ΤΡΥΓΟΝΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 3,826 έως 3,840 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #461055

    ΕΓΩ πρωτημαω 5 τρυγονια στο ντοπο μου παρα 300 τρυγονια πανευκολα σε πληρωμενο μερος που χανη την αξια του το θυραμα που το αντημετοπηζης σαν πιατακι πηληνο σε σκοπευτηριο


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #461056

    αλλος για να ΧΟΡΤΑΣΗ μπωρει να θελει 300 και 500 τρυγονια εξαρτατε ποσο κυνηγητηκα στερημενος ηταν τοσο καιρο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #461060

    την σημερων ημερα το κοστος για ενα 2ημερο ταξιδι στα βαλκανια ειναι αρκετα κατω απο 300 ευρωπουλα !!!!!!!!!
    εκτος και αν μιλατε για συνολικο κοστος οπου περιλαμβανονται φυσιγγια,βενζινες,τροφες,κλπ!!!!!!!!
    παντος 2ημερες ειναι αρκετες για να ευχαριστηθεις κυνηγι τρυγονιου!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #461061

    Kαι ποιος σας ειπε οτι στα μερη που το θηραμα ειναι εν αφθονια, ειναι ευκολο; Η μονη ευκολια ειναι στο να το βρεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    34
    TOLISR1 στις #461076

    ΕΓΩ πρωτημαω 5 τρυγονια στο ντοπο μου παρα 300 τρυγονια πανευκολα σε πληρωμενο μερος που χανη την αξια του το θυραμα που το αντημετοπηζης σαν πιατακι πηληνο σε σκοπευτηριο

    έχεις δει πολλά τέτοια εύκολα πιατάκια;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #461078

    νομιζω ‘ξεφυγαμε’ λιγακι…καναμε την τριχα καραβοσχοινο!!!!
    το θεμα ειναι κατι σαν τις γκομενες….δεν εχουν ολοι τα ιδια γουστα!!!!!οπως την ‘βρισκει’ ο καθενας!!!!
    εγω παντος με 30-40 τρυγωνια την ημερα ειμαι οκ…χαχαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #461087

    νομιζω “ξεφυγαμε” λιγακι…καναμε την τριχα καραβοσχοινο!!!!<br>
    το θεμα ειναι κατι σαν τις γκομενες….δεν εχουν ολοι τα ιδια γουστα!!!!!οπως την “βρισκει” ο καθενας!!!!<br>
    εγω παντος με 30-40 τρυγωνια την ημερα ειμαι οκ…χαχαχα
    <br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    “οπλο που κανει μπαμ, σκοτωνει……..αν αστοχησεις ευθυνεσαι μονον εσυ !!!!!!!”

    Η ΑΕΚ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΕΕΣ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΠΟΤΕ !!!!!!!!

    ο Μαγειρευων…..του μαντριου !!! «Τhe stani’s cooker» !!! [/URL]
    Χα χα! Σωστός! Να προλαβαίνουν να κρυώνουν και λίγο οι κάννες:lol:

    Uploaded with ImageShack.us

    </div>

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    913
    λιουφκα στις #461088

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Νίκος Σάμος wrote:</div>
    ΕΓΩ πρωτημαω 5 τρυγονια στο ντοπο μου παρα 300 τρυγονια πανευκολα σε πληρωμενο μερος που χανη την αξια του το θυραμα που το αντημετοπηζης σαν πιατακι πηληνο σε σκοπευτηριο

    έχεις δει πολλά τέτοια εύκολα πιατάκια;;

    <iframe src=”https://www.youtube.com/embed/o92X0judUSA?feature=oembed&wmode=opaque&#8221; allowfullscreen=”” frameborder=”0″ height=”332″ width=”591″></iframe>

    Νομιζω οτι τα δισκολα ειναι να πεταγοντε αναμεσα απο τα δεντριλια και τους θαμνους …..

    τελος παντων ορεα πλυθορα θυραματων ……

    αρκει που το ευχαριτιθικες ( αμα αρεσει εσενα εμενα περισευει)

    καλο και το Vibeo
    Αντε και του χρονου!!

    να ειμαστε γεροί να τα ξαναδουμε 🙂 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1432
    DIMAR1039 στις #461090

    έχεις δει πολλά τέτοια εύκολα πιατάκια;;

    <iframe width=”591″ height=”332″ src=”https://www.youtube.com/embed/o92X0judUSA?feature=oembed&wmode=opaque&#8221; frameborder=”0″ allowfullscreen=””></iframe>

    [/quote]βαθμος δυσκολιας σχεδον μηδενικος.Τα πιατακια σε μερικα σκοπευτηρια ειναι πολυ πιο δυσκολα.Η πληθωρα των θηραματων ομως ειναι πραγματικα εντυπωσιακη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    19
    ΝΙΚΟΣ ΚΟΥΛΑΞΙΔΗΣ στις #461091

    το κυνηγι δεν ειναι σκοποβολη. το τριγονι γενα μονο 4 αυγα το χρονο σε 2 γενες, καντε ενα υπολογισμο με 30 40 τριγονια την ημερα για 7 μερες και θα δειτε τι ζημια κανουν καποιοι για να περασουν απλα καλα. αν δεν κανω λαθος τα θηραματα δεν τα παιρνετε μαζι σας οποτε σκωτονεται μονο για διασκεδαση και αυτοι κονομανε απο τα θηραματα που τα πουλανε σε εστιατορια ξενοδοχεια και σε καποιες περιπτωσεις καταληγανε στην χωματερη. aytoi ειναι η αποψη μου φιλε mark cal20 και δεν βλεπω το λογο για να φυγεις εσυ ειδικα απο το φορουμ για καποιον που την βρισκει να πληρωνει για να σκοτωνει. ειτε μας αρεσει ειτε οχι ειναι δικαιομα του.
    δεν γραφω συχνα στο φορουμ ειμαι παλιο μελος (νικοσκ1) και δεν εχω με κανενα μελος τιποτα προσωπικο, σεβασμος και διαχειριση για να εχουν και τα παιδια μας να κυνηγισουν αυτοι ειναι η αποψη μου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    34
    TOLISR1 στις #461092

    έχεις δει πολλά τέτοια εύκολα πιατάκια;;

    <iframe width=»591″ height=»332″ src=»https://www.youtube.com/embed/o92X0judUSA?feature=oembed&wmode=opaque» frameborder=»0″ allowfullscreen=»»></iframe>

    βαθμος δυσκολιας σχεδον μηδενικος.Τα πιατακια σε μερικα σκοπευτηρια ειναι πολυ πιο δυσκολα.Η πληθωρα των θηραματων ομως ειναι πραγματικα εντυπωσιακη.
    [/quote]

    υπηρχαν ομως πολλεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς βολες στα 40 + , διορθωση 40 ++++++ μετρα , μετρημενα με το range finder. Αν πιστευεις οτι εχεις μεγαλο βαθμο επιτυχιας στα κυνηγια σου σε τετοιες βολες ΚΑΙ τραβερσες …. σε παραδεχομαι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #461094

    έχεις δει πολλά τέτοια εύκολα πιατάκια;;

    υπηρχαν ομως πολλεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς βολες στα 40 + , διορθωση 40 ++++++ μετρα , μετρημενα με το range finder.

    Τόλη μπορεί να υποστήριξα το δικαίωμά σου να βάζεις τις φωτογραφίες σου αλλά και το είδος της κυνηγετικής εξόρμησής σου αλλά στο έγραψα και παραπάνω λίγο ήπια αλλά θα στο ξαναπώ.
    Είναι μαλακία να βλέπεις το θήραμα σαν σκοποβολή ανεξάρτητα την πληθώρα του ή μη.
    Όσο εύκολη ή όσο δύσκολη κι αν είναι μια βολή το θήραμα αξίζει ένα σεβασμό.
    Δεν θα επεκταθώ άλλο γιατί θα το κάνουμε πάλι μπάχαλο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #461096

    .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    34
    TOLISR1 στις #461099

    Δηλαδή εσύ δεν χαίρεσαι τις μακρινές σου βολές πιο πολύ σε σχέση με τις “σκότωσε με” κοντινές;;;

    Και για να καταλάβω , ο δικος σου σεβασμός απεναντι στα θηράματα σου ποιος είναι;; μη μου πεις ότι πας μετα το κυνηγη και ανάβεις κερί στη μνήμη τους 🙂

    Αν είναι έτσι μιας κ βάρεσα αρκετά να κάνω κατάθεση στεφάνου υπέρ των πεσόντων τρυγονιών της Νότιας Αφρικής

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #461100

    παιδια ερωτηση κανω τρυγονια ειναι αυτα ολα η εχει και περιστερια και δεκαοχτουρες.γιατι αν ειναι ετσι τοσα υπαρχουν κι εδω απλα απαγορευονται.περα απο αυτο δικοι μου γνωστοι που πηγαιναν στο μαροκο μου ελεγαν οτι τα περισσοτερα ειναι δεκαοχτουρες.δεν εχω να πω κατι κακο για τα παιδια που πηγαν αν περασαν καλα εμενα μου περισσευει.προσωπικα προτιμησα φετος στη νεκρη περιοδο ξηρα προπονηση στο σπιτι και επισκεψεις στο σχιστο καλα ηταν.ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 3,826 έως 3,840 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων