ΤΡΥΓΟΝΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 3,301 έως 3,315 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #434599

    ΕΞΩ ΑΠΟ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑΡΞΗ Κ ΓΩ…

    4 ΠΗΡΑΜΕ  ΑΛΛΑ  ΕΓΩ ΑΤΟΥΦΕΚΙΣΤΟΣ…ΠΡΩΙ ΚΥΝΗΓΙΣΑΜΕ ΚΑΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΞΑΝΑ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΑΘΗΝΑ!

    ΕΙΧΕ ΠΟΥΛΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΛΟ ΣΗΜΕΙΟ…ΚΑΙ 7-8 ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ ΚΑΝΑΝΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ…

    ΕΝΑΡΞΗ ΚΑΙ ΑΤΟΥΦΕΚΙΣΤΟΣ ΕΓΩ…ΚΑΛΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΜΕ ΦΑΣΣΑ…ΔΕΝ ΞΑΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΛΑΘΟΣ…Cry


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    186
    mai78 στις #434602

    Καλησπερα στην παρεα.Να ευχηθω καταρχην καλη κυνηγετικη χρονια σε ολους χωρις ατυχηματα πανω απ ολα.Καλα ξεκινησε η χρονια φετος για εμενα και την παρεα μου.Πηγαμε απ την προηγουμενη μερα σε ηλιοσπορο που ειχαμε επισημανει απο τα ανιχνευτικα των προηγουμενων ημερων.Το βραδυ φαγαμε,ηπιαμε καναμε την πλακα μας και το πρωι στηθηκαμε στα καρτερια.Ηρθαν και αλλοι τεσσερις απροσκλητοι το πρωι και μπηκαν αναμεσα μας αλλα ευτυχως δεν μας χαλασαν και πολυ.(εμενα καθολου διοτι ημουν πρωτος απο εκει που εμπαιναν τα πουλια)Αποτελεσμα:εγω 11,ο αδελφος μου 9 και οι υπολοιποι τρεις της παρεας μας απο 6-7 πουλια ο καθενας και κατα τις 9:30,(μολις βαρεσε για τα καλα ο ηλιος),επιστροφη στο σπιτι.Κοσμος αρκετος και φετος αλλα τουφεκιες λιγοτερες.Τα πουλια πολυ λιγοτερο φοβισμενα,ερχοτανε πολλες φορες και καθοτανε κατευθειαν στο ηλιοσπορο.Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι φετος ειχε πολλα μικρα πουλια στην εναρξη ενω αλλες χρονιες τοσα μικρα εβλεπα στις 15 σεπτεμβριου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    287
    akardos στις #434610

    καλησπερα στους φιλους.

    Στην εναρξη 9 τρυγ το πρωι ( + 4 ακομα που εμειναν χαμενα) μεχρι περιπου 09:15, μετα εφυγα (υποχρεωσεις) και 4 τρυγ το απογευμα ( 5 με 6:30).

    Αυριο το πρωι παλι…και ελπιζω να το συνεχισω μεχρι αργα αργα στον Σεπτεμβριο (περασματα και ζωνες)..με καλα αποτελεσματα.

    ελπιζω λεω…θα δειξει η νεκροψια.

    καλη συνεχεια, τυχη και ταξιδια στους κυνηγους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #434611

    Καλη κυνηγετικη χρονια σε ολους,

    λιγα πραματα χθες αλλα με καλη παρεα

    περασαμε ωραια.

    Τα πουλια ειναι σκορπια κ δυσκολα κανεις

    καλα νουμερα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #434621

    σημερα το απογευμα συνεβησαν πολλα…προσθεσα αλλα 2 τρυγονακια στην πουλιαστρα ….χτυπησα με jordan 8αρια μια αλεπου στα 40 μετρα…το θεμα ειναι οτι μολις μου τελειωσαν τα jordan αρχισαν τα χαλια με τα αναμικτα τα μπλε(μην λεμε ονοματα ,καταλαβαινετε για ποια μιλαω)….οτι εχω τουφεκισει με τζορνταν εχει πεσει σεκος και οτι εχω τουφεκισει με τα αναμικτα μαζευω πουπουλα…μιλαμε για πολυ πουπουλο …θα φτιαξω μαξιλαρια ….τεσπα..και κατι ακομη …ειναι απιστευτα αυτα που κανει το m2 με το εργοστασιακο 3αρι τσοκ….ουτε τρουλοκ ,ουτε μπριλευ ,ουτε τζεμινι ….μονο μαμα benelli ….καλο βραδυ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    146
    fassas1976 στις #434622

    Καλησπέρα σε όλους παιδιά…Απολογισμός από Θράκη:3 Τρυγόνιοα και 28 φάσσες!!!Μοναδική εμπειρία…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #434628

    καλησπερα! πρωτη εξοδος για φετος κατι εγινε στα λιγοστα ντοπιαρικα τρυγονια που υπαρχουν! τα ns-20 classica της Nobel sport  μ αρεσαν πολυ!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #434630

    αντρεα μας τραβανε τα τριχωτα!!εγω μια σημερα την ξεπατωσα αλλα με 15βολο ηταν μακρυα!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    970
    Shaolin στις #434631

    Καλη χρονια σε ολους!
    Πηγα προς Τιθορεα μερια, ειχε λιγα πουλακια μπαινανε το πρωι απο ενα συγκεκριμενο σημειο και οσοι ηταν εκει πρεπει να πηραν πουλια.

    Γιαννης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #434633

    καλησπερα! πρωτη εξοδος για φετος κατι εγινε στα λιγοστα ντοπιαρικα τρυγονια που υπαρχουν! τα ns-20 classica της Nobel sport μ αρεσαν πολυ!

    Δυστυχως Γιαννη, η εναρξη δε βολεψε τελικα γιατι δουλευα 🙁

    Πηγα ακρωτηρι αλλα κλασσικα ουτε το ειδα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    121
    mpemphs στις #434637

    Καλησπερα κ απο μενα περιοχη μεσολογγιου τιποτα δν ειδα.5 ακουσα ολες κ ολες σε ολοκληρο καμπο.αν ξερει κανενας τιποτα νεοτερο ας μασ πει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1742
    PANOS στις #434651

    Καλημέρα σε όλους τους φίλους & καλή έναρξη με ασφάλεια πάνω απ’όλα!

    Η παραμονή έδειξε ότι την επόμενη θα ξημέρωνε μια αρκετα ικανοποιητική ημέρα,αλλά δυστυχώς κάποια ευτράπελα τη σημάδεψαν & δεν μπορεσαμε να το ευχαριστηθούμε……

    Τον αέρα μας τον πήραμε,μυρίσαμε τη δροσιά την πρωινή…….καλά να’μαστε!!

     

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    197
    airman στις #434657

    Καλημερα και απο μενα,σημερα 5 τρυγονακια και μια φασσα στο στο κρεμασταρι.

    Ανελπιστα καλα για τριτη μερα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    51
    Ο ΚΡΗΤΙΚΟΣ στις #434687

    καλημερα κ απο μενα….πρωι πρωι για τρυγονια ,,,κ βολτα στην φυση πρωτη εξοδο σημερα…πουθενα τρυγονια!!!!!πηγε σημερα κανενασ απο κρητη ΄΄΄΄ηρακλειο΄

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    287
    akardos στις #434688

    καλημεροσπερα..στα παιδια.

    Σημερα, καλα θα ελεγα..+6 τρυγονακια…και εχουμε καιρο μπροστα…

    ευχομαι τα ιδια και σε ολους.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 3,301 έως 3,315 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων