ΑΓΡΙΟΧΟΙΡΟΣ ΕΥΒΟΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 47 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    115
    thanos81 στις #176534

    Φίλε Μπαικαλάκια έμαθες αν υπάρχουν γουρούνια στην περιοχή σου για να μας δώσεις καμιά πληροφορία ?


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    149
    BAIKALAKIAS στις #176536

    ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗ ΓΙΟΡΤΗ ΚΕΡΑΣΙΟΥ ΣΤΟ ΜΕΤΟΧΙ (ΠΑΡΑΔΙΠΛΑ ΠΟ ΤΗ ΧΙΛΙΑΔΟΥ) ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΣΤΟΥΣ ΣΤΡΟΠΩΝΕΣ.
    ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΚΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗ ΚΑΜΑΡΙΤΣΑ (ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΠΟΛΙΤΙΚΑ).ΠΑΝΤΩΣ ΟΛΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΠΩΣ Ο ΠΛΥΘΗΣΜΟΣ ΕΧΕΙ ΑΥΞΙΤΙΚΕΣ ΤΑΣΕΙΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #293790

    ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗ ΓΙΟΡΤΗ ΚΕΡΑΣΙΟΥ ΣΤΟ ΜΕΤΟΧΙ (ΠΑΡΑΔΙΠΛΑ ΠΟ ΤΗ ΧΙΛΙΑΔΟΥ) ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΣΤΟΥΣ ΣΤΡΟΠΩΝΕΣ.
    ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΚΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗ ΚΑΜΑΡΙΤΣΑ (ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΠΟΛΙΤΙΚΑ).ΠΑΝΤΩΣ ΟΛΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΠΩΣ Ο ΠΛΥΘΗΣΜΟΣ ΕΧΕΙ ΑΥΞΙΤΙΚΕΣ ΤΑΣΕΙΣ.

    Ωραια θα περασες,,εχω χρονια να παω στο κερασι,,σιγα μην σου πουνε οτι εχουν γουρουνια πανω απο το χωριο τους φιλε :lol:
    για δες την φωτο, εσυ ξερεις που ειναι,,απο εκει που εβγαλα την φωτο και πανω το μερος ειναι φουλ στο σκαψιμο
    αμα ξαναπας απο εκει πες μου να σου πω που να κατεβεις να κανεις μια βολτα στο δασος,και αμα δεν βρεις σκαψιματα
    εγω θα χασω οτι θες,,και αμα βρεις τον τσοπανο με τα γιδια ρωτησε τον, αυτος δεν θα σου πει ψεματα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    667
    zador στις #178509

    TA GOUROYNIA STIN EVIA KATHE XRONO GINONTE KAI PERISOTERA KSEKINISAN APO BORIA EVIA KAI MPORI NA EXOUN FTASI MEXRI TIN SETA….
    KONTA STIN KAMARITSA TA EXO ENTOPISI EDO KAI TRIA XRONIA ,,,PERSI EIDA ARKETA PANO APO TO METOXI PROS KSIROVOUNI….
    POLI PITHANO NA TA DEIS FETOS NA TRONE KANA MILO STIN AMPOUDIOTISA XAXAXA
    APO OSO GNORIZO EIXAN GINI APELEYTHEROSIS APO KYNIGETIKOUS SYLOGOUS……
    SIGOURA META APO KANA DYO XRONIA PISTEYO THA EPITREPSOUN KAI TO KINIGI TOUS

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #289569

    Eτσι ειναι φιλε οπως τα λες,,εγω τα πιο πολλα τα βρηκα πανω αστο μετοχι,,στην φωτο που βλεπεις
    ολο το μερος πανω απο το δρομο ειναι σκαμενο,,τα χωραφια που εχουνε κατω απο τον δρομο τωρα το καλοκαιρι
    πρεπει να τα εχουνε κανει οργωμα απο τα σκαψιματα,,τα φιρικια στην αμπουδιωτισα που ειναι διπλα απο τον δρομο
    μαζευω κανα 2 τσαντες καθε χρονο :),,αφου χρονια τωρα δεν τα μαζευει κανενας και πεφτουν ολα κατω
    ειμαι σιγουρος οτι τα γουρουνια πατανε και σε αυτο το μερος,,γιατι και αυτο ειναι μεσα στην περιοχη που κινουνται
    αλλα μην νομιζεις οτι θα τα αφησουν για κυνηγι μετα απο 2 χρονια,εχει πορεια ακομα ακομα η δουλεια με το γουρουνι στην ευβοια

    εγω τα πιο πολλα τα βλεπω σε αυτο το μερος πανω απο το δρομο,εκει εχει την πιο πολυ κισηση

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    667
    zador στις #178536

    XAXAX PERSI EIXAME PAEI GIA MPEKATSA KAI EIRTHE MIA OMADA 7-8 ATOMA NA KINIGISI LAGO?????? VEVEA TOUS ENOXLOUSE H PAROUSIA MAS KAI META APO KAMIA ORA METAFERTHIKAN KANA DYO XILIOMETRA XAMILOTERA
    ME AGRIOGOUROUNA STIN EVIA EXO SINANTITHI 3 FORES SE DYO XRONIA,2MEMONOMENA KAI MIA ME KOPADI
    EYXOME OI GNOSTI AGNOSTI NA TA AFISOUN NA GINOUN OSTE NA EPITRAPI KAI TO KINIGI TOUS STIN PERIOXI
    ARKETA MEGALOS PLITHISMOS YPARXI KAI STIN APAGOREYSI STO KANTILI ,GIA AYTO EMFANIZONTE MEXRI TIN KAMARITSA

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    149
    BAIKALAKIAS στις #199073

    ΠΑΛΗΚΑΡΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ.
    ΠΩΣ ΠΗΓΑΝ ΕΦΕΤΟΣ ΟΙ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΓΡΙΟΧΟΙΡΟΥΣ ΣΤΗΝ ΕΥΒΟΙΑ?
    ΤΙ ΛΕΤΕ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΤΡΑΠΕΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ?
    ΑΝ ΟΧΙ ΘΑ ΜΑΣ ΦΑΝΕ ΚΑΙ ΕΜΑΣ ΣΕ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1526
    ΒΙΚΤΩΡΟΣ στις #239331

    ΑΝΟΙΓΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΓΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΓΡΙΟΧΟΙΡΟΥΣ ΣΤΗΝ ΕΥΒΟΙΑ,
    ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ????
    ΠΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ?????
    ΠΟΤΕ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΘΗΚΑΝ?????
    ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΠΙΤΡΑΠΕΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΟΥΣ?????
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

    ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΗ ΝΟΤΙΑ ΕΥΒΟΙΑ, ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΜΕΤΡΗΘΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 2.500 ΚΕΦΑΛΙΑ, Ο ΔΑΣΑΡΧΗΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΟΥΣ ΠΑΡΟΛΟΥ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ ΚΑΛΙΕΡΓΙΕΣ ΣΤΑ ΧΩΡΙΑ, ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΜΠΟΡΕΥΕΤΑΙ ΚΑΣΤΑΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΝΩ ΑΛΛΕΣ ΧΡΟΝΙΕΣ ΜΑΖΕΥΕ 400-450ΚΙΛΑ ΦΕΤΟΣ ΜΑΖΕΨΕ 35 ΚΙΛΑ :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    168
    Simis Jr στις #239316

    Μιας και το φερε η κουβεντα μου εχουν πει
    οτι εχουν δει κ στη Β. Ευβοια γουρουνια… Τωρα αληθεια ειναι ; ψεματα ειναι ;
    θα σας γελασω. :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    149
    BAIKALAKIAS στις #214802

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΤΗ ΠΑΡΕΑ. ΤΗ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΛΑΓΟ ΚΑΤΑ ΤΟ ΜΕΤΟΧΙ ΜΕΡΙΑ. ΜΑΣ ΕΠΙΑΣΕ ΒΡΟΧΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΜΕΓΑΛΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΣΚΑΨΙΜΟ ΑΠΟ ΤΑ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΣΤΟ ΔΑΣΟΣ.

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    149
    BAIKALAKIAS στις #214804

    ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΣΤΙΣ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΕΣ ΕΞΟΡΜΗΣΕΙΣ?

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

    Keymaster
    Ημ. εγγραφής:
    13/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    matrixd στις #214814

    ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΣΤΙΣ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΕΣ ΕΞΟΡΜΗΣΕΙΣ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

    Το θέμα μεταφέρθηκε από το το Forum Περι ανέμων… στο Forum Κυνηγετικές Εξορμήσεις.

    Από τη Διαχείριση E-artemis.gr

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    368
    Chrisstk στις #214820

    Άνοιξε στην Εύβοια και επιτρέπεται κανονικά.

     

    Άντε, κανονίστε να μαζευτούμε και να οργανωθούμε!   :mrgreen:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    454
    Crellion στις #214832

    Άνοιξε στην Εύβοια και επιτρέπεται κανονικά. Άντε, κανονίστε να μαζευτούμε και να οργανωθούμε!

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 1 ώρα, 4 λεπτά πριν από τον Chrisstk.
    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 1 ώρα, 4 λεπτά πριν από τον Chrisstk.

     

    Axaxa το περίμενα κάτι χρόνια… Ξέρω μια εξαίρετη κυρία σε χωριό 4 μόνιμων κατοίκων που της έχουν ρημάξει το περιβόλι 3 χειμώνες τώρα… Φέτος θα είμαι σε θέση να συνδράμω 😉

     

    Άμα θέλετε να οργανωθούμε μέσα είμαι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    368
    Chrisstk στις #214851

    Το είπα περισσότερο για πλάκα μια και …επειδή το έχω ζήσει για τα καλά, θέλει όντως “οργάνωση” σε πολλά επίπεδα:

    Τα άτομα να είναι γνώστες του είδους, να έχουν άνεση χρόνου, να βρεθούν γουρουνόσκυλα που να ΜΗΝ κυνηγάνε άλλο θήραμα, να βρεθούν τα καρτέρια (γνώση του τόπου),   να γνωρίζουν σχεδόν όλοι να κάνουν “κόψιμο” με όλες τις καιρικές συνθήκες, να ταιριάξουν τα “χνώτα” της παρέας, να διαθέτουν σχεδόν όλοι αυτοκίνητο με σκυλόκουτο, να μπορούν να συμμετάσχουν στα έξοδα (αγορά/συντήρηση σκύλων, πετρέλαια/βενζίνες, αγορά CB), να είναι διατεθειμένοι να κουβαλήσουν ή να κατέβουν σε ρεματιές και όχι να κάθονται στο πιο κοντινό καρτέρι πάνω στο δρόμο ή ακόμα να περιμένουν στο καρτέρι τους με τις ώρες και υπό οποιεσδήποτε συνθήκες κλπ. κλπ.

     

    Άσ’τα φίλε, “ζόρικο” κυνήγι και ταυτόχρονα “άχρωμο” για τα περισσότερα μέλη της παρέας…  Ειδικά στο οικονομικό, είναι …μάμησέ τα. Λάθος περίοδο το επιτρέψανε…  😆  😆

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 47 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων