ΣΕΓΚΟΥΤΣΙ

Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 16 έως 21 (από 21 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    115
    thanos81 στις #294199

    ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ Η ΣΕΖΟΝ ΤΟ ΚΟΥΤΑΒΙ ΘΑ ΤΟ ΕΧΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΛΩΣ, ΑΝ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟΤΕ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟΝ ΚΡΑΤΗΣΩ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ.

    ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΜΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΕΙΔΑ. ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΝ ΟΧΙ ΣΤΟΥΣ 7 ΜΗΝΕΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΣΤΟΥΣ 8 ΗΤΑΝΕ ΗΔΗ ΜΕ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΔΙΩΞΗ. ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΚΑΙ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ, ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΠΙΟΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ !!!!

    Φίλε μου όλοι μας η τουλάχιστον οι περισσότεροι έχουν κάποια ανάλογη εμπειρία αυτό όμως δεν
    σημαίνει απολύτως τίποτα και κάθε περίπτωση είναι μοναδική.
    Εγώ, από τα γραφόμενα σου πιστεύω και εσύ, επειδή δεν μπορώ να δώσω σκύλο συναισθηματικά και μόνο
    καλώς η κακώς μένει στα χέρια μου και μου έκατσε μια σκύλα που με είχε προβληματίσει πάρα πολύ, φοβόταν
    τουφεκιές χανόταν και διάφορα άλλα με λίγα λόγια όλα τα άσχημα ήταν επάνω της. Την κράτησα για το σπίτι
    και την έπαιρνα κανένα εκπαιδευτικό μαζί με τα άλλα απλά για περπάτημα. Σε ηλικία 2 ετών έκανε μια στροφή
    και από κομπάρσος έγινε αρχηγός, σήμερα την θυμόμαστε όλοι η οικογένεια και φίλοι κυνηγοί με αγάπη και νοσταλγία.
    Φυσικά αυτό είναι η εξαίρεση αλλά από την άλλη ο σκύλος σου είναι πολύ μικρός για συμπεράσματα.
    Υπομονή, εργασία και αγάπη και ίσως όλα πάνε καλλίτερα.

    Φιλικά


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/10/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1142
    ΛΑΜΠΡΟΣ στις #294080

    ΣΤΟΥ ΧΑΝΤΑΚ!!!!!!!!! ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΕ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΓΕΛΑΣΑ ΝΑΣΑΙ ΚΑΛΑ……………. :lol: :D :lol:

    ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΚΟΥΤΑΒΙ ΕΙΝΑΙ 7 ΜΗΝΩΝ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΝΑ ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΚΕΛΑΗΔΑΕΙ.

    ΦΙΛΙΚΑ ΛΑΜΠΡΟΣ

    Ο ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΟΓΟ ΠΟΥ ΤΡΕΧΕΙ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #294025

    ΣΤΟΥ ΧΑΝΤΑΚ!!!!!!!!! ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΕ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΓΕΛΑΣΑ ΝΑΣΑΙ ΚΑΛΑ……………. :lol: :lol: :P

    ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΚΟΥΤΑΒΙ ΕΙΝΑΙ 7 ΜΗΝΩΝ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΝΑ ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΚΕΛΑΗΔΑΕΙ.

    ΦΙΛΙΚΑ ΛΑΜΠΡΟΣ

    Ο ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΟΓΟ ΠΟΥ ΤΡΕΧΕΙ

    http://www.youtube.com/watch?v=niim9P-BPMU

    :D :D :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/10/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1142
    ΛΑΜΠΡΟΣ στις #176429

    KALOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

    LAMPROS

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    410
    FUDAS στις #293947

    Αν ηταν κανενα Beagle που δεν προλαβαινουν να περπατησουν και αρχιζουν και μυριζουν θα σου ελεγα δεν εχει μελλον,αλλα για αυτο που εχεις θα καθυστερησει λιγο

    Συμφωνώ με το Δημήτρη.Αν και λίγο πολύ ισχύει σε όλα τα καθαρόαιμα αυτό.Να μην σε ζαλίζω όμως με μπλά μπλά και να σου προτείνω να σταματήσεις να το βγάζεις με τα μ εγάλα και να το δοκιμάσεις στο κουνέλι.Απο εκεί έπρεπε να ξεκινήσεις εξάλλου.Τα γνωστά λοιπόν,δεμένο το σκυλάκι με σχοινί ενώ το παροτρείνουμε να πάρει το κουνέλι το οποίο δεν πρέπει να το αφήσουμε να πιάσει και παίξει μαζί του.Αν κάποια στιγμή δείξει ενδιαφέρον επαναλαμβάνουμε τη διαδικασία ώστε το σκυλάκι να παθιαστεί, ενω το επόμενο στάδιο είναι αν ολα πάνε καλά είναι να αφήσουμε το σκυλάκι να κυνηγήσει το κουνέλι, αφου όμως το έχουμε δεμένο με ενα μακρύ σχοινί καμιά δεκαριά μέτρα το οποίο έχουμε ελεύθερο να κρέμεται και να το σέρνει ο σκύλος ώστε να μην τον εμποδίζει, αλλά και ανα πάσα στιγμή να μπορούμε να το πιάσουμε και να μην αφήσουμε το σκυλί να πιάσει το κουνέλι.Το επόμενο στάδιο είναι να αφήσεις το κουνέλι αφου πρωτα το έχει δει ότι θα είναι κάπου εκεί, περιμένοντας να κρυφτεί ώστε να το γυρέψει ιχνηλατώντας.
    Το πλάνο μου δηλαδή έχει πολύ κουνέλι όπως έκαναν οι παλαιότεροι με τα ημίαιμα και τα γκέκικα.Σε σκύλο που πάει το κουνέλι από 4 μηνών δεν το βάζεις πάνω από δύο φορές,μάλλον κακό θα κάνεις.
    Το επόμενο στάδιο αν όλα πάνε καλά που στο εύχομαι είναι νύχτα που θα το βάλεις κατευθείαν πάνω στα χνάρια του λαγού που είδες αλλά ας φτάσεις εκεί και τα ξαναλέμε.
    Καλή επιτυχία.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    20
    apnous στις #176682

    πολυ νωρις για να καταλαβεις,το κρατας τουλαχιστον 6 μηνες. Η αποψη μου ειναι κατευθειαν νυχτα σε λαγο και απεφυγε το εκπαιδευτηριο και το παιχνιδι.
    τουλαχιστον 15 νυχτες

Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 16 έως 21 (από 21 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων