ΤΡΥΓΟΝΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 4,666 έως 4,680 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #508178

    Μανο τουλαχιστον περασες καλα στο τριχωτο  :good:  :good:  :good:  ….. αντε κανε λιγη υπομονη και οι Ρωσιδουλες ειναι προ των πυλων  :yes:  :yes:  και φετος δεν θα λενε τσιν, θα λενε ντα!!!  :yahoo:  :yahoo:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #508248

    Αλλο ενα σκ εν οψη και θα το περασω στο καρτερι των τρυγονιων!!! Παρολο που ακουσα πως φανηκαν και λιγα ορτυκια θα προτιμησω να παω για οτι τελευταιο εμεινε κι αν μας τιμησει καλως!!! Κατι θα εμεινε πισω δεν γινετε…..  :yes:  το θεμα ειναι να ερθει κοντα στις καννες μου!!!  B-)

    Υσ.1 ….. και να το δω εγκαιρα

    Υσ. 2 ….. και να ειναι εντος βολης

    Υσ. 3 ….. και να μην πεσει κουτσοφτερο

    Υσ. 4 ….. κι αν πεσει να το βρω

    Υσ. 5 ….. βασικα οτι θελει ας γινει  :wacko:  :wacko:  :wacko:  αερα καθαρο να αναπνευσουμε γιατι ειχα δυσκολη βδομαδα στη δουλεια και θελω να χαλαρωσω στη φυση!!!!  :good:  :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #508256

    Προτελευταια ανταποκριση για τρυγονια στην ανατολικη μεσογειο…

    Καθολου μπασιμο σημερα, κινηθηκαν 5-6 πουλακια στην περιοχη με το πρωτο φως…. 2 ηρθαν αντιμετωπα με το καινουριο μου οπλακι (που οσο το μαθαινω το ερωτευομαι και περισσοτερο) …. 2 φυσιγγια εριξα, 2 τρυγονια μπηκαν στο γιλεκο! Κανονικα θα εριχνα σε αλλα 2 που ηταν σε πολυ χαμηλο υψομετρο, σχεδον ενα με τη γη….. ειχαν χαρη ομως απο τον μπαρμπα που καθοταν απεναντι μου  :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #508257

    Με αγαπη  :heart:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #508259

    Ειναι πολυ μεγαλα τα τρυγονια και μαλλον γι’αυτο δεν ανεβαινουν…. δεν χωρανε!!!  :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #508264

    Για σου ρε Αχιλεα ……..τα καψαλιασες παλι .
    Και στα ταιρια τους φιλαρακι :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #508269

    Για σου ρε Αχιλεα ……..τα καψαλιασες παλι . Και στα ταιρια τους φιλαρακι :good:

     Μακαρι!  :yes:  Εμεινε και η μερα αυριο και μετα παπαλα!!!  :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #508280

    Τελευταια αναφορα για φετος! Ειδα 3-4 τρυγονια στην περιοχη που ημουν…. ενα ζευγαρι και δυο μονα τους! Γενικως οι κυνηγοι αρχισαν να αραιωνουν…. φυσικο ειναι…. ενα ομορφο και μεγαλο τρυγονι ηρθε κοντα μου που το πηρα με ενα φυσιγγι  :yes:  Τωρα που βρηκα το ρυθμο μου με το zabatti και τις pasquerri…. B-)  τους λεω ΑΝΤΙΟ και απο χρονου με υγεια!!!  :bye:  Γενικως για εδω κατω μονο 2-3 φορες υπηρχε σχετικη κινητικοτητα απο πουλια!  :negative:  Οπως και να ‘χει….  Στο επανιδειν λοιπον!!!!  :good:  :good:  Τωρα παμε γι’αλλα  :yes:  :yes:  :yes:   :yahoo:  :yahoo:

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    363
    Νικόλαος Ρεντίφης στις #508297

    Και του χρόνου Αχιλλέα! Να ‘σαι καλά!

    Υ.γ.: Το Sabatti τι μοντέλο είναι; Είναι “σοβαρή” εταιρεία και τα όπλα της σπανίζουν στην Ελλάδα, διότι ποτέ δεν υπήρχε αξιόπιστος και σταθερός αντιπρόσωπος/εισαγωγέας…!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #508301

    Το falcon πολυτσοκ Νικολα…. ηθελα ενα οπλο ελαφρυ, ειδικα για τις τσιχλες! Ειλικρινα δεν ηξερα καθολου την εταιρεια αυτη αλλα λογω του οτι τα φερνει ενας φιλος και η τιμη δεν ηταν απαγορευτικη το πηρα και φαινεται πως μου βγαινει προς το παρον. Ενα δευτερο οπλο παντα χρειαζεται!!!  😉  Αλλο να εισαι στο καρτερι, να σου ρχονται οι τσιχλες σαν σφηνα, και να κρατας ενα οπλο των 5 κιλων σχεδον κι αλλο ενα οπλο κοντο στα 3 περιπου…. ασε που ειναι και πολυ ξεκουραστο για ολοημερο κυνηγι!!! Τωρα μενει απλα να κανω καποιες δοκιμες σε φυσιγγια τσιχλας για να δω ποιες του ταιριαζουν…. για τα τρυγονια βρηκα!!!  :heart:  Θα βρω και για τις τσιχλες που θα παει….  :yes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #508307

    Νικολα επανερχομαι στο θεμα του οπλου….. να πω πως εχω λυσει και το καλοκαιρινο προβλημα που ειχα με τα σκοτωματα ειδικα στις φασσες  :yes:  :yes: 3 φυσιγγια πηρα 3 πουλια στην εναρξη… επισης πολυ καλο σκοτωμα ειχα και με τα τρυγονια  προς το τελος που βρηκα ποιο φυσιγγι του ταιριαζει! Και κατι τελευταιο…. επιτελους μετα απο 15 χρονια χρησιμοποιησα φυσιγγι κατω των 30 γραμμαριων και ειμαι κατενθουσιασμενος!!!  :yahoo:  :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    363
    Νικόλαος Ρεντίφης στις #508329

    Έτσι, όπως τα λες, είναι Αχιλλέα!

    Να το χαίρεσαι το οπλάκι σου!

    Τις σκοπευτικές γομώσεις εγώ τις απολαμβάνω χρόνια τώρα στις τσίχλες…!

    Δες και τα σχετικά βιντεάκια στις παρακάτω διευθύνσεις να πάρεις μία γεύση από το εργοστάσιο της sabatti…:

    http://www.youtube.com/watch?v=BttSSUYjpCg

    http://www.youtube.com/watch?v=Ucbvg3aLm34

    http://www.youtube.com/watch?v=UEfQi3R-GLU

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #508330

    Έτσι, όπως τα λες, είναι Αχιλλέα! Να το χαίρεσαι το οπλάκι σου! Τις σκοπευτικές γομώσεις εγώ τις απολαμβάνω χρόνια τώρα στις τσίχλες…! Δες και τα σχετικά βιντεάκια στις παρακάτω διευθύνσεις να πάρεις μία γεύση από το εργοστάσιο της sabatti…: http://www.youtube.com/watch?v=BttSSUYjpCg http://www.youtube.com/watch?v=Ucbvg3aLm34 http://www.youtube.com/watch?v=UEfQi3R-GLU

     Ευχαριστω! :good: Οσο για το φυσιγγι αν δεν του κατσει η γεμιση που κανω εγω θα κανω στροφη στα ετοιμα….. μεχρι να βρω τι ταιριαζει!  😉  😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #508347

    Ρίξε 28άρια  νο 8μιση με ***  η ** τσοκ στα 35 μέτρα και θα μείνεις με το στόμα ανοιχτό. Στα κοντινά κατέβα στο 9μιση με **** και ***** μέχρι 20-25 μέτρα και μιλάμε λίγο να το κατέχεις το άθλημα θα κάνεις παπαδες!!!!! Sorry για το off topic!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #508348

    Μητσο αυτα τα φυσιγγια ειναι 28 γρ. νο. 8μιση….. πραγματικα εμεινα εντυπωσιασμενος ειδικα με το τελευταιο τρυγονι που πηρα την Κυριακη…. αυτα θα βαλω και στις τσιχλες φετος για δοκιμη. Η αληθεια ειμαι φανατικος οπαδος του 5-3 με νο. 10 στο ξεφωτο και νο. 9 απο τα φυσιγγια που κανω ο ιδιος…. 32 με 33μιση γρ. αντιστοιχα. Αυτα ομως αφορουν το winchester χρονια τωρα δοκιμασμενα κιολας. Τωρα με το zabatti θελω να μειωσω τα γραμμαρια…. πρωτη επιλογη αυτα που εριχνα στα τρυγονια ( b&p pasquerri) γιατι ακουσα και απο αλλους συναδελφους πως ειναι πολυ καλο φυσιγγι χωρις ιδιοτροπιες…. σε εναμιση μηνα θα ξερουμε  :good:

    Υσ. Ειμαστε αληθεια λιγο off topic… αλλα ενταξει, κουβεντα κανουμε!  :rose:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 4,666 έως 4,680 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων