Το καταφύγιο

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 19,366 έως 19,380 (από 21,003 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #416074

    ρε παιδιά έλεος…..υπάρχουν και κάποιοι που κάνουν δίαιτα 👿 😛

    Εσυ τι πετάχτηκες?

    Τι φταίμε εμείς αν  θέλεις να γίνεις κοκκαλιάρης.

     

    Ρε Γιώργο δεν το ήξερα αυτό με την γραβιέρα.Αν το ήξερα θα έπαιρνα και εγω…..


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #416075

    ντόπια γραβιέρα

    Ρε Γιώργο δεν το ήξερα αυτό με την φέτα.

    με την γραβιέρα ρε άσχετε όχι την φέτα :P…..και γενικά η ευρύτερη περιοχή φημίζεται για την πικάντικη γραβιέρα της

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #416076

    με την γραβιέρα ρε άσχετε όχι την φέτα 😛 …..και γενικά η ευρύτερη περιοχή φημίζεται για την πικάντικη γραβιέρα της

    Μπερδεύτηκα ….Το διόρθωσα .

    Θα το έχω υπ όψιν για την επόμενη φορά.Πηγαίνω συχνά στο Κρανίδι για δουλειές  και περνάω απο εκεί.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #416077

    Μπερδεύτηκα ….Το διόρθωσα . Θα το έχω υπ όψιν για την επόμενη φορά.Πηγαίνω συχνά στο Κρανίδι για δουλειές και περνάω απο εκεί.

    ωραία για να εξιλεωθείς την επόμενη φορά θα φέρεις μισό κεφάλι γραβιέρα,δύο καρβέλια ζυμωτό ψωμί και θα έρθουμε να τα κτυπήσουμε με τσικουδιά όλη η παρέα 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    666
    STAVROS GHANIA στις #416079

    diomilesis wrote:
    Μπερδεύτηκα ….Το διόρθωσα . Θα το έχω υπ όψιν για την επόμενη φορά.Πηγαίνω συχνά στο Κρανίδι για δουλειές και περνάω απο εκεί.

    ωραία για να εξιλεωθείς την επόμενη φορά θα φέρεις μισό κεφάλι γραβιέρα,δύο καρβέλια ζυμωτό ψωμί και θα έρθουμε να τα κτυπήσουμε με τσικουδιά όλη η παρέα

    ———————————————————————————-
    ……κακό είναι το πολύ και το καθόλου……
    Μάκης…..Μαραθώνας

    το ψωμι παρακαλω να ειναι ζεστο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #416093

    Καλησπέρα σε όλη τη παρέα.

    Λίγο πιο  κάτω [Καρατζά ,Ράδο, Δίδυμα ]πολύ καλά τσιχλοτόπια ,επίσης τα παξιμάδια από το Κολιάκι άπαιχτα!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #416114

    εκει εισουνα πουλακι μου ολο το χειμωνα!ειδικα αμα ριξει χιονι εκει στα διδυμα![και εχει και καλο ψωμι]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #416120

    Εχω να πάω στα μέρη αυτά πάνω από 4 χρόνια,γιατί με ζαλίζουν οι στροφές.ΧΑ ΧΑ   https://www.youtube.com/watch?v=nEZjEq-z_h8

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    4532
    manos65 στις #416139

    .Με φασολια ,εμπλουτισμενα σε παραφινη,αλλα μια  παρτιδα μου σαπισε,ελειξε ο χρονος τους ,και φυτροσαν…….χαχαχαχαχα…

     

    θελει πολη προσοχη αυτη η δοσολογια γιατι αν δεν πετυχει καλα μπορει να χρειαστουν περισσοτερες απο δυο ΚΛΑΝΙΕΣ για να πεφτουν τα πουλια

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #416140

    blanco wrote:
    με την γραβιέρα ρε άσχετε όχι την φέτα …..και γενικά η ευρύτερη περιοχή φημίζεται για την πικάντικη γραβιέρα της

    Μπερδεύτηκα ….Το διόρθωσα . Θα το έχω υπ όψιν για την επόμενη φορά.Πηγαίνω συχνά στο Κρανίδι για δουλειές και περνάω απο εκεί.

    “Γνώμην δύνανται να έχουν άπαντες, γνώσιν δια να έχουν γνώμην έχουν;

    Θα σου δώσω οδηγίες από που να ψωνίσεις την επόμενη φορά, δεν θυμάμαι τώρα αν το μαγαζί είναι στην Τραχιά ή στο Κολιάκι.

    Τσίχλες δεν έχω κυνηγήσει ποτέ στην περιοχή, αυτό όμως που μου κάνει εντύπωση κάθε φορά που περνάω βράδυ για δουλειά, είναι οι λαγοί που βλέπω. Ένα βράδυ πριν μερικά χρόνια μέχρι να ανέβω στην κορυφή στα Δίδυμα (αεροπορία) μέτρησα 8 λαγούς.  Αριστερά του δρόμου πηγαίνοντας προς Δίδυμα-Φούρνους απαγορευεται το κυνήγι, δεξιά επιτρέπεται.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #416141

    Καλησπέρα σε όλη τη παρέα. Λίγο πιο κάτω [Καρατζά ,Ράδο, Δίδυμα ]πολύ καλά τσιχλοτόπια ,επίσης τα παξιμάδια από το Κολιάκι άπαιχτα!!!

    ¨Μη ψάχνεις την ευτυχία,γιατί είναι πάντα μέσα σου!!¨
    Σπύρος – Αιγάλεω

    Τα παξιμάδια είναι απλά θεϊκά, ειδικά με το γλυκάνισο μπορώ να φάω όλη την τσάντα μέχρι να γυρίσω. Επειδή τα ξέρω και τα τρία χωριά που αναφέρεις αλλά δεν έχω φτάσει για τσίχλες τόσο μακριά, ποια εποχή θεωρείται καλή; Τα επιστρόφια;

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #416143

    καλημέρα στην παρέα

    χρόνια πολλά σε όσες και όσους γιορτάζουν να έχουν υγεία και χαρά 🙂

    ιδιαίτερα στους beretta 425,vangelisf και τον κο Βαγγέλη πατέρα του altair lusso 🙂

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #416145

    καλημέρα και χρόνια πολλά στους εορταζοντες!!!

    Χρόνια πολλά παληκάρια με υγεία…

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #416162

    Τις ευχές μου στους φίλους beretta 425  και vangelisf

    Σήμερα το πρωί είδα και έναν  τσαλαπετεινό .Ειχα παει για τρέξιμο στο δασάκι δίπλα απο το  Δαφνί και τον είδα να μαζεύει χορταράκια για την φωλιά του.

    Μάγκες με ρέγουλα τον μπακαλιάρο .Εγω σκορδαλιά δεν θα φαω  διότι το βράδυ με έχουν καλέσει κάτι γκομενάκια σε πάρτυ.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #416171

    καλημέρα στην παρέα χρόνια πολλά σε όσες και όσους γιορτάζουν να έχουν υγεία και χαρά ιδιαίτερα στους beretta 425,vangelisf και τον κο Βαγγέλη πατέρα του altair lusso

    ———————————————————————————-
    ……κακό είναι το πολύ και το καθόλου……
    Μάκης…..Μαραθώνας

    Μάκη καλημέρα και ευχαριστώ ιδιαίτερα που τον θυμήθηκες. Όχι όμως μόνο τον πατέρα αλλά και την μάνα και την κόρη … :-). Χρόνια πολλά σε όλους τους Ευάγγελους και τις Ευαγγελίες του forum, να έχουν υγεία και να χαίρονται τις οικογένειες τους.

    Διονύση ο μπακαλιάρος έχει ξαλμυρίσει και το τηγάνι έχει μπει στην φωτιά. Η σκορδαλιά πρέπει να είναι λίγο τσιμπημένη στο σκόρδο και η συνταγή την προβλέπει με καρύδι. Τα πατζάρια επιπλέον δεν μπορούν να λείπουν από ένα τετοιο τραπέζι και το κρασί του πεθερού σπιτικό να ρέει … 🙂 !

    Χρόνια πολλά παιδιά, να χαίρεστε τις οικογένειες σας.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 19,366 έως 19,380 (από 21,003 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων