ΤΡΥΓΟΝΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 4,771 έως 4,785 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #517531

    Δυστιχως θα συμφωνισω με τα λεγομενα σου Μητσο ……….απλος θα συμπληρωσω ότι μαλλον και στα ορτυκια θα εχουμε θεμα ……….και μακαρι να κανω λαθος αλλα σιμα – κοντα θα χτυπισουν οι καμπανες και γι ‘αυτά…………

    Τοτε να δεις που η κυνηγετικη σεζον θα ξεκινα θελοντας και μη τον Οκτωβρη…… :negative:  :negative:  :negative:  :negative:  :negative:  :negative:  :negative:

    Και τοτε είναι που θα πουμε………….και κλαμα η κυρια ρε παιδακι μου………….. :negative:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #517564

    Κοπαδι με καμια δεκαρια πουλια χθες το πρωι περασε πανω από το μαγαζι στο Κορωπι………..!!!! :good:

    Διαβασα για πολύ μεγαλο περασμα και στην δυτικη Ελλαδα………..!!!!!

    Που διαλο περνανε όλα αυτά τοΣεπτεμβριο………οοοοεεεεεεεοοοοο :unsure:

    :bye: :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #517570

    Καλησπέρα παλικάρια! Και εδώ έχουμε εμφανίσεις τρυγονιων τις τελευταίες ημέρες. Πάνω σε σύρματα της ΔΕΗ σήμερα ειδα αραχτα 6 και προχτές το απόγευμα που πηγαινα στις μέλισσες ήταν πάνω από 10 μαζεμένα στην άκρη του δρόμου και σηκώθηκαν όλα μαζί προσφέροντας ένα ωραίο θεαμα! Το θέμα είναι οτι τόσα , όταν και αν ανοίξει το κυνήγι τους , δεν πρόκειται να δω ουτε για πλακα!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #517571

    Καλησπερα και απο εμενα απο τρυγωνια καλα παμε κατι καλο γινεται,τωρα οπως λεει και ο Δημητρης οταν ερθει ο αυγουστος εξαφανιζονται.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #517594

    Πολύ τρυγονι ρε παιδια φετος ………..

    Άλλες χρονιες εβλεπα στο συνολο 5-6 πουλια , φετος βλεπω εδω και καμια δεκαρια μερες κάθε μερα πουλια………

    Για ορτυκια στην Κοπα’ι’δα εχετε ακουσει τπτ ……..μπας και παμε κανα εκπεδευτικο τα κουταβια……..;;;;

    :bye: :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #517601

    Εδώ άρχισαν να πιάνουν τα τρυγόνια. Στους πευκωνες που κάθε χρόνο κρατάνε φωλιές τα γουργουρητα πάνε ροδανι!!! Η επαρκεια τροφης φετος και το πολυ νερο σιγουρα θα κρατησουν πουλια στα μερη μας. Οι μελισσοφαγοι κάνουν τεράστιο πέρασμα. Όλη μέρα περνάνε μεγάλα σμήνη φασαριοζικα όπως παντα!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    107
    liverisst στις #517604

    Αν και σημαντικός σταθμός το νησί για τα τρυγόνια δεν έχω δεί τίποτα αξιόλογο φέτος εκτός από πάπουζες που από πολύ νωρίς πέρασαν πάρα πολλοί και συκοφάοι. Όντως οι μελισσουργοί έδωσαν και φέτος το παρόν. Το Σεπτέμβρη είναι σχεδόν ανύπαρκτα. Θυμάμαι παλιότερα όπου και να κανες θα έβλεπες πουλιά…τί να λέω και τί να θυμάμαι δυστυχώς.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/06/2019
    Αρ. μηνυμάτων:
    6
    sunnysunny στις #517790

    The information you have posted is very useful. The sites you have referred was good. Thanks for sharing.

    subway surfers online

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/06/2019
    Αρ. μηνυμάτων:
    6
    sunnysunny στις #517791

    The article you have shared here very good. This is really interesting information for me.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2019
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    Γιάννης στις #517998

    Μητσο εχεις κοιταξει φετος στην περιοχη μας για τρυγονια;το ξερω ειναι νωρις ακομα ασε που μολις φτασει 1,2 μερες πριν την εναρξη θα την κανουνε,περσι στον κελαιδιτη ειχε πανω απο 100 πουλια και στην εναρξη στοιχημα να βγηκανε 8 με 10 πουλια,ασε που τα ποστα ηταν πιασμενα απο την προηγουμενη ως συνηθως βεβαια,παντου συμβαινει αυτο οταν τα πουλια ειναι αρκετα εως πολλα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #517999

    Ρε Γιαννη τι λετε πάπουζες…….;;;; :unsure:

    Οσο για τα απαγορευμένα ειδη  , τα τελευταια χρονια εχουν αρχισει να πληθενουν μου φαινεται…….. :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #518007

    Γιάννη δεν έχω πάει για μπανιστήρι ακόμα αλλά βλέπω μερικά στους δρόμους και ήδη έχω δει και φετιναρια. Προς το τέλος του μηνα θα αρχίσουμε να ψάχνουμε αλλά συνήθως την κάνουν τα πουλιά πιο νωρίς από τις 20/8. Στου Κελαηδιτη δεν πάω και 1000 πουλιά να εχει. Εκτός από απίστευτη βρώμα και κουνούπια το μέρος είναι απίστευτος μαλακομαγνητης. Όλοι οι εξυπνάκηδες εκεί μαζεύονται και χαλάνε την μέρα πολλών.  Μου αρκεί να μου δώσουν την ευκαιρία 2-3 πουλιά και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο κάπου μακριά από πολυκοσμία. Βασίλη με τα απαγορευμένα το ίδιο βλέπω και εγω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2019
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    Γιάννης στις #518010

    <p style=”text-align: left;”>Τα πουλια την κανουνε λογω φασαριας που γινετε ολο το βραδυ της προηγουμενης για τα ποστα,ναι και βρωμαει πολλυ και κουνουπια εχει και πολλους εξυπνους που χαλανε την μερα πολλων,θα τα πουμε οταν εχουμε νεα!</p>

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #518152

    Ερώτηση : τρυγονια στα ελατα εχετε δει ποτε;;; Χθες εθεάθησαν αρκετά σε υψόμετρο κοντά στα 1000 μέτρα!!! Μάλλον μετακινήθηκαν από βορειότερα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #518153

    Καλησπερα σε ολλους,Δημητρη τρυγονια στα ελατα δεν εχω δει αλλα θυμαμαι μια φορα πριν απο χρονια οταν η περδικα ανοιγε 15 Σεπτεμβρη ειχα παει πανω στο ξεροβουνι 1300μ και περναγανε κοπαδια απο συκοφαους μεσα στα ελατα απιστευτο φαινομενο.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 4,771 έως 4,785 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων