Το καταφύγιο

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16,711 έως 16,725 (από 21,003 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #398409

    Γεια σου ρε Jeronimo αντάρτη των Καβοντορίτικων!!!! Γεια σου Γιώργο παίχτη

    ρε ποιόν μου θυμίζεις;;;;;γειά σου ρε τεράστιε 😛


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #398410

    PANOUTSOS wrote:
    Γεια σου ρε Jeronimo αντάρτη των Καβοντορίτικων!!!! Γεια σου Γιώργο παίχτη

    ρε ποιόν μου θυμίζεις;;;;;γειά σου ρε τεράστιε

    ..κακό είναι το πολύ και το καθόλου..
    Μάκης…..Μαραθώνας

    ποιον ρε μεγάλε;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #398411

    καλησπέρα σε όλους

    panagiotis.franchi wrote:
    πιτσιρικας του δημοτικου και εφευγα με το ποδηλατο 10-15 χλμ απο το σπιτι και μου ελεγαν οσοι με εβλεπαν: παναγιωτη το ξερει ο πατερας σου οτι εισαι εδω?

    εγώ Παναγιώτη μια μέρα πήγα να δέσω τη γίδα μακριά απ το σπίτι,που είχε χορτάρι,αυτή με πήρε σβάρνα και από τότε δεν ξαναγύρισα στο χωριό μιας και μ έβγαλε στην Αθήνα

    ..κακό είναι το πολύ και το καθόλου..
    Μάκης…..Μαραθώνας

    κατσε εκει και μη μιλας τωρα.

    μαζευτηκατε ολοι στην αθηνα.

    μονο ο χαττζηφωτιου ειναι αθηναιος.ολοι οι αλλοι εισαστε χωριατες 😆

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #398412

    ποιον ρε μεγάλε;

    αυτόν που πηγαινατε για λαγό με τον Γιώργο 😉

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #398413

    κατσε εκει και μη μιλας τωρα. μαζευτηκατε ολοι στην αθηνα. μονο ο χαττζηφωτιου ειναι αθηναιος.ολοι οι αλλοι εισαστε χωριατες 😆

    καλά δεν μιλάω 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    835
    dimitris_breda στις #398465

    [/url]
    picture hosting[/url]

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #398469

    καλημέρα σας αλάνια σαίνια και τσαχπίνια 🙂

    πάμε γερά…..καλή συνέχεια

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #398919

    ALTAIR_LUSSO wrote:
    Είναι όλα ίδια, ίδια γελάνε οι φοβισμένοι. Ίδιος ο λήθαργος, ίδιοι κι οι πλανεμένοι. Ίδια κι εύκολα το τίποτα ακόμα αλλάζει χρώματα. Ο χρόνος ράβει μ” ίδια λόγια τα στριφώματα. Στο ίδιο μέρος που ξερνάν, πάνε και στέκονται, δεν αντιστέκονται, τα πάντα δέχονται, τα ίδια φίδια έρπονται. ίδιο συμπεθεριό, ίδια ελαφρυντικά…

    Κι όμως Γιώργο πολλά πράγματα άλλαξαν απο τότε …μάλλον προς το χειρότερο. Αυτό που άλλαξε προς το χειρότερο είναι η Δημοκρατία.Τότε είχαμε ταραγμένα χρόνια με τα Δημοκρατικά δικαιώματα των ανθρώπων να καταπατούνται καθημερινά.Σήμερα τα πράγματα είναι ακόμη χειρότερα. Ομως δεν μπορούμε να ξεχάσουμε ότι ενω τα χρόνια εκείνα ήταν δύσκολα, οι άνθρωποι γέλαγαν , διασκέδαζαν , ονειρευόντουσαν .Δεν μπορώ να ξεχάσω τους γονείς μου που με έπαιρναν σχεδόν καθημερινά και πηγαίναμε σε διάφορες ταβέρνες ,γλέντια ,εκδηλώσεις κλπ.Το ίδιο έκαναν σχεδόν όλοι.Θυμάμαι ότι στον δρόμο του πατρικού μου (ακόμα χωματόδρομος) τα καλοκαίρια καθόντουσαν μέχρι αργά και διασκέδαζαν με κοτσομπολιά και πειράγματα .Τώρα που να δεις τέτοια ρε Γιώργο?Τώρα βλέπεις ανθρώπους σκυθρωπούς ,θυμωμένους, να περπατάνε με απλανές βλέμα βυθισμένοι στα προβλήματα τους και το σημαντικότερο………….χωρίς ελπίδα

    Εμένα πάλι δεν μου λείπουν τα καλοκαιρινά πηγαδάκια των γριών της γειτονιάς, να κουτσομπολεύουν και να περνάν από 40 κύματα όλο τον κόσμο, κατάλοιπα της ρουφιανάς μιας άλλης εποχής ….   😉 . Θυμάμαι τις γριές να εξηστορούν ιστορίες της κατοχής για το πόσους τουμπανιασμένους από την πείνα είχαν βρει κάποια πρωινά έξω από την πόρτα τους, αλλά δεν θυμάμαι καμιά να λέει σε πόσους έδωσε ένα πιάτο φαί 👿

    Όσο για τους γονείς μου, δεν ξέραν τι θα πει ταβέρνα και διασκέδαση. Θυμάμαι ότι η μόνη διασκέδαση ήταν μια φορά το 2μηνο, τον πατέρα μου, να μας παίρνει και να πηγαίνουμε για πίτσα στην Pitsa Zea ( Ν.Κόσμο σύνορα Καλλιθέα, πίσω από τον Αγ.Σώστη), άντε και στο τσακίρ κέφι έμπαινε τα καλοκαίρια κανένα κάρβουνο. Τους θυμάμαι και τους δύο να τους βγαίνει η παναγία στην δουλειά για να μπορέσουν να φτιάξουν ένα σπίτι. Μια ζωή δουλειά και σήμερα πληρώνουν νοίκι για το σπίτι που έφτιαξαν και παρακαλάνε να μπορέσουν να το κρατήσουν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    368
    Chrisstk στις #398929

    Διονύσ’, χρόνια πολλά κι από δω ρε φίλε.

     

    Καλημέρα σε όλους.

     

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #398975

    Διονύσ’, χρόνια πολλά κι από δω ρε φίλε.

    Ευχαριστώ Χρηστάρα…. 😉

    Σε είχα χάσει ρε φίλε ……….νόμισα ότι κέρδισες το λόττο και την έκανες για εξωτικά μέρη.. 😉

    Την καλησπέρα μου και στα υπόλοιπα ρεμάλια 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #398980

    καλησπερα παικταραδες εδω γεροβουνο ριχνει χιονονερο!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    398
    vebarbar στις #398982

    Καλησπέρα σε όλη την παρέα! Πολύ κρύο σήμερα και ειδικά βόρεια Ελλάδα…να προσέχετε στους δρόμους! Κατά τ’άλλα εγώ το έχω ρίξει στο ψάρεμα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #398984

    ψαρεμα με αυτο τον καιρο! 😯 ε ρε μακης που σου χρειαζεται![θα εχει πιασει τωρα ταβερνα με τζακι με αυτο τον καιρο :lol:]

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #399001

    Chrisstk wrote:
    Διονύσ’, χρόνια πολλά κι από δω ρε φίλε.

    Ευχαριστώ Χρηστάρα…. Σε είχα χάσει ρε φίλε ……….νόμισα ότι κέρδισες το λόττο και την έκανες για εξωτικά μέρη.. Την καλησπέρα μου και στα υπόλοιπα ρεμάλια

    ουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ  θείο ουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

     

    ΥΓ  Η πιο μεγάλη ώρα είναι του Γιάννη Βαλαώρα

    Γεια σας και χαρα σας ροκαμπίλια 😀

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #399007

    Πολύ κρύο σήμερα το έχω ρίξει στο ψάρεμα…

    και μετά σου λένε η ζέστη βαράει στο κεφάλι…….αμ δε 😛

    ε ρε μακης που σου χρειαζεται![θα εχει πιασει τωρα ταβερνα με τζακι με αυτο τον καιρο 😆 ]

    τζάκι σπίτι και παιδάκια από χοιρίδιο 🙂

    καλησπερα σε ολους αυριο τελειωνουμε ωρεεεεεεεεεεεεεεε 👿 εφτασε η ωρα………..οτι προλαβαμε φαγαμε…….

    καλώς την Μάγια τη μέλισσα 😛

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16,711 έως 16,725 (από 21,003 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων