ΤΡΥΓΟΝΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 3,676 έως 3,690 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    MIX στις #437483

    δεν βλεπω φως…

    σημερα ημουν ατυχος -κουλουρακι..

    ενα που πιασαν διπλα μου ,ενα που τουφεκισε αλλος διπλα μου και δεν..(απο την αναποδη)-και εκεινη την ωρα ξεκουρνιασε διπλα του ενα που το ειδα αργα για να του το πω..(δεν του το ειπα και μετα να μην τον στεναχωρησω..)

    η πλακα ειναι που το χαζοσετεροσκυλακι μου ,που δεν κουβαλαει τα πουλια ,απο την βαρεμαρα ολο αυτο το καιρο σημερα πηγε και μου εφερε το τρυγονι που χτυπησε ο αλλος κυνηγος…χαχαχα.

    την βλεπω και γω την δικια σου κ παει εκει που το ψαχνανε οι ανθρωποι κανα 5λεπτο..καλα λεω αστη να παει να τους το βρει.και ξαφνικα ακουω απο εκει κατι τρυγονι ,φερνει ,πανω σου… κοιταγα και γω τον ουρανο επωμισμενος ..πουντο πουντο…κ ξεμυταει με το τρυγονακι η κλεφτρα..
    σχεδον ντραπηκα βεβαια εγω ο ατουφεκιστος οταν μου το εφερε στα ποδια σαν να μου ελεγε ..ειδες οι αλλοι γκαντεμη..


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    MIX στις #437484

    φυσικα και το εδωσα του ανθρωπου..τουλαχιστον το ειδα απο κοντα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    381
    hunterer303 στις #437487

    ΠΑΛΙ ΜΗΔΕΝ ΣΗΜΕΡΑ. ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    186
    I.Π στις #437488

    Κουντουρα (Ν.Χανια)
    Χθες το βραδυ εριξε καλη μπορα….
    Υπηρχαν λιγες ελπιδες μπας και προσγειωθει κανενα αλλα δυστυχως…..ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ…. Μ Η Δ Ε Ν…….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/05/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    151
    george38 στις #437492

    Υπομονή, σε δύο βδομάδες θα ρθούν οι άλλες

    Στάλθηκε από το XT910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    381
    hunterer303 στις #437609

    ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΛΕΞΗ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙ ΤΗ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΗΜΕΡΑ. ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    70
    χρηστος στις #437696

    Koντευουμε να πουμε αντιο στα τρυγονια φετος παιδια και προσωπικη μου αποψη ειναι οτι φετος τα πραγματα ηταν λιγο καλυτερα απο περσι απο την αποψη οτι μεχρι τωρα τουλαχιστον φανηκαν περισοτερα τρυγονια σε σποραδικα κατα τοπους περασματα απο οτι περσυ.Συζηταμε τωρα βεβαια, για το οτι τα παρα πολυ λιγα πουλια,, γινανε απλα πολυ λιγα φετος,αλλα τι να κανουμε ετσι ειναι τα πραγματα.Συζηταγα με εναν φιλο απο ξανθη σημερα για μια κυνηγοκουβεντα που καναμε το 1988 νεοι τοτε κυνηγοι εμεις,με κατι παλιους,μετα την πρωτη μερα εναρξης τοτε οτι λιγοστευαν τα ντοπια τρυγονια στην περιοχη της Ξανθης που κυνηγουσαμε τοτε.Σημειοτεων νεος τοτε κυνηγος εγω επαιρνα 15-20 τρυγονια την πρωτη μερα,και καμια φασα,σε χωραφια με βικους και λιγα λιοσπορα διπλα στο Νεστο λιγο πριν την Σταυρουπολη.Φανταστητε τωρα οτι και τοτε παραπονα καναμε.Περασμενα μεγαλεια, που να ξεραμε τι θα βλεπαμε 25 χρονια μετα.Ευχομαι να εχουμε ορτυκια φετος, το σαβ-κυρ. μπροστα μας ειναι πολυ πονηρο και του χρονου περισσοτερα τρυγονια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    15
    axeloos στις #437712

    Της ατυχιας το αναγνωσμα…….7΄15 ανεβηκα στο βουνο χωρις να συναντησω ουτε εναν κυνηγο…απο τα δεντρα να φευγουν τρυγονια τα περισσοτερα ατουφεκιστα …μετα απο παρα πολυ περπατημα καταφερα και πηρα 7 πουλια….καταλαβαινετε τι θα γινοταν αν υπηρχαν κυνηγοι……σχεδον μισα μισα τα πουλια αλλα μεγαλα και και αλλα φετινα…τα δε συκοφαγια τρυγονοσουρτες και τσαλαπετεινοι….κοπαδακια….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    473
    DIONISOS στις #437715

    Της ατυχιας το αναγνωσμα…….7΄15 ανεβηκα στο βουνο χωρις να συναντησω ουτε εναν κυνηγο…απο τα δεντρα να φευγουν τρυγονια τα περισσοτερα ατουφεκιστα …μετα απο παρα πολυ περπατημα καταφερα και πηρα 7 πουλια….καταλαβαινετε τι θα γινοταν αν υπηρχαν κυνηγοι……σχεδον μισα μισα τα πουλια αλλα μεγαλα και και αλλα φετινα…τα δε συκοφαγια τρυγονοσουρτες και τσαλαπετεινοι….κοπαδακια….

    Σε ποια περιοχή φίλε έγιναν αυτά; Σε ποιό νομό; δεν θέλω συντεταγμένες…αλοίμονο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1742
    PANOS στις #437717

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>axeloos wrote:</div>
    Της ατυχιας το αναγνωσμα…….7΄15 ανεβηκα στο βουνο χωρις να συναντησω ουτε εναν κυνηγο…απο τα δεντρα να φευγουν τρυγονια τα περισσοτερα ατουφεκιστα …μετα απο παρα πολυ περπατημα καταφερα και πηρα 7 πουλια….καταλαβαινετε τι θα γινοταν αν υπηρχαν κυνηγοι……σχεδον μισα μισα τα πουλια αλλα μεγαλα και και αλλα φετινα…τα δε συκοφαγια τρυγονοσουρτες και τσαλαπετεινοι….κοπαδακια….

    Σε ποια περιοχή φίλε έγιναν αυτά; Σε ποιό νομό; δεν θέλω συντεταγμένες…αλοίμονο.

    Έχω την εντύπωση Διονύση ότι ο φίλος μας αναφέρεται στο νομό Αιτ/νίας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    15
    axeloos στις #437730

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>DIONISOS wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>axeloos wrote:</div><br>
    Της ατυχιας το αναγνωσμα…….7΄15 ανεβηκα στο βουνο χωρις να συναντησω ουτε εναν κυνηγο…απο τα δεντρα να φευγουν τρυγονια τα περισσοτερα ατουφεκιστα …μετα απο παρα πολυ περπατημα καταφερα και πηρα 7 πουλια….καταλαβαινετε τι θα γινοταν αν υπηρχαν κυνηγοι……σχεδον μισα μισα τα πουλια αλλα μεγαλα και και αλλα φετινα…τα δε συκοφαγια τρυγονοσουρτες και τσαλαπετεινοι….κοπαδακια….

    Σε ποια περιοχή φίλε έγιναν αυτά; Σε ποιό νομό; δεν θέλω συντεταγμένες…αλοίμονο.

    Έχω την εντύπωση Διονύση ότι ο φίλος μας αναφέρεται στο νομό Αιτ/νίας.

    ναι αιτ/νια στο νεοχωρι….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/09/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    GiannisEvoIX στις #437731

    Παιδια καλημερα Αττική αυτές τις μέρες πέρασε κανα τρυγονακι μιας και εχω να παω απο την Δευτέρα;;;

    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1742
    PANOS στις #437737

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>PANOS wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>DIONISOS wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>axeloos wrote:</div><br><br>
    Της ατυχιας το αναγνωσμα…….7΄15 ανεβηκα στο βουνο χωρις να συναντησω ουτε εναν κυνηγο…απο τα δεντρα να φευγουν τρυγονια τα περισσοτερα ατουφεκιστα …μετα απο παρα πολυ περπατημα καταφερα και πηρα 7 πουλια….καταλαβαινετε τι θα γινοταν αν υπηρχαν κυνηγοι……σχεδον μισα μισα τα πουλια αλλα μεγαλα και και αλλα φετινα…τα δε συκοφαγια τρυγονοσουρτες και τσαλαπετεινοι….κοπαδακια….

    Σε ποια περιοχή φίλε έγιναν αυτά; Σε ποιό νομό; δεν θέλω συντεταγμένες…αλοίμονο.

    Έχω την εντύπωση Διονύση ότι ο φίλος μας αναφέρεται στο νομό Αιτ/νίας.

    ναι αιτ/νια στο νεοχωρι….

    Γεια σου πατριωτάκι στο Μποχώρι!!! 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    30
    OFFROAD στις #437738

    Συγνωμη εκ των προτερων για το λαθος topik αλλα μια ερωτηση στον φιλο axeloos θελω να κανω.απο ορτυκακια ακουσες ειδες τιποτα εμαθες τιποτα?ειμαστε σχεδον γειτονες και ψαχνω να βρω καμια πληροφορια προς που να παω το σκ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1545
    SpyrosBenelli στις #437743

    Επινα κατι τζιν χθες βραδυ και με πλακωσε το σεντονι. Ηλεια, Μεσσηνια φανηκε τιποτα;

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 3,676 έως 3,690 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων