ΤΡΥΓΟΝΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 4,456 έως 4,470 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #498681
    Παρολο που ουτε και σημερα ειχε πουλια…κινηθηκαν 4 στη περιοχη μας και πηραμε τα 3. Το 1 εγω (επιτελους) και 2 ο συντροφος….ας ειναι και ετσι παρα καθολου :yahoo: Εξακολουθω να πιστευω οτι ο κυριως ογκος των πουλιων ακομα να κατεβει….εκτος και αν μιλαμε για τη χειροτερη χρονια των τελευταιων 10 χρονων!!!

    <hr />

    Αχιλλεας- οχι αυτος της Τροιας, της κυνηγολατρειας!

    Δυστυχώς Αχιλλέα, ο μεγαλύτερος όγκος και κυρίως τα περσυνά ,μεγάλα και δυνατά πουλιά ,έχουν περάσει από τα μέσα του περασμένου μήνα και εδώ, επίσης ταξιδεύουν τις βραδυνές ώρες[ γι αυτό και δε τα βλέπουμε] όπως έχει ειπωθεί και παλιότερα , για να αποφεύγουν τους διώκτες τους και κάθονται για λίγο[όταν τα βλέπουμε στα καρτέρια ],για να  ξεκουραστούν,  ή γιατί τα έπιασε κακός καιρός στην πορεία ! Όχι ότι δεν έχει πίσω ακόμα πουλιά! αλλά όχι  τα πολλά! Καλή συνέχεια πάντως σε όλους ,με επιτυχίες :good:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #498697
    Παρολο που ουτε και σημερα ειχε πουλια…κινηθηκαν 4 στη περιοχη μας και πηραμε τα 3. Το 1 εγω (επιτελους) και 2 ο συντροφος….ας ειναι και ετσι παρα καθολου :yahoo: Εξακολουθω να πιστευω οτι ο κυριως ογκος των πουλιων ακομα να κατεβει….εκτος και αν μιλαμε για τη χειροτερη χρονια των τελευταιων 10 χρονων!!!

    <hr />

    Αχιλλεας- οχι αυτος της Τροιας, της κυνηγολατρειας!

    Δυστυχώς Αχιλλέα, ο μεγαλύτερος όγκος και κυρίως τα περσυνά ,μεγάλα και δυνατά πουλιά ,έχουν περάσει από τα μέσα του περασμένου μήνα και εδώ, επίσης ταξιδεύουν τις βραδυνές ώρες[ γι αυτό και δε τα βλέπουμε] όπως έχει ειπωθεί και παλιότερα , για να αποφεύγουν τους διώκτες τους και κάθονται για λίγο[όταν τα βλέπουμε στα καρτέρια ],για να ξεκουραστούν, ή γιατί τα έπιασε κακός καιρός στην πορεία ! Όχι ότι δεν έχει πίσω ακόμα πουλιά! αλλά όχι τα πολλά! Καλή συνέχεια πάντως σε όλους ,με επιτυχίες :good:

    <hr />

    http://www.kourema-skylou.gr/index.html Σπυρος Αιγάλεω

    Σπυρο μου περιμενω εκεινη τη μερα που θα μας κανει ενα γερο μπασιμο  (οπως καθε χρονο εστω για μια μερα) να καρπωθουμε απο 5-6 πουλακια να το ευχαριστηθουμε! Στα υπολοιπα που ειπες δεν θα διαφωνησω…σιγουρα ακομα υπαρχουν πουλια! Περσι 10 οκτωβριου πηρα 2 αν και ειχα παει για ορτυκια! Ισως ο κυριως ογκος να ειναι οπως ακριβως τα ειπες….απλα περιμενω εκεινη τη μερα! Γιατι καθε χρονο μια μερα μπαινουν πολλα πουλια!  :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #498703

    Είναι παρομοια χρονιά με το 2003… από λίγα έως καθόλου κάθε ημερα με εξαίρεση 8 και 9 του μηνα που κάτι κινήθηκε με κάποιους να είναι σε καθημερινή βάση λίγο πιο τυχεροί λόγο καλών παραδοσιακών καρτεριών…. Με αποκάλυψη την 16 :yahoo: :yahoo: :yahoo: του μηνα ημέρα τρίτη που έγινε ..ΟΧΙ πανζουρλισμός όχι πανικός αλλά της τρελής … οπου και να κοιτούσες έβλεπες κοπαδιααααααααααααααααααααααααααααααααααααα να μπαίνουν από την θάλασσα + τα πουλια που είχαν πιάσει από βραδύς.. από κόσμο μονο τα :wacko: :wacko: αρρωστακια :wacko: :wacko: :wacko: ήμασταν και με αρκετούς ορτυκαδες να έχουν κατά νου για τα ορτύκια.. μιας και που είχε και εκείνη την ημερα αρκετά… εκείνη την ημερα από την Κορώνη μέχρι τα τουρκικα παραλια είχε πουλια…. Μην ξεχνάτε ότι αύριο ανοίγουν οι ζώνες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #498706

    Είναι παρομοια χρονιά με το 2003… από λίγα έως καθόλου κάθε ημερα με εξαίρεση 8 και 9 του μηνα που κάτι κινήθηκε με κάποιους να είναι σε καθημερινή βάση λίγο πιο τυχεροί λόγο καλών παραδοσιακών καρτεριών…. Με αποκάλυψη την 16 :yahoo: :yahoo: :yahoo: του μηνα ημέρα τρίτη που έγινε ..ΟΧΙ πανζουρλισμός όχι πανικός αλλά της τρελής … οπου και να κοιτούσες έβλεπες κοπαδιααααααααααααααααααααααααααααααααααααα να μπαίνουν από την θάλασσα + τα πουλια που είχαν πιάσει από βραδύς.. από κόσμο μονο τα :wacko: :wacko: αρρωστακια :wacko: :wacko: :wacko: ήμασταν και με αρκετούς ορτυκαδες να έχουν κατά νου για τα ορτύκια.. μιας και που είχε και εκείνη την ημερα αρκετά… εκείνη την ημερα από την Κορώνη μέχρι τα τουρκικα παραλια είχε πουλια…. Μην ξεχνάτε ότι αύριο ανοίγουν οι ζώνες

    <hr />

    Η σοφία είναι γνώση και, η σωστή της χρήση…δύναμη!

    Να τανε το 2003, χρονια δοξασμενααααα (που λεει και ο μπιθικωτσης) μολις μου γεμισες τις μπαταριες!!!  :yes:  :yes:  :yes: αντε θα παω και αυριο  :yahoo:  :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #498708

    Οσο ζω  ελπιζω…….αυτα τα παλιοπουλα δεν τα ξερει κανεις,ειχα πολλα χρονια τετοια εποχη να  βαρεσω μικρα………..

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #498710

    Είναι παρομοια χρονιά με το 2003… από λίγα έως καθόλου κάθε ημερα με εξαίρεση 8 και 9 του μηνα που κάτι κινήθηκε με κάποιους να είναι σε καθημερινή βάση λίγο πιο τυχεροί λόγο καλών παραδοσιακών καρτεριών…. Με αποκάλυψη την 16 :yahoo: :yahoo: :yahoo: του μηνα ημέρα τρίτη που έγινε ..ΟΧΙ πανζουρλισμός όχι πανικός αλλά της τρελής … οπου και να κοιτούσες έβλεπες κοπαδιααααααααααααααααααααααααααααααααααααα να μπαίνουν από την θάλασσα + τα πουλια που είχαν πιάσει από βραδύς.. από κόσμο μονο τα :wacko: :wacko: αρρωστακια :wacko: :wacko: :wacko: ήμασταν και με αρκετούς ορτυκαδες να έχουν κατά νου για τα ορτύκια.. μιας και που είχε και εκείνη την ημερα αρκετά… εκείνη την ημερα από την Κορώνη μέχρι τα τουρκικα παραλια είχε πουλια…. Μην ξεχνάτε ότι αύριο ανοίγουν οι ζώνες <hr />

    Η σοφία είναι γνώση και, η σωστή της χρήση…δύναμη!

    Να τανε το 2003, χρονια δοξασμενααααα (που λεει και ο μπιθικωτσης) μολις μου γεμισες τις μπαταριες!!! :yes: :yes: :yes: αντε θα παω και αυριο :yahoo: :yahoo:

    <hr />

    Αχιλλεας- οχι αυτος της Τροιας, της κυνηγολατρειας!

     

    Τι να σου πω εγώ έχει δεν έχει θα πάω μέχρι και την Κυριακή τέλος έχω βάλει για της 16 αλλά … πολλά τα αλλά… μετά στα ορτύκια με τρελα.. μπας και ρεφαρουμε.. εντάξει δεν κλαίγομαι καλά έχω πάει μέχρι τώρα στα τρυγόνια αλλά άλλο να πας από πρώτη του μηνα και κάθε ημερα να ευελπιστείς να τα ακούς στο σκοτάδι να ξεκλαρονουν και στο ξημέρωμα να αρχίσει το νταβαντούρι … για πιστσουνια ούτε λόγος.. όλα τα πουλια και εγώ και τον υπόλοιπων όλα είναι μανες μικρά ούτε για δείγμα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #498713

    Ζακυνθο  παντως εχουν βαρεθει πολλα μικρα αυτες τις μερες..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #498727

    Ανέβηκα μιά βόλτα σήμερα στα λοφάκια της Ν.Α. Αττικής αλλά δεν βρήκα τίποτα

    ούτε Τρυγόνια ούτε Ορτύκια.

    Καλημέρα σε όλους….. :rose:

     

    ΛΟΥΚΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #498732

    Ενα ομορφο και στρογγυλο κουλουρακι για μενα….2 τρυγονια ο συντροφος! Ενα κοπαδι με καμια 10αρια τρυγονια…περασε σε χαμηλο υψος πανω απο το κεφαλι μου (κοιτουσα απο την αλλη πλευρα) μου εχεσ@ν στο γιλεκο…και πηγαν στον συντροφο που πηρε 2!! Δεν θελω να κλαιγομαι…ειναι απλο…δεν με θελει φετος!! Τελος!!! Θα το τραβηξω μεχρι την κυριακη και μετα ξεκουραση… :wacko:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #498759

    β.αττικη με bills4 ειδαμε 7 τουφεκισα ενα δεν το πηρα και τα αλλα μονο για οφθαμολουτρο ,αχχιλεα!δεν εισαι ο μοναδικος που δεν σε παει φετος!βαλε και εμας! :scratch:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #498763

    Μία από τα ίδια και σήμερα στα γνωστά λοφάκια της Ν.Α Αττικής…….. :negative:

    Καλημέρα σε όλους……. :rose:

     

    ΛΟΥΚΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #498771

    Σημερα δεν τους χαριστηκα! Ενα κοπαδι με 7-8 ηρθε κατα μετωπο επιθεση και πηρα 1 εγω και 1 ο συντροφος! Σε 5 λεπτα ενα ζευγαρακι που το εκανα νταμπλ….και ενα κοπαδι με 5 που περασε απο το συντροφο κανοντας και αυτος νταμπλ μα δυστυχως το δευτερο πουλι του το πηρε ο διπλανος  :negative: …ειδαμε ακομα 3 κοπαδια απο 5-6 πουλια. ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!!  :yahoo:

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #498774

    μπραβο φιλε! :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #498775

    μπραβο φιλε! :good:

    <hr />

    686 Ε-SPORTING

    Ετσι γινετε αμα σε θελει φιλε Σταθη εστω και λιγο!! Εριξα 4 τουφεκιες και πηρα 3…  :yes:  :yes:  :yes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #498796

    Μπραβω ρε Αχιλεα τρυγονοφαγε ……………δωστους κι αλλο  πονο……………!

    Πονο και για τους πονηρακιδες που μολις ακουσουν μια τουφεκια σου γινοντε κολιτσηδα……….. :wacko:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 4,456 έως 4,470 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων