ΤΡΥΓΟΝΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 4,096 έως 4,110 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    929
    geo-benelli στις #463743

    πηρα 4 τρυγονια πολυ παχια….

    μαγειρα εχεις γινει φονιας!!!! χεχχεχεχεχεχε


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    929
    geo-benelli στις #463744

    Αμα τα πετυχεις ειναι πραγματικα απολαυση… Μονο το πεταγμα τους να χαζευεις, και να τα βλεπεις να παιρνουν τα οπλα απο τα καρτερια αρκει…

    γεια σου ρε αρη …….με τα ωραια σου!!!! πολυ ωραια φωτο. περιμενω την επομενη!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    121
    mpemphs στις #463747

    Μαλλον τελειωσε για εμας και φετος το τρυγονι.Μεχρι και 7/9 δεν υπηρχε τιποτα απο πουλια.Το 3ημερο 8-10/9 εγιναν τρια περασματακια.Ειχε τρυγονια και στο ξεκουρνιασμα αλλα και μετα τις 7:30 μπαινανε συνεχεια πουλια.Παρα πολλοι και οι συκοφαγαδες.Σημερα ελαχιστα τα τρυγονια αλλα παρα πολλες βουλγαρες.Πολυ καλα μας πηγε και φετος να ειμαστε ολοι καλα να παμε και του χρονου.<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    BREDA ASTRO

    </div>

    θα δουμε κ αυτο το σαβ/ριακο τι θα γινει,κατι θα εχει μεινει πισω δν μπορει,αν κ τωρα ανοιξαν οι ουρανοι εδω.ελπιζω να ‘παρκαραν’ για τις επομενες 48ωρες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    121
    mpemphs στις #463748

    Αμα τα πετυχεις ειναι πραγματικα απολαυση… Μονο το πεταγμα τους να χαζευεις, και να τα βλεπεις να παιρνουν τα οπλα απο τα καρτερια αρκει…

    [/url]

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>

    </div>

    γεια σου αρη με τα ωραια σου

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1432
    DIMAR1039 στις #463749

    Αμα τα πετυχεις ειναι πραγματικα απολαυση… Μονο το πεταγμα τους να χαζευεις, και να τα βλεπεις να παιρνουν τα οπλα απο τα καρτερια αρκει…

    [/url]

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>

    </div>

    Φανταστικη η απεικονιση της επιτυχιας σου.Μπραβο ρε φιλε!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #463758

    Αμα τα πετυχεις ειναι πραγματικα απολαυση… Μονο το πεταγμα τους να χαζευεις, και να τα βλεπεις να παιρνουν τα οπλα απο τα καρτερια αρκει…

    [/url]

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>

    </div>

    απίθανα χρώματα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    487
    volleyst στις #463769

    Ελάχιστα τα πουλιά σήμερα.
    Είδα 5 τρυγόνια.Τράβηξα σε 2 και τα πήρα.
    Είδα και καμμια 10αρια Μελισσουργους και αλλα τοσα κίτρινα.
    ΣΥΡΟΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #463772

    Βάρκιζα σήμερα 12/9 μεγάλη ήττα.
    Απολύτως τίποτα.
    Ούτε τα κορακοειδή δεν μας προτίμησαν.
    Καλημέρα σε όλους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    609
    Krateros στις #463776

    Σήμερα είχε αρκετά τρυγόνια στην Ηλεία.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    70
    hawkeye στις #463780

    Εγώ είδα τρία τρυγόνια σήμερα Λαυρεωτική, αλλά εκτός βολής. Κάποιοι ποιό τυχεροί πήραν από ένα.
    Για τον Άρη και τις φωτό του έχει βγει το ρητό “μιά εικόνα = χίλιες λέξεις”.
    Συγχαρητήρια φίλε και για την επιτυχία αλλά και για την καλλιτεχνική φλέβα που αδιαμφισβήτητα έχεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #463783

    Ευχαριστω πολυ… 🙂
    Τις τελευταιες δυο μερες, τιποτα το ιδιαιτερο, απομειναρια του περασματος… Παρολλα αυτα, ερχεται απο ενα καθε πρωι μαζι μου…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #463788

    Μαζευε κι ας ειναι και……τρυγονια!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    117
    ΚΟΛΟΒΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ στις #463796

    Συνχαρητηρια σε ολους για τις επιτυχιες τους και τις ομορφες φωτογραφιες που ταξιδευουν κι εμας που δεν καταφεραμε να βγουμε φετος για τρυγονια! Απο Κυριακη που εχω αδεια θα βγω κι εγω μηπως και πετυχω κανενα περασματακι ακομα, αν και φετος οι μπορες και κυριως η πανσεληνος διωξανε ηδη τα περισσοτερα πουλια. Αν δεν κανει κοπο σε καποιο συναδελφο απο τα βορεια ας μας ενημερωσει αν εχουν μεινει καθολου πουλια για να εχουμε μια ελπιδα κι εμεις οι νοτιοι…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #463799

    ναι παιδια ειναι αληθεια σημερα φανηκανε κατι πουλακια στην ηλεια σε διαφορα μερη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #463866

    Καλημέρα σε όλους.Σήμερα έκανα την δεύτερη μου εξόρμηση εκτός του νομού Θεσσαλονίκης και συγκεκριμένα στο Πολύκαστρο του νομού Κιλκίς.Πήγα μετά από πληροφορία φίλου μου που κυνηγάει εκεί ορτύκια,ο οποίος μου είπε ότι ”παίζουν” αρκετά τρυγόνια στην περιοχή.Ξεκίνησα νωρίς το πρωί σε ένα μέρος με λεύκες όπου στο παρελθόν μου έδωσε αρκετά πουλιά.Όμως η ρώτα τους ήταν καμιά 100 μέτρα πιο κάτω.Έτσι και αφού είχαν είδη περάσει καμιά 10αριά κατευθύνθηκα προς τα εκεί.Σε μία ώρα και κάτι που κάθισα σε αυτό το μέρος,τουφέκισα έξι τρυγόνια και πήρα τα δύο.Τώρα θα ξέρω την επόμενη φορά που να κάτσω από την αρχή.Γενικά ήταν αρκετά καλή θα έλεγα η σημερινή ημέρα.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 4,096 έως 4,110 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων