ΤΡΥΓΟΝΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 3,151 έως 3,165 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #420737

    μας αρεσει, δεν μας αρεσει, η κυνηγετικη περιοδος στην ελλαδα τελειωνει τον φλεβαρη.

    οποιος κυνηγα εκτος κυν περιοδου ειναι ΠΑΡΑΝΟΜΟΣ, και πρεπει να υποστει της συνεπειες του νομου.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    GeorgePap στις #420738

    Το παραπάνω άρθρο είναι όντως αντικυνηγετικό. Είχα διαβάσει ότι τα τρυγόνια στην Αφρική είναι επιβλαβή σε πολλά σημεία και τα ξεπαστρεύουν με δυλητήρια και εκρηκτικά.
    Επίσης η λαθροθηρία που συμβαίνει την Άνοιξη είναι αμελητέα για να επιρεάσει τον πληθυσμό των πουλιών.

    Εννοείται ότι δεν επικροτώ τη λαθροθηρία, το αντίθετο μάλιστα. Απλά λέω ότι και αυτό το άρθρο είναι άλλο ένα κλασικό “οικολογικό” άρθρο που λέει ότι τα πουλια σκοτώνονται και κυνδινεύουν από τη λαθροθηρία και το κυνήγι.  Δεν αναφέρουν τίποτα για καταστροφή βιοτόπων, αλλαγή καλλιεργειών, φυτοφάρμακα κλπ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/08/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    34
    stefanosss στις #420869

    μας αρεσει, δεν μας αρεσει, η κυνηγετικη περιοδος στην ελλαδα τελειωνει τον φλεβαρη. οποιος κυνηγα εκτος κυν περιοδου ειναι ΠΑΡΑΝΟΜΟΣ, και πρεπει να υποστει της συνεπειες του νομου.

    Δεν δια διαφωνησω μαζι σου αλλα να σου υπενθυμίσω οτι οποιος δεν πληρωνει Χαρατισι ειναι παρανομος οποιος δεν πληρωνει 400 ευρω δεη γιατι εκει εχει παει ειναι παρανομος οποιος δεν πληρωνει τελη κυκλοφοριας ειναι παρανομος γενικα οποιος δεν πληρωσει τους νομιμους μπραβους ειναι παρανομος τι ωραια…!
    «ΠΟΥΤ… ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΘΑ ΙΣΙΩΣΕΙΣ ΠΟΤΕ»! (Θ. Κολοκοτρώνης! )

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #420871

    Eίχα πάει εχθές στην Αίγινα για δουλειά και το είδα το τρυγωνάκι μου, το σήκωσα με το αυτοκίνητο στο δρόμο και το απόλαυσα για αρκετά δευτερόλεπτα καθώς πετούσε χαλαρά μπροστά απο το αμάξι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #420878

     

    Δεν δια διαφωνησω μαζι σου αλλα να σου υπενθυμίσω οτι οποιος δεν πληρωνει Χαρατισι ειναι παρανομος οποιος δεν πληρωνει 400 ευρω δεη γιατι εκει εχει παει ειναι παρανομος οποιος δεν πληρωνει τελη κυκλοφοριας ειναι παρανομος γενικα οποιος δεν πληρωσει τους νομιμους μπραβους ειναι παρανομος τι ωραια…!

    αστοχα τα επιχειρηματα σου φιλε μου.

    σε αυτα που λες, γινεται καποιος παρανομος αθελα του, γιατι δεν μπορει να πληρωσει.

    το να παιρνεις το οπλο και να κυνηγας εκτος κυνηγετικης περιοδου γινεσαι παρανομος επειδη το θες.

    και οσο αντιλαμβανομαι οτι πολλοι προσπαθουν να βρουν δικαιολογιες για την λαθροθηρια, τρελαινομαι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1598
    Παναγιωτης στις #421032

    Μετά από πρωινή βόλτα είδα κάμποσα ζευγαράκια , αύριο θα ξανακατέβω με το ποδήλατο και λέω να βγάλω και καμιά φωτογραφία να σας την δείξω να χαρούμε.

    Άμα μείνουν μέχρι τον Αύγουστο έχει καλώς, άμα έχει πάλι 1-2 ζευγάρια λυπάμαι να τα χτυπήσω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #421805

    πολλα τρυγονακια εχουν εμφανιστει στα ημιορεινα της αρτας και εχουν κανει φωλιες πολυ πιο πολλα απο περσι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #421810

    πολλα τρυγονακια εχουν εμφανιστει στα ημιορεινα της αρτας και εχουν κανει φωλιες πολυ πιο πολλα απο περσι.

    391-525

    Σταθη και απο την μερια του εβρου σε συνομιλια που ειχα αυτες τις ημερες με συναδελφο μου ειπε οτι εχουν εμφανιστει αρκετα τρυγονακια
    Για να δουμε

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #421841

    stathis wrote:
    πολλα τρυγονακια εχουν εμφανιστει στα ημιορεινα της αρτας και εχουν κανει φωλιες πολυ πιο πολλα απο περσι. 391-525

    Σταθη και απο την μερια του εβρου σε συνομιλια που ειχα αυτες τις ημερες με συναδελφο μου ειπε οτι εχουν εμφανιστει αρκετα τρυγονακια
    Για να δουμε

    Kώστα μακάρι  να μείνουν τα πουλάκια.. και πέρσι η πληροφόρηση που είχαμε με τον Altair ήταν ότι μέχρι Ιούλιο  γινόταν χαμός…

    Σε  κάθε  περίπτωση είναι από τα πιό ωραία  καρτεροκύνηγα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #421855

    KYNIGOSDK wrote:

    stathis wrote:
    πολλα τρυγονακια εχουν εμφανιστει στα ημιορεινα της αρτας και εχουν κανει φωλιες πολυ πιο πολλα απο περσι. 391-525

    Σταθη και απο την μερια του εβρου σε συνομιλια που ειχα αυτες τις ημερες με συναδελφο μου ειπε οτι εχουν εμφανιστει αρκετα τρυγονακια
    Για να δουμε

    Kώστα μακάρι να μείνουν τα πουλάκια.. και πέρσι η πληροφόρηση που είχαμε με τον Altair ήταν ότι μέχρι Ιούλιο γινόταν χαμός…

    Σε κάθε περίπτωση είναι από τα πιό ωραία καρτεροκύνηγα…

    Beretta A 301 Beretta AL 391 light Benelli Vinci
    Της καμπαρντίνας το κουμπί …είναι του πουκαμίσου..

    http://www.youtube.com/watch?v=ErbxlqxUdKI

    Εχεις δικιο Πανο και εγω περυσι αυτην την πληροφορηση ειχα αλλα μετα ψιλοτζιφος
    Η πλακα η μεγαλη παντως ηταν οτι καναμε εναρξη στο ιδιο μερος χωρις να το ξερουμε χαχα
    Μακαρι να μπορεσουμε να ξαναπαμε!!!!

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #421858

    PANOUTSOS wrote:

    KYNIGOSDK wrote:

    stathis wrote:
    πολλα τρυγονακια εχουν εμφανιστει στα ημιορεινα της αρτας και εχουν κανει φωλιες πολυ πιο πολλα απο περσι. 391-525

    Σταθη και απο την μερια του εβρου σε συνομιλια που ειχα αυτες τις ημερες με συναδελφο μου ειπε οτι εχουν εμφανιστει αρκετα τρυγονακια
    Για να δουμε

    Kώστα μακάρι να μείνουν τα πουλάκια.. και πέρσι η πληροφόρηση που είχαμε με τον Altair ήταν ότι μέχρι Ιούλιο γινόταν χαμός… Σε κάθε περίπτωση είναι από τα πιό ωραία καρτεροκύνηγα… Beretta A 301 Beretta AL 391 light Benelli Vinci
    Της καμπαρντίνας το κουμπί …είναι του πουκαμίσου.. http://www.youtube.com/watch?v=ErbxlqxUdKI

    Εχεις δικιο Πανο και εγω περυσι αυτην την πληροφορηση ειχα αλλα μετα ψιλοτζιφος
    Η πλακα η μεγαλη παντως ηταν οτι καναμε εναρξη στο ιδιο μερος χωρις να το ξερουμε χαχα
    Μακαρι να μπορεσουμε να ξαναπαμε!!!!

    Να μαστε καλά και θα ανταμώσουμε, θα κάνουμε διπλανούς γκιουμέδες… 🙂

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #421865

    KYNIGOSDK wrote:

    Μακαρι να μπορεσουμε να ξαναπαμε!!!!

    Να μαστε καλά και θα ανταμώσουμε, θα κάνουμε διπλανούς γκιουμέδες… 🙂

    ψησταριά θάχουτε;;; αν θα έχουτε θα να ρθω κι εγώ 😀

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #421882

    KYNIGOSDK wrote: Μακαρι να μπορεσουμε να ξαναπαμε!!!!

    PANOUTSOS wrote:
    Να μαστε καλά και θα ανταμώσουμε, θα κάνουμε διπλανούς γκιουμέδες…

    ψησταριά θάχουτε;;; αν θα έχουτε θα να ρθω κι εγώ

    ———————————————————————————-
    ……κακό είναι το πολύ και το καθόλου……
    Μάκης…..Μαραθώνας

    Εσύ έχω μάθει ότι τα τρυγόνια τα τουφεκάς με Beretta και δεν σε θέλουμε… 😀

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #421885

    Εσύ έχω μάθει ότι τα τρυγόνια τα τουφεκάς με Beretta και δεν σε θέλουμε… 😀

    σωστά τα λες…είναι η πρώτη μέρα βλέπεις και είμαι πολύ κακός 😛 😀

    μετά στις τσίχλες μαλακώνω και παίρνω την benelli 🙂

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #421888

    ALTAIR_LUSSO wrote:
    Εσύ έχω μάθει ότι τα τρυγόνια τα τουφεκάς με Beretta και δεν σε θέλουμε…

    σωστά τα λες…είναι η πρώτη μέρα βλέπεις και είμαι πολύ κακός μετά στις τσίχλες μαλακώνω και παίρνω την benelli

    ———————————————————————————-
    ……κακό είναι το πολύ και το καθόλου……
    Μάκης…..Μαραθώνας

    🙂

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 3,151 έως 3,165 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων