … Φίλε King cobra ξεχα όσα εγραψα περι ρυθμισης με labro.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    55
    KING COBRA στις #44987

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΦΙΛΙΚΕΣ ΣΑΣ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ,ΓΝΩΡΙΖΩ ΓΙΑ ΤΑ SAUVESTRE ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΨΑΧΝΩ ΕΝΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΦΥΣΙΓΓΙΟ ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΣΕ ΕΥΘΥΒΟΛΙΑ,ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΤΑ LAMBRO,ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

    ΤΑ SAUVESTRE EXOYN ΤΡΕΛΛΗ ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΟΥΣΑ ΜΟΝΟ ΑΝ ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΚΥΝΗΓΗΣΩ ΚΑΝΑ ΚΑΛΟ ΚΑΠΡΙ.

    ΦΙΛΕ ΑΝΤΡΕΑ ΘΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΚΑΙ ΣΤΑ 80 ΜΕΤΡΑ.

    ΤΩΡΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ Η ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΣΤΑ ΕΚΑΤΟ ΜΕΤΡΑ ΑΝ ΤΡΥΠΑΕΙ ΧΡΥΣΟ ΟΔΗΓΟ(ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΙΖΕΙ).

      ΦΙΛΙΚΑ KING COBRA

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    55
    KING COBRA στις #44990

    KATI ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ

    ΑΝΗΚΕΙ ΜΑΛΛΟΝ ΣΕ ΑΛΛΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ SUPER 90 ΑΙΣΘΑΝΘΗΚΑ ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΟΣ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΦΟΒΕΡΑ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΣ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΒΟΛΗ,ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΕΙΧΕ ΦΕΡΕΙ ΕΝΑ LEE ENFIELD KAI EKANA KAI ME AYTO ΚΑΠΟΙΕΣ ΒΟΛΕΣ,ΜΕ ΤΟ ENFIELD TA ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΗΠΙΑ.

    ΜΗΠΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΕΠΙΤΡΑΠΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΡΑΒΔΩΤΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ???????????????

      ΦΙΛΙΚΑ KING COBRA

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 37 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων