BENELLI CLUB

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 2,101 έως 2,115 (από 2,589 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Benelli

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #402537

    ZeD wrote:

    BIRDY wrote:

    ZeD wrote:
    Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλοι θεωρούν την Α400 ότι σίγουρα θα βγάλει πρόβλημα, κάτι παρόμοιο μου έλεγαν στην αρχή με την κάννη της η οποία πλέον κοντεύει να τρελάνει πολλούς. Ας περάσουν κάποια χρόνια να δούμε πως θα πάει το όπλο… Κωνσταντίνος

    Προσωπικά δεν είπα πως θα βγάλει πρόβλημα…Αλλωστε είναι βαρύ το όνομα για να βγάζει προβλήματα.Δεν μου αρέσει να απαξιώνουμε όμως άλλα όπλα επειδή εχουμε κολλήσει στα beretta benelli….

    Μπορεί να φάνηκε προσωπικό αλλά δεν ήταν και συγνώμη αν φάνηκε έτσι. Το όνομα beretta είναι βαρύ αλλά τις παπαρίτσες τους τις κάνουν και αυτοί… χαχαχα Κωνσταντίνος

    βρε παιδιά, γράφετε που γράφετε για τα μπερέττα, γράψτε τα στο τόπικ της μάρκας να πάρει λίγο μπρός ,γιατί το σκορ μεχρι στιγμής γράφει 143 – 54

    Λογικό ρε συ αφού εσείς χρειάζεστε το topic για να ανταλλάξετε απόψεις μήπως και βγάλετε καμιά σωστή κατανομή, ενώ εμείς λέμε γεια σας είμαι ο τάδε έχω την τάδε και τέρμα…


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #402538

    Γιάννη ξαναδιάβασε λίγο πιο προσεχτικά, έχω λόγο που κάνω έτσι τις παραθέσεις. Δεν μίλησα εγώ για κανέναν Γιώργο όταν αναφέρθηκες στο φιλαράκι σου που κυνηγάτε φάσσες. Φιλαράκι το αποκάλεσες , φιλαράκι στον είπα και γω. Για να μην έχουμε καμιά παρεξήγηση . Όσο για τα υπόλοιπα, άστα να πάνε στο διάολο. Δεν βγαίνει άκρη. Αλλά επειδή τον ανέφερες τον άνθρωπο (καιρό έχω να τον ακούσω τον Δημήτρη, μακάρι να είναι καλά) έχεις κυνηγήσει μαζί του;

    http://www.youtube.com/user/AltairLusso

    Πως με παγιδεύεται εσείς η Berettάκηδες ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω 😳

    Έχω φάει προβατίνα μαζί του, έχουμε πάει στον Αντωνάκο για  να γυρίσει το όπλο, έχουμε κυνηγήσει στα φανταστικά τρυγονοτόπια του Σουνίου κτλ.

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #402539

    apsel wrote:

    ZeD wrote:

    BIRDY wrote:

    ZeD wrote:
    Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλοι θεωρούν την Α400 ότι σίγουρα θα βγάλει πρόβλημα, κάτι παρόμοιο μου έλεγαν στην αρχή με την κάννη της η οποία πλέον κοντεύει να τρελάνει πολλούς. Ας περάσουν κάποια χρόνια να δούμε πως θα πάει το όπλο… Κωνσταντίνος

    Προσωπικά δεν είπα πως θα βγάλει πρόβλημα…Αλλωστε είναι βαρύ το όνομα για να βγάζει προβλήματα.Δεν μου αρέσει να απαξιώνουμε όμως άλλα όπλα επειδή εχουμε κολλήσει στα beretta benelli….

    Μπορεί να φάνηκε προσωπικό αλλά δεν ήταν και συγνώμη αν φάνηκε έτσι. Το όνομα beretta είναι βαρύ αλλά τις παπαρίτσες τους τις κάνουν και αυτοί… χαχαχα Κωνσταντίνος

    βρε παιδιά, γράφετε που γράφετε για τα μπερέττα, γράψτε τα στο τόπικ της μάρκας να πάρει λίγο μπρός ,γιατί το σκορ μεχρι στιγμής γράφει 143 – 54

    Λογικό ρε συ αφού εσείς χρειάζεστε το topic για να ανταλλάξετε απόψεις μήπως και βγάλετε καμιά σωστή κατανομή, ενώ εμείς λέμε γεια σας είμαι ο τάδε έχω την τάδε και τέρμα…

    Κωνσταντίνος

    Ναι βρε εσείς …………… όταν είναι για προβλήματα κάνετε ξεχωριστά topic, για τσοκ σχισμένα, σπασμένα αυτάκια, άλυτες εμπλοκές, ξήλωμα στα nickel επειδή φάγατε ένα πορτοκαλάκι και πιάσατε το όπλο ή έχετε υψηλό PH ………………. μην μολυνθεί το μαμίσιο :mrgreen:

    Κων/νε αν παρεξηγήθηκες το σβήνω

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    kαι έρχομαι να το γράψω στο δικό σας :mrgreen:

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #402540

    ZeD wrote:

    apsel wrote:

    ZeD wrote:

    BIRDY wrote:

    ZeD wrote:
    Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλοι θεωρούν την Α400 ότι σίγουρα θα βγάλει πρόβλημα, κάτι παρόμοιο μου έλεγαν στην αρχή με την κάννη της η οποία πλέον κοντεύει να τρελάνει πολλούς. Ας περάσουν κάποια χρόνια να δούμε πως θα πάει το όπλο… Κωνσταντίνος

    Προσωπικά δεν είπα πως θα βγάλει πρόβλημα…Αλλωστε είναι βαρύ το όνομα για να βγάζει προβλήματα.Δεν μου αρέσει να απαξιώνουμε όμως άλλα όπλα επειδή εχουμε κολλήσει στα beretta benelli….

    Μπορεί να φάνηκε προσωπικό αλλά δεν ήταν και συγνώμη αν φάνηκε έτσι. Το όνομα beretta είναι βαρύ αλλά τις παπαρίτσες τους τις κάνουν και αυτοί… χαχαχα Κωνσταντίνος

    βρε παιδιά, γράφετε που γράφετε για τα μπερέττα, γράψτε τα στο τόπικ της μάρκας να πάρει λίγο μπρός ,γιατί το σκορ μεχρι στιγμής γράφει 143 – 54

    Λογικό ρε συ αφού εσείς χρειάζεστε το topic για να ανταλλάξετε απόψεις μήπως και βγάλετε καμιά σωστή κατανομή, ενώ εμείς λέμε γεια σας είμαι ο τάδε έχω την τάδε και τέρμα… Κωνσταντίνος

    Ναι βρε εσείς …………… όταν είναι για προβλήματα κάνετε ξεχωριστά topic, για τσοκ σχισμένα, σπασμένα αυτάκια, άλυτες εμπλοκές, ξήλωμα στα nickel επειδή φάγατε ένα πορτοκαλάκι και πιάσατε το όπλο ή έχετε υψηλό PH ………………. μην μολυνθεί το μαμίσιο Κων/νε αν παρεξηγήθηκες το σβήνω kαι έρχομαι να το γράψω στο δικό σας

    “Δε μπορείς να ανακαλύψεις νέους ωκεανούς αν δεν έχεις το κουράγιο να χάσεις την ακτή από τα μάτια σου”

    Η αλήθεια είναι αυτή αλλά να δω όμως πόσα όπλα θα χαλάσετε ακόμα ή πόσες κάννες μήπως και φτάσετε την τουφεκιά της beretta xaxaxa

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #402543

    Naval wrote:

    ZeD wrote:

    apsel wrote:

    ZeD wrote:

    BIRDY wrote:

    ZeD wrote:
    Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλοι θεωρούν την Α400 ότι σίγουρα θα βγάλει πρόβλημα, κάτι παρόμοιο μου έλεγαν στην αρχή με την κάννη της η οποία πλέον κοντεύει να τρελάνει πολλούς. Ας περάσουν κάποια χρόνια να δούμε πως θα πάει το όπλο… Κωνσταντίνος

    Προσωπικά δεν είπα πως θα βγάλει πρόβλημα…Αλλωστε είναι βαρύ το όνομα για να βγάζει προβλήματα.Δεν μου αρέσει να απαξιώνουμε όμως άλλα όπλα επειδή εχουμε κολλήσει στα beretta benelli….

    Μπορεί να φάνηκε προσωπικό αλλά δεν ήταν και συγνώμη αν φάνηκε έτσι. Το όνομα beretta είναι βαρύ αλλά τις παπαρίτσες τους τις κάνουν και αυτοί… χαχαχα Κωνσταντίνος

    βρε παιδιά, γράφετε που γράφετε για τα μπερέττα, γράψτε τα στο τόπικ της μάρκας να πάρει λίγο μπρός ,γιατί το σκορ μεχρι στιγμής γράφει 143 – 54

    Λογικό ρε συ αφού εσείς χρειάζεστε το topic για να ανταλλάξετε απόψεις μήπως και βγάλετε καμιά σωστή κατανομή, ενώ εμείς λέμε γεια σας είμαι ο τάδε έχω την τάδε και τέρμα… Κωνσταντίνος

    Ναι βρε εσείς …………… όταν είναι για προβλήματα κάνετε ξεχωριστά topic, για τσοκ σχισμένα, σπασμένα αυτάκια, άλυτες εμπλοκές, ξήλωμα στα nickel επειδή φάγατε ένα πορτοκαλάκι και πιάσατε το όπλο ή έχετε υψηλό PH ………………. μην μολυνθεί το μαμίσιο Κων/νε αν παρεξηγήθηκες το σβήνω kαι έρχομαι να το γράψω στο δικό σας «Δε μπορείς να ανακαλύψεις νέους ωκεανούς αν δεν έχεις το κουράγιο να χάσεις την ακτή από τα μάτια σου»

    Η αλήθεια είναι αυτή αλλά να δω όμως πόσα όπλα θα χαλάσετε ακόμα ή πόσες κάννες μήπως και φτάσετε την τουφεκιά της beretta xaxaxa

    Κωνσταντίνος

    Είμαστε large και χαλάμε για να έχουμε, και οι μάστορε κλέφτες θα γίνουν. Πάντως μπορώ να σας στείλω σε μάστορα και μόλις σας το φτιάξει θα σας στείλω σε άλλο να σας φτιάξει. Για καμιά τσίχλα πάντως καλή είναι η Bere ……………… μέχρι τσαρτσάρες και εκεί τέλος.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #402545

    Είμαστε large και χαλάμε για να έχουμε, και οι μάστορε κλέφτες θα γίνουν. Πάντως μπορώ να σας στείλω σε μάστορα και μόλις σας το φτιάξει θα σας στείλω σε άλλο να σας φτιάξει. Για καμιά τσίχλα πάντως καλή είναι η Bere ……………… μέχρι τσαρτσάρες και εκεί τέλος.

    Άντε και κανά πρασινάκι στον έβρο, μετά μόνο bene… αλλά πέρα από την πλάκα εσείς οι bene βρείτε άλλο χόμπι είναι κρίμα να τρομάζετε τα πουλάκια χαχαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #402618

    Επειδή γίνεται πολύ ντόρος για το τίποτα Για εμενα δεν είναι θέμα Benelli & Beretta απλα είναι ότι δεν μπορώ τι μετριότητα και την ασάφεια γενικώς … μην νομίζετε πολλές φορές αυτό που κάνω το κάνω και για μένα τον ίδιο ώστε και να αναθεωρώ και να μαθαίνω αλλά και να επιβεβαιώνομαι, όλοι μας σχεδόν ξέρουμε ότι είναι πολύ καλύτερο το να μην ξέρεις και να ρωτας παρά να γνωρίζεις και να λες τι μισή αλήθεια.( άτιμο πράγμα ο δόλος) Όπως και όλα τα αλλά πράγματα έτσι και το σκοπευτήριο αλλά και το κυνήγι αλλά και στα τα όπλα γενικός όπως εγώ τα έχω κατανόηση έχουν κάποια πρότυπα μετρα και σταθμά που πρέπει να ακολουθούσης (στην αρχή τουλάχιστον) ο κάθε ένας από εμάς έχει κάποιες ιδιαιτερότητες και πολλές φορές διαφορετική αντίληψη το τι είναι σωστό και τι όχι. Εκεί επάνω χαλαει όλο το γλυκό εκεί είναι που λέει ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του, έχω δει αλλά και μου έχουν πει προσωπικός απίστευτα πράγματα  στο σκοπευτήριο για το ίδιο το άθλημα και τις τεχνικές του αλλά ως γνωστόν στο κυνήγι και στα όπλα είναι ο μεγάλος σαματάς .ξέρεται τι κατάλαβα σε όλο αυτό Όσο και εγωιστικό και να φαίνεται αυτό που θα γράψω  <<Δεν πρέπει να μιλάς και ξέρεις γιατί… γιατί ο κόσμος έστω και μετά από όλα αυτά τα χρόνια και την σημερινή ενημέρωση που έχει από παντου δεν είναι έτοιμος να ακούσει την αλήθεια>>  .. θα μου πεις και πια είναι αυτή ρε μεγάλε ξερόλα, προσωπικά για μένα είναι  η επώμιση ( που μνημονεύω σχεδόν σε κάθε μήνυμά μου) το κοντακι και όλα τα παρελκόμενα αυτού και φυσικά αυτός που το κραταει…. ( όλα τα αλλα είναι για εσωτερική κατανάλωση)

    Και όσο για τις εταιρίες οπλών  καλά κάνουν και πουλανε τα ντενεκεδάκια τους οι μαλακές όμως γιατί τα περνούν, θα μου πείτε εε και τι να κάνουν να μην αγοράσουν το ένα μην πάρουν το άλλο τι να κάνουν Να δουλέψουν αυτό να κάνουν και μάλιστα παρα πολύ με το αγαπημένο τους κυνηγητικό όπλο και εκτός κυνηγητικής περιόδου και να αφήσουν κάτω αυτό το πουστικο το πληκτρολόγιο γιατί τις μισές ώρες να έκαναν επωμισης  θα είχαμε τόσους πρωταθλητές που δεν θα ξέραμε που να τους βάζαμε.. και για να δείτε το τι σου είναι η αρρώστια στο σκοπευτήριο ο μόνιμος χαβάς που δεν σπάνε τα πιάτα είναι ότι φταίει το κοντάκι και στο κυνήγι τα τσοκ οι κάννες και τα φυσίγγια.. άντε βγάλε άκρη τώρα.

    Υρ.. και για να γίνω πιο αντιπαθείς από ότι είμαι σε ορισμένους θα πω ότι καλύτερο όλων είναι να μάθουν να ρίχνουν γενικός σε αποστάσεις που τους επιτρέπεται από τα όπλα και ας αφήσουν τις μοντιφες και τα 60.70 και βαλε μετρα για πολύ αργότερα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #402630

    Naval wrote:

    ZeD wrote:

    apsel wrote:

    ZeD wrote:

    BIRDY wrote:

    ZeD wrote:
    Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλοι θεωρούν την Α400 ότι σίγουρα θα βγάλει πρόβλημα, κάτι παρόμοιο μου έλεγαν στην αρχή με την κάννη της η οποία πλέον κοντεύει να τρελάνει πολλούς. Ας περάσουν κάποια χρόνια να δούμε πως θα πάει το όπλο… Κωνσταντίνος

    Προσωπικά δεν είπα πως θα βγάλει πρόβλημα…Αλλωστε είναι βαρύ το όνομα για να βγάζει προβλήματα.Δεν μου αρέσει να απαξιώνουμε όμως άλλα όπλα επειδή εχουμε κολλήσει στα beretta benelli….

    Μπορεί να φάνηκε προσωπικό αλλά δεν ήταν και συγνώμη αν φάνηκε έτσι. Το όνομα beretta είναι βαρύ αλλά τις παπαρίτσες τους τις κάνουν και αυτοί… χαχαχα Κωνσταντίνος

    βρε παιδιά, γράφετε που γράφετε για τα μπερέττα, γράψτε τα στο τόπικ της μάρκας να πάρει λίγο μπρός ,γιατί το σκορ μεχρι στιγμής γράφει 143 – 54

    Λογικό ρε συ αφού εσείς χρειάζεστε το topic για να ανταλλάξετε απόψεις μήπως και βγάλετε καμιά σωστή κατανομή, ενώ εμείς λέμε γεια σας είμαι ο τάδε έχω την τάδε και τέρμα… Κωνσταντίνος

    Ναι βρε εσείς …………… όταν είναι για προβλήματα κάνετε ξεχωριστά topic, για τσοκ σχισμένα, σπασμένα αυτάκια, άλυτες εμπλοκές, ξήλωμα στα nickel επειδή φάγατε ένα πορτοκαλάκι και πιάσατε το όπλο ή έχετε υψηλό PH ………………. μην μολυνθεί το μαμίσιο Κων/νε αν παρεξηγήθηκες το σβήνω kαι έρχομαι να το γράψω στο δικό σας «Δε μπορείς να ανακαλύψεις νέους ωκεανούς αν δεν έχεις το κουράγιο να χάσεις την ακτή από τα μάτια σου»

    Η αλήθεια είναι αυτή αλλά να δω όμως πόσα όπλα θα χαλάσετε ακόμα ή πόσες κάννες μήπως και φτάσετε την τουφεκιά της beretta xaxaxa

    Κωνσταντίνος

    απο την πρωτη μερα που γραφτηκα σε αυτο το Forum , διαβαζω για αυτη την περιφημη τουφεκια αυτων των συγκεκριμενων οπλων , σε παρα πολλλες  δοκιμες μεταξυ διαφορων οπλων εχω δει με τα ματια μου , οτι η τουφεκια τους ειναι για τα  πανυγυρια ,   μπορει να μου πει καποιος , για να το καταλαβω και εγω , πως βγηκε αυτο το συμπερασμα ? δηλαδη με ποια λογικη και με ποιες αποδειξεις ενα οπλο με τουφεκια στο χαρτονι  και στον καταλογο αλλα και στον ταχογραφο , επιοικως μετρια , χαρακτηριζεται απο συγκεκριμενα ατομα , απαιχτη και ακρως φονικη ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #402634

    απο την πρωτη μερα που γραφτηκα σε αυτο το Forum , διαβαζω για αυτη την περιφημη τουφεκια αυτων των συγκεκριμενων οπλων , σε παρα πολλλες  δοκιμες μεταξυ διαφορων οπλων εχω δει με τα ματια μου , οτι η τουφεκια τους ειναι για τα  πανυγυρια ,   μπορει να μου πει καποιος , για να το καταλαβω και εγω , πως βγηκε αυτο το συμπερασμα ? δηλαδη με ποια λογικη και με ποιες αποδειξεις ενα οπλο με τουφεκια στο χαρτονι  και στον καταλογο αλλα και στον ταχογραφο , επιοικως μετρια , χαρακτηριζεται απο συγκεκριμενα ατομα , απαιχτη και ακρως φονικη ?

    Είναι για πολύ ψαγμένους αυτή η ντουφεκιά….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #402635

    Δημητρης Benelli wrote:
    απο την πρωτη μερα που γραφτηκα σε αυτο το Forum , διαβαζω για αυτη την περιφημη τουφεκια αυτων των συγκεκριμενων οπλων , σε παρα πολλλες δοκιμες μεταξυ διαφορων οπλων εχω δει με τα ματια μου , οτι η τουφεκια τους ειναι για τα πανυγυρια , μπορει να μου πει καποιος , για να το καταλαβω και εγω , πως βγηκε αυτο το συμπερασμα ? δηλαδη με ποια λογικη και με ποιες αποδειξεις ενα οπλο με τουφεκια στο χαρτονι και στον καταλογο αλλα και στον ταχογραφο , επιοικως μετρια , χαρακτηριζεται απο συγκεκριμενα ατομα , απαιχτη και ακρως φονικη ?

    Είναι για πολύ ψαγμένους αυτή η ντουφεκιά….

    Κωνσταντίνος

    εσυ εισαι ο ψαγμενος ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #402636

    εσυ εισαι ο ψαγμενος ?

    το ψάχνω όσο μπορώ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #403555

    AΦΙΕΡΩΜΕΝΗ ΣΤΟΥΣ ΠΙΟ… ”ΠΑΛΙΟΜΟΔΙΤΕΣ” ΤΟΥ CLUB… 😀

    [/url]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #403596

    AΦΙΕΡΩΜΕΝΗ ΣΤΟΥΣ ΠΙΟ… »ΠΑΛΙΟΜΟΔΙΤΕΣ» ΤΟΥ CLUB… [/url]

    απλα κοσμημα………

    μπραβο αρι

     

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #404354

    AΦΙΕΡΩΜΕΝΗ ΣΤΟΥΣ ΠΙΟ… »ΠΑΛΙΟΜΟΔΙΤΕΣ» ΤΟΥ CLUB… [/url]

    Seitanidis collection  το εργαλείο!!! μπιμπελό

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1
    cbk στις #404430

    Χαιρετώ την παρέα! Καλή χρονιά!

    Διαβάζω μήνες αλλά πρώτη φορά γράφω για τί θα ήθελα συγκεκριμένες  πληροφορίες.

    Θέλω να πάρω μια supernova. Όσες έχω δεί, (εκτός από μία που δεν πρόλαβα να την αγοράσω και πουλήθηκε) έχουν στην άκρη του κώνου προσαρμογής σημαδάκια στην επιχρωμίωση σαν σκουριά, σαν καφέ  χρώμα  που δεν φεύγει με το βούρτσισμα. Ο αυλός είναι καθαρός. Για να έχω μέτρο σύγκρισης είδα και παραπλήσιας τιμής όπλο (τούρκικο που έτσι κι’αλλιώς δεν θα έπαιρνα) και το τελείωμα του κώνου λαμπύριζε στο φως σαν μπιζουτέ κρύσταλλο! έχετε καμία γνώμη;

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 2,101 έως 2,115 (από 2,589 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων