τι ειναι αυτο????

Επισκόπηση 5 δημοσιεύσεων - 16 έως 20 (από 20 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Ψάρεμα

  • Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #395843

    Πετροσωλήνες είναι και είναι νοστιμότατες, νόμιζα ότι τις βγάζουν μέσα από βράχους αλλά οι συγκεκριμένς μάλλον βρίσκονται και στην άμμο. Τις απλές σωλήνες τις έβγαζα πιτσιρικάς για δόλωμα με την λεγόμενη σωληνόβεργα.


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #395904

    Σωλήνες εχω βγάλει και γω άπειρες στην Κεφαλλονιά..Όντως πετροσωλήνας είναι..η ιδιαιτερότητά του είναι οτι το βράδυ φωσφορίζει..για σαργοειδή είναι μανούλα!το σαμάρι το βγάζεις μέσα στην θάλασσα και το ξεχωρίζεις απο τις 2 μικρές τρύπες που χει στην άμμο..Και τέτοια έχω βγάλει.. 😉

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #396147

    Σωλήνες εχω βγάλει και γω άπειρες στην Κεφαλλονιά..Όντως πετροσωλήνας είναι..η ιδιαιτερότητά του είναι οτι το βράδυ φωσφορίζει..για σαργοειδή είναι μανούλα!το σαμάρι το βγάζεις μέσα στην θάλασσα και το ξεχωρίζεις απο τις 2 μικρές τρύπες που χει στην άμμο..Και τέτοια έχω βγάλει..

     

    και ειναι φαγοσημα;

    νοστημα;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    21
    to iliaki στις #409187

    Πετροσωλήνες είναι και είναι νοστιμότατες, νόμιζα ότι τις βγάζουν μέσα από βράχους αλλά οι συγκεκριμένς μάλλον βρίσκονται και στην άμμο. Τις απλές σωλήνες τις έβγαζα πιτσιρικάς για δόλωμα με την λεγόμενη σωληνόβεργα.

    http://www.youtube.com/user/AltairLusso

    δεν είναι πετροσωληνες είναι σωλήνες απλοί και υπάρχουν σε αφθονία στισ παραλιεσ τησ δυτικής ελλαδασ φοβερό δόλωμα για λαυρακια στης περιοχές που την κρατάει ψαρεύει και παραγουλιασμενη ελαφρά και φωσφορίζει οι πετροσωληνες τα λεγόμενα και δάχτυλα βγαίνουν από το βράχο υποθαλάσσια με σφυρί και καλέμι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    21
    to iliaki στις #409188

    BeReT wrote:
    Σωλήνες εχω βγάλει και γω άπειρες στην Κεφαλλονιά..Όντως πετροσωλήνας είναι..η ιδιαιτερότητά του είναι οτι το βράδυ φωσφορίζει..για σαργοειδή είναι μανούλα!το σαμάρι το βγάζεις μέσα στην θάλασσα και το ξεχωρίζεις απο τις 2 μικρές τρύπες που χει στην άμμο..Και τέτοια έχω βγάλει..

    και ειναι φαγοσημα; νοστημα;

    ΘΑ ΚΥΝΗΓΩ ΚΑΙ ΘΑ ΓΛΕΝΤΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΕΨΥΧΗΣΩ
    ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΤΟΥΤΗ ΤΗ ΖΩΗ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΩ

     μιλάμε για τρελά σαγανάκια!!!!!!!! γιαμ γιαμ!!!!

Επισκόπηση 5 δημοσιεύσεων - 16 έως 20 (από 20 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων