Κομμένα Φυσίγγια

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 38 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    enduras1 στις #175645

    Παλιο καλο κολπακι για ωρα αναγκης που ομως καλο θα ειναι να αποφευγεται σε παλια οπλα και οπλα με κλειστα τσοκ.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    nikosssss στις #295351

    [size=3][font=”Comic Sans MS”]
    Ε οταν κατεβαινεις απο το αμαξι τα βαζεις καπου , που είναι ακομη πιο ευκολα…
    Εγω τα βαζω στο τσεπάκι απο το πουκάμισο….Η σε καμμια ευκολη τσέπη με φερμουαρ….

    Γτ αμα βγει κάτι , μεχρι να ψαξεις στη ζώνη να το βρεις…..Κατι σε ΒΑΣΤΑ ΤΟΥΡΚΟ ΝΑ ΓΕΜΙΣΩ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ….

    Μια φορα μου έτυχε να βαλω μονοβολο , σε κυνηγι πέρδικας σηκώνω το κοπάδι , κρατάω ενα πουλι και (1η κινηση παντα ειναι να γεμισεις το όπλο γιατι δεν σηκωνονται ολες μαζι)

    Τεσπα τραβάω ενα φυσιγγι δεν σηκωνεται αλλο πουλι και ευτυχώς μετα τσεκαρα τι ειχα βαλει….ΧΟΧΟΟΧΟΧΟ

    Απο τότε εχω παντα προχειρα 2-3 φυσιγγια στην τσέπη για το γρήγορο γεμισμα…και τα χοντρα χωρια…..

    Και μια δεκαδα 27βολα στο πλαινό της πόρτας ΑΝ ΔΩΣΕΙ ΠΟΤΕ Η ΘΕΑ ΑΡΤΕΜΙΣ ΚΑΙ ΒΡΟΥΜΕ ΤΠΤ ΧΗΝΕΣ…..Τα ακους μαυρη γατα???????
    Για σενα τα λεω που πήγε 10 και ακομα κοιμασαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Παπιοκυνηγέ της συμφορας!!!! ΚΑΤΣΙΚΟΠΟΔΑΡΕ ΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΧΗΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΑΜΑ!!![/font][/size]

    Δε κοιμάμαι ρε.Με ξύπνησαν απο τις 9 κάτι τρυπάνια γαμώ την πολυκατοικία μου.Κάθε μέρα όλο και κάτι θα κάνουν το πρωι.Αντε πάμε Κουρι….Που με θες και χήνα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/06/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1301
    ximikos00 στις #295349

    Εγώ δε τα βάζω στη ζώνη, αλλά μεμονωμένα σε κάποιο ξεχωριστό σημείο.Είτε στην κάτω τσέπη του παντελονιού, είτε στην εσωτερική τσέπη του μπουφάν….Αλλά γενικά μόνα τους…

    Υ.Γ.Κατσικοπόδαρε.Επειδή βλέπω οτι είσαι μέσα, ψήσου για κανα σκοπευτήριο σήμερα…

    [font=”Comic Sans MS”]Μπα????Ξύπνησες???[/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    neos_toyfekaleyris στις #175646

    πιστεύω η καλύτερη λύση για μονόβολα δεν είναι ούτε τσέπες, ούτε τσάντες. Μπορεί να πέσουν, μπορεί να αργήσεις να τα βγάλεις. Προσωπικά έχω τρία μονόβολλα και δύο εννιάβολα στις πέντε πιο αριστερές θέσεις της φυσιγγιοθήκης, που είναι πολύ στο πλάι και δεν πάει το χέρι μόνο του. Μετά, αφήνω μια θέση κενή, βάζω 3 φυσίγγια με βόλια χοντρά (1 μέχρι 3 νούμερο ανάλογα τι έχω διαθέσιμο) μετά πάλι μια κενή και μετά τα ψιλά, ή τέλος πάντων τα αντίστοιχα για το κυνήγι. Την πεντάδα και την τριάδα τα έχω για ώρα ανάγκης, αχρείαστα να 'ναι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #175650

    Στις περιπτωσεις εκτακτης αναγκης, και η φυσιγγιοθηκη που μπαινει στο κοντακι ειναι βολικη. Θυμιζει λιγο Rambo αλλα νομιζω οτι κανει τη δουλεια της πολυ καλα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    730
    Λευτέρης στις #295146

    Προσεχω τι βαζω 10 ποντους μακρυα απο τα ματια μου και δεν κανω μ@λ@κιες με το οπλο μου!

    Στο δευτερο βιντεο ο σουγιας ηθελε ακονισμα….. :(

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    259
    ilias_sp στις #175783

    την φραση "οι μ@λ@κιες πληρώνονται" την εχετε ακουσει όλοι??
    παρτε μισό κουτι (5 μονοβολα) club,να εχετε καβατζα,στη ζωνη,σε κουτι,στην τσεπι,οπουδηποτε βολεβει τον καθενα,
    χιλιες φορες να ορμηξω σε γουρουνι με μαχαιρι και να με φαει παρα να του ριξω με τετοιο φυσιγγι και να φαγοθώ απο μόνος μου…

    Φιλικά

    Ηλίας…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    340
    JOHNNY36 στις #295059

    [font=”Comic Sans MS”]Καλημέρες , σας εχει τυχει ποτε να ριξετε φυσιγγιο και να μεινει το πλαστικο μεσα στη θαλαμη???(το θεμα του συγκεκριμενου τοπικ , ψιλοκολλαει με το ερωτημα μου:([/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #295050

    [i][font=”Comic Sans MS”][size=3][color=”#483D8B”]Καλημέρες , σας εχει τυχει ποτε να ριξετε φυσιγγιο και να μεινει το πλαστικο μεσα στη θαλαμη???(το θεμα του συγκεκριμενου τοπικ , ψιλοκολλαει με το ερωτημα μου:([/color][/size][/font][/i]

    Nαι. Κακης ποιοτητας καλυκας. Ευτυχως ειχε μεινει κοντα, και το επομενο φυσιγγι δεν εμπαινε, οποτε το πηρα χαμπαρι. Αν εμενε μεσα στη κανη, θα ειχα ενα ωραιο οπλο-τριανταφυλλο. :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    340
    JOHNNY36 στις #295046

    Nαι. Κακης ποιοτητας καλυκας. Ευτυχως ειχε μεινει κοντα, και το επομενο φυσιγγι δεν εμπαινε, οποτε το πηρα χαμπαρι. Αν εμενε μεσα στη κανη, θα ειχα ενα ωραιο οπλο-τριανταφυλλο. :(

    [font=”Comic Sans MS”]θυμασαι το υψος του μεταλλου στο φυγιγγι που στο εκανε αυτο?εχω καποια δυνατα φυσιγγια με σχετικα χαμηλο μεταλλο γυρω στα 14-16 χιλιοστα ,φοβαμαι μην εχω το ιδιο φαινομενο ,ασε που ο καλυκας ειναι αγνωστου πατρος , μονο 12 αναγραφει.[/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #175804

    Λοιπον, ηταν καποιοι παλιοι καλυκες με καψουλι 6.45. Το συμβαν εγινε περιπου το 93-94, σε φυσιγγια δικης μου γομωσης με Κ2 και 3Κ. Ο καλυκας εγραφε πανω Ercolano – Summonte και το κουτι που τους ειχε εγραφε Martignoni.

    Tωρα γιατι τα θυμαμαι ολα αυτα; Γιατι απλουστατα συνειδητοποιησα οτι αφενος η δικη μου βλακεια (σε καποιους απο τους καλυκες γυριζε το μεταλλικο μερος, ενω το πλαστικο ηταν σταθερο αλλα εγω δεν τους πεταξα γιατι ηταν καινουριοι), και αφετερου η ατυχια μου να μεινει το πλαστικο στη θαλαμη, κοντεψαν να μου στοιχοισουν ενα οπλο και ισως και κανα ματι.

    Καπως ετσι ηταν, απλα ηταν πλαστικο διαφανο, και με καψουλι 6.45

    http://www.armichepassione.com/Raccolta%20…mmonte%2012.htm

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1598
    Παναγιωτης στις #175852

    ξερετε τι θα ηταν ωραιο?
    να μην κοψεις τον καλυκα συμμετρικα
    να τον βαλεις σε αυτογεμες , να παρει φαλτσο απο το κλειστρο και να ερθει στο κεφαλι του σκοπευτη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #294946

    [i][font=”Comic Sans MS”][size=3][color=”#483D8B”]Καλημέρες , σας εχει τυχει ποτε να ριξετε φυσιγγιο και να μεινει το πλαστικο μεσα στη θαλαμη???(το θεμα του συγκεκριμενου τοπικ , ψιλοκολλαει με το ερωτημα μου:D[/color][/size][/font][/i]

    συχνο φαινομενο με NOBEL SPORT OK 31 GR,με 8mm μεταλλο και 1,70 gr μπαρουτι GM 3

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    853
    steve στις #294932

    συχνο φαινομενο με NOBEL SPORT OK 31 GR,με 8mm μεταλλο και [b]1,70 gr μπαρουτι GM 3[/b]

    [font=”Verdana”]Δημήτρη είσαι σίγουρος? 1,70 gr GM3 ? :D
    Γιατί εγώ όσες φορές έχω ανοίξει ΟΚ κατα καιρούς κι έχω ζυγίσει, τη βρήκα 1,45 gr.
    Και πάντως, εμένα δεν μου έχει τύχει ποτέ να μείνει πλαστικό του κάλυκα στη θαλάμη, ούτε με ΟΚ ούτε με οποιοδήποτε άλλο φυσίγγι, με οποιοδήποτε ύψος μετάλλου. :D [/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #294846

    [font=”Verdana”]Δημήτρη είσαι σίγουρος? 1,70 gr GM3 ? :D
    Γιατί εγώ όσες φορές έχω ανοίξει ΟΚ κατα καιρούς κι έχω ζυγίσει, τη βρήκα 1,45 gr.
    Και πάντως, εμένα δεν μου έχει τύχει ποτέ να μείνει πλαστικό του κάλυκα στη θαλάμη, ούτε με ΟΚ ούτε με οποιοδήποτε άλλο φυσίγγι, με οποιοδήποτε ύψος μετάλλου. :D [/font]

    ναι φιλε steve,1,70 και σε αλλα κουτια 1,65, με καψουλι 688, 57.5mm πατημα,δεν ξερω μηπως ηταν prima,αλλα ηταν η αιτια που οταν βλεπω φυσιγγι με μεταλλο 8μμ παθαινω αλλεργια,εχω ριξει ολα τα φυσιγγια της ελληνικης αγορας,ιταλικα,αμερικανικα,γαλλικα και ελληνικα,το μονο που μου εκοψε καλυκα 2 φορες και σε μερα με πολλες τσιχλες ηταν το OK,και ετυχε και σε 2 φιλους μου,το σκηνικο εγινε πριν 3 χρονια

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 38 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων