Το καταφύγιο

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 18,661 έως 18,675 (από 21,003 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #411588

    καλησπέρα στη παρέα κι από μένα!!

    γειά σου Σπύρο εξολοθρευτή της Αργολίδας 🙂


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    4532
    manos65 στις #411590

    καληνυχτα και καλη εβδομαδα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    4532
    manos65 στις #411624

    καλημερα και καλη εβδομαδα

     

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #411626

    καλημέρα στην παρέα 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    146
    Ost57 στις #411627

    Καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολους μας, με υγεια, χαμογελο και “υπομονη”, η οποια γραφεται
    με ητα αλλα κερδιζει παντα!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    666
    STAVROS GHANIA στις #411630

    καλημερα καλη εβδομαδα Μακη για αρχησε σιγα σιγα το ζεσταμα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #411632

    Καλημέρα καλή εβδομάδα να έχουμε αν και η Πέμπτη θα μας βάλει σε κατάσταση αναμονής της έναρξης της νέας κυνηγετικής σαιζόν.

    Σαββατοκύριακο ένα από τα καλύτερα μου με καλή παρέα του  Γιώργη (Geronimo)

    κυνήγι αξιοπρεπές , φαγοπότι υπέροχο, συζητήσεις ατελείωτες και καφεδάκι ατενίζοντας την θάλασσα!

    Ευχαριστώ Γιώργη για όλα !!!!  και σίγουρα θα κανονίσουμε να ξαναβρεθούμε στο εγγύς μέλλον με μεγαλύτερη παρέα.

    ΥΓ: Άμα η προβατίνα είναι καλή το ψήσιμο είναι και αυτό καλό!

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #411644

    Καλημέρα και καλή εβδομάδα…

    Σαββατοκύριακο ένα από τα καλύτερα μου με καλή παρέα του Γιώργη (Geronimo)

    Τα μάθαμε και ζηλέψαμε…..

    Ο Γιώργος είναι στην καρδιά μας και ας είναι μακρυά…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #411646

    Μας περιμένει οπωσδήποτε ασε που τον εκανα και μου αποκαλυψε την παραλία σου 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #411696

    καλησπερα σε ολα τα παιδια.

    κανω και εγω τον απολογισμο της κυν. περιοδου που φευγει. θα βγω ακομα μια φορα, αλλα δεν αλλαζει τιποτα.

    εχουμε και λεμε λοιπον:

    η περιοδος περασε τοσο γρηγορα που δεν το καταλαβα. αν και φετος βγηκα περισσοτερο απο καθε αλλη χρονια.

    το οτι ειχα κουταβι που ηθελε εξοδους ηταν η αφορμη. το οτι ηθελα να παιρνω ανασες απο την καθημερινοτητα ηταν η αιτια.

    απο θηραματικης αποψης τα πραγματα δεν ηταν καλα, αλλα δεν με πειραζει και τοσο.

    θυμαμαι απο τον σεμπτεβρη να λεμε:  αντε  να δουμε  μηπως εχει πουλια το αλλο σαββατοκυριακο. και αυτο το σαββατοκυριακο με τα πολλα πουλια δεν ηρθε ποτε.

    μου εμειναν στην μνημη ωραιες στιγμες στο δασος, με βροχη, με χιονι, με χαλαζι, οπου γινεσαι ενα με την φυση.

    με χαροποιει που το σκυλι μου προοδευσε, και ειναι δημιουργημα δικο μου.

    κρατησα μια υποσχεση που ειχα δωσει στον εαυτο μου να μην αφησω  ουτε εναν καλυκα στον κυνηγοτοπο, και να μην τουφεκισω πουλι καθιστο.

    (αποκορυφωμα μια γερακοτσιχλα που την ειχα σε αποσταση βολης, της χτυπησα παλαμακι να σηκωθει για να τις ριξω, αλλα αυτη δεν ξηγηθηκε φιλοτιμα και εκανε μια βουτια απο την αλλη πλευρα του δεντρου.)

    χαρηκα που γνωρισα τα παιδια απο το φορουμ.

    αυτα σε γενικες γραμμες τα θετικα της χρονιας.

    εχουμε και λιγα αρνητικα οπως:

    τα μηχανακια στα ορτυκια που βαζουν ατομα που θελουν να λεγονται κυνηγοι, με αποτελεσμα οι υπολοιποι να κανουμε χιλιομετρα οχι μονο με το αυτοκινητο, αλλα με τα ποδια μεσα στα χωραφια για να δουμε μια φερμα.

    η συμπεριφορα ορισμενων ¨συναδελφων¨ που ειναι απολιτιστοι.

    η τιμη των  καυσιμων που σε βαζει σε σκεψεις οταν θες να πας μακρυα.

    τελος, το σημαντικοτερο, τα δεντρα που εβλεπα να κοβονται καθε μερα, και δεν βλεπω να σταματησει αυτη η μαστιγα.

    σε καθε εξοδο εβλεπα και νεα ξεφωτα.

    η κυν. περιοδος τελειωσε λοιπον, τα εκπαιδευτικα ξεκινουν, και η επαφη με την φυση συνεχιζεται.

    για να εχω ομως την δυνατοτητα να συνεχισω αυτον τον ¨τροπο ζωης¨ βλεπω οτι θα χρειαστω 8 σφαιρη καραμπινα, και ομοιωματα, για να βγω στο κυνηγι  πελατων.

    δουλειας δηλαδη. τι να σου κανει το δικανο……

    υγεια παιδες, και αγωνα.

     

     

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #411697

    απο θηραματικης αποψης τα πραγματα δεν ηταν καλα, αλλα δεν με πειραζει και τοσο. θυμαμαι απο τον σεμπτεβρη να λεμε: αντε να δουμε μηπως εχει πουλια το αλλο σαββατοκυριακο. και αυτο το σαββατοκυριακο με τα πολλα πουλια δεν ηρθε ποτε. μου εμειναν στην μνημη ωραιες στιγμες στο δασος, με βροχη, με χιονι, με χαλαζι, οπου γινεσαι ενα με την φυση. ……………..

    . κρατησα μια υποσχεση που ειχα δωσει στον εαυτο μου να μην αφησω ουτε εναν καλυκα στον κυνηγοτοπο, και να μην τουφεκισω πουλι καθιστο. (αποκορυφωμα μια γερακοτσιχλα που την ειχα σε αποσταση βολης, της χτυπησα παλαμακι να σηκωθει για να τις ριξω, αλλα αυτη δεν ξηγηθηκε φιλοτιμα και εκανε μια βουτια απο την αλλη πλευρα του δεντρου.) χαρηκα που γνωρισα τα παιδια απο το φορουμ.

    Ευγε  Πάνο ωραίο πόστ…

    Για  όλους μας σχεδόν ο απολογισμός της χρονιάς κυμαίνετε στα ίδια επίπεδα που προανέφερες.

    Χαρήκαμε και εμείς που σε γνωρίσαμε.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2719
    GERONIMO στις #411714

    Την καλησπερα στην παρεα

    Φετος η σεζον ηταν ντεμι για εμενα, απο ορτυκια απο τις 15/9 μεχρι και σχεδον τελος Σεπτεμβρη πηγαινε καλα…….

    αλλα εγω μπορουσα μονο τα απογευματα να παω οποτε εκανα λιγα πραματα, απο τσιχλες……..αστο  δεν το συζηταω

    απο μπεκατσες μεχρι τις γιορτες πηγα αρκετα καλα απο θεμα συναντησεων,μετρια απο θεμα καρπωσης(ειναι λιγο δυσκολο μονο σου)

    Ευχαριστη νοτα ο ποιντερας που μου εφερε ο Βαγγελης(Beretta425) απο Ιταλια, ο οποιος μου προσφερε καποιες δυνατες συγκινησεις,αλλα και την ευχαριστηση της συνεχομενης εξελιξης του…..Να σαι καλα ρε Βαγγελη

    ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΝΑ ΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΤΑ ΟΡΗ ΤΑ ΒΟΥΝΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #411723

    Καλησπέρα στη παρέα!!!Η κυνηγετική σεζόν μπορεί να τελειώνει σε 3 μέρες ,αλλά η κυνηγοπαρέα  είναι και θα είναι παρών !!

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #411752

    καλημερα καλη εβδομαδα Μακη για αρχησε σιγα σιγα το ζεσταμα

    κάνω κάθε μέρα 34 χλμ πήγαινε έλα στη δουλειά…… 😛

    Σαββατοκύριακο ένα από τα καλύτερα μου με καλή παρέα του Γιώργη (Geronimo)

    ο Γιώργης είναι φοβερή παρέα και η περιοχή που μένει ότι πρέπει για ηρεμία 🙂

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #411753

    καλησπερα στην παρέα 🙂

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 18,661 έως 18,675 (από 21,003 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων