ΤΡΥΓΟΝΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 3,961 έως 3,975 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1432
    DIMAR1039 στις #462842

    Μετα την πρωτη μερα δεν ξαναπηγα.Οποτε απολαμβανω εσας που συνεχιζετε.Ειστε ολοι ωραιοι!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1432
    DIMAR1039 στις #462843

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>DIMAR1039 wrote:</div>
    Καλη κυνηγετικη χρονια σε ολους με υγεια και πολλους χαιρετιμσους απο τον Εβρο!!!!

    Αν καιτα πουλια φυγαν πριν κανα 10ημερο με τις βροχες παλι κατι εμεινε να «ξυθουμε»!!Καλα να περνατε ολοι!!!

    Και του χρόνου φίλε! γνωστό μου φαίνεται…. το χώμα που πατάς! χεχεχε<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Φάνης

    </div>

    Γεια σου Φανη!!Που εισαι ρε φιλε χαθηκες!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #462855

    καλησπέρα και καλη κυνηγετικη χρονια σε ολους! σημερα εκανα την πρωτη εξοδο μιας και χθες τελικα δεν μπορεσα να παω..αυτή η πρωτη εξοδος μου επιφυλασε μια μεγαλη εκπληξη,καθως είναι η πρωτη φορα στη ζωη μου που ειδα στα μερη μου φασσες (ένα ζευγαρι)..καταφερα και πηρα την μια με nsi 206 formula N8..οσον αφορα τα τρυγόνια,ειχε μερικα όπως κάθε χρονο,και πηρα 3..και δυο φωτο από την σημερινη μερα..

    Καλημερα Γιαννη,καλη αρχη εκανες. Και τη 2η μερα καλα πηγες,απ’οτι βλεπω οι αλλαγες στην franchi απεδωσαν καρπους. Καλα τα τρυγονια,αλλα και φασσα ρε φιλε, πηγαινε παιξε και ενα τζοκερ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #462862

    Καλημέρα!

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Γιαννης-Χανια wrote:</div>
    καλησπέρα και καλη κυνηγετικη χρονια σε ολους! σημερα εκανα την πρωτη εξοδο μιας και χθες τελικα δεν μπορεσα να παω..αυτή η πρωτη εξοδος μου επιφυλασε μια μεγαλη εκπληξη,καθως είναι η πρωτη φορα στη ζωη μου που ειδα στα μερη μου φασσες (ένα ζευγαρι)..καταφερα και πηρα την μια με nsi 206 formula N8..οσον αφορα τα τρυγόνια,ειχε μερικα όπως κάθε χρονο,και πηρα 3..και δυο φωτο από την σημερινη μερα..

    Καλημερα Γιαννη,καλη αρχη εκανες. Και τη 2η μερα καλα πηγες,απ’οτι βλεπω οι αλλαγες στην franchi απεδωσαν καρπους. Καλα τα τρυγονια,αλλα και φασσα ρε φιλε, πηγαινε παιξε και ενα τζοκερ

    Καλημέρα! Γιάννη καλή συνέχεια και σε σένα και σε όλους εδώ μέσα! Τη λέει η Κέρκυρα είχε τρυγόνια την έναρξη; Είμαι πολυ ευχαριστημένος καταρχήν επειδή είδα φασσες πρώτη φορά στο χωριό μου ( 500 μέτρα απο το σπίτι μου)..αλλά και τρυγόνια για τα δεδομένα του χωριού μου είχε αρκετά .τζόκερ θα παίξω σίγουρα σήμερα!!! Η franchi στις φωτό ειναι η 612 sporting που πήρα φέτος 76 πόντους κάννη με porting,18,6 άυλο και της έχω βάλει τσοκ optima plus beretta .φαντάσου αλλαγή απο 61 πόντους της light πήγα στους 76.αλλα αξίζε ο κόπος..πραγματικά σε ΚΑΡΤΕΡΙ σε τουφεκιές πάνω απο 25 μέτρα η μακριά σκοπευτική γραμμή,σου δίνει μεγαλύτερη ακρίβεια σκόπευσης.χωρις να υστερεί ουσιαστικά σε κοντινές βολές οταν είσαι σε καρτερι..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #462871

    Σήμερα λίγα πράγματα…
    Ένα τρυγόνι πήρα από τα δύο που τουφέκισα.
    Τα πουλιά έχουν τραβηχτεί στις ζώνες όπου έχει ησυχία.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    86
    giwrgos7 στις #462872

    καλησπερα σας!!!ξερει κανεις στην αρκαδια κανα μερος για τρυγονια??

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #462874

    Σήμερα λίγα πράγματα…<br>
    Ένα τρυγόνι πήρα από τα δύο που τουφέκισα.<br>
    Τα πουλιά έχουν τραβηχτεί στις ζώνες όπου έχει ησυχία.
    <br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Γιώργος – Θεσσαλονίκη

    </div>

    Ωραία φωτό Γιώργο! Franchi ειναι το οπλο;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #462875

    Φίλε Δημήτρη ( Dimar) , φέτος πήγα για μπάνια, καλά να είμαστε και θα τα πούμε.

    Μπράβο σε όλους για τις επιτυχίες τους , εγώ θα δοκιμάσω την τύχη μου σε ενα μέρος για το οποίο είναι σχετικά νωρίς, αλλα μια και βρέθηκα… Θα δοκιμάσω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    197
    airman στις #462876

    Καλησπερα στους φιλους του φορουμ,θελω να ρωτησω τι φυσιγγια χρησιμοποιειτε για τα τρυγονια?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #462877

    μην το ψαξεις ιδιαιτερα, το τρυγονι πεφτει αρκετα ευκολα, οτιδηποτε πιστευω απο 24-32 γρ με Νο 7-9 ειναι αρκετο πιστευω
    δεν χρειαζεται κατι εξεζητημενο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #462878

    Ωραία φωτό Γιώργο! Franchi ειναι το οπλο;
    [/quote]

    Το Browning το 525 είναι Γιάννη…;)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #462880

    Γιωργο ωραιο οπλο να το χαιρεσε! Airman εγω χρησιμοποιω τα 206 formula 33gr της Nsi σε νουμερο 8.ειναι πολυ ακριβο( 10ευρω τα 25) αλλα προσεγμενο φυσιγγι,με βυσματωση αποσπωμενου πατου,που το κανει αρκετα συγκεντρωτικο..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #462883

    Καλημέρα!

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>@gianniscorfu wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>

    Καλημέρα! Γιάννη καλή συνέχεια και σε σένα και σε όλους εδώ μέσα! Τη λέει η Κέρκυρα είχε τρυγόνια την έναρξη; Είμαι πολυ ευχαριστημένος καταρχήν επειδή είδα φασσες πρώτη φορά στο χωριό μου ( 500 μέτρα απο το σπίτι μου)..αλλά και τρυγόνια για τα δεδομένα του χωριού μου είχε αρκετά .τζόκερ θα παίξω σίγουρα σήμερα!!! Η franchi στις φωτό ειναι η 612 sporting που πήρα φέτος 76 πόντους κάννη με porting,18,6 άυλο και της έχω βάλει τσοκ optima plus beretta .φαντάσου αλλαγή απο 61 πόντους της light πήγα στους 76.αλλα αξίζε ο κόπος..πραγματικά σε ΚΑΡΤΕΡΙ σε τουφεκιές πάνω απο 25 μέτρα η μακριά σκοπευτική γραμμή,σου δίνει μεγαλύτερη ακρίβεια σκόπευσης.χωρις να υστερεί ουσιαστικά σε κοντινές βολές οταν είσαι σε καρτερι..

    Γιαννη καλησπερα. Εδω Κερκυρα ειχε αρκετα τρυγονια αλλα σε συγκεκριμενα μερη γιατι τα ταιζαν. Αποφευγω να πηγαινω εκει γιατι εχει πολλη βαβουρα και, παω κυνηγι για να ηρεμησω και οχι για να τσακωνομαι. Ειχα βρει ενα σημειο που ειχε λιγα πουλια αλλα ηρθαν κατι καφροι,τουφεκουσαν οτι πετουσε και μου χαλασαν τη μερα. Τι να κανουμε υπαρχουν και αυτοι. Σε βλεπω να κυνηγας μονιμα με την sporting. Καλη συνεχεια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #462885

    παρασκευη απογευμα απο τις 5 εως τις 7,20 περασε ενα τρυγονακι ,του αδεισα τη μ2 και με εγραψε κανονικα…εκει που εκανα να φυγω ,λεω να περασω απο ενα σημειο οπου εχει ησυχια και μαζευονται συνηθως το βραδυ…πραγματι στο βαθος ενος μικρου ρεματος ειχαν φωλιασει 3 πουλακια τα οποια σηκωθηκαν και πηρα τα 2…το σαββατο πρωι ενα περασε και το πηρα και αυτο…απολογισμος 7 πουλακια στο συνολο απο την τεταρτη που ξεκινησε το κυνηγι…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #462886

    εγω αυτες τις μερες χρησιμοποιησα feels right 8αρια και μερικα euromix 7-8 αναμικτο….τα καλυτερα αποτελεσματα τα ειχα με το πρωτο…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 3,961 έως 3,975 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων