Ρίξ’ τε μία ματιά σ’ αυτό το Beretta

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 51 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Beretta

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #48519

    Λεωνίδα δεν νομίζω πως μπορεί κάποιος να σε κατηγορίσει για κάτι τέτοιο. Απλά πιστεύω ότι ο Κούρκουλος γενίκευσε ένα πρόβλημα που μπορεί να συνέβη σε 10 όπλα μέσα σε μια εικοσαετια.

    Ο Αλέξανδρος μάλλον αστειευότανε, διαφορετικά θα σου έστελνε προσωπικό μήνυμα.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    497
    alex στις #48534

    ΛΕΩΝΙΔΑ ΘΑ ΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΛΟΠΩΛΕΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΤΕΩΣ ΟΠΛΟ ΣΟΥ -VITORIA- ΣΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΘΕΛΗΣΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΞΑΝΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #338111

    Από την στιγμή που ο Αλέξανδρος εκφράστηκε δημοσίως και καθόλου αστειευόμενος όπως τελικά αποδεικνύεται, νομίζω πως έχω κάθε δικαίωμα να εκφέρω άποψη χωρίς να κατηγορηθώ ότι ανακατεύομαι σε ξένες υποθέσεις.

    Δεν το κάνω με πρόθεση να υπερασπίσω τον Λεωνίδα επειδή τον γνωρίζω και συμβαίνει να είναι απο τα πιο παλιά μέλη εδώ μέσα. Το ίδιο θα έκανα για τον καθένα που θα βρίσκονταν σ’ αυτήν την θέση, εφόσον είχε το δίκιο με το μέρος του.

    Θεωρώ απαράδεκτο, προσβλητικό και ιδιαίτερα άκομψο τον τρόπο που εκφράσθηκε ο Αλέξανδρος. Αν είχε να πει κάτι στον Λεωνίδα θα έπρεπε να το κάνει ιδιαιτέρως.

    Δεν είναι η πρώτη φορά που διαπιστώνεται επιθετική στάση προς άλλα μέλη από τον Αλέξανδρο. Δεν μιλώ για τα δύο γνωστά θέματα (εκπαιδευτικά & καρτέρι μπεκάτσας), αλλά για πολύ πιο ανόδυνα θέματα.

    Κι εγώ δέχτηκα κάποτε φραστική επίθεση από κάποιο μέλος του φόρουμ, αλλά αυτό τουλάχιστον δεν έγινε δημόσια. Εδώ το πράγμα χόντρυνε τόσο πολύ που δεν μπορούσα να πιστέψω ότι μιλούσε σοβαρά.

    Αλέξανδρε λυπάμαι πάρα πολύ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    497
    alex στις #48540

    ΚΩΣΤΑ ΛΥΠΑΜΑΙ….. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #48542

     Καλημερα,

     Ρε παιδια, αν υπαρχει υποψια εξαπατησης απο καποιον, το πιο λογικο δεν θα ηταν με ενα προσωπικο μυνημα να προσπαθησει να λυσει την παρεξηγηση; Μου φαινεται λιγο ακομψο να ριχνονται σποντες, που εκτος των αλλων δεν εχουν και σχεση με το συγκεκριμενο θεμα.

     Αντι για φραστικες επιθεσεις, πιστευω οτι τα 2 ενδιαφερομενα μελη θα μπορουσαν με ενα τηλεφωνο η με ενα μυνημα να λυσουν τις αποριες και τις υποψιες τους.  

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #338113


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από kostask στίς 24 Νοέμβριος 2004


    … νομίζω πως έχω κάθε δικαίωμα να εκφέρω άποψη χωρίς να κατηγορηθώ ότι ανακατεύομαι σε ξένες υποθέσεις.

    Δεν το κάνω με πρόθεση να υπερασπίσω …

    Το ίδιο θα έκανα για τον καθένα που θα βρίσκονταν σ’ αυτήν την θέση, εφόσον είχε το δίκιο με το μέρος του…

     


    [/indent]

    Είναι απόλυτα σωστό να παίρνουμε θέση σε θέματα αρχών , ιδιαίτερα όταν γνωρίζουμε πρόσωπα και πράγματα καλύτερα , όπως εσύ , αλλά ακόμα πιό σωστό να παίρνουμε θέση σε όλα τα ζητήματα . Ετσι προφυλάσσουμε το επίπεδο της συζήτησης στο forum , οχι περιπτωσιολογικά .

     

    Παράλληλα , επισημαίνω γενικά , πρέπει να ενημερωνόμαστε ολόπλευρα για ένα πρόβλημα κάποιου όπλου χωρίς να αποσιωπάται οτιδήποτε ούτε να διαδίδονται  ανακρίβειες ώς εξακριβωμένα συμπεράσματα .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #338114

    Εντάξει ρε Βίκτωρα, ωραίος ο ρόλος του πυροσβέστη, και σε τιμάει που τον αναλαμβάνεις που και που, αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση, όχι να τον ακούσω στο τηλέφωνο δεν θέλω, αλλά ούτε το όνομά του γραμμένο να ξαναδώ. Η προσβολή που δέχθηκα ήταν ό,τι χειρότερο μπορούσε κάποιος να μου κάνει. Είμαι πάνω από 10 χρόνια έμπορος, και δεν έχω ποτέ εξαπατήσει ή πει ψέματα στους πελάτες μου, πώς να το έκανα αυτό σε κάποιον που θεωρούσα φίλο; Όσο όμως αδιανόητο μου φαίνεται εμένα, άλλο τόσο λογικό του φαίνεται του Αλέξανδρου, παρ’ όλα τα στοιχεία που κραυγαλέα δείχνουν το αντίθετο. Ειλικρινά λυπάμαι, όχι για μένα βέβαια, αλλά για εκείνον, που δεν έκατσε ποτέ να καταλάβει το κλίμα εδώ μέσα, και τις φιλίες που τον αγκάλιασαν, και να εκτιμήσει τα άτομα που σε κάθε ευκαιρία πρόστρεχαν να τον υπερασπιστούν, ακόμα κι όταν δεν είχε το δίκιο με το μέρος του.

    Η καχυποψία και το “ταμπούρωμα” σαν τρόπος ζωής, σε πάει μέχρι ένα σημείο Αλέξανδρε. Από κει και πέρα, πρέπει να ακούς και την καρδιά σου, και να εμπιστεύεσαι τους ανθρώπους, ακόμα κι αν αργότερα σου γυρίσουν την πλάτη ή ακόμα χειρότερα γυρίσουν και σε δαγκώσουν.

    Λεωνίδας

     

     

    Υ.γ. Περιμένω τα στοιχεία του οπλοπωλείου. Να βγάλεις πρώτα άδεια πώλησης από την αστυνομία. Νομίζω ότι για αγοραπωλησίες ιδιωτών είναι απαραίτητη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #338115

    Από την στιγμή που φθάσαμε ως εδώ τα πράγματα πρέπει να λέγονται με το όνομα τους, ξεκάθαρα και χωρίς να κρατάμε αποστάσεις και ουδετερότητες.

    Τον Λεωνίδα τον έχω δει 4-5 φορές τον Αλέξανδρο 3. Δεν έχω με κανένα ιδιαίτερες σχέσεις. Μου κακοφάνηκε πολύ γιατί από την στιγμή που κάποιοι εδώ μέσα γνωριζόμαστε μεταξύ μας, έχουμε ανταλλάξει τηλέφωνα, θα μπορούσε να λυθεί οποιαδήποτε παραξήγηση χωρίς να το μάθουν 2000 άτομα.

    Όπως και να ‘χει το πράγμα ήταν μεγάλο λάθος. Είμαι σίγουρος ότι ο Λεωνίδας δεν μας μίλησε για το πρόβλημα την Gamo Vitoria, μόνο και μόνο γιατί είχε εκφρασθεί επανηλημένα με πολύ κολακευτικά σχόλια και θα του κάναμε πλάκα.

    Δεν θα μπω στην διαδικασία να αιτιολογήσω το ότι δεν θα πωλούσε ποτέ σε γνωστό ένα όπλο που κατα καιρούς βγάζει προβλήματα, δεν νομίζω πως το αμφισβητεί κανείς. Και πέρα απ’ αυτό το συγκεκριμένο όπλο δεν έχει πρόβλημα.

    Για την λανθασμένη κατα την γνώμη μου γενίκευση του προβλήματος από τον Κούρκουλο ας απαντήσουν οι δεκάδες κάτοχοι των παλιών SL 80 που δουλεύουν ακόμα απροβλημάτιστα. Για τις Vitoria μια βόλτα σε κάποια οπλουργία θα σας πείσει για την απροβλημάτιστη λειτουργία της. Για μένα πιθανώς η επεξεργασία Gamo ευθύνεται ίσως για κάποια προβληματικά όπλα η έτυχε στο συγκεκριμένο.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #48546

    Ας μας πει τουλάχιστον ο Αλέξανδρος γιατί έσβησε το μήνυμά του, και φαινόμαστε όλοι να απαντάμε στον αέρα…

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    497
    alex στις #48548

    ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΛΕΟ ΤΟ ΕΣΒΗΣΑ ΔΙΟΤΙ “ΕΒΓΑΖΕ” ΤΟΝ ΕΚΝΕΥΡΙΣΜΟ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΕΔΟΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ, ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΗΘΕΛΑ, ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ…..
    ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΔΕ ΝΑ ΤΙΜΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΝΝΟΙΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΠΩΣ Π.Χ. ΦΙΛΙΑ, ΣΧΕΣΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΩΝ κ.α. ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΕΧΩ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΝΙΩΘΩ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ . ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΣΟΥ ΤΟΝΙΣΩ ΠΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΞΥΠΕΡΕΤΕΙΣ “ΜΕΤΡΙΟΤΗΤΕΣ” ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΗΝ “ΠΑΙΖΕΙΣ” ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ………

    ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΥΠΟΥΣ:
    1. ΤΟ ΟΠΛΟ ΣΕ ΔΕΚΑ ΚΟΥΤΙΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ 4-5 ΕΜΠΛΟΚΕΣ ΕΚ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΣΤΗ 1 ΗΣΟΥΝ ΔΙΠΛΑ.

    2. ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΦΕΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΕ PRIVATE ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΚΑΘΑΡΑ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΠΙΛΟΓΗ.

    3. ΓΙΑ ΤΑ ΠΕΡΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΩΝ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΝΑΦΟΡΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΟΥ “ΚΙΝΟΥΜΑΙ”.

    ΛΥΠΑΜΑΙ ΑΛΛΑ … ΤΙΘΕΣΑΙ ΕΚΤΟΣ “AGENDAS MOY” ΛΕΩΝΙΔΑ.

    ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΛΑΛΗΣΑΝΤΕΣ ΤΩΡΑ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΡΙΝ ΠΑΡΟΥΝ ΘΕΣΗ ΣΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΦΡΟΝΤΙΖΟΥΝ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ.

    p/s: ΤΟ ΟΠΛΟ ΛΕΩΝΙΔΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ (ΕΑΝ ΘΕΛΕΙΣ) ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ, ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΠΛΟΠΩΛΗ.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1369
    billbe στις #48549

    ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΚΑΠΝΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΙΠΑ ΤΗΣ….ΕΙΡΗΝΗΣ!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #338116

    Αλέξανδρε όπως και να χει δεν έπρεπε να μιλήσεις έτσι δημοσίως. Πιστεύω να κατάλαβες ότι αυτό καυτηρίαζα με τα μηνύματα μου.

    Το όπλο το έχω δει να ρίχνει στο σκοπευτηριο και σε κυνήγι.

    Πιστεύω ότι κανείς εδώ μέσα δεν θα πουλούσε εις γνώση του πρβληματικό όπλο σε άλλο μέλος, γιατί απλά υπάρχει η δυνατότητα δημοσιοποίησης.

    Πριν γράψεις δεν θα ήταν καλύτερα να ρωτήσεις μερικούς οπλουργούς τι γνώμη έχουν για τις Vitoria και να δουν αν όντως έχει πρόβλημα το συγκεκριμένο όπλο.

    Πιθανώς αν επρόκειτο για μια απλή διαφωνία να μην έπαιρνα θέση. Όμως πρέπει να διαφυλάξουμε το επίπεδο επικοινωνίας μεταξύ των μελών από προσωπικές επιθέσεις.

    Κάποτε είχα αποφασίσει να αγοράσω ένα όπλο από κάποιο μέλος του φόρουμ. Στην πορεία διαπίστωσα ότι η τιμή που μου προτάθηκε ήταν λίγο μεγαλύτερη απ’ ότι σε καποιο άλλο μέλος. Επικοινώνισα με προσωπικό μήνυμα και λύθηκε η παρεξήγηση χωρίς να προσβάλω κανένα και να εμπλέξω όλο το φόρουμ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #48550

    ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΛΥΠΑΜΑΙ ΚΑΘΩΣ ΠΟΤΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΕΝΑ ΜΥΝΗΜΑ ΜΟΥ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΦΟΡΜΗ ΜΙΑΣ ΤΕΤΟΙΑΣ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗΣ.

    Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΓΡΑΨΑ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΩ ΜΙΑ ΑΠΟΨΗ,ΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΠΙΣΤΕΥΩ.ΤΟ ΟΤΙ ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΓΧΟΝΟ ΟΠΛΟ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΟ.Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΑΤΕΚΜΗΡΙΩΤΑ ΟΜΩΣ  ΕΧΩ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΓΕΛΙΑ ΑΝ ΟΧΙ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ.ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΟ ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟ ΕΝΑΣ ΕΒΡΙΖΕ ΤΟ ΧΡΗΣΤΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΠΟΥΛΗΣΕ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ ΠΟΥ ΕΡΙΧΝΕ ΜΟΝΟ 1 ΦΥΣΙΓΓΙ………ΤΕΛΙΚΑ Ο ΤΥΠΟΣ ΕΙΧΕ ΘΕΩΡΗΣΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΕΜΒΟΛΟ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ…..ΠΕΡΙΤΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΧΕ!!!!!!!ΠΕΤΑΞΕΙ!!!!

    ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΕΝΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΝΑ ΜΕ ΠΕΙΣΕΙ ΟΤΙ Η FABARM EINAI ΜΑΠΑ ΟΠΛΟ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥ ΕΣΚΑΣΕ Η ΚΑΝΗ ΣΑΝ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΩΡΑ ΚΥΝΗΓΙΟΥ…ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΤΣΕΚΑΡΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕΣΑ!!!!!!!

    ΘΕΩΡΩ ΤΡΕΛΛΟ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗ ΟΠΛΟΥ ΝΑ ΡΙΣΚΑΡΕΙ ΤΗ ΦΗΜΗ ΤΟΥ ΠΛΑΣΑΡΟΝΤΑΣ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ ΟΠΛΑ.ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΑΣ ΟΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΜΟΝΤΕΛΟ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΠΡΙΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΕΝΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΑΡΙΘΜΟ ΤΕΣΤ ΔΟΚΙΜΩΝ.

    ΤΟ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΟΠΛΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ,,,ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΔΕΚΤΟ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΟΝΑΣ,ΠΧ ΠΟΣΕΣ VITORIA ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ…ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΑ? ΧΙΛΙΑΔΕΣ…ΠΩΣ ΛΟΙΠΟΝ ΕΜΕΙΣ ΠΑΜΕ ΝΑ ΤΗ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΣΚΑΡΤΗ?ΜΕ ΠΟΙΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ?ΤΟ ΤΙ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΣΩΣΤΟ ………ΜΑ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ 1000% ΛΑΘΟΣ!!!!

    ΤΟ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΜΑΣ ΣΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΟΝΟ Ο ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ ΞΕΡΕΙ …….ΑΝ  ΤΟ ΞΕΡΕΙ.

    ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΣΗΚΩΝΕΙ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑFTER SALES ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΥ.ΚΑΙ ΛΕΩ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΒΓΑΖΩ ,,,ΣΠΥΡΑΚΙΑ ΣΤΟ ΑΚΟΥΣΜΑ ΤΟΥ  ΟΝΟΜΑΤΟΣ….. BERETTA …ΕΛΛΑΣ……ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΒΓΑΖΩ ΤΟ ΚΑΠΕΛΟ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ ΠΕΛΑΤΩΝ ΤΗΣ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #48554

    Φίλοι μου ,

    Εκφράζω την έκπληξή μου όταν διαβάζω ότι η ύπαρξη after sales department αποτελεί λόγο προτίμησης ενός όπλου .

    Γνωρίζουμε όλοι οτι δεν υπάρχουν after sales departments στην Ελλάδα .

    Προτιμώ όμως να γνωρίζω για τυχόν προβλήματα πχ εμπλοκών πρίν αγοράσω . Ακόμα τι να τις κάνω τις επισκευές ενός προβληματικού όπλου ? Μήπως θα το μεταμορφώσουν και απο προβληματικό θα το κάνουν καλό ?

    Η Beretta Hellas μου έχει αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις . Ισως επειδή δεν έχει τίποτα να φοβηθεί . Ποιός άλλος Ελληνας Αντιπρόσωπος επιδεικνύει και επιτρέπει να γίνουν μετρήσεις , στην έδρα του , στα όπλα που εισάγει ? 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #48567

    ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΜΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΤΑ ΟΠΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ…….ΜΕ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΑΓΝΟΙΑ ΜΑΣ……..ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΡΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ…..ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑFTER SALES====SERVICE ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΟ…………..

    ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΕΜΕΙΣ ΜΗΝ ΝΟΜΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΒΓΑΖΩ ΤΗΝ  ΟΥΡΑ ΜΟΥ ΕΞΩ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΡΕΛΛΑΝΩ ΤΟ ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟ ΜΕ ΤΟ  ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΗΤΑΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΚΑΘΩΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑ ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΛΙΠΑΝΤΙΚΟ…………………ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΜΕΓΑΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ………………………………..

    ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 15 ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΟΠΛΑ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟ SL 80 ME KANENA  ΠΡΟΒΛΗΜΑ………ΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ  ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΚΑΙ ΟΧΙ Ο ΚΑΝΟΝΑΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 51 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων