ΤΡΥΓΟΝΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 3,976 έως 3,990 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    197
    airman στις #462889

    Εγω χρησιμοποιησα 30γρ imperial,αλλα δεν εμεινα ικανοποιημενος,γι’αυτο σας ρωταω τι φυσιγγια ριχνετε!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #462890

    και εγω τα ριχνω , τα 32 γρ, τα 30 γρ αλλα και τα 28 ειναι πολυ ωραια που λεει απ’εξω τραπ, δεν ειχα θεμα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #462892

    Καλησπερα στους φιλους του φορουμ,θελω να ρωτησω τι φυσιγγια χρησιμοποιειτε για τα τρυγονια?

    Εδώ και 4 χρόνια ρίχνω τα NSI Classica σε νούμερο 7,5 και δεν τα αλλάζω.
    Φέτος δοκίμασα επίσης τα Navaro 30 και τα NSI Tortora.Ικανοποιημένος και με τα δύο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    456
    leatherman στις #462893

    Και ενώ μέχρι και την παραμονή της έναρξης(19-8)το πλήθος των πουλιών έδειχνε ότι θα κάναμε ένα φοβερό κυνήγι έναρξης, το ξημέρωμα μας γέμισε απογοήτευση και απελπισία. Ο καιρός έσπρωξε τα πουλιά σε άλλες
    περιοχές, πιθανών να τα ανάγκασε σε αποδημία.
    Την κατάσταση έσωσε ο Φρίξος (το επανιέλ του φίλου μου) που μας χάρισε ένα”χορταστικό”διήμερο σε κυνήγι
    ορτυκιών.Καλή συνέχεια σε όλους.

    leatherman.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #462896

    Περιοχή ΑΜΦΙΚΛΕΙΑ-ΜΟΔΙ-ΤΙΘΟΡΕΑ ελάχιστα πουλιά στήν έναρξη.
    Από κανένα εως ένα-δύο έκαστος.
    Δεν πειράζει όμως,και του χρόνου να είμαστε καλά να ξαναβρεθούμε στην έναρξη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #462903

    δευτερο τρυγονακι στη τσαντα σημερα και πολυ τυχερο μαλιστα.εφτανα στο αμαξι μετα απο το ραντεβου με τα κορακια και ηρθε απο το πουθενα να συναντησει την τυχη του!ειδα αλλα τρια ιο πρωι και θα τα επισκευτω το απογευμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #462907

    το απογευμα ειναι λιγο περιεργο…μπορει να μη βρεις και τιποτα….καλυτερα μητσο να πας αυριο πρωι παλι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    480
    kokerkost 64 στις #462913

    Εγω χρησιμοποιησα 30γρ imperial,αλλα δεν εμεινα ικανοποιημενος,γι’αυτο σας ρωταω τι φυσιγγια ριχνετε!

    Εάν βρεις σε κάποιο μαγαζί στοκ Πυρκάλ μαύρο 32 γρ., πάρε ένα κουτί σε Νο.8 και απλά θα εκπλαγείς!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #462914

    Καλησπερα στους φιλους του φορουμ,θελω να ρωτησω τι φυσιγγια χρησιμοποιειτε για τα τρυγονια?

    καλησπερα για το 30αρι εχω ακουσει κι απ αλλους παραπονα μιλαμε για το ιμπεριαλ το 32 ομως ειναι φανταστικο φυσιγκι.να φανταστεις εστελνε αδειαβαστες τις καρακαξες που ειναι πολυ πιο θωρακισμενες απο τα τρυγονια.σαν ενναλακτικη αιρμαν εμενα με πηγαν πολυ καλα μια χρονια και τα νεο βελοξ και τα σιπε παντα νο8 στα τρυγονια.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    197
    airman στις #462916

    Δεν ξερω για τα 32,τα 30 δεν μου αρεσαν παντως,ισως να εφταιγε η υγρασια και δεν κοβαν τα φυσιγγια!

    Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #462917

    Αγαπητέ airman,για δοκίμασε τα BASCHIERI-PELLAGRI σειρά MIGRA το τρυγονοφύσιγγο TORTORA 33gr,No 7,5 650 bars, V1 410 m/s
    το οποίο αυτή την εποχή των υψηλών θερμοκρασιών εγώ το χρησιμοποιώ σαν πρώτο και στις φάσες,με ανοιχτό τσοκ Νο 4 και είμαι
    πάρα πολύ ευχαριστημένος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    121
    mpemphs στις #462921

    παιδια κανα νεο απο αιτ/νια,φανηκε κανενα πουπουλο στον οριζοντα;ας πει καποιος…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #462928

    χθες πηγα σε ενα μερος και καθισα απο τις 5 εως τις 6,30 και δεν περασε τιποτα…κατεβηκα πιο κατω και καθως περπατουσα στα 500 μετρα επεσε ενα οπλο μονο….κρυφθηκα σε κατι πουρναριες καθως βρισκομουν διπλα σε ενα ρεμα με ιτιες και κουμαριες …περναει ενα τρυγονι απο την απεναντι μερια και δεν το προλαβα …σε κλασματα δευτερολεπτου περνουν αλλα τρια ενα προς ενα….τα παιρνω και τα τρια…το θεμα ειναι οτι βρηκα μονο το ενα ,ενω ενα δευτερο μου εφυγε τραυματισμενο καθως το εψαχνα μεσα σε κατι βατα …δεν μπορεσα να το ξανατουφεκισω …το τριτο δεν μπορεσα καν να το βρω μεσα στις κουμαριες και τα βατα….απολογισμος 8 πουλακια στο χερι μεχρι τωρα …

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    288
    maik benelli στις #462952

    χθες πηγα σε ενα μερος και καθισα απο τις 5 εως τις 6,30 και δεν περασε τιποτα…κατεβηκα πιο κατω και καθως περπατουσα στα 500 μετρα επεσε ενα οπλο μονο….κρυφθηκα σε κατι πουρναριες καθως βρισκομουν διπλα σε ενα ρεμα με ιτιες και κουμαριες …περναει ενα τρυγονι απο την απεναντι μερια και δεν το προλαβα …σε κλασματα δευτερολεπτου περνουν αλλα τρια ενα προς ενα….τα παιρνω και τα τρια…το θεμα ειναι οτι βρηκα μονο το ενα ,ενω ενα δευτερο μου εφυγε τραυματισμενο καθως το εψαχνα μεσα σε κατι βατα …δεν μπορεσα να το ξανατουφεκισω …το τριτο δεν μπορεσα καν να το βρω μεσα στις κουμαριες και τα βατα….απολογισμος 8 πουλακια στο χερι μεχρι τωρα …

    Συναδελφοι καλησπερα βρισκομαι στην περιοχη της Αγιας Αννας στην Εβοια για διακοπες σημερα το πρωι στισπς 9.30 ειδα αρκετους γερανους με κατευθυνση νοτια μπαινανε απο τα βουνα στην θαλασσα μεχρι που χαθηκαν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #462982

    σημερα αλλα 3 πουλακια μπηκαν στη τσαντα….θα δουμε και το απογευμα

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 3,976 έως 3,990 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων