Το καταφύγιο

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 20,911 έως 20,925 (από 21,003 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #434011

    Ψυχραιμία ρε παιδιά, όλοι είναι στις παραλίες τέτοια εποχή !! Δεν είναι καιρός για καταφύγια Αυγουστιάτικα !!!!! Big BossBig Boss

    ποιες παραλιες για τρυγωνια τρεχουμε!!!!Big Smile


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #434015

    Για να μην δημιουργούνται λάθος εντυπώσεις στα παλιά αλλα και στα νέα μέλη του e-artemis.gr το καταφύγιο είναι απλά ένα θέμα όπως όλες οι συζητήσεις που αναπτύσσονται στο forum (Kαφενείο, ΣΣΚΠ, Ορτύκια, Κτηνιατρικά θέματα, κλπ) και γενικά όπως είναι όλα τα θέματα στο e-artemis.gr
    Το καταφύγιο δεν έχει μέλη, μπορεί οποιοσδήποτε να γράψει την γνώμη του σύμφωνα με τη θεματολογία που έχει κάθε φορά. Το e-artemis έχει μέλη και τα μέλη του γράφουν τη γνώμη τους μέσα στα φόρα του. Το καταφύγιο δεν έχει κλειδιά είναι ελεύθερο για να γράψει κάθε μέλος του φόρουμ, νέο ή παλιό!
    Αν χρειαστεί να κλειδωθεί για κάποιο λόγο αυτό θα γίνει μόνο για παράβαση των όρων χρήσης, όπως έχει γίνει και με άλλα θέματα στο παρελθόν, και αυτό μπορεί να γίνει μόνο από τους διαχειριστές. Αφήστε λοιπόν τη συζήτηση περί κλειδιών και τις προστριβές και άλλα υπονοούμενα, γιατί οι μέρες πλησιάζουν, το κυνήγι ξεκινά και πρέπει όλοι να βγούμε στα βουνά και τους κάμπους με την καλύτερη διάθεση!

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”></div>

    Ωραιος ο φιλος tsamis!

    ένα μεγάλο ευχαριστώ στην διαχείριση για την μέχρι τώρα φιλοξενία της επίσης ευχαριστώ από καρδιάς αυτούς που με δέχτηκαν αλλά και αυτούς που με ανέχτηκαν καλή έναρξη και καλή κυνηγετική περίοδο σε όλους ΓΕΙΑ ΣΑΣ

    οπως και ο φιλος blanco και καθε αλλο φιλησυχο μελος! Πολυ γουσταρω τις κυνηγετικες συζητησεις και εχω να δηλωσω οτι εχω μαθει πολλα απο το παρων φορουμ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #434055

    καλημερα χρονια πολλα φευγω παω να βρω τριγωνακια τα λεμε μετα!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #434064

    Καλημέρα στους φίλους, χρόνια πολλά στους εορτάζοντες!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    58
    εκηβόλος στις #434096

    ένα μεγάλο ευχαριστώ στην διαχείριση για την μέχρι τώρα φιλοξενία της επίσης ευχαριστώ από καρδιάς αυτούς που με δέχτηκαν αλλά και αυτούς που με ανέχτηκαν καλή έναρξη και καλή κυνηγετική περίοδο σε όλους ΓΕΙΑ ΣΑΣ

       Καλησπέρα και από εμένα σε όλους και χρόνια πολλά στους εορτάζοντες! Ξαναμπαίνω στο λογαριασμό μου μετά από ένα χρόνο καθώς είχα αυξημένες υποχρεώσεις (ελέω πανελληνίων)  αλλά και γιατί με την αλλαγή της ιστοσελίδας έχασα τον προηγούμενο μου. Καλησπερίζω και τον κ.Μάκη ιδιαίτερα, αφού είναι ο πρώτος παλαιός γνώριμος που συναντώ στο θέμα αυτό στο νέο μου ξεκίνημα….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #434099

    Καλησπέρα και από εμένα σε όλους και χρόνια πολλά στους εορτάζοντες! Ξαναμπαίνω στο λογαριασμό μου μετά από ένα χρόνο καθώς είχα αυξημένες υποχρεώσεις (ελέω πανελληνίων)  αλλά και γιατί με την αλλαγή της ιστοσελίδας έχασα τον προηγούμενο μου. Καλησπερίζω και τον κ.Μάκη ιδιαίτερα, αφού είναι ο πρώτος παλαιός γνώριμος που συναντώ στο θέμα αυτό στο νέο μου ξεκίνημα….

    καλως ηρθες Βασιλη!!!πως τα πηγαμε στις πανελληνιες?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #434106

    Χρονια πολλα σε ολους τους εορταζοντες και ολες τις εορταζουσες, αλλα και σε ολους τους φιλους.

    Ευχαριστω  ολα τα παιδια που μου ευχηθηκαν μεσω του φορουμ, η δια τηλεφωνου.

    Να εισαστε ολοι καλα.

    Επιφυλασομαι για κυνηγετικη εξορμηση με επιδορπιο ψησιμο και κρασι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    58
    εκηβόλος στις #434119

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>ΒΑΣΙΛΗΣ Κ. wrote:</div>
    Καλησπέρα και από εμένα σε όλους και χρόνια πολλά στους εορτάζοντες! Ξαναμπαίνω στο λογαριασμό μου μετά από ένα χρόνο καθώς είχα αυξημένες υποχρεώσεις (ελέω πανελληνίων) αλλά και γιατί με την αλλαγή της ιστοσελίδας έχασα τον προηγούμενο μου. Καλησπερίζω και τον κ.Μάκη ιδιαίτερα, αφού είναι ο πρώτος παλαιός γνώριμος που συναντώ στο θέμα αυτό στο νέο μου ξεκίνημα….

    καλως ηρθες Βασιλη!!!πως τα πηγαμε στις πανελληνιες?

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”>ΣΤΑΜΠΑ!!!!!!!
    ΚΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ
    Θεολόγης.
    http://www.youtube.com/watch?v=mwyhxoCIa-U http://www.youtube.com/watch?v=1KK6XX6x0PM</div>

      Καλά τα πήγα… 26 Αυγούστου θα βγουν τα αποτελέσματα που ακριβώς περνάμε (σχολή & πόλη). Εγώ κατά πάσα πιθανότητα θα είμαι στο Πολυτεχνείο της Πάτρας είτε ηλεκτρολόγος μηχανικός είτε μηχανολόγος μηχανικός…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #434126

    Καλημερα.

    Μαθαινω για φιλους που κανουν αναγνωριστικα για να βρουν τρυγονια και μερος για την εναρξη και στεναχωριεμαι, γιατι σπαταλουν χρονο και χρημα…

    Εγω εφαρμοζω αλλη μεθοδο.

    Τα καλω και ερχονται σπιτι και μου κτυπουν το περαθυρο :

    http://www.youtube.com/watch?v=YIeHW1rsB7w&feature=c4-overview&list=UU5zZX-slyZI6EZ2xkylSeKA

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #434197

    Μια και η εναρξη πλησιαζει αισθανομαι υποχρεωση προς τα φιλαρακια που θα κανουν εναρξη στα τρυγονια να τους υπενθυμησω τα απαραιτητα για μια επιτυχη εξορμηση.
    Οσοι με ακουσουν θα περασουν καλα.
    Οι υπολοιποι θα με ακουσουν του χρονου.
    Εχουμε και λεμε, λοιπον:
    Οπλο παρτε το πιο ελαφρυ που εχετε.Θα καταλαβετε μετα το γιατι..
    Φυσιγγια, παρτε οσο πιο λιγα γινετε.Με νουμερο μην ασχοληθειτε, οτι βρειτε ευκαιρο.
    Απο ρουχα, γιλεκα, κλπ δεν χρειαζονται.Λευκο μπλουζακι, και οπωσδηποτε ανοικτοχρωμο καπελο στρογγυλο για τον ηλιο.
    Παρτε καφε παγωμενο, και πεντε εξι σπαστους καφεδες για να φτιαξετε στο καρτερι.
    Μερικα κουτια τσιγαρα για τους καφεδες.(οσοι στριβουν, ακομα καλυτερα.περνα ο χρονος πιο ευκολα στριβοντας τσιγαρακι)
    Οπωσδηποτε να παρετε μερικα σακουλακια πασαντεμπο.
    Βεβαια μπορειτε να παρετε και αλλους ξηρους καρπους.
    (μπορω να σας προτεινω με πμ και καταστημα στο αιγαλεω με πολυ καλη ποιοτητα.
    Εν τω μεταξυ θα εχει γυρισει και το αφεντικο που τωρα τεμπελιαζει.
    Και αυτος απο τα ιδια θα παρει μαζι στην εναρξη)
    Απαραιτητως θα παρετε μερικα μπουκαλια παγωμενο νερο.
    Ειναι απαραιτητο για να φτιαξετε τους καφεδες, και να ξεδιψασετε απο τον πασαντεμπο
    και την υπερπροσπαθεια καρπωσης τρυγονιων.
    Τωρα…και ενα ταβλακι καλο θα ηταν, αλλα να μη σας φορτωσω.
    Οποιος θελει ας παρει.
    Σκυλι επαναφορας, δεν θα χρειαστει.
    Μην ταλαιπωρειτε τα ζωα στην ζεστη.
    Θα ξεκινησετε χαραματα οχι για να πιασετε πρωτοι το καρτερι, αλλα για να δειτε την ανατολη του ηλιου πινωντας το παγωμενο καφεδακι.
    Για τα καρτερια μην τσακωθητε με συναδελφο.
    Προτεινω δειξετε ανωτεροτητα, και να του παραχωρησετε το καλυτερο καρτερι και ενα σπαστο απο τα καφεδακια σας.
    Το μεσημερακι, και αφου η εξορμηση θα εχει στεφθει με απολυτη επιτυχια περαστε παλι απο το αιγαλεω σε καταστημα με ψαρια, (πληροφοριες με πμ, το αφεντικο δεν ξερω που κοπροσκυλιαζει) και αγοραστε μερικα ψαρια.
    Οταν με το καλο φτασετε σπιτι και σας ρωτησουν οι δικοι σας πως πηγε το κυνηγι, θα τους πειτε οτι με αυτη τη ζεστη αποφασισατε να πατε για ψαρεμα, και θα τους βγαλετε τα ψαρια που αγορασατε τα οποια θα εχουν πλεον ξεπαγωσει.(ξεχασα να σας πω οτι θα τα παρετε κατεψυγμενα)

    Αυτες ειναι οι συμβουλες μου για εναρξη στα τρυγονια.
    Καλα μου φιλαρακια για να εχετε μια υπεροχη εναρξη.
    Για εναρξη στα ορτυκια θα σας πω αυριο.
    Αν δεν με ακουσετε…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #434198

    Μια και η εναρξη πλησιαζει αισθανομαι υποχρεωση προς τα φιλαρακια που θα κανουν εναρξη στα τρυγονια να τους υπενθυμησω τα απαραιτητα για μια επιτυχη εξορμηση.
    Οσοι με ακουσουν θα περασουν καλα.
    Οι υπολοιποι θα με ακουσουν του χρονου.
    Εχουμε και λεμε, λοιπον:
    Οπλο παρτε το πιο ελαφρυ που εχετε.Θα καταλαβετε μετα το γιατι..
    Φυσιγγια, παρτε οσο πιο λιγα γινετε.Με νουμερο μην ασχοληθειτε, οτι βρειτε ευκαιρο.
    Απο ρουχα, γιλεκα, κλπ δεν χρειαζονται.Λευκο μπλουζακι, και οπωσδηποτε ανοικτοχρωμο καπελο στρογγυλο για τον ηλιο.
    Παρτε καφε παγωμενο, και πεντε εξι σπαστους καφεδες για να φτιαξετε στο καρτερι.
    Μερικα κουτια τσιγαρα για τους καφεδες.(οσοι στριβουν, ακομα καλυτερα.περνα ο χρονος πιο ευκολα στριβοντας τσιγαρακι)
    Οπωσδηποτε να παρετε μερικα σακουλακια πασαντεμπο.
    Βεβαια μπορειτε να παρετε και αλλους ξηρους καρπους.
    (μπορω να σας προτεινω με πμ και καταστημα στο αιγαλεω με πολυ καλη ποιοτητα.
    Εν τω μεταξυ θα εχει γυρισει και το αφεντικο που τωρα τεμπελιαζει.
    Και αυτος απο τα ιδια θα παρει μαζι στην εναρξη)
    Απαραιτητως θα παρετε μερικα μπουκαλια παγωμενο νερο.
    Ειναι απαραιτητο για να φτιαξετε τους καφεδες, και να ξεδιψασετε απο τον πασαντεμπο
    και την υπερπροσπαθεια καρπωσης τρυγονιων.
    Τωρα…και ενα ταβλακι καλο θα ηταν, αλλα να μη σας φορτωσω.
    Οποιος θελει ας παρει.
    Σκυλι επαναφορας, δεν θα χρειαστει.
    Μην ταλαιπωρειτε τα ζωα στην ζεστη.
    Θα ξεκινησετε χαραματα οχι για να πιασετε πρωτοι το καρτερι, αλλα για να δειτε την ανατολη του ηλιου πινωντας το παγωμενο καφεδακι.
    Για τα καρτερια μην τσακωθητε με συναδελφο.
    Προτεινω δειξετε ανωτεροτητα, και να του παραχωρησετε το καλυτερο καρτερι και ενα σπαστο απο τα καφεδακια σας.
    Το μεσημερακι, και αφου η εξορμηση θα εχει στεφθει με απολυτη επιτυχια περαστε παλι απο το αιγαλεω σε καταστημα με ψαρια, (πληροφοριες με πμ, το αφεντικο δεν ξερω που κοπροσκυλιαζει) και αγοραστε μερικα ψαρια.
    Οταν με το καλο φτασετε σπιτι και σας ρωτησουν οι δικοι σας πως πηγε το κυνηγι, θα τους πειτε οτι με αυτη τη ζεστη αποφασισατε να πατε για ψαρεμα, και θα τους βγαλετε τα ψαρια που αγορασατε τα οποια θα εχουν πλεον ξεπαγωσει.(ξεχασα να σας πω οτι θα τα παρετε κατεψυγμενα) Αυτες ειναι οι συμβουλες μου για εναρξη στα τρυγονια.
    Καλα μου φιλαρακια για να εχετε μια υπεροχη εναρξη.
    Για εναρξη στα ορτυκια θα σας πω αυριο.
    Αν δεν με ακουσετε…

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”>Αγιαννιτης παναγιωτης</div>

    ωραιος ο Παναγιωτης εχω  ομως μια ερωτηση εμεις που ειμαστε μακρυα απο Αιγαλεω τι θα κανουμε???Big Smile

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #434420

    Καλή έναρξη να έχουμε με υγεία και ζεστές κάννες!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #435254

    Βραδακι.
    Καθομαι στο μπαλκονι και απολαμβανω την ησυχια της φυσης.
    Βγαζω αποφαση:
    Αυριο θα κανω το πρωτο μου κυνηγι για φετος.Ορτυκακια.
    Ετοιμαζω τα απαραιτητα, και βαζω το ξυπνητηρι να χτυπησει στις 4.
    Αδικα το βαζω, αφου ποτε δεν εχει προλαβει να χτυπησει.
    Παντα εγω το προλαβαινω αφου κανω δυσκολο υπνο.

    Ξαπλωνω νωρις αφου εχω σκοπο αυριο να ειμαι φρεσκος και να ευχαριστηθω το κυνηγι μου.
    Μαυρο υπνο εκανα ομως…
    Βασανιστικα ερωτηματα γυρνουν στο κεφαλι μου και φωνες γνωστων και φιλων :
    Τι θα παρεις αυριο?δικανο, η καραμπινα?
    Ειναι καλα τα τσοκ?
    Ειναι γυαλισμενος ο κωνος?
    Εχεις μετρησει τους αυλους?
    Ποιο ειναι καλυτερο ορτυκοφυσιγγο?
    Ποιο ειναι το απολυτο ορτυκοσκυλο?
    Ποιο το καλυτερο αυτοκινητο, και ποια λαστιχα?
    Ποιο, ποιο, ποιο.
    Τετοια, και αλλα ερωτηματα μου εκαναν το κεφαλι μπαρουτι.
    Πεταγομαι και κοιτω το ρολοι.
    2 και 20.
    Δεν περνα αυτη η κολοωρα, πως ξανακοιμασαι τωρα?
    Λοιπον, σκεφτομαι ολα αυτα ειναι μαλακιες, εγω θα ασχοληθω μονο με κυνηγι.
    Θα παρω το οπλο που κυνηγω τα τελευταια χρονια, και δεν εχω μετρησει ουτε αυλους, ουτε κωνους, ουτε τιποτα.
    Θα παρω τα χειροτερα φυσιγγια που μου εμειναν απο περσυ(επωνυμα, αλλα πραγματικο χαλι)
    Θα παρω το χειροτερο σκυλι.(ενα εχω ετσι κι αλλιως)
    Το χειροτερο αυτοκινητο, με τα χειροτερα λαστιχα.(Μανο 65, ακομα αυτα που ειδες περσυ εχω.Το ενα το φουσκωνω καθε δυο μερες)
    Αφου ελυσα ολα τα ζητηματα,
    τωρα πλεον μπορω να ξανακοιμηθω ησυχος.
    Ξυπνω 4 παρα 10.
    Κλεινω το ξυπνητηρι που του πηρα τα σωβρακα για αλλη μια φορα, και φορτωνω τα συμπραγκαλα, το σκυλι, και σουπερ καφε με πολλα παγακια.

    Ο δρομος αδειος, η δροσουλα απολαυστικη και… χαλαρα γιατι ειναι ακομα πολυ νωρις.

    Ο Μπιλης πισω δεν ακουγετε καθολου, ενω σχεδον παντα μουρμουραει.
    Γιατι δεν μιλαει σημερα? Γυριζω τον κοιτω. Εχει ξαπλωσει στο κλουβι και δεν κουνιετε καθολου.Καλυτερα.
    Βαζω μουσικη χαμηλα, και απολαμβανω την διαδρομη.

    6 ηωρα ειμαι στον κυνηγοτοπο.
    Παρκαρω κατω απο λευκες για τον ηλιο και ανοιγω το παραθυρο να ακουσω τα ορτυκακια να λαλουν.
    Δεν ακουγετε τιποτα ακομη.
    Ο μπιλης αρχιζει την μουρμουρα. Σου λεει φτασαμε. Γιατι δεν κατεβαινουμε?
    Μπιουτιφουυυλλλ… του λεω, και κοβει την γκρινια.
    Καθημερινη σημερα, σκεφτομαι και δεν θα εχει κοσμο, θα ψαξω ησυχος.
    Δεν πραλαβα να το σκεφτω και δυο παλικαρακια παρκαρουν λιγα μετρα δεξια μου.(τα γνωρισα μετα, μια χαρα παιδια, αν διαβαζουν θα καταλαβουν ποιος ειμαι)
    Δεν πειραζει, θα παω αριστερα, λεω.
    Αμ δε. Αλλοι δυο ερχονται στα αριστερα μου.
    Αφου εβαλα το αυτοκινητο κατω απο τα δεντρα και δεν με βλεπουν, καλα να παθω, σκεφτομαι.
    Δεν πειραζει ομως γιατι ειπαμε βγηκα να το ευχαριστηθω.
    Θα τους αφησω να ψαξουν πρωτοι και μετα θα παω πισω τους.
    Αρχισε να χαραζει, και τα παιδια δεξια μου αμολησαν τα σκυλια.
    Ακολουθησαν φωνες: ελααα, εδωωω, κατσεεε και λοιπα.
    Εριξαν και μερικες τουφεκιες σε καρακαξες, οποτε λεω κυνηγι σοβαρο δεν προβλεπεται σημερα, ας ριξω και εγω σε καμμια καρακαξα.
    Στηνομαι καρτερι, αλλα ολες ψηλωμενες, δεν εκανα μπαμ.
    Οι συναδελφοι αριστερα μου ειχαν αρχισει το ψαξιμο με γοργους ρυθμους.
    Ετοιμαζομαι και εγω αργα αργα για να ξεμακρυνουν και να πεσω πισω τους.
    Οταν δεν τους εβλεπα πια μπαινω στο τριφυλλι και ψαχνω, φωναζοντας το σκυλι να επιστεφει πισω για να μη προλαβω τους μπροστα.
    Η σκεψη μου ηταν σωστη αφου σε λιγο ερχετε η φερμα:

    Περνω θεση…αλλα γαμω την γκαντεμια μου ο ηλιος κτυπα την καμερα απο μπροστα, κατσε να κανω κυκλο…
    Δεν προλαβα ομως.Το ορτυκι σηκωθηκε, και ο ντουπλες μου πηγε στον γαμο του καραγκιοζη.
    Το δε ορτυκι πηγε καρφι στις καλαμποκιες.
    Αυτα παθαινεις οταν ασχολεισαι με την καμερα σκεφτηκα, και με την καραμπινα ολο το καλοκαιρι ενω ξερεις οτι θα κυνηγησεις και παλι με το δικανο.
    Ειπαμε, βγηκα να διασκεδασω, οποτε φωναζω το σκυλι να το χαιδεψω και να το ηρεμησω γιατι προσπαθουσε να ψαξει ολο το χωραφι σε 10 δευτερολεπτα.
    Προχωρω, παντα με αργο ρυθμο και μπαινω στα τριφυλλια που ειχαν μπει τα παλικαρια που ειχαν παρκαρει δεξια μου.
    Στο κεντρο περιπου του χωραφιου ο Μπιλης φερμαρει:

    Τον πλησιαζω και απο τις κινησεις του καταλαβαινω οτι το ορτυκι του ποδαρωνει.
    Προσπαθω σιγα σιγα να παω απεναντι απο το σκυλι.
    Δεν προλαβαινω. Ενα ζευγαρακι σηκωνετε.
    Ντουπλες, και παιρνω το ενα, και τσεκαρω που επεσε το αλλο.
    Ακολουθει επαναφορα:

    Ερχονται και τα παιδια που ειπα πιο πανω.
    Πιανουμε κουβεντα, τσιγαρο, και τα σκυλια μας το ριξαν στο παιχνιδι.
    Τους δειχνω που επεσε το δευτερο πουλι για να το ψαξουν και γυρνω για το αυτοκινητο.
    Φευγω γεματος εικονες, και 150 γραμμαρια κρεας.
    Δεν πιστευω να ειμαι κρεατοσυλλεκτης???
    Ο καφες ακομα παγωμενος.Ποσα παγακια εβαλα ο …μπαγασας?

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #435282

    Ωραια περιγραφη φιλε! Να χαιρεσαι το σκυλακι σου!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #435317

    Φιλε Μπενετο, σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 20,911 έως 20,925 (από 21,003 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων