ΤΡΥΓΟΝΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 4,831 έως 4,845 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #518686

    Μακη φιλε μου έπιασα το όριο το πρόπερσινο και μάλιστα πριν βγει ο Αύγουστος  :yahoo:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #518688

    μπραβο μητσο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #518699

    Καλησπερα και καλο μηνα σε ολλους.Μπραβο Δημητρη σου ευχομαι αλλα τοσα εγω το σκ ειδα 4-5 και βαρησα 1 ειμαι στα 7,το αλλο σκ θα ξαναπροσπαθησω.Παντως γενικα λιγα πραγματα για φετος βλεπω και απο ορτυκια λιγα εως καθολου ακουω εγω δεν εχω παει ακομα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #518700

    Μπραβο σου!Πεντε τρυγονια στις μερες μας ισοδυναμουν με ΠΑΝΩ απο δεκα τα παλιοτερα χρονια της αφθονιας! :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/09/2019
    Αρ. μηνυμάτων:
    3
    Hunting Harvester στις #518701

    Καλημέρα ! Την Κυριακή σε περιοχή της Βοιωτίας είδα 8, τουφεκισα τα 5, στην τσάντα μπήκαν 3. Την προηγούμενη Κυριακή πολύ μακριά είδα μολις 2. Μόλις αλλάξει ο καιρός πιστεύω ότι θα έρθουν περισσότερα. Τα σαββατοκύριακα φέτος,  πέφτουν σε πονηρές ημερομηνίες. Καλές και ασφαλής εξορμήσεις να έχουμε όλοι!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #518702

    Hunting Harvester καλως ηρθες. Ήδη κάποιες μετακινήσεις έχουν γινει. Όπως είπες και εσύ η διαφορά από το προηγούμενο σ/κ ηταν μεγάλη στον αριθμό των πουλιων. Μια καλή αλλαγή στον καιρό θέλουμε με καταιγίδες στα Βόρεια για να διώξει προς τα κάτω τα πουλια. Και όπως σωστά λες οι επικίνδυνες μέρες πέφτουν Σ/Κ αλλά και οι πιθανές κακοκαιριες το ιδιο. Είναι λίγο μακριά βέβαια αλλά ελπίζω να πέσουν μέσα τα μοντελα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #518727

    Άντε τα έκανα δεκατρία και έχουμε κάτι μέρες ακομη……

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    11
    nikosbettinsoli στις #518751

    Καλησπέρα σε όλους. Χτες και προχτές, σε απογευματινά στη Βοιωτία στην πλευρά με τα σύνορα του νομού Αττικής, συνολικά με το φίλο που πήγαμε είδαμε 2 τρυγόνια και σε αποστάσεις που δεν άξιζε καν να σηκώσεις όπλο…Απογοητευτικά δυστυχώς.

    Το περίεργο ήταν που είχαν εξαφανιστεί και όλα τα κορακοειδή που ήταν σε απίστευτους αριθμούς την προηγούμενη εβδομάδα, να ξεχαρμανιάζαμε έστω…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #518753

    Πρώτη φορα αποψε που δεν είδα ούτε ενα. Άρα τα ντόπια έφυγαν και περασματιαρικα δεν έχουν πέσει. Σ/Κ δύο πρωινα κολλητά εκει που τα πετυχα το προηγούμενο. Για να δουμε….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #518754

    Καλησπερα σε ολους τους φιλους,σημερα ακουσα πολλους μελισουργους ακομα και μεσα στο αλιβερι αρα πρεπει να ειμαστε κοντα σε περασματα.Αυριο φευγω για το χωριο και πηρα και 3 μερες αδεια απο την αλλη εμβδομαδα να δουμε τι θα γινει θα τα πουμε την τεταρτη πρωτα ο θεος να σας πω τα νεα τα κυνηγετικα.Οσοι μπορειται να βγειτε γιατι κοντοζυγονουμε σε περασματα.Καλο βραδυ σε ολλους.Δημητρη δωσε πονο. :yahoo:  :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    107
    liverisst στις #518760

    Σήμερα είδα τα πρώτα κοπαδάκια, το ένα μάλιστα αρκετά μεγάλο, σε μέτριο και μεγάλο ύψος στον κάμπο. Δυστυχώς από το αυτοκίνητο πηγαίνοντας στη δουλειά…ποτέ δεν μπόρεσα να τα κυνηγήσω λόγω εποχής.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #518783

    Για ορτυκακι στα Λεγραινα πηγα με τρυγονακι γυρισα…….όχι Πανοράματος…..χαχαχα

    Κι αυτό αφου γυρισα στο αμαξι και εβαλα τα σκυλια στο τρε΄ι’λερ πριν μαζεψω το ντουφεκι περασε από πανω μου………….μεγαλο ΤΟΥ λαθος……χαχαχα

    Ένα σκοπευτικο SERIES 2 LAMPRO , 28 gr ……..ηταν αρκετο να κατευει από τα 25 μετρα περιπου…….!!!!!!

    Μητσαρα …….για το εν λoγω φυσιγγακι τι εχεις να πεις …….;;;;;;;;

    Εσυ με εβαλες στο τρυπακι να παρω σκοπευτικα…….χαχαχα …….5,5 EYRO/ BOX .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #518788

    Χθες από αξημέρωτα ακούγαμε μελισσοφαγους. Τα τρυγόνια που εμφανίστηκαν ηταν αρκετά αλλά δεν τα βάλαμε στο χερι καλα. 1 εγώ , 2 ο φίλος μου και 0 ο τρίτος της παρέας.

    Σήμερα μελισσοφαγοι ούτε για δείγμα και τα τρυγόνια ελαχιστα. Ένα κατάφερε ο τρίτος της παρέας και πήρε την εκδίκησή του με ένα πραγματικά τεράστιο τρυγονι.

    Βασίλη δεν τα έχω ρίξει αλλα μόνο καλά λόγια ακούω για τα συγκεκριμένα. Εμείς όλοι πλέον , ακόμα και ο ποιό δύσπιστος της παρέας,  κυνηγάμε με τα 28άρια του Ρουμελιώτη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2019
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    Γιάννης στις #518789

    Χτες και σημερα τα ξεβρακωσαμε μητσο,2 τυχερες μερες,ειδεικα χτες εγινε χαμος,κρινω λοιπον οτι δεν πρεπει να στειλω φωτογραφια γιατι απλα δεν πρεπει…….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2019
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    Γιάννης στις #518790

    Τετραπαχα ολα σαν μικρα κοτοπουλα,και ολων των ηλικιων,απο πιτσουνια αχρωμα,με λιγο χρωμα μεχρι και μεγαλα!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 4,831 έως 4,845 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων