Κομμένα Φυσίγγια

Επισκόπηση 8 δημοσιεύσεων - 31 έως 38 (από 38 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #175943

    Δημητρη δεν νομιζω να εχει να κανει το μεταλλο. Ισως σε σενα να ετυχε, ισως να ηταν ελλατωματικη παρτιδα. Σου κοπηκε ο καλυκας και εμεινε το μεταλο και ενα κομματι πλαστικο, ή εμεινε μονο το μεταλλικο στεφανι και εφυγε ολο το υπολοιπο;


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #175954

    Απλα πησστευω οτι ο παφιλας δεν ηταν καλοπρεσαρισμενος και οχι επιδη ηταν κοντος ουτος η αλλος τι κονος τι μαρκης σε οση επιφανια ειναι πρεσαρισμενος ο ενας ειναι και ο αλλος δηλαδη οσο το πιθμενιο .Χρησιμοποιο καληκες με χαμηλο παφιλα σχεδον παντα και παλεοτερα φυσιγγια που αγωραζα σηστιματικα , ειχαν χαμιλο παφιλα δεν μου ετυχε ποτε προβλημα .
    Καλο βεβαια ειναι σ οποιον τυχη να βγαλη τις σχετικες φωτο και το θεμα να μην μενει μονο στα λογια και να γηνονται γνωστα στις εταιριες πρην υπαρξουν σοβαρα ατυχηματα γιατι μετα ειναι αργα .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    340
    JOHNNY36 στις #294785

    Απλα πησστευω οτι ο παφιλας δεν ηταν καλοπρεσαρισμενος και οχι επιδη ηταν κοντος ουτος η αλλος τι κονος τι μαρκης σε οση επιφανια ειναι πρεσαρισμενος ο ενας ειναι και ο αλλος δηλαδη οσο το πιθμενιο .Χρησιμοποιο καληκες με χαμηλο παφιλα σχεδον παντα και παλεοτερα φυσιγγια που αγωραζα σηστιματικα , ειχαν χαμιλο παφιλα δεν μου ετυχε ποτε προβλημα .
    Καλο βεβαια ειναι σ οποιον τυχη να βγαλη τις σχετικες φωτο και το θεμα να μην μενει μονο στα λογια και να γηνονται γνωστα στις εταιριες πρην υπαρξουν σοβαρα ατυχηματα γιατι μετα ειναι αργα .

    [font=”Comic Sans MS”]καλησπερες , χρησιμοποιεις χαμηλο παφυλα οπως λες ανεξαιρετως σε ολες τις γομωσεις σου???δλδ 36αρια 40αρια/??(η δεν γεμιζεις τοσο βαρια)εχει γραφει οτι περα απο το οτι κουραζει τον εξωλκεα (λογω διαστολης του πλαστικου) υπαρχει και η περιπτωση να κοπει το φυσιγγιο στο υψος του μεταλλου (οταν ειναι χαμηλο) λογω αυξημένων πιεσεων.[/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #294780

    Δημητρη δεν νομιζω να εχει να κανει το μεταλλο. Ισως σε σενα να ετυχε, ισως να ηταν ελλατωματικη παρτιδα. Σου κοπηκε ο καλυκας και εμεινε το μεταλο και ενα κομματι πλαστικο, ή εμεινε μονο το μεταλλικο στεφανι και εφυγε ολο το υπολοιπο;

    εμεινε το μεταλλικο στεφανι του καλυκα κολλημενο στη θαλαμη ,εφυγε ολο το υπολοιπο ,και το ιδιο εγινε σε δυο -τρεις φιλους μου,σε αλλες μερες την ιδια ομως περιοδο,γνωμη μου ειναι οτι φταιει το χαμηλο υψος του παφυλα και η υπερβολικη δοση μπαρουτης μαζι με 688 καψουλι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1007
    reload79 στις #294775

    εμεινε το μεταλλικο στεφανι του καλυκα κολλημενο στη θαλαμη ,εφυγε ολο το υπολοιπο ,και το ιδιο εγινε σε δυο -τρεις φιλους μου,σε αλλες μερες την ιδια ομως περιοδο,γνωμη μου ειναι οτι φταιει το χαμηλο υψος του παφυλα και η υπερβολικη δοση μπαρουτης μαζι με 688 καψουλι

    o pafilas den epaikse katholou rolo pistevo aplos afto to setup me 1.70 gm3 kai kapsouli 688 epiase ta 1000 bar piesi :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #294762

    [font=”Comic Sans MS”][i][size=3][color=”#483D8B”]καλησπερες , χρησιμοποιεις χαμηλο παφυλα οπως λες ανεξαιρετως σε ολες τις γομωσεις σου???δλδ 36αρια 40αρια/??(η δεν γεμιζεις τοσο βαρια)εχει γραφει οτι περα απο το οτι κουραζει τον εξωλκεα (λογω διαστολης του πλαστικου) υπαρχει και η περιπτωση να κοπει το φυσιγγιο στο υψος του μεταλλου (οταν ειναι χαμηλο) λογω αυξημένων πιεσεων.[/color][/size][/i][/font]

    Δεν γεμειζω πανω απο 34 γρ με καληπτουν σ ολα μου τα κυνηγια αυτο τον καιρο ,παπι εχω να κυνηγισω εδω και 12 χρονια και λαγο εδω και 7 (σηστιματικα γιατι πιανω δυο τρεις καθε περιοδο , αλλα και με τα 34γρ που πηρα φετος ηταν μια χαρα ) οποτε μου ειναι ανουσιο να γεμησω μεγαληταρα βαροι γομωσης .Τα περισοτερα που γεμιζω ειναι 30γρ και 32 γρ .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    641
    εύστοχος στις #176013

    Εμένα μου έχει τύχει με το 32άρι μου με φυσίγγια 3Α αφού τουφέκισα και έβγαλα τον άδειο κάλυκα είδα ότι είχε μια κάθετη τομή το πλαστικό από πάνω μέχρι κάτω… Συμπέρανα ότι συνέβη διότι ανέπτυξε υψηλές πιέσεις… Είναι επικίνδυνο;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    641
Επισκόπηση 8 δημοσιεύσεων - 31 έως 38 (από 38 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων