ΤΡΥΓΟΝΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 3,346 έως 3,360 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    nikolaos στις #434825

    ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ. 1Η ΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΣΑΜΟ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΡΙΓΩΝΙ ΟΥΤΕ ΠΟΥΠΟΥΛΟ ΑΛΛΑ ΦΑΣΕΣ ΚΑΙ ΑΓΡΙΟΠΕΡΙΣΤΕΡΑ ΟΚ ΑΝ ΚΑΙ ΠΕΤΟΥΣΑΝ ΠΟΛΥ ΨΗΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΡΤΕΡΙ ΜΟΥ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΟΥΛΟΥΡΙ. ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ (ΧΩΡΙΑ ΔΙΔ/ΧΟΥ ) ΕΠΙ ΤΕΛΟΥΣ ΤΟ ΜΑΤΩΣΑ . ΕΙΔΑ ΚΑΜΙΑ ΔΕΚΑΠΕΝΤΑΡΙΑ ΑΠΟ 7:ΟΟ ΕΩΣ 8:30 ΠΗΡΑ ΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ . ΕΠΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΘΟΣΟΝ ΕΧΩ ΑΛΛΕΣ ΠΕΝΤΕ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΖΕΥΓΑΡΑΚΙΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΑΡΚΕΤΑ(ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΜΕ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗΝ ΣΑΜΟ)


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    165
    zordi στις #434828

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>zordi wrote:</div>
    Τ” απογεύματα τι ώρες ξαναρχίζουν να παίζουν και που τα κυνηγάμε;;Εγώ για παράδειγμα πάω σε ένα ρεματάκι και το πρωί κάτι ψευτοπαίζει..

    Oλη την ημερα παιζουν [για φαι και νερο],,αλλα το απογευμα η πιο καλη ωρα ειναι<br>
    απο τις 7 και μετα<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    http://www.youtube.com/watch?v=Z1FcA-Aag6M

    </div>

    Τελικά χθες βρήκα ένα χωράφι με λιόσπορα και παίζανε τριγωνάκια!Πήγα κατά τις 17:30 και πήρα 2 κι ένα χαμένο!Ενώ είχα τη δυνατότητα για βολές καλές,δεν έριχνα γιατί αν έπεφταν μέσα στα λιόσπορα (ήταν τεράστια και Πόλυ πυκνά) άντε να τα βρεις..
    Πάντως μετα τις 19:00 έπαψαν να παίζουν…….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #434829

    μπραβω φιλε το ιδιο κανω και εγω εαν δεν ειμε συγουρος που θα πεσουν τα πουλια οχι σαν μερικους που τα τουφεκανε και στα 80 μετρα η μεσα στα καλαμια και μενε λενε 2 στην τσαντα και 3 στης αλεπουδες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    165
    zordi στις #434833

    μπραβω φιλε το ιδιο κανω και εγω εαν δεν ειμε συγουρος που θα πεσουν τα πουλια οχι σαν μερικους που τα τουφεκανε και στα 80 μετρα η μεσα στα καλαμια και μενε λενε 2 στην τσαντα και 3 στης αλεπουδες

    Έτσι φίλε!Αμαρτία είναι..
    Γενικά αν νιώθω ότι δεν το ‘χω (είτε απο θέμα απόστασης είτε από πλευράς τόπου,το που θα πέσει δηλαδή) δε ρίχνω..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    kaminaris john στις #434836

    μπραβω φιλε το ιδιο κανω και εγω εαν δεν ειμε συγουρος που θα πεσουν τα πουλια οχι σαν μερικους που τα τουφεκανε και στα 80 μετρα η μεσα στα καλαμια και μενε λενε 2 στην τσαντα και 3 στης αλεπουδες

    αδερφε αν αναφερεσε για την δικια μου περιπτωση παλι το να εχασα ενα τρυγονι και το οτι εγραψα οτι εμεινε για τις αλεπουδες δεν νομιζς οτι προσβαλα το θηραμα ουτε οτι χτυπαω πουλια που δεν μπορω να συλλεξω αλλα και προς θεου κυνηγαω για μενα και οχι για τα επιβλαβη.τελοσπαντων ελπιζω να σε καλυψα σεβομαι και ασπαζομαι τις αποψεις σου μα προς θεου κυνηγαμε ποσα χρονια με ηθος και με στερηση πολλων αλλων πραγματων για να με κρινει καποιοσ για ενα χαμενο τρυγονι που δεν ηταν καν εκει να ξερει το πωσ και το γιατι..σου ευχομαι καλα κυνηγια και με μηδενικες απωλειες για σνα και την παρεα σου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #434839

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Νίκος Σάμος wrote:</div>
    μπραβω φιλε το ιδιο κανω και εγω εαν δεν ειμε συγουρος που θα πεσουν τα πουλια οχι σαν μερικους που τα τουφεκανε και στα 80 μετρα η μεσα στα καλαμια και μενε λενε 2 στην τσαντα και 3 στης αλεπουδες

    αδερφε αν αναφερεσε για την δικια μου περιπτωση παλι το να εχασα ενα τρυγονι και το οτι εγραψα οτι εμεινε για τις αλεπουδες δεν νομιζς οτι προσβαλα το θηραμα ουτε οτι χτυπαω πουλια που δεν μπορω να συλλεξω αλλα και προς θεου κυνηγαω για μενα και οχι για τα επιβλαβη.τελοσπαντων ελπιζω να σε καλυψα σεβομαι και ασπαζομαι τις αποψεις σου μα προς θεου κυνηγαμε ποσα χρονια με ηθος και με στερηση πολλων αλλων πραγματων για να με κρινει καποιοσ για ενα χαμενο τρυγονι που δεν ηταν καν εκει να ξερει το πωσ και το γιατι..σου ευχομαι καλα κυνηγια και με μηδενικες απωλειες για σνα και την παρεα σου.

    γενικα το ειπα ολοι μας χανουμε θυραματα και εγω εχασα δυο αμριοπεριστερα που πρωσπαθοσα μιση ωρα να τα βρω και δεν τα βρηκα αλλα εαν δεν πρωσεχα και τα τουφεκαγα ολα θα εχανα 10 αγριοπεριστερα ποιο πολλα οπο οσα βρηκα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    165
    zordi στις #434841

    Όλοι χάνουμε θηράματα ρε παιδιά!Δυστυχώς έτσι είναι..
    Απλά προσέχοντας και κυνηγώντας με σύνεση ελλαχιστοποιούμε τις πιθανότητες γι’ αρκετές απώλειες..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #434844

    Όλοι χάνουμε θηράματα ρε παιδιά!Δυστυχώς έτσι είναι..<br>
    Απλά προσέχοντας και κυνηγώντας με σύνεση ελλαχιστοποιούμε τις πιθανότητες γι” αρκετές απώλειες..

    +1000

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #434853

    γεια σας παιδια εκει που πηγα εγω αν ειχαν λιγη συναιση και λιγη παιδεια οι ανθρωποι που ηταν εκει(δεν τους ονομαζω καν κυνηγους) θα επιανες το οριο σε πεντε λεπτα αν ηθελες δε να παρανομησεις καμια σαρανταρια τη πρωτη μερα τα ειχες ανετα.φανταστητε μια σειρα ηλιθιων να τουφεκαει εισερχομενα στο λιοσπορο κοπαδια στα 80 μετρα και νατα γυριζει στο απαγορευμενο και παλι το ιδιο ξανα και ξανα.εξοδα και ελπιδες πηγαν στραφι.τελικα κατορθωσα και πηρα 8 πουλια που απ τη τσαντηλα μου τα χαρισα κιολας.σε παρατηρηση μας στους βλακες οτι χαλασαν το κυνηγι 40 ανθρωπων η απαντηση ηταν οτι τα πουλια ηταν σε βολη αλλα δεν τραβαγαν τα φυσιγκια τους αντε και του χρονου με υγεια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #434867

    αλλα 3 πουλια πηραμε σημερα …συνεχισαμε απο εκει που σταματησαμε χθες …το θεμα ειναι οτι τα αλλα 2 μελη της παρεας επιασαν ενα νερακι απο τις 6.45 το πρωι παρα τη διαφωνια μου σε αυτο και εφυγαν με μηδεν υπολοιπο…αν ειχαν ερθει μαζι μου θα καναμε ακομη καλυτερο νουμερο κλεινοντας καλυτερα το μερος οπου καθισα …2 τσοπανηδες επελεξαν να βοσκησουν γελαδια και προβατα διπλα μου ,κανοντας τα πουλια να στριβουν απο τα 100 μετρα …μολις εφυγαν κατα τις 8.30 εκει καταφερα και πηρα αυτα τα τρια πουλακια…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #434875

    τι να πω ρε φιλε.παντως τη δευτερη μερα εκει εμαθα δεν φανηκε ουτε το ενα δεκατο των πρωτων τρυγονιων .εγω παντως ειχα ξενερωσει με αυτα που ειδα και ασχοληθηκα ΕΥΤΗΧΩΣ κιολας με το ορτυκακι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    970
    Shaolin στις #434889

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>outlander wrote:</div>
    γεια σας παιδια εκει που πηγα εγω αν ειχαν λιγη συναιση και λιγη παιδεια οι ανθρωποι που ηταν εκει(δεν τους ονομαζω καν κυνηγους) θα επιανες το οριο σε πεντε λεπτα αν ηθελες δε να παρανομησεις καμια σαρανταρια τη πρωτη μερα τα ειχες ανετα.φανταστητε μια σειρα ηλιθιων να τουφεκαει εισερχομενα στο λιοσπορο κοπαδια στα 80 μετρα και νατα γυριζει στο απαγορευμενο και παλι το ιδιο ξανα και ξανα.εξοδα και ελπιδες πηγαν στραφι.τελικα κατορθωσα και πηρα 8 πουλια που απ τη τσαντηλα μου τα χαρισα κιολας.σε παρατηρηση μας στους βλακες οτι χαλασαν το κυνηγι 40 ανθρωπων η απαντηση ηταν οτι τα πουλια ηταν σε βολη αλλα δεν τραβαγαν τα φυσιγκια τους αντε και του χρονου με υγεια

    αυτο το συστημα το εφαρμοζουν καποιοι ντοπιοι για να εχουν τα πουλια δικα τους και απο δευτερα που θα ειναι μονοι τους στα καρτερια τους χωρις εμας τους “ενοχλητικους” θα τα ρημαξουν prive!!!! ;D<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    “οπλο που κανει μπαμ, σκοτωνει……..αν αστοχησεις ευθυνεσαι μονον εσυ !!!!!!!”

    Η ΑΕΚ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΕΕΣ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΠΟΤΕ !!!!!!!!

    ο Μαγειρευων…..του μαντριου !!! «Τhe stani’s cooker» !!!

    </div>

    Γεια σου ρε Μανο γιγαντα! Εγω εκανα στην εναρξη και σημερα 700χιλ. για να τα δω μονο… σκεψου καυλα, αντε να μπουν οι τσιχλες να ζεσταθουμε…

    Γιαννης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    381
    hunterer303 στις #434899

    ΠΡΩΤΗ ΑΠΟΠΕΙΡΑ ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ ΣΗΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΑ. ΠΟΛΥ ΥΓΡΑΣΙΑ ΑΠΝΟΙΑ ΚΑΙ ΖΕΣΤΗ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ.!!!!!!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    69
    molias στις #434902

    Γεία σας παιδιά καλή σεζόν σε όλους με υγεία και ζεστές κάνες ! Πρώτη εξόρμιση σήμερα με ένα τρυγονάκι στήν τσάντα ήταν και το μόνο που είδα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #434935

    Aντε καλη αρχη!!!!!!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 3,346 έως 3,360 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων