Το καταφύγιο

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 19,351 έως 19,365 (από 21,003 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #415995

    Καλημέρα στην παρέα… Σήμερα το πρόγραμμα λεει καφεδάκι στα Μέθανα και μετά ουζάκια στην Παλιά Επίδαυρο στην ταβέρνα του φίλου μου του Νίκου ο οποίος είναι κυνηγός και σπουδαίος μπεκατσάς. Καλή Κυριακή να έχετε όλοι σας .

    “Γνώμην δύνανται να έχουν άπαντες, γνώσιν δια να έχουν γνώμην έχουν;

    Μονοκοπανιά σούζα θα πάς;


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #415997

    Μονοκοπανιά σούζα θα πάς;

    Σιγα σιγά Πάνο με στάσεις …..

    Η φύση αυτη την εποχή είναι απιστευτα όμορφη και είναι αμαρτία να την προσπερνας στα γρήγορα…

    Αυτό που με τρελαίνει είναι οι μυρωδιές και τα χρώματα..

    Ετοιμάζομαι και την κάνω ….Τα λέμε φίλε καλά να περάσετε και εσεις.Θα σας πάρω τηλέφωνο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1701
    βκ στις #415998

    PANOUTSOS wrote:
    Μονοκοπανιά σούζα θα πάς;

    Σιγα σιγά Πάνο με στάσεις …..

    Η φύση αυτη την εποχή είναι απιστευτα όμορφη και είναι αμαρτία να την προσπερνας στα γρήγορα…

    Αυτό που με τρελαίνει είναι οι μυρωδιές και τα χρώματα..

    Ετοιμάζομαι και την κάνω ….Τα λέμε φίλε καλά να περάσετε και εσεις.Θα σας πάρω τηλέφωνο.

    “Γνώμην δύνανται να έχουν άπαντες, γνώσιν δια να έχουν γνώμην έχουν;

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ

    Α! τι μου θύμησες. πριν 5 χρόνια έκανα το γύρο στα χωριά των Μεθάνων με το VSTROM. ήτανε  Μαϊος. εκείνο που μου άρεσε ήταν ότι ο μαζικός  τουρισμός δεν τα είχε αλώσει. πάντα λέω να το ξανα-κάνω, αλλά δεν…………..  ΚΑΛΟ ΔΡΟΜΟ να έχεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    666
    STAVROS GHANIA στις #416006

    την καλημερα μου σε ολους

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #416018

    καλο μεσημερι σε ολα τα παιδια,

    και με ρεγουλα οι αραχωβες, γιατι πρεπει να προσαμορζομαστε σιγα, σιγα.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #416032

    PANOUTSOS wrote:
    Μονοκοπανιά σούζα θα πάς;

    Σιγα σιγά Πάνο με στάσεις ….. Η φύση αυτη την εποχή είναι απιστευτα όμορφη και είναι αμαρτία να την προσπερνας στα γρήγορα… Αυτό που με τρελαίνει είναι οι μυρωδιές και τα χρώματα.. Ετοιμάζομαι και την κάνω ….Τα λέμε φίλε καλά να περάσετε και εσεις.Θα σας πάρω τηλέφωνο.

    “Γνώμην δύνανται να έχουν άπαντες, γνώσιν δια να έχουν γνώμην έχουν;

    Πριν την στροφή για Μέθανα αριστερά, έχει έναν βάλτο. Μια δύναμη πάντα με κάνει να σταματήσω και να χαζέψω λίγο. Ωραία τα Μέθανα και ενδιαφέρον προορισμός για ψαρεματάκι αλλά πολύ “κλούβιο αβγό” ρε φίλε … :-). Καλή επιστροφή να έχεις Διονύση.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    4532
    manos65 στις #416040

    Μετα απo καθαρισμο 2 τυφεκιων.ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ

    σαν καπως νωρις δεν τα καθαρισες? αμα περιμενες λιγακι θα ξαναρχισει το κυνηγι οποτε τζαμπα ο κοπος 

     

    και σελιδα γυρισμα ωραιοςςςςςςςςςςςςςςςς

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #416045

    SIR- G.A.D…!!! wrote:
    Μετα απo καθαρισμο 2 τυφεκιων.ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ

    σαν καπως νωρις δεν τα καθαρισες? αμα περιμενες λιγακι θα ξαναρχισει το κυνηγι οποτε τζαμπα ο κοπος και σελιδα γυρισμα ωραιοςςςςςςςςςςςςςςςς

    Αν η ζωή είναι όντως μικρή ,τότε είναι πολύ πουτ@να για την ηλικία της

    πσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσ

    σωστόοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοος

    Καλησπέρα στην παρέα!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DIM. στις #416052

    Εγω  πάντως  στα  Τζουμέρκα  σήκωσα το λάβαρο της επανάστασης  ενάντια στα  ΚΑΡΙΟΛΙΑ  ντόπια  και  ξένα .

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #416055

    Χαιρετώ την παρέα…

     Επιστροφή απο μια καταπληκτική βόλτα στα Μέθανα και στα γύρω μέρη..

    Η μέρα ήταν ηλιόλουστη και ζεστή παρόλο που το μέτεο ακόμα και το πρωι πριν φύγω μίλαγε για σύννεφα.

    Στάση για βόλτα στην παλιά Επίδαυρο και μετά καφέ στα Μέθανα τα οποία είχαν λίγο κόσμο.Στον γυρισμό κάναμε μια μικρή παράκαμψη στο Κολιάκη και φάγαμε στην ¨Βρύση του Νταβέλη¨ <<Παρακαλώ τον blanco όπως καταχωρήσει την ταβέρνα στον κατάλογο με τις must ταβέρνες >>Είχε απίστευτα μαγειρευτά …….. φάγαμε  γάστρα και  ένα  κατσικάκι με αγγινάρες απο άλλο πλανήτη.

    Το σπουδαιότερο όμως είναι που το καταευχαριστήθηκε η γυναίκα μου.Εμείς  τον χειμώνα έχουμε  τα κυνήγια μας τις συγκεντρώσεις μας τις βόλτες μας και ξεδίνουμε . Αυτές όμως τρώνε πολύ πήξιμο και κλεισούρα   με τα παιδιά τις δουλειές κλπ.Οπότε η σημερινή βολτίτσα ήταν αφιερωμένη για πάρτη της  …..

     

     

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #416057

    …………….Εχω ακομη μια χραπα χρουπα 61 ποντ, και καμια 30 φυσιγ. γεμισμενα με χοντρο αλατι, για κανα περασμα, αλλα το αλατιεχει στερεοποιηθει,θελω και αυτη να την καθαρισω……..:smile:

    ………………………ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΜΟΥ, ΠΟΤΕ ΤΗ ΣΙΩΠΗ ΜΟΥ………….
    ………………….Ο ΑΔΕΙΟΣ Ο ΤΕΝΕΚΕΣ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΘΟΡΥΒΟ……………….. .

    Αααα και ιδιογωμωτής ο θεούλης, κάτσε να δεις που σε λίγο θα βγούνε κι’άλλα … 🙂 Mr GAD με τι άλλο γεμίζεις φυσίγγια εκτός από αλάτι ……. ;

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #416060

    Χαιρετώ την παρέα… Επιστροφή απο μια καταπληκτική βόλτα στα Μέθανα και στα γύρω μέρη.. Η μέρα ήταν ηλιόλουστη και ζεστή παρόλο που το μέτεο ακόμα και το πρωι πριν φύγω μίλαγε για σύννεφα. Στάση για βόλτα στην παλιά Επίδαυρο και μετά καφέ στα Μέθανα τα οποία είχαν λίγο κόσμο.Στον γυρισμό κάναμε μια μικρή παράκαμψη στο Κολιάκη και φάγαμε στην ¨Βρύση του Νταβέλη¨ <<Παρακαλώ τον blanco όπως καταχωρήσει την ταβέρνα στον κατάλογο με τις must ταβέρνες >>Είχε απίστευτα μαγειρευτά …….. φάγαμε γάστρα και ένα κατσικάκι με αγγινάρες απο άλλο πλανήτη.
    Το σπουδαιότερο όμως είναι που το καταευχαριστήθηκε η γυναίκα μου.Εμείς τον χειμώνα έχουμε τα κυνήγια μας τις συγκεντρώσεις μας τις βόλτες μας και ξεδίνουμε . Αυτές όμως τρώνε πολύ πήξιμο και κλεισούρα με τα παιδιά τις δουλειές κλπ.Οπότε η σημερινή βολτίτσα ήταν αφιερωμένη για πάρτη της …..

    “Γνώμην δύνανται να έχουν άπαντες, γνώσιν δια να έχουν γνώμην έχουν;

    Διονύση σωστός….

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #416062

    καλησπέρα σας

    <<Παρακαλώ τον blanco όπως καταχωρήσει την ταβέρνα στον κατάλογο με τις must ταβέρνες >>

    κατεχωρήθη όβερ 🙂

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #416070

    .Στον γυρισμό κάναμε μια μικρή παράκαμψη στο Κολιάκη και φάγαμε στην ¨Βρύση του Νταβέλη¨

    “Γνώμην δύνανται να έχουν άπαντες, γνώσιν δια να έχουν γνώμην έχουν;

    Πολύ ανηφόρα έκανες για Κολιάκι, σταματάω πάντα και παίρνω μια πικάντικη ντόπια γραβιέρα, φοβερή.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #416072

    Είχε απίστευτα μαγειρευτά …….. φάγαμε γάστρα και ένα κατσικάκι με αγγινάρες απο άλλο πλανήτη.

    Πολύ ανηφόρα έκανες για Κολιάκι, σταματάω πάντα και παίρνω μια πικάντικη ντόπια γραβιέρα, φοβερή.

    ρε παιδιά έλεος…..υπάρχουν και κάποιοι που κάνουν δίαιτα  👿 😛

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 19,351 έως 19,365 (από 21,003 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων