ΤΡΥΓΟΝΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 3,751 έως 3,765 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #460349

    δυστηχως φιλε τολη εχεις χασει τη μαγια και το νοημα του κυνηγιου….


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1645
    mark cal20 στις #460350

    Τι να πω φίλε Μάρκο.. Το χρήμα εχει διαφθειρει τα πάντα..εδώ κανουν εμπόριο ανθρώπων,εμπόριο ζώων δεν θα κανουν; Οταν στον συνχρονο κόσμο δεν μετράει καν η ανθρώπινη ζωή για λόγους χρήματος, δεν θα γίνετε εμπόριο ζώων;

    Eτσι ακριβως!!!!
    αλλα θα το φρεσκαρω με μια ακομα παροιμια
    καλα τα φαρδομανικα μα τα φορουν παπαδες…..
    διαχειριση///??? ΓΙΑ … χειραγωγηση???? και οι δυο λεξεις… απο το ουσιαστικο χειρ ( χερι) αλλα..
    αλλο το ενα αλλο το αλλο…..
    με το χερι μπορουμε ας πουμε να φτιαξουμε ενα αξιολογο κομψοτεχνημα..αλλα μπορουμε επισης και να φασκελωσουμε….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    913
    λιουφκα στις #460351

    Κάτι που επίσης ΔΕΝ ξέρετε είναι ότι εκεί τα τρυγόνια καταστρέφουν τις φυτείες και θεωρούνται επιβλαβής … ότι δηλαδή και στο Σουδάν κ στην Αργεντινή

    φιλε μου και καλε μου Τολη σαφος και γνωριζω πολυ καλα το δειθεν αυτο καραμελακι που δεινουνε να το πιπιλανε σαν καραμελα στις χωρες αυτες οσαν δικεολογια για την διεθνη οικολογια .
    Σε τι κατασταση βρισκετε η οικονομια τις Αργεντινη και του Σουδαν;;;; ξερεις;;;
    σε τετιες χωρες οικονομικα κατεστραμενες πολυ ευκολα ανακυρισεις επιβλαβει καποια θυρευσιμα ειδη τρυγονια χεινες παπιες κ.τ.λ για να μαζεψεις ματσομενους χομπυστες απο αλλα κρατη να κανουνε το κοματι τους γιατι απλα θα αφυσουν φραγκα και μαλιστα πολα. δεν ειναι κακο να πας και να κανεις το κεφι σου κακο ειναι να πας και να οργιασεις δειχνωντας το μας .

    ΥΓ. και κατι για διαλογισμο:
    φιλε μου Τολη και εδω στην ομορφη πατριδουλα μας εχουν επικυριχτει επιβλαβη η καρακαξα αλλα διστιχος δεν σε εχω δει να ποζαρεις σε φωτο χαμογελοντας μπροστα σε 500 σκοτωμενες καρακαξες ανα μερα για μια βδομαδα ,
    και θα εφτιαχνες και γαματη προπονιση επιδη εχουν και δισκολο πεταγμα . αλλα θα ταΐζες και τα αδεσποτα σκυλια με αυφθονο κρεας καρακαξας μιας και εχεις περισοτερη οικολογικη συνιδιση απο εμας .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    87
    zas στις #460355

    ΥΓ. και κατι για διαλογισμο:
    φιλε μου Τολη και εδω στην ομορφη πατριδουλα μας εχουν επικυριχτει επιβλαβη η καρακαξα αλλα διστιχος δεν σε εχω δει να ποζαρεις σε φωτο χαμογελοντας μπροστα σε 500 σκοτωμενες καρακαξες ανα μερα για μια βδομαδα ,
    και θα εφτιαχνες και γαματη προπονιση επιδη εχουν και δισκολο πεταγμα . αλλα θα ταΐζες και τα αδεσποτα σκυλια με αυφθονο κρεας καρακαξας μιας και εχεις περισοτερη οικολογικη συνιδιση απο εμας.____________________________________________Τα ειπες ολα φιλος!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    34
    TOLISR1 στις #460356

    Ζήλιααααααααααααα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    34
    TOLISR1 στις #460357

    Μέλος
    Ημ. εγγραφής: 17/

    Φιλέ μου μόνο πάμπλουτοι δεν είμαστε, επίσης ρίχναμε 750-1000 φυσίγγια την ημέρα και κάναμε άνετα 300+ πουλιά έκαστος … δεν είμαστε καψοφυσιγγιδες.

    Επίσης ούτε τα όπλα μας γέμιζαν, ούτε και τα πουλιά μας μάζευαν οι μαύροι … τώρα επειδή όλοι έχετε άγνοια του θέματος … αλλά είστε παντογνώστες …. Ένα έχω να πω .. όσα δεν φθανει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια .

    Κάτσε δείτε τις Φώτο και κλαψτεεεεεεεεεεεε ξέροντας ότι τόσες βολές ΑΝ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΟΝΕΙΡΕΥEΣΤΕ ….. όνειρα θα σας μείνουν .. και μέσα σας καίγεστε που δεν μπορείτε να τα χαρείτε τα όποια όποιος τα χαίρεται άμεσα γίνεται καταστροφέας. Καθιστέ στο Ελλάδα να κάνετε μάγκικα 5 τρυγόνια την ημέρα και εμείς οι καταστροφείς να κάνουμε 500 στην Αφρική ….. ξίδι παιδιά και ξανά κλαφτεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε με το άπιαστο όνειρο

    Διαγράφηκε μέρος του κειμένου λόγω παράβασης των όρων χρήσης Mod1

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    913
    λιουφκα στις #460358

    διλαδη ρε συ τολη για να καταλαβω , επιδη ειμαι και λιγο χοτροκεφαλος ,
    το ταξιδι – κυνηγι στην Αφρικη το εκανες για εσενα και για να το ευχαριστιθεις ;;(δικεομα σου ειναι και δεν μας πεφτει και λογος ) ή για να μας το ποσταρεις προβαλονταςΣε, κανοντας μας κατ΄ εσε να σκασουμε απο την ζηλια μας ;;

    αν ειναι το προτο εχει καλος και με τις υγιες σου ,

    αν ομως το δευτερο λυπαμε πολυ γιατι βγαζεις απο μεσα σου μεγαλο Ταγαρα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    15
    jack35 στις #460359

    δυστυχωσ αλλο ενα παραδειγμα οτι μερηκη κυνιγανε για να δηξουν στουσ αλλουσ ποσο μεγαλα ντουφεκια ειναι?????οσο για το φιλο που προσβαλε για την ορθογραφια του,καλητερα αναρθογραφοσ και με κυνηγιτικη ηθικη,παρα γραματησμενοσ με παντελησ ελλειψη σεβασμου στα θηραματα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    34
    TOLISR1 στις #460361

    Το κυνήγι το έκανα για να σας μπω στο μάτι φυσικά!!!

    Ο λόγος που μπήκαν οι φωτογραφίες είναι για να ανοίξει διάλογος για κυνήγι σε κάποιο άλλο κράτος, να πω πληροφορίες σε κάποιον που πιθανών να θέλει αλλά δεν ήξερε πώς να πραγματοποιήσει ένα τέτοιο κυνήγι και φυσικά όπως και εγώ χαίρομαι τις φωτογραφίες σας από Ελλάδα να υπήρχε η ιδία αντιμετώπιση.

    Τώρα αν σας έλεγαν εσάς να σας χαρίσουν (όχι ότι μου το χάρισαν) ένα τέτοιο κυνήγι … να λέγατε είτε ΟΧΙ είμαστε ευσυνείδητοι κυνηγοί …. Είτε να πηγαίνατε και στα 25 πουλιά να σταματούσατε και πίσω στο ξενοδοχείο …. Έλα μην τρελαθούμε τώρα και μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #460363

    Καλημερα σε ολους

    Μη κακιζετε τον Τολη, και τον καθε ενα που εχει τα μεσα ωστε να παει σε αλλη χωρα να κυνηγησει (νομιμα το τονιζω συμφωνα με τους νομους της χωρας). Μπορει οι περισσοτεροι να εχουμε στο μυαλο μας το κυνηγι οπως ειναι εδω, και οχι οπως ειναι αλλου, ακριβως επειδη δεν εχουμε την δυνατοτητα να βρεθουμε σε τετοια εξορμηση. Μπορει οι φωτογραφιες να σοκαρουν αρκετους, αλλα για το μερος που εγιναν ειναι νομιμες, οποτε δε βλεπω το λογο να διαφωνητε – περα του αριθμου που ισως σας (μας) φαινεται υπερβολικος. Θα μπορουσε να φωτογραφηθει με μια αρκουδα, ενα λιονταρι, ενα οτιδηποτε νομιμο θηραμα, και να εχουμε επισης τις αντιρρησεις μας. Για τους περισσοτερους απο μας, ειναι ονειρο ζωης ενα τετοιο ταξιδι, και ισως καποιοι να μαζευουν λεφτα αρκετο καιρο ωστε να το κανουν μια φορα. Καλο ειναι λοιπον να μη κρινουμε εως οτου βρεθουμε στην θεση του Τολη, και κανουμε αποδεδειγμενα αυτο που λεμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #460365

    Εαν ο Αποστολης ειχε παει στο Mπελες και ειχε παρει 100 φασσες παλι προβλημα θα ειχαμε.Ο ανθρωπος εχει την οικονομικη ανεση να κανει την τρελα του και πεσαμε να τον φαμε επειδη βαρεσε 500-8000-76544555 τρυγονια.Για ποιο λογο?Δεν ηταν νομιμος? Πιστευω οτι δεν πρεπει να παιρνουμε απο τα μουτρα καποιον ο οποιος θελει να μοιραστει τις εμπειριες του απο κυνηγια στο εξωτερικο που ειμαι σιγουρος οτι καποια στιγμη ολοι θελουμε να κανουμε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/02/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    35
    neptune στις #460366

    Πραγματικά άσκοπη κηδεία. ‘Εχουμε χάσει τελείως το νόημα και την ευχαρίστηση του κυνηγίου. Αν όχι όλοι, οι περισσότεροι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/09/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    39
    feel069 στις #460367

    Απο τη στιγμη που οι νομοι του κρατους επιτρεπουν εναν οποιοδηποτε ( δικο τους θεμα ) αριθμο θηραματων ο Τολις καλα εκανε και εφτασε σε αυτους τους αριθμους .
    Σταματηστε να τον κρινετε γιατι δε πιστευω οτι κανεις απο μας δεν εχει ξεπερασει τον αριθμο των επιτρεπομενων θηραματων εστω και στο ελλαχιστον ( +1 ).
    Πιστευω οτι οποιοσδηποτε δινοταν η ευκαιρια να κανει ενα τετοιο ταξιδι θα εκανε οτι εκανε και ο Τολις και η παρεα του και βεβαια πιστευω οτι πηγαν για να περασουν καλα και οχι για το νουμερο ( οπως λετε μερικοι ) και τις φωτογραφιες τις ανεβασε για να δουμε ολοι τον αριθμο των πουλιων που υπαρχουν και οποιος εχει τα Λεφτα και τη διαθεση να τον κατατοπισει

    Υ.Γ. Η ΚΑΘΕ ΧΩΡΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΟΥΛΑΕΙ ΓΙΑ ΤΟΥΡΙΣΜΟ ΕΜΕΙς ΕΧΟΥΜΕ ΗΛΙΟ ΚΑΙ ΘΑΛΑΣΣΑ ΑΥΤΟΙ ΕΧΟΥΝ ΚΥΝΗΓΙ .
    ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ – ΣΚΟΠΙΑ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ?

    Υ.Γ. 1 ΔΕΝ ΤΟΝ ΞΕΡΩ ΤΟΝ ΤΟΛΗ ΟΥΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΟ ΤΗ ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ

    Υ.Γ.2 ΓΙΑ ΔΕΙΤΕ VIDEO ΜΕ 22000 ΤΡΥΓΟΝΙΑ ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΡΕΚΟΡ ΟΠΛΟΥ ΣΧ3

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1645
    mark cal20 στις #460371

    και στο πακισταν μπορεις να κανεις συκωτι την γυναικα σου στο ξυλο…γιατι δε σουκανε μπαμιες ….
    μπορεις και να την ξεκανεις με τις πετρες…..
    NOMIMOTATA…..
    αναρωτιεμαι προς καθε μελος που βρισκει ελαφρυντικο την καθε νομιμοτητα…αν ανεβαζα ενα τετοιο βιντεο με την γυναικα μου και εμενα …απο μινι δικοπουλες συμορφωτικου χαρακτηρα

    ΘΑ ΜΕ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΖΑΤΕ ΜΕ ΤΟ ΙΔΟ ΥΦΑΚΙ ΝΟΜΙΜΟΦΑΝΕΙΑΣ?????? ΚΑΙ ΑΝ ΣΑΣ ΕΛΕΓΑ ΠΩΣ ΔΡΑΧΜΟΥΛΑ ΔΡΑΧΜΟΥΛΑ ΕΚΑΝΑ ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΜΕΖΕΨΩ ΤΑ ΝΑΥΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΤΗΣ ΣΩΗΣ ΜΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ….ΝΑ ΠΛΑΚΩΣΩ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΝΟΜΙΜΑ ΣΤΟ ΞΥΛΟ???????
    ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΚΥΡΙΟΙ!!!!!!!
    αντε ντε πετε …την φαβα…αυτο ειναι αλλο θεμα….ΑΝΤΕ ΝΤΕ!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #460375

    δηλαδη σε αυτον τον κυριο τι πρεπει-προτεινεται να πουμε : https://www.youtube.com/watch?v=5Cn6MEymVXk

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 3,751 έως 3,765 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων