ΤΡΥΓΟΝΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 3,286 έως 3,300 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    kaminaris john στις #434500

    καλησπερα και απο εμενα σημερινη βολτουλα προς ερετρια αποτελεσμα 2 πουλακια στην τσαντα και ενα στις αλεπουδες..ολα καλα αν και απο οτι φαινεται η κριση στερεισε απο πολλους την πρωτη εξοδο.καλη σεζον σε ολους


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #434516

    καλησπέρα και απο μένα, με διανυκτέρευση επι του ηλιοσπόρου τριών φίλων της παρέας και τον ερχομό άλλων πέντε το πρωί έγινε η σύναξη και η τοποθέτηση της ομάδας σε ζώνες, τελικό αποτέλεσμα 32 πουλάκια.Μας ξέφυγαν μερικά διότι το πέταγμά τους ήταν πολύ χαμηλό και δεν τουφεκιζόταν προς αποφυγή ατυχήματος, το μέρος προφανώς ήταν το μόνο με πουλιά αφού είχε εντοπισθεί απο καιρό, άλλες τουφεκιές λίγες και σποραδικές, λίγοι συνάδελφοι, ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #434517

    Πρώτη φορά που πήγα για τρυγόνια. Αρκετά πουλιά σκόρπια όμως. Οι κυνηγοί πιο πολλοί από τα πουλιά! Δεν έβρισκες μέρος να παρκάρεις! Οι τουφεκιές πολλές όταν τα πουλιά πετούσαν σε μεγάλο ύψος (και εγώ νόμιζα ότι αυτό το κάνουν μόνο στις πάπιες Ha Ha). Το αποτέλεσμα 4 άτομα 1 τρυγόνι…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #434518

    καλησπέρα φίλοι μου, αφού διανυκτέρευσαν 3 και το πρωί ήρθαν άλλοι 5 η ομάδα συντάχθηκε επι του ηλιοσπόρου πήραμε τις θέσεις μας και περι τις 06:30 άρχισε η νέα κυνηγετική σεζόν, τα πουλιά μπαίνανε βουτώντας στο ηλιόσπορο με πολύ χαμηλές πτήσεις σχεδόν στα κεφάλια μας με αποτέλεσμα κάποια να φεύγουν ατουφέκιστα ο αριθμός τους ο αναμενόμενος αφού τα είχαμε κατασκοπεύσει προ ημερών μαζί με τις συνήθειές τους.Απολογισμός 32 πουλάκια!!!! δεν ακούστηκαν πολλοί πυροβολισμοί στη γύρο περιοχή λίγοι οι συνάδελφοι στα πέριξ λόγω έλλειψης πουλιών και προφανώς της κρίσης που μας ταλαιπωρεί, εμείς κοντινοί εδώ στο μέρος που επιλέξαμε κάναμε το κέφι μας και το διασκεδάσαμε!!!!! ΑΝΤΕ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ………

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    120
    xristos στις #434522

    Επιτελους εναρξη,το ματωσαμε με ενα τρυγονακι….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #434523

    καλησπερα και απο εμενα μας την εκαναν και χτες τα υπολοιπα τρυγωνια οποτε σημερα με πολυ κοπο και ιδρωτα δηλαδη απο το πρωι καθησαμε μονο 4 ωρες για ξεκουραση απο τις 11 μεχρι τις 2 καταφεραμε να κανουμε 3 ατομα 20 τρυγωνακια!!γενικα πολυς κοσμος λιγα τρυγωνια και σε επιλεγμενα ηλιοσπορα αυτοι που τα ξερανε κανανε ικανοποιητικους αριθμους!!!χασαμε και 7 τρυγωνια να αναφερω πολυ κριμα…..πολλα κοπαδια πετουσαν ξημερωματα ψηλωμενα με πορεια νοτια!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #434536

    ……ΜΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ …. ΑΠΟ ΔΗΜ. ΤΡΙΓΩΝΟΥ… Ha Ha.

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”>——————————————————————————————————– —- ΜΕΤΑΧΡΟΝΟ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΤΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΟΛΩΝ. —- —————– ————— —————- ***ΦΘΟΝΕΣΘΑΙ ΚΡΕΣΣ0Ν ΕΣΤΙΝ Η ΟΙΚΤΕΙΡΕΣΘΑΙ .*** .</div>

    tτι κανατε?ειχε πουλια πανω!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    165
    zordi στις #434538

    Ωραιο το πλαγιοκανο, προσωπικη γνωμη ομως δε μ’αρεσει το παπουτσακι :( Eυχομαι να το φχαριστιεσαι παντως, οπως και να εχει

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”>Α ρε αδελφε, γιατι βιαστηκες τοσο να φυγεις; Σου ευχομαι ηρεμα νερα και καλες ψαριες.</div>

    Να ‘σαι καλά φίλε.. Το ευχαριστιέμαι όσο μπορώ (και μπορώ πολύ!!χαχα)..

    Είναι baikal κληρονομιά του παππού..

    Όσο για το παπουτσάκι ούτε κι εμένα με τρελαίνει αλλά είναι ότι πιο κοντινό είχα στο μυαλό μου σε αυτά τα χρήματα..(πουτ@ν@ κρίση!!)..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    165
    zordi στις #434539

    Ωραιο το πλαγιοκανο, προσωπικη γνωμη ομως δε μ’αρεσει το παπουτσακι :( Eυχομαι να το φχαριστιεσαι παντως, οπως και να εχει

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”>Α ρε αδελφε, γιατι βιαστηκες τοσο να φυγεις; Σου ευχομαι ηρεμα νερα και καλες ψαριες.</div>

    Να ‘σαι καλά φίλε μου.. Baikal συλλεκτικό κληρονομιά από τον παππού!Το ευχαριστιέμαι όσο μπορώ (και μπορώ πολύ!!χαχα).. Όσο για το παπουτσάκι,δε με τρελαίνει,αλλα είναι ότι πιο κοντινό είχα στο μυαλό μου με ελάχιστα χρήματα!Ας όψεται η (πουτ@ν@) η κρίση..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    165
    zordi στις #434540

    Ωραιο το πλαγιοκανο, προσωπικη γνωμη ομως δε μ’αρεσει το παπουτσακι 🙁 Eυχομαι να το φχαριστιεσαι παντως, οπως και να εχει

    Α ρε αδελφε, γιατι βιαστηκες τοσο να φυγεις; Σου ευχομαι ηρεμα νερα και καλες ψαριες.

    Να ‘σαι καλά φίλε μου.. Baikal συλλεκτικό κληρονομιά από τον παππού!Το ευχαριστιέμαι όσο μπορώ (και μπορώ πολύ!!χαχα).. Όσο για το παπουτσάκι,δε με τρελαίνει,αλλα είναι ότι πιο κοντινό είχα στο μυαλό μου με ελάχιστα χρήματα!Ας όψεται η (πουτ@ν@) η κρίση..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #434564

    χθες το απογευμα χτυπησα 2 εγω και αλλο 1 ενα φιλαρακι που ειμασταν μαζι…σημερα το πρωι το φιλαρακι εσπασε το καρτερι που τον ειχα βαλει και εφυγε…πηγανε 3 τρυγονια και εκατσαν στην αμυγδαλια που καθοταν ο φιλος μου και μας εδειχναν τα τετοια τους …πολυ κριμα …τρεις ωρες ακινητος και φυγαμε απραγοι ………

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #434566

    καλη κυνηγετικη χρονια σε ολους.το ματωσαμε και εμεις χθες.το πρωι παρα πολυς κοσμος και πουλια ελαχιστα.ειδα 3 τουφεκισα 1 και του εκανα αερα!το απογευμα αλλαξαμε τοπο και μας πηγε καλα.παιξανε κατι πουλακια και κρεμασαμε 3 ατομα 8 τρυγονια ολα φετιναρια και πολυ μικρα.σημερα πηγα παλι εκει.τα πουλια λιγοτερα αλλα κρατησα 2. καρακαξες και κουρουνες απιστευτα πολλες αλλα με απωλειες σημερα!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    381
    hunterer303 στις #434567

    ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΠΑΙΔΙΑ. ΑΠΟ ΗΛΕΙΑ ΚΑΝΑ ΝΕΟ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #434582

    καλησπερα και απο εμενα σημερινη βολτουλα προς ερετρια αποτελεσμα 2 πουλακια στην τσαντα και ενα στις αλεπουδες..ολα καλα αν και απο οτι φαινεται η κριση στερεισε απο πολλους την πρωτη εξοδο.καλη σεζον σε ολους

       μπωρεις να γραψης 2 πουλακια στην τσαντα και ενα χαμενο   εκτος εαν αγαπας τις αλεπουδες και θες να τις ταιζεις

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #434595

    3 πουλακια απο μενα χτες το πρωι απο τα 7 που τουφεκισα. καλα ηταν ειδαμε καμποσα πουλια εγεινε ωραιο παιχνιδι. το μονο που μου εκατσε στραβα ειναι οτι μετα απο 3 συνεχομενες εναρξης δυτικη μακεδονια φετος λογο οικονομικων εκανα εναρξη στην πατριδα.

    http://imageshack.us/photo/my-images/443/hy7p.jpg/

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 3,286 έως 3,300 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων