ΤΡΥΓΟΝΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 3,376 έως 3,390 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    228
    Lipis77 στις #435119

    Καλησπέρα.
    Περιοχή Θεσπρωτίας στην έναρξη τίποτα 2 τρυγόνια είδα όλα κι όλα και πήρα το ένα που μου’κατσε κυριολεκτικά, εφόσον πέρασε πάνω απο το κεφάλι μου ακριβώς…..
    Απογοήτευση σκέτη, πήγα και χθες δεν είδα ούτε ένα! Στη Πρέβεζα που ρώτησα κάτι φιλαράκια , το απόλυτο μηδέν, αλλα που να κάτσουν τα πουλιά εδω, δεν έχουν σπείρει πουθενά οπότε λογικοτατο είναι!
    Αυτα για όσους έχουν σκοπό να κυνηγήσουν προς Ηπειρο μεριά, μη κάνετε τζάμπα έξοδα μάγκες, μόνο όταν αρχίσουν να μπαίνουν μπορει να αξίζει , για την ώρα μην ταλαιπωρηστε άδικα, και κυρίως οικονομικά.
    Μόλις αρχίσουν και μπαίνουν, θα σας ενημερώσω.
    Καλο μεσημέρι σε όλους και καλη συνέχεια.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #435120

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Γιαννης-Χανια wrote:</div>
    καλησπερα! δευτερη εξοδος σημερα τα τρυγονια λιγοστα..ειδα 4-5 τουφεκισα 2 και τα πηρα..

    Mια χαρα Γιαννη. Σου κατσαν και τα <span id=”adtext_4″ class=”adtext”>Sporting</span> βλεπω. Δυστυχως εμενα μου εχουν κατσει υποχρεωσεις και εκτος του πρωτου πρωινου που πηγα για χαβαλε, αλλη μερα δεν εχω βγει καν.<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Α ρε αδελφε, γιατι βιαστηκες τοσο να φυγεις; Σου ευχομαι ηρεμα νερα και καλες ψαριες. ναι για χαβαμε βγηκαν πολοι την πρωτη μερα και χαλασαν την μερα στους αλλους που ηθελαν πραγματικα να κυνηγισουν

    </div>

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #435121

    ναι για χαβαμε βγηκαν πολοι την πρωτη μερα και χαλασαν την μερα στους αλλους που ηθελαν πραγματικα να κυνηγισουν

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #435122

    Καλησπέρα.<br>
    Περιοχή Θεσπρωτίας στην έναρξη τίποτα 2 τρυγόνια είδα όλα κι όλα και πήρα το ένα που μου’κατσε κυριολεκτικά, εφόσον πέρασε πάνω απο το κεφάλι μου ακριβώς…..<br>
    Απογοήτευση σκέτη, πήγα και χθες δεν είδα ούτε ένα! Στη Πρέβεζα που ρώτησα κάτι φιλαράκια , το απόλυτο μηδέν, αλλα που να κάτσουν τα πουλιά εδω, δεν έχουν σπείρει πουθενά οπότε λογικοτατο είναι!<br>
    Αυτα για όσους έχουν σκοπό να κυνηγήσουν προς Ηπειρο μεριά, μη κάνετε τζάμπα έξοδα μάγκες, μόνο όταν αρχίσουν να μπαίνουν μπορει να αξίζει , για την ώρα μην ταλαιπωρηστε άδικα, και κυρίως οικονομικά.<br>
    Μόλις αρχίσουν και μπαίνουν, θα σας ενημερώσω.<br>
    Καλο μεσημέρι σε όλους και καλη συνέχεια.

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Το παθος και η τρελα μας για το κυνηγι ειναι φυσιολογικη,πρεπει να κυνηγαμε ομως με σεβασμο στη φυση και παντα με προσοχη! ναι εαν μπουν και ποτε φετος γιατι δειχνη πολυ χαλια η χρονια εκει που αλλες χρονιες τον απριλιο γυνονταν χαμος μεσα στα ρεματα απο τα γουργουρητα των τρυγονιων φετος μονο μια φορα το ακουσα

    </div>

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #435123

    ναι εαν μπουν και ποτε φετος γιατι δειχνη πολυ χαλια η χρονια εκει που αλλες χρονιες τον απριλιο γυνονταν χαμος μεσα στα ρεματα απο τα γουργουρητα των τρυγονιων φετος μονο μια φορα το ακουσα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #435124

    αυτο για το χαβαλε δεν το ειπα για σενα βικτορα γιατι δεν ξερω τη εκανες και δεν νομηζω να χαλασες το κυνηγι καπιου αλλα για ορηζμενους που ειδα εδω το ειπα που πηγεναν μονο για να ρηξουν σφαιρες για πλακα στα 80 μετρα η τουφεκαγαν τα πουλια μεσα στα καλαμια χωρης να τους ενδιαφερη εαν χανονταν αυτα ειναι που με νευριαζουν

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    nikolaos στις #435136

    ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΑΚΑΡΠΕΣ ΕΞΟΔΟΥΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΞΑΝΑΜΑΤΩΣΑ.ΔΥΟ ΕΙΔΑ ΣΕ ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΛΙΟΣΠΟΡΑ ΤΟ ΕΝΑ ΤΟ ΠΗΡΑ ΣΤΑ 60 ΜΕΤΡΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΕ Ν6.ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΑΓΡΙΕΜΕΝΑ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΝ ΤΑ ΠΕΤΥΧΗΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΛΙΟΣΠΟΡΟ ΜΠΟΡΕΙ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΤΥΧΕΡΟΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #435151

    εκανα μια βολτα σημερα μονος μου το απογευμα…αποτελεσμα;;εφυγα ατουφεκιστος …3-4 πουλακια επαιξαν αλλα φοβουνται και τον ισκιο τους …

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #435176

    1. 20/8………Σουφλί
    2. 21/8………Διδυμότειχο

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #435179

    1. στο βάθος αριστερά, το μαγικό λιόσπορο
    2. Το μαγικό πρωινό στα μέρη του Ντάνιελ
    Για ευνόητους λόγους δεν έβαλα φωτό με τα θηράματα εκείνης της ημέρας…..ίσως σε άλλο τόπικ

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #435237

    kai το σκεφτομουν βρε θεοφανη …μου μυριζει δακτυλος του δανου εδω περα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #435242

    kai το σκεφτομουν βρε θεοφανη …μου μυριζει δακτυλος του δανου εδω περα

    Ντάνιελ, Δανιήλ, Δάνος….. Ταιριάζει το όνομα….Να είναι καλά το παλικάρι….καλά περάσαμε, γελάσαμε ,τα είπαμε, και ευχαριστήθηκα κυνήγι!

    Μάνο, δεν θα ανεβάσω τη φωτό, αν και η συγκεκριμένη δεν ξεπερνάει τα νόμιμα όρια κάρπωσης….απο 3 άτομα χεχεχε!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    146
    fassas1976 στις #435244

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>ΘΕΟΦΑΝΗΣ wrote:</div>
    Για ευνόητους λόγους δεν έβαλα φωτό με τα θηράματα εκείνης της ημέρας…..ίσως σε άλλο τόπικ

    ελα ρε φανη…..μην ντρεπεσε….βαλε την καλη την φωτο……το πολυ πολυ να σε κραξουν μερικοι να ακουσεις και μερικα “γαλλικα’…….και τι εγινε ο πρωτος θα εισαι εδω μεσα που κραξανε????<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    “οπλο που κανει μπαμ, σκοτωνει……..αν αστοχησεις ευθυνεσαι μονον εσυ !!!!!!!”

    Η ΑΕΚ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΕΕΣ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΠΟΤΕ !!!!!!!!

    ο Μαγειρευων…..του μαντριου !!! «Τhe stani’s cooker» !!!

    </div>

    Ποιος θα του ρίξει “Γαλλικά”??? Υπάρχει έστω και ένας εδώ μέσα που να έχει σταματήσει (όταν βρίσκει βέβαια) στο όριο??? Ανέβαζε Φάνη….Έτσι
    και αλλιώς ….από 3 άτομα είναι….Πρωί απόγευμα χαχαχαχαχα…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #435252

    Oταν ο ανθρωπος εχει παει σε αλλη χωρα, και το οριο τους ειναι απειρως πανω απο το δικο μας, τοτε δεν υπαρχει θεμα. Προσωπικα εχω σταματησει πολυ πριν πιασω το οριο, σε καρτερι τσιχλας (ο Φανης ηταν μπροστα τοτε στην Πελασγια) Ακομα το θυμαμαι αυτο το πρωινο 🙂

    Nικο, οταν λεω χαβαλε εννοω οτι τις πρωτες μερες εδω κατω δεν εχει τιποτα. Βγηκα να μαζεψω κανενα συκο, να δω το μερος παλι, αυτα. Συνηθως ειμαι μοναχος, μιας και ο κοσμος αρχιζει να βγαινει μετα τις 25-30 Αυγουστου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #435261

    Α ρε Βίκτωρα, άλλες εποχές, άλλες παρέες, μου έχει μείνει και εμένα ανεξίτηλο το συγκεκριμένο κυνήγι, όχι τόσο απο θέμα κάρπωσης αν και όντος εκείνη τη μέρα για να πιάσεις το όριο ήταν 3 ωρίτσες υπόθεση, όσο απο θέμα της όλης φάσης, να είμαστε καλά να ξαναανταμώσουμε και να ξαναπεράσουμε καλά.

    Σχετικά με το θέμα των φωτό, γενικά δεν μου αρέσει να ανεβάζω, απλά στην συγκεκριμένη περίπτωση ίσως στους περισσότερους αυτά που αφηγήθηκα να φάνηκαν λίγο υπερβολικά και επειδή δεν ήθελα κάποιοι να με πούνε παραμυθά μιάς και η συγκεκριμένη φήμη μας ακολουθεί τους κυνηγούς και τους ψαράδες, είπα να ανεβάσω κάποιες ώστε να αποδείξω του λόγου το αληθές

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 3,376 έως 3,390 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων