ΠΟΙΟΣ ΟΠΛΟΥΡΓΟΣ ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΤΡΑ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ

Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 46 έως 51 (από 51 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    726
    apopsis στις #441013

    Επειδη τελευταια ακουω να σπανε πολλα κοντακια τα οποια στραβωνονται με ανορθοξο τροπο βαλτε λιγο το μυαλλο να δουλεψει προτιμηστε τους τεχνιτες που εχουν δωσει τα δειγματα της δουλειας τους με την παροδο των χρονων και αυτο φιλοι μου φαινεται απο το ποσο δουλεια εχει ο καθενας τους στο αντικειμενο που λεγεται ΜΕΤΡΑ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ!!!!!!!!!

    Υπάρχουν τα μέτρα για όλους σε μία Remington 870.
    Περιέργως αυτό το ίσιο όπλο ταιριάζει απόλυτα!!!
    Άμα το βάλεις στο πρόσωπο καλά, θα ρίξει εκεί που βλέπεις.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    41
    jimkatas στις #446798

    Ειναι χρονοβορα διαδηκασια να μου παρει μετρα για το κοντακι και να το φερει στα μετρα μου??Και παο τι βλεπω απο τις διαφορες απαντησεις θα το παω στον Αντωνακο…Ελπιζω να γινει καλη δουλεια!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #455437

    Αποφάσισα μόλις μαζέψω κανένα φράγκο να πάω το όπλο μου για καινούριο κοντάκι και μου γεννήθηκαν κάποιες απορίες που ίσως για κάποιους γνώστες να φανούν αστείες.

    α) Τον τύπο του κοντακίου θα μου τον προτείνει ο μάστορας αφού κάνει τις απαραίτητες μετρήσεις; Φοβάμαι μήπως με ρωτήσει τί τύπο θέλω και του πω “δεν ξέρω”. 😆

    β)Τι γίνεται με τα μέτρα και τα ρούχα; Δεν παίζει ρόλο ότι το καλοκαίρι φοράμε μόνο ένα μπλουζάκι και το χειμώνα μπλούζες, μπουφάν κτλ;

    γ)Τί γίνεται στην περίπτωση που αδυνατίσουμε ή παχύνουμε μετά από την κατασκευή του;

    και το αυτό που “καίει”
    δ) Τί ποσό περίπου να υπολογίζω;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5748
    Prowler ® στις #455444

    Αποφάσισα μόλις μαζέψω κανένα φράγκο να πάω το όπλο μου για καινούριο κοντάκι και μου γεννήθηκαν κάποιες απορίες που ίσως για κάποιους γνώστες να φανούν αστείες.

    α) Τον τύπο του κοντακίου θα μου τον προτείνει ο μάστορας αφού κάνει τις απαραίτητες μετρήσεις; Φοβάμαι μήπως με ρωτήσει τί τύπο θέλω και του πω «δεν ξέρω». :lol:

    β)Τι γίνεται με τα μέτρα και τα ρούχα; Δεν παίζει ρόλο ότι το καλοκαίρι φοράμε μόνο ένα μπλουζάκι και το χειμώνα μπλούζες, μπουφάν κτλ;

    γ)Τί γίνεται στην περίπτωση που αδυνατίσουμε ή παχύνουμε μετά από την κατασκευή του;

    και το αυτό που «καίει»<br>
    δ) Τί ποσό περίπου να υπολογίζω;

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Χρήστος<br>
    Κομοτηνή

    </div>

    Φίλε μου Χρήστο
    α) δεν μας είπες το βασικό: για ποιο όπλο θα φτιάξεις κοντάκι; και τι είδους λαβή σε βολεύει – έχεις συνηθίσει;
    β) παίζει και παρα-παίζει κυρίως όμως για αθλητές – σκοπευτές, τώρα για μας τους “απλούς” κυνηγούς χμμμ…. ίσως διυλίζουμε τον κώνωπα για 1-2-3 χιλιοστά μήκους κοντακίου ή για μερικά δέκατα του χιλιοστού ύψους στο κτένι……
    γ) όπως στο β
    δ) είναι ΠΟΛΛΛΑΑΑΑ τα λεφτά Χρήστο για την εποχή που βιώνουμε!!!

    (έχεις π.μ.)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #455445

    Μάριε το όπλο είναι η Al 391 Urika με κάννη Optima 18,6.
    Το θέμα είναι ότι δεν γνωρίζω από κοντάκια για του πω ποιό θέλω. Πίστευα ότι θα κρίνει ο κοντακάς ποιό είναι το ιδανικό αφού θα κάνει μετροληψία και θα δει και πώς επωμίζω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1
    Μιχαλης στις #470465

    ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΣΕ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΟΠΛΟΥΡΓΟΥΣ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΚΑΠΟΙΟΥ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ ΟΠΛΟΥ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΤΑ ΜΕΤΡΑ ΣΤΟ ΚΟΝΤΑΚΙ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΤΥΧΑΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΑΙΓΙΝΗΤΗ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΑΝΤΩΝΑΚΟ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ CRIO ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΠΟΛΛΑ ΟΠΛΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΤΡΑ ΣΤΟ ΚΟΝΤΑΚΙ ΟΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΓΝΩΡΙΣΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΑΦΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΠΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΜΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΖΗΛΟ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΛΕΓΑΝ ΠΑΝΤΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΟΡΘΩΣΗ ΣΤΑ ΜΕΤΡΑ ΣΤΟ ΚΟΝΤΑΚΙ” ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΣΧΙΣΤΟ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΒΑΤΗΡΕΣ ”ΠΑΝΤΑ ΕΛΕΓΑ ΤΟ ΛΕΝΕ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ .ΣΗΜΕΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΤΑΤΡΟΠΕΣ ΣΤΟ ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΟ ΜΟΥ ΚΟΝΤΑΚΙ ΒΡΕΘΗΚΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΟ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΗ ΣΤΟ ΣΧΙΣΤΟ ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΗ Ε ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΙΔΙΑ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ ΦΕΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΙΩΣ Η ΘΕΩΡΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ .ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΑΛΛΑ ΜΗΠΩΣ ΘΕΩΡΗΘΕΙ ΟΤΙ ΚΑΝΩ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΠΡΟΤΡΕΠΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΣΚΟΠΕΥΤΕΣ ΠΟΥ ΤΥΧΟΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΝ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΑ ΜΕΤΡΑ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ ΤΟΥΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΝ ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΤΑΚΗ

Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 46 έως 51 (από 51 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων