Βγαζει η PERAZZI πλαγιοκαννα ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 35 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1645
    mark cal20 στις #176320

    καποιος με ενα αυτοκινητο τυπου χιουνται… βλεπει ενα τυπο με μια κοκκινη λαμποργκινι.. να τον προσπερναει και να σταματα στο φαναρι που ειναι σε κατασταση κοκκινο.
    τον ζυγωνει με το αμαξι του λοιπον και σταματα διπλα του.
    κατεβαζει παραθυρο και του λει.
    δεν μου λες ρε φιλε τωρα το πηρες τ αμαξι??
    ναι του λεει ο τυπος με την λαμπργκινι.
    δε μου λες σου χει βγει καλο??? εισαι φχαριστημενος????
    τον κοιταζει καλα ο λαμποργκινατος… αλλα δεν δινει εκταση…και του απαντα.
    Ναι!!! καλο μου εχει βγει… καλο ειναι. γιατι ρωτας???
    και με ιφακι παντογνωστη φυσικα … ο αλλος του αντιπαραθετει…
    να ρε παλικαρι το λεω γιατι δεν το βλεπω το κουρσακι να πολυκυκλοφορει στο δρομο και φοβαμαι μην ειναι καμια μαπα και σε πασαν κοτσο…….
    mark cal20


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #294223

    ΑΣ ΥΠΟΘΕΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΔΥΟ ΟΠΛΑ
    ΕΝΑ Η@Η ΜΟΝΤΕΛΟ ROYAL
    ΚΑΙ ΕΝΑ BAIKAL IZH 43.
    ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ,ΑΓΟΡΑΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ
    ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΗΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΤΟΠΟΥΣ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΦΥΣΙΓΙΑ,ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΒΟΛΕΣ ΚΛΠ.
    ΠΑΝΤΑ ΥΠΟΘΕΤΙΚΑ, ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΕΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ.
    ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΦΡΟΝΤΙΔΑ 'Η ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΑΡΑΜΕΛΗΣΗ.
    ΕΡΩΤΗΣΗ:
    ΠΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΘΑ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ?
    ΠΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΘΑ ΚΛΗΡΩΔΩΤΗΘΕΙ ΣΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΓΓΟΝΙΑ ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΟ?
    ΠΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΘΑ ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΤΟΥ ΤΙΜΗ???
    ΠΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΑΞΙΔΕΨΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΙΣΩ ΣΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΓΙΑ ΣΕΡΒΙΣ?
    ΠΙΟ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΟΣΤΗΣΕΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΚΟΣΤΙΣΕΙ ΤΑ ΠΕΡΟΣΣΟΤΕΡΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΠΙΘΑΝΕΣ ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ?
    ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ….
    Η ΟΥΣΙΑ ΚΑΙ Η ΓΝΩΜΗ Ι ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ.
    ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΕΡΓΟ ΤΕΧΝΗΣ, ΜΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΚΟΠΟ, ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΘΕΤΕ???ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ,ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ, ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΔΕΝ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΕΠΕΝΔΥΣΗ.
    ΙΣΩΣ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΕΚΤΟΣ ΤΟΠΙΚ, ΑΛΛΑ ΟΙ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΛΕΓΟΝΤΑΙ!!!!

    Ενταξει μην υπερβαλουμε τωρα,Το μπαικαλ καλο και αγιο ειναι αλλα σε ενα τεστ μεχρι τελικης πτωσης-βλαβης που ειχε δημοσιευσει ο Κυπριδημος στο παλιο Κυνηγι-σκοποβολη (ετσι νομιζω λεγοταν το περιοδικο) ενα BOSS ειχε σπασει μια βελονα μετα απο ποσες βολες ? 1.500.000 βολες παρακαλω.Τωρα αν προσπαθησουμε με οποιοδοιποτε αλλο οπλο να επαναλαβουμε το ιδιο μαλλον θα χρειαστουμε ενα κιβωτιο ανταλλακτικα,αν την βγαλει καθαρη και το <σασι> φυσικα. :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    nikws7 στις #176325

    Αφού πάμε να θίξουμε το θέμα γνώμη μου είναι ότι μέχρι 4-5χιλ ευρώ βρίσκεις όπλο τρομερής ομορφιάς και αντοχής , από εκεί και πέρα είναι παράλογες οι τιμές , δλδ πόσο κάνει ένα κομμάτι ξύλο και ατσάλι ? ναι να πληρώσω όνομα και ερεύνα και φινίρισμα και ποιότητα αλλά μέχρι ένα σημείο 20χιλ για ένα όπλο δεν τα έδινα καλύτερα να τα δώσω σε παιδάκια που πεινάνε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #294216

    Αφού πάμε να θίξουμε το θέμα γνώμη μου είναι ότι μέχρι 4-5χιλ ευρώ βρίσκεις όπλο τρομερής ομορφιάς και αντοχής , από εκεί και πέρα είναι παράλογες οι τιμές , δλδ πόσο κάνει ένα κομμάτι ξύλο και ατσάλι ? ναι να πληρώσω όνομα και ερεύνα και φινίρισμα και ποιότητα αλλά μέχρι ένα σημείο 20χιλ για ένα όπλο δεν τα έδινα καλύτερα να τα δώσω σε παιδάκια που πεινάνε

    Η γιαγια μου ελεγαι τα μεταξοτα βρακια θεναι και επιδεξιους κολους .Τα σηγγεκριμενα ολπα σηγουρα δεν απευθηνονται σ ολους εμας οπως και ενα χηροπιοιτο ακρηβο αυτοκινητο ενα πινακας κλπ .Πρωτον γιατι εμεις πρεπει να δουλευομαι χρονια για να το αποχτησουμαι και οτι απο εμας καποιοι το βλεπουν σαν σηδερο με ξηλο , φιλε μου η τεχνη πληρονεται και εκτημαται απο αυτους που την καταχουν .Εγω πολυ θα ηθελα ενα τετοιο εργο τεχνης και δεν θα με πηραζαι καθολου αν καποιοι δεν ξερουν να το εκτιμησουν . :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    neos_toyfekaleyris στις #294214

    Η γιαγια μου ελεγαι τα μεταξοτα βρακια θεναι και επιδεξιους κολους .Τα σηγγεκριμενα ολπα σηγουρα δεν απευθηνονται σ ολους εμας οπως και ενα χηροπιοιτο ακρηβο αυτοκινητο ενα πινακας κλπ .Πρωτον γιατι εμεις πρεπει να δουλευομαι χρονια για να το αποχτησουμαι και οτι απο εμας καποιοι το βλεπουν σαν σηδερο με ξηλο , φιλε μου η τεχνη πληρονεται και εκτημαται απο αυτους που την καταχουν .Εγω πολυ θα ηθελα ενα τετοιο εργο τεχνης και δεν θα με πηραζαι καθολου αν καποιοι δεν ξερουν να το εκτιμησουν . :lol:

    με συγχωρείς, αλλά δεν είναι μόνο θέμα εκτίμησης του αγοραστή. Σίγουρα παίζει και η αλητεία του πωλητή-κατασκευαστή και το δήθεν "όνομα" που υπερκοστολογείται. Δηλαδή τι παράπάνω έχει ένα όπλο 200.000 ευρώ από ένα των 20.000 ευρώ, που να δικαιολογεί τις 180.000 διαφορά? πόσο περισσότερη δουλειά? πόσο περισσότερο σκάλισμα? Ε, μην τρελαθούμε κιόλας! Απλά, εκμεταλλεύονται το πάθος του αγοραστή και πουλάνε όσο θέλουν. Το ίδιο ισχύει και για τις κατηγορίες πάνω από 10 – 12 χιλιάδες ευρώ πιστεύω. Ό,τι δουλειά είναι να γίνει πάνω σε ένα όπλο, καλύπτεται σε αυτά τα λεφτά. Τα υπόλοιπα τα θεωρώ φύκια

    Χαρακτηριστικά φέρνω σαν παράδειγμα τα poli, που με 7.000 ευρώ αγοράζεις όπλο (μισές φωτιές – lapis extra lusso) στα μέτρα σου, full σκάλισμα, και καρυδιά ανώτατου βαθμού, που την επιλέγεις ο ίδιος. Κάννες απο ελαφρύ κράμα και τα πάντα όλα. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι η ομορφιά είναι τελικά προσιτή, άσχετα με το αν μερικοί την παρουσιάζουν άπιαστη για να μοσχοπουλάνε το εμπόρευμά τους.

    Το να εκτιμάς την ομορφιά είναι τελείως διαφορετικο από το να την υπερεκτιμάς και να πιάνεσαι κορόιδο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    nikws7 στις #294213

    Το να εκτιμάς την ομορφιά είναι τελείως διαφορετικο από το να την υπερεκτιμάς και να πιάνεσαι κορόιδο

    αυτο λεω :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #294211

    με συγχωρείς, αλλά δεν είναι μόνο θέμα εκτίμησης του αγοραστή. Σίγουρα παίζει και η αλητεία του πωλητή-κατασκευαστή και το δήθεν "όνομα" που υπερκοστολογείται. Δηλαδή τι παράπάνω έχει ένα όπλο 200.000 ευρώ από ένα των 20.000 ευρώ, που να δικαιολογεί τις 180.000 διαφορά? πόσο περισσότερη δουλειά? πόσο περισσότερο σκάλισμα? Ε, μην τρελαθούμε κιόλας! Απλά, εκμεταλλεύονται το πάθος του αγοραστή και πουλάνε όσο θέλουν. Το ίδιο ισχύει και για τις κατηγορίες πάνω από 10 – 12 χιλιάδες ευρώ πιστεύω. Ό,τι δουλειά είναι να γίνει πάνω σε ένα όπλο, καλύπτεται σε αυτά τα λεφτά. Τα υπόλοιπα τα θεωρώ φύκια

    Χαρακτηριστικά φέρνω σαν παράδειγμα τα poli, που με 7.000 ευρώ αγοράζεις όπλο (μισές φωτιές – lapis extra lusso) στα μέτρα σου, full σκάλισμα, και καρυδιά ανώτατου βαθμού, που την επιλέγεις ο ίδιος. Κάννες απο ελαφρύ κράμα και τα πάντα όλα. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι η ομορφιά είναι τελικά προσιτή, άσχετα με το αν μερικοί την παρουσιάζουν άπιαστη για να μοσχοπουλάνε το εμπόρευμά τους.

    Το να εκτιμάς την ομορφιά είναι τελείως διαφορετικο από το να την υπερεκτιμάς και να πιάνεσαι κορόιδο

    Το πιστευω και εγω αυτο που λες.Για τα οπλα που αναφερεις τι ξρεις εν ολιγοις ? Ειναι καλα κομματια ε ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #176342

    κυριοι ενα τετοιο οπλο αν ποτε και παθει κατι αμεσως η εταιρια ερχεται και το περνει σου δινει αλλο να κυνηγας μεχρι να σου φτιαξει το δικο σου .Ενα τετοιο οπλο εχει πολες εργατο ωραις στο χερι .Και πανω απ ολα φτιαχνεται αναλογα τα γουστα σου , οχι μονο μετρολιπττικα αλλα οτι αλλο μπωρει να φανταστει ο πελατης .
    Καποτε ελεγα και εγω το ιδιο για τα πολυ ακρηβα αυτοκινητα τωρα ομος μετα απο καποια χρονια εχωντας καβαλησει αυτοκινητα απο 1,000 ευρο μεχρι αυτοκινητο των 250,000 ευρο δεν εχω ποια την ιδια γνωμη ηπαρχουν πολλες λεπτομεριες που κανουν τη διαφωρα .Aυτη εδω ασ πουμαι ειναι απο τις μονες εταιριες αυτη τη στιγμη που δεν χρισημοποιοει μηχανες CNC ολα ειναι hand made .

    http://www.bossguns.co.uk/newguns.asp

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #294178

    [font=”Century Gothic”]Νίκο κατέχεις ποιος ήτανε ο αρχι – οπλουργός της Boss; ακουστά θα τον έχετε όλοι σας.

    Για την υπερεκτίμηση και την τεχνητή αύξηση των τιμών κάποιων όπλων θα συμφωνήσω μαζί σας…… τα λέει άλλωστε εδώ και χρόνια ο Δάσκαλος Κυπρίδημος :D

    Το ζήτημα είναι ότι αυτά δεν είναι όπλα – εργαλεία χρήσης αλλά συλλεκτικά αντικείμενα και "επενδυτικές" "ευκαιρίες" τρομάρα τους!!!!! :lol: [/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #294173

    [color=”#8B0000″][size=3][font=”Century Gothic”]Νίκο κατέχεις ποιος ήτανε ο αρχι – οπλουργός της Boss; ακουστά θα τον έχετε όλοι σας.

    Για την υπερεκτίμηση και την τεχνητή αύξηση των τιμών κάποιων όπλων θα συμφωνήσω μαζί σας…… τα λέει άλλωστε εδώ και χρόνια ο Δάσκαλος Κυπρίδημος :D

    Το ζήτημα είναι ότι αυτά δεν είναι όπλα – εργαλεία χρήσης αλλά συλλεκτικά αντικείμενα και "επενδυτικές" "ευκαιρίες" τρομάρα τους!!!!! :lol: [/font][/size][/color]

    Ξερω οτι δουλευαι δεν ξερω αν ηταν αρχηοπλουργος οπως λες .Φιλε ηπαμαι αυτα τα οπλα δεν απευθηνονται σ εμας . Οποτε οτι και να λεμαι .Και καποιο σηλεκτες σηγουρα δεν εχουν στις σηλογες τους οπλα σαν τα δικα μας γιατι πολυ απλα δεν εχουν καμια σηλεκτικη αξια .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1526
    ΒΙΚΤΩΡΟΣ στις #294066

    με συγχωρείς, αλλά δεν είναι μόνο θέμα εκτίμησης του αγοραστή. Σίγουρα παίζει και η αλητεία του πωλητή-κατασκευαστή και το δήθεν "όνομα" που υπερκοστολογείται. Δηλαδή τι παράπάνω έχει ένα όπλο 200.000 ευρώ από ένα των 20.000 ευρώ, που να δικαιολογεί τις 180.000 διαφορά? πόσο περισσότερη δουλειά? πόσο περισσότερο σκάλισμα? Ε, μην τρελαθούμε κιόλας! Απλά, εκμεταλλεύονται το πάθος του αγοραστή και πουλάνε όσο θέλουν. Το ίδιο ισχύει και για τις κατηγορίες πάνω από 10 – 12 χιλιάδες ευρώ πιστεύω. Ό,τι δουλειά είναι να γίνει πάνω σε ένα όπλο, καλύπτεται σε αυτά τα λεφτά. Τα υπόλοιπα τα θεωρώ φύκια

    Χαρακτηριστικά φέρνω σαν παράδειγμα τα poli, που με 7.000 ευρώ αγοράζεις όπλο (μισές φωτιές – lapis extra lusso) στα μέτρα σου, full σκάλισμα, και καρυδιά ανώτατου βαθμού, που την επιλέγεις ο ίδιος. Κάννες απο ελαφρύ κράμα και τα πάντα όλα. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι η ομορφιά είναι τελικά προσιτή, άσχετα με το αν μερικοί την παρουσιάζουν άπιαστη για να μοσχοπουλάνε το εμπόρευμά τους.

    Το να εκτιμάς την ομορφιά είναι τελείως διαφορετικο από το να την υπερεκτιμάς και να πιάνεσαι κορόιδο

    ΤΟ 2005 ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΑ ΕΝΑ PERAZZI SC3 COMPO ΜΕ ΞΥΛΑ SCO ΤΟ ΟΠΛΟ ΜΟΥ ΚΟΣΤΙΣΕ 17.500 (ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ ΤΗΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ PERAZZI ΕΛΛΑΔΟΣ :lol: )

    ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΜΕΤΑ ΕΝΑ ΕΜΠΟΡΑΣ ΞΥΛΕΙΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΥΒΟΙΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΟΠΛΟ ΑΛΛΑ ΜΕ ΞΥΛΑ ΠΟΥ ΔΙΑΛΕΞΕ ΑΥΤΟΣ..ΚΟΣΤΟΣ? 80.000 EURO.

    ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΗΣ ΤΟΥ PERAZZI ΠΟΥ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΤΑΙ ΤΑ ΔΑΣΗ ΤΟΥ ΚΑΥΚΑΣΟΥ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΠΙΣΗΜΑΝΕΙ ΜΙΑ ΚΑΡΥΔΙΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ ΤΟ ΑΥΤΙ ΤΟΥ ΣΤΟ ΚΟΡΜΟ ΚΑΙ ΧΤΥΠΩΝΤΑΣ ΤΗΣ ΜΕ ΕΝΑ ΕΙΔΙΚΟ ΣΦΥΡΑΚΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΗΧΟ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΩΝ ΝΕΡΩΝ ΤΟΥ ΞΥΛΟΥ, ΚΑΤΟΠΙΝ ΕΙΔΟΠΟΙΕΙ ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟΟ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΔΕΝΤΡΟ ΚΑΙ ΚΑΤΟΠΙΝ ΤΟ ΜΕΤΑΦΕΡΟΥΝ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ.
    ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΔΕΝΤΡΟ ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗ ΒΓΑΛΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 1 ΣΕΤ ΚΟΝΤΑΚΙ-ΠΑΠΙΑ…ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ 1 :D

    ΠΩΣ ΘΑ ΚΟΣΤΟΛΟΓΗΘΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΥΛΟ?

    Η ΕΡΓΑΣΙΑ ΤΟΥ ΣΚΑΛΙΣΤΗ ΤΗΣ ΒΑΣΗΣ? (ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΤΡΑΠΑΔΟΡΟΣ ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΚΑΠΟΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΚΑΛΙΣΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΣΤΗ ΒΑΣΗ :lol: )

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    730
    Λευτέρης στις #294028

    ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΗΣ ΤΟΥ PERAZZI ΠΟΥ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΤΑΙ ΤΑ ΔΑΣΗ ΤΟΥ ΚΑΥΚΑΣΟΥ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΠΙΣΗΜΑΝΕΙ ΜΙΑ ΚΑΡΥΔΙΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ ΤΟ ΑΥΤΙ ΤΟΥ ΣΤΟ ΚΟΡΜΟ ΚΑΙ ΧΤΥΠΩΝΤΑΣ ΤΗΣ ΜΕ ΕΝΑ ΕΙΔΙΚΟ ΣΦΥΡΑΚΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΗΧΟ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΩΝ ΝΕΡΩΝ ΤΟΥ ΞΥΛΟΥ, ΚΑΤΟΠΙΝ ΕΙΔΟΠΟΙΕΙ ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟΟ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΔΕΝΤΡΟ ΚΑΙ ΚΑΤΟΠΙΝ ΤΟ ΜΕΤΑΦΕΡΟΥΝ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ.
    ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΔΕΝΤΡΟ ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗ ΒΓΑΛΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 1 ΣΕΤ ΚΟΝΤΑΚΙ-ΠΑΠΙΑ…ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ 1 :D

    Δηλαδη, απο εδω θα βγει ενα σετ μονο? :lol:

    http://www.perazzi.it/Contents/ImageFolder…1c297af2910.jpg

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    149
    BAIKALAKIAS στις #294027

    ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΗΣ ΤΟΥ PERAZZI ΠΟΥ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΤΑΙ ΤΑ ΔΑΣΗ ΤΟΥ ΚΑΥΚΑΣΟΥ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΠΙΣΗΜΑΝΕΙ ΜΙΑ ΚΑΡΥΔΙΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ ΤΟ ΑΥΤΙ ΤΟΥ ΣΤΟ ΚΟΡΜΟ ΚΑΙ ΧΤΥΠΩΝΤΑΣ ΤΗΣ ΜΕ ΕΝΑ ΕΙΔΙΚΟ ΣΦΥΡΑΚΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΗΧΟ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΩΝ ΝΕΡΩΝ ΤΟΥ ΞΥΛΟΥ, ΚΑΤΟΠΙΝ ΕΙΔΟΠΟΙΕΙ ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟΟ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΔΕΝΤΡΟ ΚΑΙ ΚΑΤΟΠΙΝ ΤΟ ΜΕΤΑΦΕΡΟΥΝ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ.
    ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΔΕΝΤΡΟ ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗ ΒΓΑΛΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 1 ΣΕΤ ΚΟΝΤΑΚΙ-ΠΑΠΙΑ…ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ 1 :lol:

    ΠΩΣ ΘΑ ΚΟΣΤΟΛΟΓΗΘΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΥΛΟ?

    Η ΕΡΓΑΣΙΑ ΤΟΥ ΣΚΑΛΙΣΤΗ ΤΗΣ ΒΑΣΗΣ? (ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΤΡΑΠΑΔΟΡΟΣ ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΚΑΠΟΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΚΑΛΙΣΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΣΤΗ ΒΑΣΗ :D )

    ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΜΟΥ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΣΚΕΤΕΣ ΠΑΠΑΤΖΕΣ!!!!
    ΑΚΟΥ ΕΚΕΙ ΚΟΠΑΝΑΕΙ ΤΟ ΞΥΛΟ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙ ΑΝ ΤΑ ΝΕΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΤΣΙΠΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΑΡΣΙΑ Ή ΔΙΑΜΗΚΗ!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    neos_toyfekaleyris στις #294022

    "άλλος δεν έκανε παιδί, μόνο η μαριώ το γιάννη". Άλλη καρυδιά δε βγάζει εξαιρετικά νερά, μόνο εκείνη που θα βαρέσει με το σφυρί ο ειδικός. Δεν αντιλέγω ότι ίσως βοηθάει να κρίνει κάποιες ιδιότητες του ξύλου (πχ αν είναι σάπιο από μεσα) αλλά όχι να λέμε τώρα ότι είναι και λογικό να πληρώσει κάποιος ένα διαμέρισμα λεφτά για να του κουβαλήσουν μια μοναδική καρυδιά από όλο τον Καύκασο που ίσως βγάλει ένα κοντάκι! Αυτό το πράμα είναι αλαζονεία (για να μην πω τπτ πιο βαρύ).

    Όσο για το φίλο, πραγματικά αδυνατώ να καταλάβω τι βρήκε σε αυτά τα ξύλα ώστε να τα πληρώσει 63.000 ευρώ παραπάνω.

    Όχι πως θα μαλώσω κανέναν για το βίτσιο του, που στο κάτω-κάτω είναι και δικό μου, αλλά κάπου πρέπει και να δουλεύει λίγο και η λογική.

    Κομμάτια εξαίρετης εκθεσιακής καρυδιάς για κοντάκι μπορούμε να βρούμε με 2.000 ευρώ. Μέχρι τις 50.000 ευρώ, δε μπορώ να καταλάβω πώς αντιστοιχίζεται η ποιότητα στην τιμή, ούτε με ποια λογική ξοδεύονται τόσα χρήματα. Στο τέλος-τέλος, αν σου περισσεύουν, δώστα σε μια φτώχεια ρε αδερφέ! Όχι στον κάθε πονηρίδη!

    Τέλος πάντων, δε θέλω να γίνω κουραστικός, εξάλλου ο καθένας έχει τη δική του σκέψη. Η λογική μου πάντως λέει ότι ότι παίρνεις, πρέπει να το πληρώνεις ανάλογα. Όχι εξόχως δυσανάλογα επειδή σε κάνουν να πιστεύεις ότι παίρνεις κάτι ανυπερβλητο.

    Καλορίζοκο το όπλο στο φίλο σου, ελπίζω να το χρησιμοποιεί κιόλας και να μην το έχει μόνιμα σε οπλοβαστό. Εύχομαι μόνο να μην του πέσει κάτω καμιά μέρα και τον χάσουμε από ανακοπη! :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #294016

    Όσο για το φίλο, πραγματικά αδυνατώ να καταλάβω τι βρήκε σε αυτά τα ξύλα ώστε να τα πληρώσει 63.000 ευρώ παραπάνω.
    :lol:

    Οπως ειπαμαι και παραπανω ο Ντινος ο Παπατσαρουχας ειχαι δουλεψει στην αγγλικη BOSS & GO , τον ακουσα μια φωρα να λεει οτι σε δυο ειδια οπλα εχαν παρατιρησει το εξης προβλημα ενω ηταν ακρηβος τα ιδια (αυλοι κονοι καννες κλπ ) το ενα απο τα δυο κλοτσουσε σαν μουλαρι και επισημαναν στο τελος οτι γι αυτο εφτεγε η μονη διαφωρα που ειχαν τα ολπα που ηταν η πιοτητα των ξυλων .Στο ενα ηταν τετοιο το ξυλο οπου ειχαι μια ελαστικοτητα το οποιο αλλο δεν την ειχαι .

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 35 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων