ΤΡΥΓΟΝΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 4,726 έως 4,740 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #514565

    Η κακοκαιρία δεν έφερε κάτι όσον αφορά τα τρυγόνια. Μου βγήκαν 2 με διαφορά τριλεπτου και κρατούσαν στα πόδια από ένα πανό που έγραφε “σκοτωσε με”και εγώ τους έκανα αερα!!!! Η κουρούνα στα 40 μέτρα όμως έπεσε σαν μανταλακι :unsure:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #514568

    Μητσο εχε το νου σου γιατι οι μερες είναι πονηρες με τις αναμπουμπούλες και τα βοριαδάκια………!

    Πριν  από λιγο μιλουσα με τον πατερα μου στο νησι και μου ειπε ότι τωρα το απόγευμα στο σουροουπωμα το τι οτρυκομανες σηκωθήκανε για φευγα ουτε στα παιδικα του χρονια δεν τις ειχε δει σε ένα απόγευμα να περνανε τοσα πολλα  πουλια………..κοπαδια ολων των ειδων όπως τα περιεγραψα προχθες σε ένα ποστ που εκανα……..! :mail:

    Όταν αρχιζουν να περνανε αυτές από πισω τους ερχονται και τα καλα……. 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #514571

    Πλησιάζει ο καιρός τους λοιπον! Ξέχασα να πω ότι είδα και δύο κιτρινιαριδες να πετάνε από μια συκιά προς κάτι λευκες.  Το ξαναλέω , το ανακάτεμα όλων των αποδημητικων πιστεύω πως θα αρχίσει νωρίς φέτος. Επισης οι κοτσυφαραδες εκεί που πήγα σήμερα ήταν δεκάδες και προκλητικοι αλλά δεν σήκωσα τουφεκι. Αργότερα……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/10/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    9
    Γιαννης Δαγαλακης στις #514575

    KALHMERA NEKRA ΑΠΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ ΥΓΕΙΑ ΣΕΟΛΟΥΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    15
    spiros στις #514587

    Και εγω ειδα 2 αρσενικους συκοφαγαδες σημερα! Οι μοναδικοι που εχω δει ολο το καλοκαιρι.. 😥

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #514597

    Τι να σας πω ρε παιδιά…….

    Είχα πιάσει ένα φοβερό καρτεράκι,πρώτη φορά το έβλεπα στη ζωή μου..!!

    Τα τρυγόνια να περνάνε απ’ όλες τις μεριές, δεν προλάβαινα να ρίχνω και να

    ξαναγεμίζω…!!!

    Κάποια στιγμή που έριχνα δεξιά μου να δύο φάσες αριστερά ,χαμηλά.

    Γυρνάω απότομα να ρίξω και νοιώθω ένα σπρώξιμο στα πλευρά μου και μια

    φωνή…….. :negative:  Τι έπαθες χριστιανέ μου και χτυπιέσαι έτσι..?? τι όνειρο

    έβλεπες..??

    Μου το χάλασε τελείως, μα τελείως λέμε!!…… :wacko:  :wacko:  :wacko:  :wacko:

    Δεν με άφηνες ρε γυναίκα να ρίξω στις Φάσες τουλάχιστον… είπα….!!!

    Ορίστε…???……μου λέει….

    Αστο λέω, θα σου πω άλλη φορά.

    Το πρωί σηκώθηκα και πήγα στο γνωστό καρτεράκι. Κάθησα γύρω στις τρείς ώρες

    περίμενα….περίμενα αλλά δεν πέταξε ούτε πεταλούδα.

    Σηκώθηκα, τα μάζεψα,έδωσα<< άφεση αμαρτιών>> στο Βασιλάκη το ζάμπαλο

    για τις…….<<πληροφορίες>> καθ’ ότι τυγχάνει φίλος μου και γύρισα στο σπίτι.

    Δεν πειράζει λέω, που ξέρεις .???…..απόψε τη νύχτα,μπορεί να πέσω πάνω σε κανένα

    κοπάδι αγριογούρουνα….!!!…. :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

    Να ήμαστε όλοι καλά…. :rose:

     

    ΛΟΥΚΑΣ.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    424
    Overlord στις #514598

    Νταξ!! Μου βγήκε ο καφές από την μύτη!!

    ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #514605

    Μακάρι να δω και γω κανένα τέτοιο όνειρο! Θα κυνηγήσω σε γειτονικό καρτέρι με τον φίλο μας τον Λουκά! :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #514616

    Απογευματινό σήμερα και μια τετράδα εθεάθη στα 150 μέτρα μακρια! Την πληρωσαν οι καρακαξες. Την κάψαμε την κουρνια αυτή και πάμε για αλλη!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #514617

    ΧΑΧΑΧΑΑ μπαρμρπα Λουκα εισαι θυσαυρος …. :good: …….αμα θα ανταμώσουμε θα σου πω το ανεκδοτο που εφαγε σφαλιαρα ο άλλος από την κυρα του γιατι στον υπνο του αλλα εβλεπε και αλλα εκανε……..χαχαχαχαχα!!!!!!! :yahoo:

    Αλλα από τετοιου είδους θηράματα εχω βαρεσει και ΄γω … B-) …..ουυυυυυυ…..δε σου λεω .!!

    Παντως εγω δεν ειπα ότι σονι και καλα ειχε κατι ………ειπα μπας και ξερει καποιος γιατι κατι ακουσα ……..αληθεια – ψεματα δεν ηξεβρα………! :unsure:

    Δε βαριεσε πηρες τον καθαρο σου αγερα ………..!!!!!!!!!!! :good:

    Εχεις να φας ακομα φολες μεχρι την ληξη…….οοουυυυυυυ :yes:

    Ολοι μας … :yahoo: …όχι μονο εσυ………μην το στραβοπαρεις…..!!! :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/10/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    9
    Γιαννης Δαγαλακης στις #514625

    kyrioi kalo mina sas eyxomai kai sygnomh gia ta griglish alla to ftiaxno to laptop poy ta moy paei mono melisofagades sth notia krhth shmera idomen

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #514646

    Καλησπερα και απο μενα ,παρασκευη απογευμα ειδα 5-6 τρυγονακια 2 ντουμπλεδεs εριξα τα αποτελεσματα τα γνωριζεται πιστευω,το σαββατο ειδα περιπου 10 βαρησα τα 2 ειδα και 2 αεκτζηδεs αρσενικοτατοι και ενα κοπαδι αγριοπεριστερα.Την κυριακη το μονο που εφερνε γυρεs ηταν το κοπαδι με τα αγριοπεριστερα και βαρησα 1 κατα τα αλλα απολυτη νεκρα.Ειδα πολλουs μελισουργουs το σκ.Ελπιζω οσοι πηγατε να περασατε καλα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #514648

    Πήγα μια βολτουλα το απόγευμα χωρίς πολλές προσδοκίες. Μου κράτησαν συντροφιά τα δεκάδες κοτσύφια ώσπου εμφανίστηκαν δύο ρουκέτες κάνοντας ελιγμούς μέσα στις ελιές! Έριξα 2 στο ένα και του εκανα παλι αερα. Έχω τουφεκισει 5 όλα κι όλα μέχρι τωρα και έχω πάρει το πιο μακρινό και δυσκολο :unsure:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #514650

    Πήγα μια βολτουλα το απόγευμα χωρίς πολλές προσδοκίες. Μου κράτησαν συντροφιά τα δεκάδες κοτσύφια ώσπου εμφανίστηκαν δύο ρουκέτες κάνοντας ελιγμούς μέσα στις ελιές! Έριξα 2 στο ένα και του εκανα παλι αερα. Έχω τουφεκισει 5 όλα κι όλα μέχρι τωρα και έχω πάρει το πιο μακρινό και δυσκολο :unsure:

    <hr />

    i hunt therefore i am

    μητσο μηπως εχεις σφιχτα τσοκ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #514651

    Oχι, το σημείο είναι κλειστό και έχω βιδωμενα πάνω τo bell και το μαμά 4αρι. Γι’αυτό λέω ότι πήρα το πολύ μακρινό με το 4 και ηταν βολή οριακή για το τσοκ αυτό και σίγουρα τυχερή αλλά είχε μαζέψει 4 σκάγια το πουλι. Χαλαρώνω υπερβολικα μάλλον και με αιφνιδιαζουν τα ατιμα!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 4,726 έως 4,740 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων