ΤΡΥΓΟΝΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 3,496 έως 3,510 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #436312

    Εγω περιμενω να ακουσω κανενα νεο απο Κυκλάδες παρολο που ειμαι χιλιαδες μιλια μακρυα. Δεκτα και pm


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/01/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    11
    TRYGONAS στις #436314

    Παιδες ποιος μιλησε για μπασιμο? Εγω εγραψα οτι εμανιστηκαν μερικα πουλακια ξαφνικα σε σχεση με τις προηγουμενες μερες που δεν πετουσε τιποτα. Και αυτα ηταν ολα σε τριαδες-τετραδες-πενταδες που σημαινει οτι ισως ερχεται μπασιμο.  Αυτο εγραψα. Και γιάυτο και το σχολιο απο κατω “αντε να δουμε αυριο μηπως κανουμε προκοπη”.. Cool

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #436326

    ακουω μερικους που λενε χτυπησα ενα ντοπιο τρυγονι   η ενα περαστικο  πως ειναι τοσο σηγουροι  καλα να το χτυπησες τον αυγουστο δεκτο  να ειναι ντοπιο και παλυ δεν ειναι σηγουρο  εαν χτυπησης ομως σεπτευριο   δεν υπαρχη περιπτοση το τρυγονι να ειναι ντοπιο αφου και τα δυο  μπωρει το  ιδιο χρωμα  να  εχουν και  το  ιδιο μεγεθος πως γνωριζουν ποιο ειναι ντοπιο  η περαστικο  απο το υψος που πεταει η απο το σημειο που περνα  αυτη την απορια χρονια την εχω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    58
    v_vlassis στις #436339

    Αν στο Αιγαιο δεν εκανε καλους καιρους τον Απριλη δεν σημαινει οτι τα πουλια δεν ανεβηκαν να φωλεοποιησουν συναδερφε,αν εχει ευνοικους καιρους θα πεσουν και πανω μας αν οχι,στο καλο να πανε,υπομονη και θα δουμε.

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”>Οταν ο Θεουλης εστελνε μυαλα,καποιοι νομιζαν οτι βρεχει και κραταγαν ομπρελες. http://youtu.be/N08cUql8YTo http://www.youtube.com/watch?v=Xg88M14</div>
    <div class=”bbp-reply-signature”>ΣΩΣΤΑΑΑΑΑ….</div>

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #436344

    Κατι πουλακια παρουσιαστηκαν σημερα  απο οτι εμαθα  αλλα δυστηχως αφου δεν εχει αδεια φετος  δεν εχει και μπαμ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #436347

    ακουω μερικους που λενε χτυπησα ενα ντοπιο τρυγονι η ενα περαστικο πως ειναι τοσο σηγουροι καλα να το χτυπησες τον αυγουστο δεκτο να ειναι ντοπιο και παλυ δεν ειναι σηγουρο εαν χτυπησης ομως σεπτευριο δεν υπαρχη περιπτοση το τρυγονι να ειναι ντοπιο αφου και τα δυο μπωρει το ιδιο χρωμα να εχουν και το ιδιο μεγεθος πως γνωριζουν ποιο ειναι ντοπιο η περαστικο απο το υψος που πεταει η απο το σημειο που περνα αυτη την απορια χρονια την εχω

      περημενω να μου λυση καπιος τρυγονας την απορια μου

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    15
    Babbis στις #436349

    Καλημέρα σας κ απο τον Πύργο..!
    Σήμερα το πρωί στο ξεφώτημα πολύ λίγα πράγματα. Κατά τις 9 άρχιζαν να μπαίνουν το πρώτα πουλιά σύνολο μέχρι τις 11 είδα καμιά 20αριά σε μπουλουκακια των 4-5. Υπάρχει κανα νέο απο ζάκυνθο γιατί πήρα πληροφορία πως αρχιζαν να μπαίνουν κατα τις 10 πολλά τρυγονάκια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    30
    nikos4 στις #436351

    καλημερα ειμαι καινουργιο μελος χαιρετω την παρεα. Εχετε ακουσει τιποτα για κρητη και συγκεκριμενα νομο ηρακλειου για κανενα τρυγονακι? απο μοιρες που πηγαινω δεν εχω δει τιποτα …ευχαριστω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/01/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    11
    TRYGONAS στις #436352

    Παιδια τιποτα απο Αρτα σημερα περιμεναμε ολοι να δουμε πουλια και το μονο που  βλεπαμε ηταν χελιδονια και τις κλασικες δεκαοχτουρες..

    Ειδωμεν μιας και περιμενουμε βροχες απο τριτη- τεταρτη..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #436353

    Καλημέρα σας κ απο τον Πύργο..!
    Σήμερα το πρωί στο ξεφώτημα πολύ λίγα πράγματα. Κατά τις 9 άρχιζαν να μπαίνουν το πρώτα πουλιά σύνολο μέχρι τις 11 είδα καμιά 20αριά σε μπουλουκακια των 4-5. Υπάρχει κανα νέο απο ζάκυνθο γιατί πήρα πληροφορία πως αρχιζαν να μπαίνουν κατα τις 10 πολλά τρυγονάκια.

    Kαλησπερα φιλε,μεχρι τις 8  επεφταν αρκετες τουφεκιες στο νησι ,για μετα δεν ξερω για δουλευα στο αεροδρομιο και δεν μπορουσα να ακουσω,αν μαθω κατι  θα ξαναγραψω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    15
    Babbis στις #436354

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Babbis wrote:</div>
    Καλημέρα σας κ απο τον Πύργο..!<br>
    Σήμερα το πρωί στο ξεφώτημα πολύ λίγα πράγματα. Κατά τις 9 άρχιζαν να μπαίνουν το πρώτα πουλιά σύνολο μέχρι τις 11 είδα καμιά 20αριά σε μπουλουκακια των 4-5. Υπάρχει κανα νέο απο ζάκυνθο γιατί πήρα πληροφορία πως αρχιζαν να μπαίνουν κατα τις 10 πολλά τρυγονάκια.

    Kαλησπερα φιλε,μεχρι τις 8 επεφταν αρκετες τουφεκιες στο νησι ,για μετα δεν ξερω για δουλευα στο αεροδρομιο και δεν μπορουσα να ακουσω,αν μαθω κατι θα ξαναγραψω.<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Οταν ο Θεουλης εστελνε μυαλα,καποιοι νομιζαν οτι βρεχει και κραταγαν ομπρελες.

    http://youtu.be/N08cUql8YTo

    http://www.youtube.com/watch?v=Xg88M14YcCY

    </div>

    Ευχαριστώ φίλε μου θα περιμένω την πληροφορία σου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/01/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    11
    TRYGONAS στις #436355

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Νίκος Σάμος wrote:</div>
    ακουω μερικους που λενε χτυπησα ενα ντοπιο τρυγονι η ενα περαστικο πως ειναι τοσο σηγουροι καλα να το χτυπησες τον αυγουστο δεκτο να ειναι ντοπιο και παλυ δεν ειναι σηγουρο εαν χτυπησης ομως σεπτευριο δεν υπαρχη περιπτοση το τρυγονι να ειναι ντοπιο αφου και τα δυο μπωρει το ιδιο χρωμα να εχουν και το ιδιο μεγεθος πως γνωριζουν ποιο ειναι ντοπιο η περαστικο απο το υψος που πεταει η απο το σημειο που περνα αυτη την απορια χρονια την εχω

    περημενω να μου λυση καπιος τρυγονας την απορια μου

     

    Φιλε μου το ντοπιο απο το περαστικο τρυγονι ξεχωριζουν απο την συμπεριφορα τους. Αν πηγαινεις καθε μερα στο ιδιο μερος και βλεπεις πχ τρυγονια να κανουν την ιδια διαδρομη και να βοσκουν στο ιδιο μερος αυτα ειναι ντοπια. Ειναι πολλα τα σημαδια απλα τωρα ετοιμαζομαι να παω παραλια και δεν εχω χρονο..

    Φιλικα παντα Cool

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/08/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    477
    diego στις #436357

    Σημερα στην Αττικη εμφανιστηκαν λιγα λογω του ψιλοβροχου.

    Το περασματιαρικο ειναι γεματο λιπος,αυτη ειναι η διαφορα του απο το ντοπιο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1
    paris k στις #436358

    Σημερα το πρωι στην Κασσανδρα Χαλκιδικης πηρα 2 τριγονακια και ειδα συνολικα 15 σε 3αδες 4αδες….

    Λογικα αυτη τη βδομαδα θα αρχισουν τα περασματα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #436362

    παιδια τα περασματα μαλλον ξεκινησαν ειδα καμια 40αρια στην δυτικη ελλαδα

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 3,496 έως 3,510 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων