ΔΙΣΚΑΝΔΑΛΟ VS ΜΟΝΟΣΚΑΝΔΑΛΟ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 46 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #175739

    1 525 και 1baical και τα δυο μονοσκανδαλα με επιλογεα γιατι με βολευουν πιο πολυ.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #295162

    1 525 και 1baical και τα δυο μονοσκανδαλα με επιλογεα γιατι με βολευουν πιο πολυ.

    Ωραια η πατεντα του μπαικαλ στο θεμα του επιλογεα ε ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    588
    pkos στις #295072

    ας ψηφισω και γω γιατι ο μαιος μου τη λεει συνεχεια :(
    πιστευω οτι στο περπατητο κυνηγι το 2σκανδαλο υπερεχει του 1σκανδαλου στα καρτερισια κυνηγια δε νομιζω να χει σημασια,εγω εχω στη κατοχη μου 2 sp 1σκανδαλα το 1 δεν εβγαινε με 2 οποτε το πηρα με 1,το αλλο προεκυψε μεταχειρισμενο και ηταν με 1 αν ηταν με 2 ομως δεν θα με χαλουσε :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/06/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    181
    vilanova στις #175789

    ΔΙΣΚΑΝΤΑΛΟ ΔΑΓΚΩΤΟ. ΑΛΛΑ ΟΙ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΟΙ ΠΕΡΙΣΩΤΕΡΕΣ ΣΤΑ Σ/Π ΜΟΝΟ ΜΟΝΟΣΚΑΝΤΑΛΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟΠ ΜΠΡΑΟΥΝΙΚ ΜΠΕΡΕΤΑ ΓΚΟΥΡΙΝΙ Κ.Α.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #175889

    καλως ειναι μπεφ απλως ειναι λιγο σκληρος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #176045

    Εχτες εκανα προπονηση στον επιλογεα. Μετα απο καποιες επαναληψεις οι χρονοι αλαγης φτανουν σε σημειο κοντα στο μηδεν. Αν καποιος δηλαδη προπονηθει αρκετα και σε συνθηκες γρηγορες οπως το περπατητο σιγουρα θα εχει πολυ καλα αποτελεσματα. Απλα πιστευω οτι λιγοι εχουμε ασχοληθει με το να προπονηθουμε πανω στον επιλογεα επι τουτου.

    ΥΓ

    Οποτε και αν δοκιμασα δισκανδαλο η αισθηση μου ηταν πολυ ξενη και το εχω αποριψει σαν επιλογη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    569
    tiohunter στις #294455

    5 δίκαννα, όλα δισκάνδαλα.

    Μόνο τα μονόκαννά μου είναι μονοσκάνδαλα :D :D :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    588
    pkos στις #294451

    Εχτες εκανα προπονηση στον επιλογεα. Μετα απο καποιες επαναληψεις οι χρονοι αλαγης φτανουν σε σημειο κοντα στο μηδεν. Αν καποιος δηλαδη προπονηθει αρκετα και σε συνθηκες γρηγορες οπως το περπατητο σιγουρα θα εχει πολυ καλα αποτελεσματα. Απλα πιστευω οτι λιγοι εχουμε ασχοληθει με το να προπονηθουμε πανω στον επιλογεα επι τουτου.

    ΥΓ

    Οποτε και αν δοκιμασα δισκανδαλο η αισθηση μου ηταν πολυ ξενη και το εχω αποριψει σαν επιλογη.

    τι περπατητα κυνηγια κανεις φιλε μου?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #294417

    τι περπατητα κυνηγια κανεις φιλε μου?

    Τσιχλοκοτσυφα και ελεφαντα. Τι επιλογεα εχεις φιλε μου?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    659
    elvas στις #294399

    Τσιχλοκοτσυφα και ελεφαντα. Τι επιλογεα εχεις φιλε μου?

    Και κάποιος άλλος, διάσημος, κυνηγός μεγάλων θηραμάτων προτιμούσε τα μονοσκάνδαλα.
    http://forums.nitroexpress.com/showflat.ph…ge=0#Post177166

    Λευτέρης
    http://europeancartridgeunlimited.com

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5748
    Prowler ® στις #294378

    Τσιχλοκοτσυφα και ελεφαντα. Τι επιλογεα εχεις φιλε μου?


    [font=”Century Gothic”]ξέχασες τους δεινόσαυρους και τους κακούς δράκους :lol:

    Όταν λες ότι "οι χρόνοι αλλαγής φτάνουν κοντά στο μηδέν", μας το εξηγείς λίγο; σε ποιόν επιλογέα αναφέρεσαι;[/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    nikws7 στις #294363

    Εχτες εκανα προπονηση στον επιλογεα. Μετα απο καποιες επαναληψεις οι χρονοι αλαγης φτανουν σε σημειο κοντα στο μηδεν. Αν καποιος δηλαδη προπονηθει αρκετα και σε συνθηκες γρηγορες οπως το περπατητο σιγουρα θα εχει πολυ καλα αποτελεσματα. Απλα πιστευω οτι λιγοι εχουμε ασχοληθει με το να προπονηθουμε πανω στον επιλογεα επι τουτου.

    ΥΓ

    Οποτε και αν δοκιμασα δισκανδαλο η αισθηση μου ηταν πολυ ξενη και το εχω αποριψει σαν επιλογη.

    με το ιδιο σκεπτικο στα δισκανδαλα αμα προπονηθεις θα εισαι πιο γρηγορος και απο τον λουκι λουκ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #294349

    [color=”#8B0000″]
    [size=3][font=”Century Gothic”]ξέχασες τους δεινόσαυρους και τους κακούς δράκους :lol:

    Όταν λες ότι "οι χρόνοι αλλαγής φτάνουν κοντά στο μηδέν", μας το εξηγείς λίγο; σε ποιόν επιλογέα αναφέρεσαι;[/font][/size][/color]

    Καλα ο δεινσαυρος δεν απαγορευτηκε περυσι? :D

    Ενοω οτι οι χρονοι ειναι πολυ κοντινοι με το δισκανδαλο με την προπονηση που προανεφερα που το πλεονεκτημα του δισκανδαλου εκμηδενιζεται. Ασε που η αισθηση οπως εγραψα της δευτερης σκανδαλης δεν μου παει καθολου.
    Απο το ταπεινο baikalπου με τον δεικτη κανεις μιση κινηση μπροστα (πολυ γρηγορος) και οπλιζει την επανω κανη και το Browning που απο θεση ασφαλειας μια κινηση μπροστα στην ασφαλεια. Οντως μπορει να ριχνεις ποιο γρηγορα απο τον Λουκυ λουκ με το δισκανδαλο αλλα δεν χρειαζεται γιατι κυνηγας τσιχλες και οχι Νταλτον. Προσωπικα με καλυπτει απολυτα το μονοσκανδαλο σε ολα τα κυνηγια και φυσικα στο σκοπευτηριο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    588
    pkos στις #176225

    και γω παλι ειμαι σιγουρος οτι δεν εχεις κυνηγησει ποτε στη ζωη σου και εισαι μονο της θεωρειας,α και που σε ο ελεφαντας απαγορευεται στην ελλαδα επιτρεπεται μονο ο πετοσαυρος…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5748
    Prowler ® στις #294335

    Καλα ο δεινσαυρος δεν απαγορευτηκε περυσι? :D

    [color=”#8B0000″][size=3][font=”Century Gothic”]Ο δεινόσαυρος απαγορεύτηκε γιατί εξαφανίστηκε (μεταξύ μας εγώ τους εξαφάνισα αλλά μην το πεις στους οικωλόγους) :lol: [/font][/size][/color]

    Ενοω οτι οι χρονοι ειναι [u]πολυ κοντινοι[/u] με το δισκανδαλο με την προπονηση που προανεφερα που το πλεονεκτημα του δισκανδαλου εκμηδενιζεται.
    [color=”#8B0000″]
    [size=3][font=”Century Gothic”]πολύ κοντινοί ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ!!!! ίσως σου φαίνονται κοντινοί λόγω απειρίας με το δισκάνδαλο…. σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση δεν "εκμηδενίζεται" το πλεονέκτητα των 2 σκανδαλών[/font][/size][/color]

    Ασε που η αισθηση οπως εγραψα της δευτερης σκανδαλης δεν μου παει καθολου.

    [color=”#8B0000″][size=3][font=”Century Gothic”]Αυτό το κρίνεις υποκειμενικά για τον εαυτό σου, αν είχες εξασκηθεί στο 2σκάνδαλο και είχες εμπειρίες μάλλον θα είχες άλλη "άποψη"[/font][/size][/color]

    Απο το ταπεινο baikalπου με τον δεικτη κανεις μιση κινηση μπροστα (πολυ γρηγορος) και οπλιζει την επανω κανη και το Browning που απο θεση ασφαλειας μια κινηση μπροστα στην ασφαλεια. Οντως μπορει να ριχνεις ποιο γρηγορα απο τον Λουκυ λουκ με το δισκανδαλο αλλα δεν χρειαζεται γιατι κυνηγας τσιχλες και οχι Νταλτον.
    [color=”#8B0000″][size=3][font=”Century Gothic”]
    Ίσα ίσα που στο περπατητό στις τσίχλες αλλά και σε οποιοδήποτε άλλο περπατητό με σκύλο ή χωρίς, έχεις το ΜΟΝΑΔΙΚΟ πλεονέκτημα να επιλέξεις ΑΜΕΣΑ συνδυασμό φυσιγγίου και τσοκ, όταν ξεπεταχτεί το θήραμα μακρυά ή όταν σου βγει άλλο θήραμα από αυτό που κυνηγάς!!![/font][/size][/color]

    Προσωπικα με καλυπτει απολυτα το μονοσκανδαλο σε ολα τα κυνηγια και φυσικα στο σκοπευτηριο.

    [color=”#8B0000″][size=3][font=”Century Gothic”]Μπράβο που βολεύεσαι, αλλά όπως προείπα είναι θέμα εμπειριών…. και συνήθειας[/font][/size][/color]

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 46 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων