Ρίξ’ τε μία ματιά σ’ αυτό το Beretta

Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 46 έως 51 (από 51 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Beretta

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #338118

    Μάλλιστα. Για να ανακεφαλαιώσουμε λοιπόν Αλέξανδρε τα επιχειρήματά σου, μπας και βγάλω καμμία άκρη, καθώς και οι υπόλοιποι που ενέπλεξες κατά προσωπική σου όπως λες επιλογή, σ’ αυτήν την ιστορία.

    Αγόρασες ένα όπλο από εμένα, που κατά την πορεία σου έβγαλε κάποια προβλήματα, αλλά για τον Α ή Β λόγο, δεν θεώρησες δόκιμο να με ενημερώσεις, παρ’ όλο που είχαμε φιλικότατη σχέση και μιλάγαμε με τις ώρες στο τηλέφωνο περί ανέμων και υδάτων.

    Όταν στην πορεία, παρόμοιο όπλο μου έβγαλε κι εμένα κάποια προβλήματα, “εκνευρίστηκες” όπως γράφεις, και με κατηγόρησες δημόσια για εξαπάτηση. Απόρησες δε, που δεν σεβάστηκα!!! τον εκνευρισμό σου, και τόλμησα να απαντήσω στην προσβολή σου!

    Θέλεις επίσης να με πείσεις ότι εσύ σέβεσαι τις φιλίες και τις ανθρώπινες σχέσεις, και εγώ ειλικρινά έχω τώρα την απορία: στους εχθρούς σου δηλαδή, τι θα έκανες;

    Έβγαλες και συμπέρασμα ότι “εξυπηρετώ μετριότητες” και “παίζω με τους ανθρώπους” με ό,τι θα μπορούσε αυτό να σημαίνει.

    Όσο για την “ατζέντα” σου, σε πληροφορώ ότι οι φίλοι δεν είναι “επιχειρηματικές επαφές” για να αναγράφονται σε ατζέντες, και να διαγράφονται με την λήξη της συνεργασίας.

    ’κου λοιπόν τώρα και την άποψή μου για όλα αυτά. Θεωρώ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ το ότι με κατηγόρησες δημόσια. Το αν έχεις δίκιο ή άδικο το ξέρεις εσύ κι εγώ, αλλά είναι τελείως άσχετο. Οποιαδήποτε προσωπική συζήτηση πάνω στο θέμα θα έλυνε αμέσως το θέμα, καθαρά και χωρίς παρεξηγήσεις. Ουδέν κακόν αμιγές καλού όμως. Τουλάχιστον τώρα ξέρω με τι άνθρωπο έχω να κάνω.

     

     

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    497
    alex στις #48605

    1. ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΕΣ ΑΜΕΣΩΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΜΠΛΟΚΕΣ (ΜΑΪΟΣ/ΙΟΥΝΙΟΣ 2004), ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΕΣ. ΟΙ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΕΣ ΜΑΣ ΕΠΑΦΕΣ ΔΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΔΕΝ ΥΦΙΣΤΑΝΤΑΙ.

    2. ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΗΚΑ ΔΙΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΠΟΥ ΣΕ ΟΔΗΓΕΙ ΣΤΗ ΑΛΛΑΓΗ ΕΝΟΣ ΟΠΛΟΥ: ΤΙΣ ΕΜΠΛΟΚΕΣ. ΔΕΝ ΣΕ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΑ ΓΙΑ ΕΞΑΠΑΤΗΣΗ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΜΙΚΡΟΠΡΕΠΙΣΜΟ ΚΑΙ ΑΠΟΡΗΣΑ ΜΕ ΤΟ ΘΡΑΣΟΣ ΠΟΥ ΕΔΩΣΕΣ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ. 

    3. ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΧΘΡΟΥΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ.

    4. ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΕΚΜΑΙΕΥΤΗΚΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΣΟΥ.

    5. ΣΤΗΝ AGENDA MOY ΑΝΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ, ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΣΠΑΝΙΩΣ ΔΙΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟΝ ΟΤΑΝ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟ ΑΠΑΙΤΕΙ.

    ΑΚΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ. ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΛΟ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ. ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΣΚΕΨΗΣ, ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ ΚΑΙ ΕΝΕΡΓΕΙΩΝ ΣΟΥ ΠΡΟΣ ΕΝΑΝ “ΦΙΛΟ” -ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΥΝΗΓΗΣΕΙ, ΕΧΕΙΣ ΦΑΕΙ, ΕΧΕΙΣ ΠΕΙ ΔΥΟ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ-, ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΘΕΩΡΩ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.
    ΤΟ ΑΝΤΙΤΙΜΟ ΓΙΑ ΤΗ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ Η “ΔΗΜΟΣΙΑ ΠΑΡΑΠΟΜΠΗ ΣΟΥ”, ΕΥΕΛΠΙΣΤΩΝΤΑΣ ΟΤΙ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΑΝΑΛΑΒΕΙΣ ΠΑΡΟΜΟΙΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ.

    ΘΕΩΡΩ ΔΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΛΗΞΑΝ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #338124

    Βρε Αλέξανδρε, είναι δυνατόν να πιστεύεις ότι κάποιος που θέλει να ξεφορτωθεί ένα όπλο θα το πουλίσει σ΄ένα γνωστό του (δεν λέω απαραίτητα φίλο), που θα τον συναντά συχνότατα στο σκοπευτήριο ή στο κυνήγι?

    Γιατί να μην το δώσει ανταλλαγή χάνοντας έστω 100 ευρώ και να έχει το κεφάλι του ήσυχο.

    Αν θελεις έλα αύριο το απόγευμα να πάμε το όπλο στον οπλουργό μου, ο οποίος είναι αυθεντία στις SL80, να το δει και να του πεις τι παρουσιάζει. Αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα θα το βρει και θα το λύσει. Αν πάλι γίνεται κάποιο λάθος στο χειρισμό η δεν τα πάει καλά με κάποια συγκεκριμένα φυσίγγια πάλι θα σου το πει.

    Νομίζω ότι λειτούργησες εν θερμώ και είπες περισσότερα απ’ όσα ήθελες να πεις.

    Το κακό είναι ότι ειπώθηκαν κουβέντες δημοσίως και τώρα είναι δύσκολο να παρθούν πίσω.

    Δεν ξέρω τι άλλο να πω, δεν έπρεπε να φθάσει εδώ το πράγμα. Θα πρέπει να λήξει, αλλά όχι έτσι.

    Επιτέλους θέλω να καταλάβεις ότι σου μιλάει κάποιος που έχει κάνει λιγότερη παρέα με τον Λεωνίδα απ’ ότι εσύ και παρ’ όλα αυτά βλέπει τα πράγματα πιο ξεκάθαρα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #48617

    Θα ακολουθήσω μία σοφή συμβουλή που είχα διαβάσει προ καιρού, και θα σταματήσω εδώ.

    Ποτέ μην διαφωνείς με έναν ηλίθιο. Πρώτα σε ρίχνουν στο επίπεδό τους, και μετά σε νικούν λόγω εμπειρίας”

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    497
    alex στις #48618

    ΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΕΡΙ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΣΟΥ, ΜΙΛΑΩ ΚΑΙ ΕΓΩ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #48622

    Λυπάμαι πολύ αλλά για να σταματήσουμε εδώ θα αναγκαστώ να κλειδώσω το θέμα.

Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 46 έως 51 (από 51 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων