ΤΡΥΓΟΝΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 3,931 έως 3,945 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #462722

    καλη σεζον μαγκες να εχουμε ολοι αυτα τα πρωινα απο τον εβρο μας αρκετα πουλια αλλα και πολυ κοσμο ειχε


    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #462726

    καλησπερα απο γιαννενα παιδια καλη χρονια να εχουμε. 20 πουλακια στο χερι σημερα και πολλα ακομα χαμενα στα βατσουνια δυστηχως…

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    121
    mpemphs στις #462728

    καλησπερα σε ολους,απο αιτ/νια παιδια ξερει κανενας,ακουσατε τιποτα,επεσε καμια τουφεκια;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #462729

    Καλησπέρα φίλοι μου καλή κυνηγετική σεζόν να έχουμε πρωινό στο τρυγόνι με 4 πουλάκια και το απόγευμα 3 ορτυκάκια !!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    929
    geo-benelli στις #462732

    καλη σεζον μαγκες να εχουμε ολοι αυτα τα πρωινα απο τον εβρο μας αρκετα πουλια αλλα και πολυ κοσμο ειχε

    ωραιος ο βικτωρας!!! μπραβο ρε φιλε……..δεν εισαι σαν τον παπασουζα!!χαχαχαχαχαχαχαχαχα

    καλη σεζον σε ολους!! δεν ειχε τρυγονια για μενα στην εναρξη. (δεν μπορεσα φετος δυστυχως)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #462733

    Καλησπερα παρεα. Τουφεκισα 2 και τα πηρα.ειδα αλλα 5-6 και τιποτα αλλο. Καλα να ειμαστε. Μοναδικη παραφωνια τρεις καφροι που ηρθαν αργοπορημενοι και αφου δεν ειχε τρυγονια τουφεκουσαν οτι πετουσε. Αλλα ας μην γκρινιαζω μερα που ειναι εχουμε ακομα καιρο. Καλη συνεχεια σε ολους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1432
    DIMAR1039 στις #462738

    Καλη κυνηγετικη χρονια σε ολους με υγεια και πολλους χαιρετιμσους απο τον Εβρο!!!!

    Αν καιτα πουλια φυγαν πριν κανα 10ημερο με τις βροχες παλι κατι εμεινε να “ξυθουμε”!!Καλα να περνατε ολοι!!!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    120
    xristos στις #462741

    Ειχα πολλα χρονια να μην δω ουτε ενα και κυριως να μην ακουστει ουτε τουφεκια.Υπομονη τωρα για εμας να ξεκινησουνε τα περασματα η οτι εχει μεινει απο αυτα…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    186
    mai78 στις #462742

    Καλησπερα κι απο εμενα στην παρεα.
    Περιοχη αλεξανδρουπολεως,πολυς κοσμος γι αυτο κι εμεις προτιμησαμε ενα χωραφι με λιγα πουλια αλλα να ειμαστε μονοι μας.Απο χθες εκει με καλη παρεα απο φιλους μη κυνηγους που ηρθαν και μπολικα ψητα, ποτα και χαβαλε μεχρι τις 2.
    Τελικα μαζεψαμε 8 πουλια ο αδελφος μου και 6 εγω,ηρεμα κι ωραια χωρις φωνες και καβγαδες και στις 10 το πρωι ειμασταν σπιτι.Πολλα πουλια και πολλες τουφεκιες στα χωραφια με τον πολυ κοσμο αλλα απ οτι εμαθα οι περισσοτεροι εφυγαν με 2-3 πουλια ο καθενας.
    Γελασα με την ψυχη μου χθες το πρωι στο τελευταιο ανιχνευτικο που εκανα, με την εφευρετικοτητα καποιων για να καπαρωσουν το καρτερι τους.Πραγματικα μερικοι εχουν πολυ φαντασια.Εβγαλα και φωτο.θα την ανεβασω τις επομενες μερες να γελασετε.
    Καλη και ασφαλη πανω απ ολα σεζον να εχουμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    120
    xristos στις #462747

    καλησπερα σε ολους,απο αιτ/νια παιδια ξερει κανενας,ακουσατε τιποτα,επεσε καμια τουφεκια;<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΚΑΜΙΑ ΔΥΝΑΜΗ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗΣ ΤΗΣ ΑΝΑΓΚΗΣ.

    </div>

    Τιποτα, εμεις τωρα σε μια εβδομαδα στα περασματα στο νεωχωρι…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #462748

    Καλη κυνηγετικη χρονια σε ολους με υγεια και πολλους χαιρετιμσους απο τον Εβρο!!!!

    Αν καιτα πουλια φυγαν πριν κανα 10ημερο με τις βροχες παλι κατι εμεινε να «ξυθουμε»!!Καλα να περνατε ολοι!!!

    Και του χρόνου φίλε! γνωστό μου φαίνεται…. το χώμα που πατάς! χεχεχε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #462750

    Μία παρατήρηση που αφορά τον νομό Θεσσαλονίκης…
    Τα περισσότερα πουλιά που χτυπήθηκαν είτε από εμένα είτε από φίλους και γνωστούς,ήταν φετινές γέννες.
    Τα καλοσχηματισμένα πουλιά με τα έντονα χρώματα ήταν πολύ λίγα.
    Αυτό είναι και καλό και κακό κατά την γνώμη μου.
    Καλό διότι τα πουλιά θα κάτσουν για αρκετό καιρό ακόμα διότι είναι ακόμα πολύ αδύνατα για ένα μεγάλο ταξίδι.
    Και κακό διότι ένας πολύ μεγάλος πληθυσμός την έκανε πολύ πριν την έναρξη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #462751

    καλημερα και καλη κυνηγετικη χρονια να εχουμε ολοι.στα μερη μου τα αναμενομενα αποτελεσματα.λιγα πουλια,αρκετος κοσμος!χθες στους καθενους σε 2 εριξα το 1 πηρα.καλα ηταν αφου το ματωσαμε ολοι στην παρεα.σημερα ουτε ενα δεν ειδα.εν αναμονη περασματος πλεον.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    121
    mpemphs στις #462753

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>mpemphs wrote:</div>
    καλησπερα σε ολους,απο αιτ/νια παιδια ξερει κανενας,ακουσατε τιποτα,επεσε καμια τουφεκια;<br><br>
    <hr><br>
    <div class=»bbp-reply-signature»><br>
    ΚΑΜΙΑ ΔΥΝΑΜΗ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗΣ ΤΗΣ ΑΝΑΓΚΗΣ.

    </div>

    Τιποτα, εμεις τωρα σε μια εβδομαδα στα περασματα στο νεωχωρι…<br>κατι παιδια που πηγαν σημερα,ουτε τουφεκια σε ολο τν καμπο δεν ακουστηκε.σε μια βδομαδα βλεπω να βουλιαζει ο ταξιαρχης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    186
    mai78 στις #462754

    Kαλημερα στην παρεα.
    Δειτε τι σκεφτηκαν καποιοι για να πιασουν το ηλιοσππορο και να το βλεπουμε ολοι οι υπολοιποι ακομη και την νυχτα.
    Ηλιακος λαμπτηρας του lidl για την βεραντα,τυλιγμενος με μονοτικη ταινια.
    Τι αλλο θα δουν τα ματια μας.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 3,931 έως 3,945 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων