BENELLI CLUB

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 2,131 έως 2,145 (από 2,589 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Benelli

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    411
    Menios στις #405946

    Μένιο καλησπέρα ρώτησες γιατί την πουλάει?

    Γεράσιμε τον ρώτησα, ήμουν είπε  ότι του έφερε  παραδοσιακός πελάτης του  που είναι υπεράνω χρημάτων 3 όπλα   , και του παρήγγειλε  2-3 άλλα, μεταξύ αυτών και ένα Merkel…. Τώρα αλήθεια- ψέματα θα σε γελάσω….

    αυτό που με χάλασε ήταν ότι λόγω διαστάσεων δικών μου 1:90 ύψος, ήταν  κοντό το κοντάκι , άρα θα έπρεπε να κάνω επέμβαση με πρόσθετο ξύλο ή μακρύ πέλμα, ή έξτρα φορετό πέλμα , κλπ κλπ…..

    Ξέρει κάποιος ποιό από τα benelli έχει από κατασκευή του πιο μακρύ κοντάκι , 37-38 cm ??????

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    261
    thor600 στις #405964

    BeReT wrote:
    Μένιο καλησπέρα ρώτησες γιατί την πουλάει?

    Γεράσιμε τον ρώτησα, ήμουν είπε ότι του έφερε παραδοσιακός πελάτης του που είναι υπεράνω χρημάτων 3 όπλα , και του παρήγγειλε 2-3 άλλα, μεταξύ αυτών και ένα Merkel…. Τώρα αλήθεια- ψέματα θα σε γελάσω…. αυτό που με χάλασε ήταν ότι λόγω διαστάσεων δικών μου 1:90 ύψος, ήταν κοντό το κοντάκι , άρα θα έπρεπε να κάνω επέμβαση με πρόσθετο ξύλο ή μακρύ πέλμα, ή έξτρα φορετό πέλμα , κλπ κλπ….. Ξέρει κάποιος ποιό από τα benelli έχει από κατασκευή του πιο μακρύ κοντάκι , 37-38 cm ??????

    Δε νομίζω να βρεις κάτι σε αυτές τις διαστάσεις φίλε μου.καλυτερα να κοιτάξεις για κανένα browning-Winchester που είναι και αντρικά όπλα (χα χα).

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #405977

    πιο συχνα γραφουν οι Beretaκιδες σε αυτο το topic , τελικα μηπως ειναι κρυφοΒenellaκιδες ? πουλατε τα μπουζουκια που εχετε επιτελους και παρτε οπλο της προκοπης ρε παιδια , ετσι για να ησυχασετε επιτελους ………

     

    Αφού δεν έχουμε τι να γράψουμε για τα δικά μας γράφουμε για τους τενεκέδες σας..Sorry Κιόλας..Μώρε καλά τα λέει ένας φίλος απο δω..Μόνο για συλλογή είναι τα Benelli να κάθεσαι να τα κοιτάς να τα λαδώνεις και τίποτα άλλο..

     

     

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #405979

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #405986

    ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΟΙ ΦΩΣΤΗΡΕΣ ΤΟΥ ΣΧΙΣΤΟΥ ΕΧΟΥΝ ΒΓΑΛΕΙ ΟΤΙ ΟΙ BENELLI ΔΕΝ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΑΥΤΟ ΒΟΛΕΥΕΙ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΚΟΜΠΛΕΞ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΣΤΙΣ BENELLI MOY ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΙΣ BERETTA MOY 😉

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #405987

    το αν βαράνε τα benelli αφορά αυτόν που τα έχει και μόνο

    συμφωνώ με τον Αγγελο και στο κυνήγι της τσίχλας που κάνω δεν έχω δεί διαφορές στα benelli και το beretta που έχω

    συμφωνώ επίσης στον πολιτισμένο διάλογο που είναι το τέλειο

    διαφωνώ με την ανταλλαγή ύβρεων και προσβλητικών υπονοούμενων που είναι το απαράδεκτο

    διαφωνώ επίσης με την παράθεση απειλών που είναι ξεφτίλα και κατάντια 👿

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #405992

    Τι γίνεται ρε άντριδοι  εδώ  ?…. Πέφτει  ξύλο? 😯

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #405993

    εγω παντως απο περυσι που παω για τσιχλες με κατι φιλαρακια ,ο ενας με 525 ,ο αλλος με φρανκι φαλκονετ και ο τριτος με ενα cz(τσεχικο οριτζιναλ που δεχεται και καννη ραβδωτη),αθροιστικα και οι τρεις μαζι χτυπανε παντα λιγοτερα πουλια απο οτι εγω μονος μου ,με τον τενεκε μου (μ2)…. :mrgreen:

    σας παραπεμπω και σε ενα σχετικο σχολιο του φιλου μου με το 525 ….ρε συ αυτο το μαυρο το πιστολι οπου το γυρισεις σπερνει θανατο….

    στο δε κυνηγι λαγου φετος τουφεκισα 10 λαγους και εχασα εναν μονο…..

    στα δε τρυγονια το σκορ ηταν : m2 22 κομματια και ολοι οι υπολοιποι 4 κομματια μαζι……

    μονιμα πανω τζεμινι πορτινγκ 4 αστρα μετα απο συμβουλη του μακη (blanco) και του αρη τσελα …

    εμπλοκες μηδεν ,αφλογιστιες μηδεν ,συντηρηση μηδεν ,φυσιγγια απο 24 εως 56 γραμμαρια που εχω ριξει, ολα κανονικα ….

    παμε τωρα στην παλια μου σουπερ 90 που την κυνηγησα 20 χρονια(τηρω ημερολογιο ετησιο) ….

    λαγοι 189 ,τρυγονια 523, τσιχλες – κοτσυφια αμετρητα, εμπλοκες μια με φυσιγγι τρια αλφα οπου αποκολληθηκε το καψυλι ,συντηρηση μια φορα το χρονο (λαδωμα ,σκουπισμα ) ,φυσιγγια απο 24 εως 53 γραμμαρια κανονικοτατα, κατασταση μετα απο 20 χρονια ,ολοκαινουρια οπως την πρωτη μερα ….

    παρακαλω βοηθηστε με να αλλαξω αποψη για την εν λογω εταιρεια …. :mrgreen:

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #405995

    το αν βαράνε τα benelli αφορά αυτόν που τα έχει και μόνο συμφωνώ με τον Αγγελο και στο κυνήγι της τσίχλας που κάνω δεν έχω δεί διαφορές στα benelli και το beretta που έχω συμφωνώ επίσης στον πολιτισμένο διάλογο που είναι το τέλειο διαφωνώ με την ανταλλαγή ύβρεων και προσβλητικών υπονοούμενων που είναι το απαράδεκτο διαφωνώ επίσης με την παράθεση απειλών που είναι ξεφτίλα και κατάντια

    ..κακό είναι το πολύ και το καθόλου..
    Μάκης…..Μαραθώνας

    πεσ τα βρε μακη …και ετοιμαζομαι να παω να φαω ενα κοντοσουβλι προβατινα και φοβαμαι μη μου κοπει η ορεξη ……. :mrgreen:

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #405996

    Κατ’αρχήν πρέπει να πέσει “μπουγάδα” στο topic γιατί αυτά περί κλωτσιών κ ύβρεων είναι γελοία πράγματα.

    Από εκεί και πέρα ρε Γεράσιμε, δεν θα φτιάξεις εσύ τον κόσμο 😉 .

    Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα, αν θέλει κάποιος να πληρώσει καλά κάνει και αγοράζει ότι θέλει. Ούτε εσύ του δίνεις τα λεφτά, ούτε εγώ. Τώρα το αν υπάρχει κύμα πωλήσεων μεταχειρισμένων, πάλι είναι δικό του πρόβλημα όποιου θέλει να αγοράσει.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #405998

    πεσ τα βρε μακη …και ετοιμαζομαι να παω να φαω ενα κοντοσουβλι προβατινα και φοβαμαι μη μου κοπει η ορεξη ……. :mrgreen:

    θα σου στείλω μιά φωτό μου και δεν θα σου κόβεται ποτέ βλέποντας πως κτίζεται η ομορφιά 😀 😀 😀

    καλά να περάσεις 🙂

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #405999

    μονιμα πανω τζεμινι πορτινγκ 4 αστρα μετα απο συμβουλη του μακη (blanco)  …

    Ρε Μάκη εσύ έχεις βαλθεί να ξεκουφάνεις τον κόσμο … 😆  ???

    Ρε τι γίνεται στον κόσμο … 😆

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    841
    BIRDY στις #406004

    Ρε τι πάθαμε ουτε στο γήπεδο τέτοιος φανατισμός…Χαλαρώστε ρε σείς αφού θέλετε οι περισσότεροι να έχετε (ή να νομίζετε οτι έχετε) το καλύτερο όπλο, πάρτε ενα απο κάθε μαρκα να ησυχάσουμε όλοι!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #406005

    anrizoss wrote:
    μονιμα πανω τζεμινι πορτινγκ 4 αστρα μετα απο συμβουλη του μακη (blanco) …

    Ρε Μάκη εσύ έχεις βαλθεί να ξεκουφάνεις τον κόσμο … ??? Ρε τι γίνεται στον κόσμο …

    http://www.youtube.com/user/AltairLusso

    αυτο φταει και βουιζει το συμπαν μετα απο καθε κανονια ..εεεεεεεε……….συγνωμη τουφεκια της μ2 ηθελα να πω…… :mrgreen:

    καλη μας ορεξη παιδες …..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #406008

    Ψυχραιμια ωρε παλικαρια,ολα τα οπλα ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ!!!!

    Το δικο μου να φανταστητε κατεβασε ενα “θεριο” (το λεω για να πεισω τον φιλο τον anrizoss  :mrgreen: ).

    Ειμαστε μεγαλα παιδια πλεον για να φτανουμε σε τετοιες ακροτητες,το να γινετε προς χαρην αστεϊσμου,δινετε καλυτερη εικονα εδω μεσα.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 2,131 έως 2,145 (από 2,589 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων