ΤΡΥΓΟΝΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 3,901 έως 3,915 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    609
    Krateros στις #462558

    ΚΑΝΑ ΝΕΟ ΑΠΟ ΗΛΕΙΑ??????????? ΠΑΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ?

    Μέχρι σήμερα τίποτα. Δεν έχω δει ούτε ένα.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    197
    airman στις #462569

    Καλησπερα και απο μενα,καλη σεζον να εχουμε ολοι μας,πρωτη αναζητηση σημερα σε Θρακη,ειδα αρκετα πουλακια σε μπαϊρια με ηλιοσπορα,τα πουλια ειναι πολυ ηρεμα,δεν ενοχληθηκαν καθολου!
    Σε τριωρη αναζητηση,ειδα πανω απο 200 πουλια να βοσκανε και να τρωνε στα ηλιοσπορα και να φευγουν μετα για τα δεντρακια.
    Ελπιζω και τις επομενες μερες να ειναι ετσι τα πραγματα ωστε να ριξουμε τουφεκιες καλες την πρωτη μερα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #462590

    ξάνθη,κομοτηνή,αλεξανδρούπολη, έριξε καλό νερό, τις επόμενες μέρες δίνει και σε άλλα μέρη μπόρες, για να δούμε…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    167
    billis 79 στις #462603

    καλημερα.φετοσ πολυ ρισκο η εναρξη!το μονο σηγουρο ειναι οτι τα περασματα αρχισαν.ειδαμε αυτεσ τησ μερεσ κοπαδακια να περνανε και να φευγουν,οπωσ και μερια να αδειαζουν απο πουλια.η τυχη θα πεξει πολυ μεγαλο ρολο!!!εμεισ παντωσ αυριο φευγουμε και θα περασουμε καλα!το μακγαλακι θα παει συνεφο!!!!!!
    καλη εναρξη σε ολουσ και ζεστεσ κανεσ σασ ευχωμε!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    18
    kostas (Grieko13) στις #462604

    καλησπέρα και απο τα Γιάννενα….εδώ δυστυχώς για εμάς κάποια λίγα ντοπάρικα πουλάκια που είχαμε την κάνανε για άλλες πολιτείες…τώρα αναμονή για τα περάσματα αμα είμαστε τυχεροί στην Πρέβεζα…καλή έναρξη σε όλους!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #462635

    Καλησπέρα στο Forum.Αύριο φεύγουμε για το χωριό όπου κάνω σχεδόν κάθε χρόνο την έναρξη.Πριν 2 εβδομάδες τα τρυγόνια ήταν αρκετά.Τώρα τι θα συναντήσουμε σε 2 μέρες ένας θεός το ξέρει.Έχουμε σταμπάρει 2-3 μέρη και αύριο νωρίς το πρωί θα είμαστε εκεί για να επιλέξουμε το πιο κατάλληλο.Καλή έναρξη εύχομαι σε όλους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #462637

    Μετά το ολόγεμο φεγγάρι και τη μπόρα που είχαμε τα πουλιά την κάνανε για άλλες πολιτείες. ΚΑΛΗ ΕΝΑΡΞΗ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ !!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #462639

    και εγω τα ιδια ακουσα απο εμπειρες πηγες ,τα πουλια ηδη ταξιδευον

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #462641

    Καλησπερα σε ολους. Εδω σε ενα σημειο εχει περιπου 35-40 πουλια και αυτα γιατι τα ταιζουν, εδω στο νησι δεν εχουμε καλιεργειες και μονο αν τα ταιζεις μπορεις στην εναρξη να κανεις πουλια. Σημερα το πρωι που πηγα να δω υπηρχαν, ελπιζω να μην την κανουν,αν και απο χθες εχει βορια και ξαστερια. Οπως και να εχει ομως θα παω και οτι γινει,εξαλου μεχρι τις 09:00 θα καθησω μετα εχει δουλεια. Καλη εναρξη,και καλη σεζον να εχουμε με υγεια,χωρις ατυχηματα,και χωρις φολες για τους τετραποδους φιλους μας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    280
    Rallos στις #462650

    Καλή έναρξη σε όλους εύχομαι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    263
    gkiaouris στις #462652

    Καλησπερα σε ολους. Εδω σε ενα σημειο εχει περιπου 35-40 πουλια και αυτα γιατι τα ταιζουν, εδω στο νησι δεν εχουμε καλιεργειες και μονο αν τα ταιζεις μπορεις στην εναρξη να κανεις πουλια. Σημερα το πρωι που πηγα να δω υπηρχαν, ελπιζω να μην την κανουν,αν και απο χθες εχει βορια και ξαστερια. Οπως και να εχει ομως θα παω και οτι γινει,εξαλου μεχρι τις 09:00 θα καθησω μετα εχει δουλεια. Καλη εναρξη,και καλη σεζον να εχουμε με υγεια,χωρις ατυχηματα,και χωρις φολες για τους τετραποδους φιλους μας.

    δηλαδη τα ταιζουν και μετα πανε και τα ντουφεκανε…

    Προσωπικα δε θα μου αρεσε αυτο το σκηνικο, καλυτερα να συνεχιζετε να τα ταιζεται και να σας κανουν ωραια παρεα με τα γουργουριτα τους παρα να τα τουφεκας ενω τα εχεις μαθει να τα ταϊζεις!
    περι ορεξεως κολοκυθοπιτα, θα πεις συναδελφε, αλλα μου φαινεται λιγο παραταιρο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    214
    Pashalis88 στις #462677

    Καλή κυνηγετική σεζόν να έχουμε ,να κυνηγάμε πάντα με σεβασμό προς το θήραμα και τους συναδέλφους κυνηγούς ας είμαστε πιο προσεκτικοί για να μην μετατρέψουμε το αγαπημένο μας χόμπι σε δράμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #462678

    Καλησπερα σε ολους. Εδω σε ενα σημειο εχει περιπου 35-40 πουλια και αυτα γιατι τα ταιζουν, εδω στο νησι δεν εχουμε καλιεργειες και μονο αν τα ταιζεις μπορεις στην εναρξη να κανεις πουλια. Σημερα το πρωι που πηγα να δω υπηρχαν, ελπιζω να μην την κανουν,αν και απο χθες εχει βορια και ξαστερια. Οπως και να εχει ομως θα παω και οτι γινει,εξαλου μεχρι τις 09:00 θα καθησω μετα εχει δουλεια. Καλη εναρξη,και καλη σεζον να εχουμε με υγεια,χωρις ατυχηματα,και χωρις φολες για τους τετραποδους φιλους μας.

    ποιο νησι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #462681

    Καλησπερα σε ολους. Στην Κερκυρα Νικο. Οντως ειναι παραταιρο, αυτο γινεται σε ολο το νησι απο το βορα μεχρι το νοτο. Δεν το εχω κανει ποτε και γι’αυτο το λογο ολα τα χρονια στην εναρξη το οριο μου ειναι απο 1 τρυγονι στην χειροτερη μεχρι 8 στην καλητερη. Πηγαινω παντα μακρια απο αυτο το πανηγυρι και εχω την ηρεμια μου. Εδω οπως ειπα και παραπανω δεν εχουμε ηλιοσπορα και γενικα εντατικες καλιεργειες, και ετσι καποιοι με αυτο το τροπο προσελκυουν τα τρυγονια. Καλος,κακος,αυτο γινεται εδω στην Κερκυρα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    609
    Krateros στις #462682

    και ετσι καποιοι με αυτο το τροπο προσελκυουν τα τρυγονια.

    Και πολύ καλά κάνουν.

    Καλή έναρξη σε όλους!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 3,901 έως 3,915 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων