ΤΡΥΓΟΝΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 3,421 έως 3,435 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    470
    xxpetros στις #435481

    Τα νέα από Καβάλα μεριά σήμερα, ήταν ότι πέσανε πολλές ντουφεκιές σε περασματιαρικα…Αν κάποιος Δεν είναι διασταυρωμένο και για αυτό κρατάω επιφυλάξεις….

    Φιλε εγω ειμαι σε χωριο εξω απο Καβαλα απο τις 13 Αυγουστου

    Δεν εχω δει ουτε φωτογραφια απο τρυγονι !!!  Αντε να ειδα δυο τρια ολο τον μηνα.

    Χτες ομως το πρωι που βγηκα για κανα ορτυκακι ακουσα πολες τουφεκιες απο την μερια τις Καβαλας.

    Και οταν λεω πολλες εννοω πολλες. Τωρα τι βαραγανε δεν ξερω.

     

    Φιλικα Πετρος


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    197
    airman στις #435484

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>fassas1976 wrote:</div>
    Τα νέα από Καβάλα μεριά σήμερα, ήταν ότι πέσανε πολλές ντουφεκιές σε περασματιαρικα…Αν κάποιος Δεν είναι διασταυρωμένο και για αυτό κρατάω επιφυλάξεις….

    Φιλε εγω ειμαι σε χωριο εξω απο Καβαλα απο τις 13 Αυγουστου Δεν εχω δει ουτε φωτογραφια απο τρυγονι !!! Αντε να ειδα δυο τρια ολο τον μηνα. Χτες ομως το πρωι που βγηκα για κανα ορτυκακι ακουσα πολες τουφεκιες απο την μερια τις Καβαλας. Και οταν λεω πολλες εννοω πολλες. Τωρα τι βαραγανε δεν ξερω. Φιλικα Πετρος

    Σε ποια μερια φιλε της Καβαλας?Απο Χρυσουπολη ή Ελευθερουπολη?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    470
    xxpetros στις #435487

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>xxpetros wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>fassas1976 wrote:</div>
    Τα νέα από Καβάλα μεριά σήμερα, ήταν ότι πέσανε πολλές ντουφεκιές σε περασματιαρικα…Αν κάποιος Δεν είναι διασταυρωμένο και για αυτό κρατάω επιφυλάξεις….

    Φιλε εγω ειμαι σε χωριο εξω απο Καβαλα απο τις 13 Αυγουστου Δεν εχω δει ουτε φωτογραφια απο τρυγονι !!! Αντε να ειδα δυο τρια ολο τον μηνα. Χτες ομως το πρωι που βγηκα για κανα ορτυκακι ακουσα πολες τουφεκιες απο την μερια τις Καβαλας. Και οταν λεω πολλες εννοω πολλες. Τωρα τι βαραγανε δεν ξερω. Φιλικα Πετρος

    Σε ποια μερια φιλε της Καβαλας?Απο Χρυσουπολη ή Ελευθερουπολη?

    Το χωριο ειναι περιπου στο 13ο χιλιομετρο Καβαλας Δραμας

    Πετρος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #435492

    καλησπερα! τα ντοπιαρικα στο μερος που πηγαινα εχουν καει!! εμειναν πολυ λιγα και εχουν σπασει δεξια-αριστερα! ανακαλυψα ενα αλλο μερος που μπαινουν 5-6 αλλα θα παω αυριο μιας και σημερα λογω πολυ ζεστης προτιμησα το θαλασσινο κυνηγι..

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #435495

    μετα απο ενα μηνα διακοπες τελος

    καλη κυνηγετικη σεζον σε ολους με υγεια και παλι στα καρτερια

    τωρα τα μαυρα πιστολια κατι καναν και φετος την εναρξη

    τελικα αυτη η ιδιογωμοση ολα τα λεφτα μπραβο φιλε…………..

    http://img801.imageshack.us/img801/1940/1f3k.jpg

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    233
    Andreasdik στις #435504

    μετα απο ενα μηνα διακοπες τελος καλη κυνηγετικη σεζον σε ολους με υγεια και παλι στα καρτερια τωρα τα μαυρα πιστολια κατι καναν και φετος την εναρξη τελικα αυτη η ιδιογωμοση ολα τα λεφτα μπραβο φιλε………….. http://img801.imageshack.us/img801/1940/1f3k.jpg

    Μπράβο ωραία τα τρυγονάκια! Πάντα τέτοια!

    Αν επιτρέπεται Καρδιτσα τα χτυπήσατε?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #435506

    μετα απο ενα μηνα διακοπες τελος καλη κυνηγετικη σεζον σε ολους με υγεια και παλι στα καρτερια τωρα τα μαυρα πιστολια κατι καναν και φετος την εναρξη τελικα αυτη η ιδιογωμοση ολα τα λεφτα μπραβο φιλε………….. http://img801.imageshack.us/img801/1940/1f3k.jpg

       για πες μας την ιδιογομοση

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    nikolaos στις #435599

    ΠΡΟΧΤΕΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΡΩΙΝΟ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΜΕΣΑ ΣΕ 10 ΛΕΠΤΑ . ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΤΑ ΒΡΗΚΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΡΕΜΑΤΙΑ ΜΕ ΙΤΙΕΣ ΚΑΙ ΛΙΟΣΠΟΡΑ.ΕΙΧΕ ΠΟΛΛΑ ΠΟΥΛΙΑ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΦΥΓΩ ΛΟΓΩ ΚΑΡΑΒΙΟΥ. ΤΟ ΑΠΟΓΕΜΑ ΠΗΓΕ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΗΡΕ ΚΑΜΠΟΣΑ . ( ΣΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΠΕΤΥΧΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΟΡΤΥΚΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΠΑΡΩ) ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΜΠΟΡΑ ΤΗΣ ΠΕΜΤΗΣ ΜΑΛΟΝ ΕΤΟΙΜΑΖΟΝΤΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #435603

    Πρωτη βολτα και για μενα σημερα. Ευτυχως το δαμε, και το ματωσαμε. Το μονο κακο ειναι πως ηταν ζευγαρακι, πεσαν και τα 2 με ενα ωραιο ντουμπλε (σπανιο πραμα εδω) αλλα το ενα επεσε σε φραγμενο και δε το βρηκα. Καλη αρχη σε ολους

    http://imageshack.us/photo/my-images/802/kef8.jpg/

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #435623

    Καλημέρα στο Forum και καλό μήνα.Σήμερα πήγα στο ηλιόσπορο που είχα πάει την πέμπτη και είχα δει αρκετά πουλιά,αλλά η κατάσταση σήμερα ήταν τελείως διαφορετική.Τα τρυγόνια ήταν σε κοπαδάκια των 4 έως 7 πουλιών και σε ύψος που ούτε καν σκεφτόμουν να σηκώσω το όπλο.Λέω που θα πάει θα χαμηλώσουν κάποια στιγμή αλλά τζίφος.Κατα τις 9:00 φεύγω και πάω σε ένα μεγάλο ρέμα της περιοχής με λεύκες και καραγάτσια,που ποτέ έως τώρα δεν με έχει αφήσει ατουφέκιστο.Το αποτέλεσμα ήταν να τουφεκίσω 10 τρυγόνια,πένρνοντας 3 στο χέρι και ένα χαμένο μέσα στο ρέμα πού όσο και να έψαξα δεν μπόρεσα να βρώ.Frown

    [/url]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #435624

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>τζο wrote:</div>
    μετα απο ενα μηνα διακοπες τελος καλη κυνηγετικη σεζον σε ολους με υγεια και παλι στα καρτερια τωρα τα μαυρα πιστολια κατι καναν και φετος την εναρξη τελικα αυτη η ιδιογωμοση ολα τα λεφτα μπραβο φιλε………….. http://img801.imageshack.us/img801/1940/1f3k.jpg

    Μπράβο ωραία τα τρυγονάκια! Πάντα τέτοια! Αν επιτρέπεται Καρδιτσα τα χτυπήσατε?

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”>Ανδρέας!
    Κυνηγετικός Σύλλογος Σοφάδων Καρδίτσας.
    Benelli Raffaello Crio.</div>

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>τζο wrote:</div>
    μετα απο ενα μηνα διακοπες τελος καλη κυνηγετικη σεζον σε ολους με υγεια και παλι στα καρτερια τωρα τα μαυρα πιστολια κατι καναν και φετος την εναρξη τελικα αυτη η ιδιογωμοση ολα τα λεφτα μπραβο φιλε………….. http://img801.imageshack.us/img801/1940/1f3k.jpg

    Μπράβο ωραία τα τρυγονάκια! Πάντα τέτοια! Αν επιτρέπεται Καρδιτσα τα χτυπήσατε?

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”>Ανδρέας!
    Κυνηγετικός Σύλλογος Σοφάδων Καρδίτσας.
    Benelli Raffaello Crio.</div>

    νομο θεσ/νικης φιλε και ειχε αρκετα φετος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #435627

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>τζο wrote:</div>
    μετα απο ενα μηνα διακοπες τελος καλη κυνηγετικη σεζον σε ολους με υγεια και παλι στα καρτερια τωρα τα μαυρα πιστολια κατι καναν και φετος την εναρξη τελικα αυτη η ιδιογωμοση ολα τα λεφτα μπραβο φιλε………….. http://img801.imageshack.us/img801/1940/1f3k.jpg

    για πες μας την ιδιογομοση

    ειναι συνταγη ενος καλου φιλου αυτος ξερει τι βαζει μεσα εγω απλα τον εχω εμπιστοσυνη εδω και λιγα χρονια

    απο ιδιογομωση δεν κατεχω εγω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #435674

    καλησπερα καλο μηνα.εξοδος το πρωι στο λαυριο για κανενα τρυγονακι.τελικα ουτε που το ειδαμε.ενα κοπαδακι αγριοπεριστερα εκανε την εμφανιση του συναγερμος αλλα τα ατιμα ειχαν υψος ασφαλειας.τελικα την πληρωσε μια καρακαξα.και οι ορτυκαδες νωρις νωρις τα μαζεψαν.πρεπει να χαλασει λιγο ο καιρος και ελπιζω να ειναι καλυτερα τα περασματα απο περσυ.αυτα το αλλο σκ παλι.ΝΑ ΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ………..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    nikolaos στις #435710

    ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΩΡΜΗΣΗ ΣΤΑ ΠΑΤΡΙΑ ΕΔΑΦΗ ΣΤΙΣ 24/8 ,27/8 ΚΑΙ 30/8 ΚΑΙ Η ΚΑΤΑΛΗΞΗ ΑΥΤΩΝ

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    nikolaos στις #435715

    ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΜΕ ΤΑ ΔΥΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΣΤΙΣ 30/8. ΤΗΝ ΣΥΝΤΑΓΗ ΓΙΑ ΤΡΥΓΩΝΙΑ ΣΤΑ ΚΑΡΒΟΥΝΑ ΣΕ ΑΛΟΥΜΙΝΟΧΑΡΤΟ ΘΑ ΤΗΝ ΔΟΣΩ ΣΤΟ ΑΝΤΟΙΣΤΟΙΧΟ ΤΟΠΙΚ. ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 3,421 έως 3,435 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων