BENELLI CLUB

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 2,176 έως 2,190 (από 2,589 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Benelli

  • Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #406174

    Δεν κατάλαβα δηλαδή..δεν μπορούμε να πούμε την γνώμη μας? Ο καθένας ισχυρίζεται ότι θέλει..η επειδή το τοπικ λέγεται Benelli club απαγορεύεται να γράψουμε? Άλλος ξεκίνησε να μιλάει άσχημα..όχι εγώ..

    Αγορίνα μου να γράφεις την γνώμη σου και να μην μασάς. Σε παρακολουθώ πως γράφεις και δεν προσβάλεις, ούτε βρίζεις. Αν κάποιος έχει κόψει κατήφορο, δεν φταις εσύ.

    Αλήθεια, για το παλικάρι που έγραψε την γνώμη του στο Hunter Passion του Δεκεβρίου, δεν διάβασα κανένα σχόλιο…. 😉 .

    Κονομάει και αυτός από την κλίκα του Σχιστού;

    Έφυγε από δω η μία κλίκα και έμεινε η άλλη, αυτό ξέρω εγώ… 😉


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #406191

    EMEIS ΤΙΣ ΒΕΝΝΕΛΙ ΚΑΤΩ ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ..ΤΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΛΟΥΚΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΑΜΠΕΛΙΑ..

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #406196

    Σιγουρα τα μπερετα εχουν πιο γλυκια λειτουργια ενω τα μπενελικα πιο βαρβαρη κατα τα αλλα ολα μπαμ κανουνε το μονο σιγουρο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3430
    ΛΕΩΝ στις #406217

    EMEIS ΤΙΣ ΒΕΝΝΕΛΙ ΚΑΤΩ ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ..ΤΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΛΟΥΚΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΑΜΠΕΛΙΑ..

    BREDA ERMES 2000

    Α! εκεί στο αμπέλι  θα βρήκες και το δικό σου γιατί στην ετικέτα μόνο αλλάζει. :mrgreen:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    262
    classicdoubles στις #406226

    Θα πουλήσω τις berettes, θα πουλήσω και την benella και θα πάω να αγοράσω μια Cosmi… Εξυπακούεται ότι θα κάνω club Πέρα από τα αστεία ότι στραβό βλέπουμε στα ντουφέκια μας είναι καλό και χρήσιμο να το «μιλάμε» εδώ…. όπως έγραψε ο Κώστας Zed. Ο τρόπος γραφής καμιά φορά ξενίζει.. Το χουμε ξαναπεί τα όπλα δεν είναι η προέκταση του πουλιού μας.. ουτε και η ζωή μας.. Το κυνήγι όμως είναι μέρος και σημαντικό στη ζωη μας.. κι αυτό μας ενώνει όλους…

    Και εγώ μαζί σου στο club…. μόνο που η Cosmi θα είναι 20άρα γιατί η 12άρα είναι κούτσουρο! Όλα τα όπλα είναι καλά και σκοτώνουν! Και ο καθένας βολεύεται με αυτό ή αυτά που έχει! Υποσυνείδητα έχουμε μία τάση πολλές φορές να παινεύουμε αυτό που κατέχουμε γιατί μας απελευθερώνει πολλές φορές από τις όποιες ίσως “αμφιβολίες¨εχουμε γι’αυτό! Επίσης, αν θυμάμαι καλά η παροιμία λέει:” Αν δεν παινέψεις το σπίτι σου… θα πέσει να σε πλακώσει!” Έχουν περάσει όπλα και από τις 2 μεγάλες ιταλικές εταιρίες από τα χέρια μου… (3 Benelli: Super 90 Collimatore, Black Eagle, Super Sport, και 1  Beretta X-trema), με κανένα όπλο από αυτά δεν είχα πρόβλημα, ούτε λειτουργικά, αλλά ούτε και σε τουφεκιές (έχω ακούσει πολλούς συναδέλφους να κατηγορούν τις Benelli ότι στέλνουν το ένα σκάγι εδώ και το άλλο εκεί…., τίποτα από αυτά δεν είχα διαπιστώσει!). Το ότι οι Benelli μου με κούραζαν περισσότερο από τη Beretta μου μετά από πολλές βολές… ισχύει και πιστεύω όλοι θα συμφωνήσουμε ότι αυτό ειναι φυσιολογικό! Το ότι η Beretta μου ήθελε περισσότερο καθάρισμα και φροντίδα μετά από κάποιο κυνήγι… ισχύει και εκεί μάλλον θα συμφωνήσουμε! κανένα από αυτά τα όπλα δεν είναι πλέον στη κατοχή μου… όχι γιατί δεν ήταν καλά όπλα αλλά γιατί κάτι μου τη χάλαγε (είτε οπτικά είτε εργονομικά) σε κάθε ένα από αυτά ξεχωριστά… π.χ. στη Black Eagle μου τη χάλαγε οπτικά ο υποφηλακτήρας της σκανδάλης και το βάρος της (3.300) που δεν με βόλευε στο περπατητό της τσίχλας για το οποίο ήθελα το τουφέκι. Η “καλύτερη” καραμπίνα που είχε περάσει από τα χέρια μου (την είχα πάρει μάλιστα τότε που δεν “ήξερα” από όπλα) ήταν μία Fabarm Eurolion MKII. Τρίσφαιρη, ελαφριά, εργονομική, ήπιο κλώτσημα, καλές τουφεκιές! Μου έφαγαν όλοι οι φίλοι τη ψυχή να πάρω τη πιο ποιοτική Benelli! Πρόσφατα, βρέθηκε ο αντικαταστάτης της Eurolion…. μία Browning Fusion (το παλιό μοντέλο).  Μπορεί ίσως να μην έχει τη ποιότητα των Benelli  και των Beretta αλλά εργονομικά και οπτικά μου κάνει. Επίσης σκοτώνει όπως σκότωναν και όλες οι προηγούμενες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    262
    classicdoubles στις #406227

    EMEIS ΤΙΣ ΒΕΝΝΕΛΙ ΚΑΤΩ ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ..ΤΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΛΟΥΚΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΑΜΠΕΛΙΑ.. BREDA ERMES 2000 Α! εκεί στο αμπέλι θα βρήκες και το δικό σου γιατί στην ετικέτα μόνο αλλάζει. Ένας αλλά ΛΕΩΝ και τσοπάνος του μαντριού

    Φίλε Περικλή, όπως ξέρεις είμαι φίλος της Breda (έχω μία Breda Antares Special και μία  Breda Apollo Super, και αν δεν κάνω λάθος είχα ποστάρει και φωτο γραφίες στο breda club). Φοβάμαι όμως ότι ο φίλος ΛΕΩΝ έχει δίκηο… και τη πάτησες βάζοντας άθελά σου και το δικό σου όπλο….. στα “παλούκια”.Και για να … εξηγούμεθα  για να μην παρεξηγούμεθα, για μένα δεν είναι παλούκια! Οι  Breda Astro, Breda Astrolux, και τα μοντέλα Ermes φτιάχνονταν από τη  Benelli. Οι  Breda Altair, Altair Lusso,  και Aries 2 από τη Beretta  και η Breda Mira από τη Franchi, είναι στην ουσία μία Franchi 712. Τώρα, το ότι χρησιμοποιούνταν ατσάλι Breda για τις κάννες τους … ισχύει. Αλλά μόνο τα παλιά μοντέλα ελατηρίου και τα σύγχρονα Xanthos και  Chiron είναι παραγωγής 100% Breda.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #406233

    Η εμμονές κάποιον δημιούργησαν το όλο θέμα, είναι χρόνια που κρατά αυτή η κολόνια.. αυτό που πραγματικά με εξοργίζει σε όλο αυτό είναι ότι ποσά χρόνια θα τους πάρει ακόμα να καταλάβουν ότι δεν υπάρχουν κακά όπλα,διαφορετικά ναι υπάρχουν αλλά όπλα που είναι εντελώς άχρηστα όπως ισχυρίζονται όχι δεν υπάρχουν αυτό που υπάρχει και δυστυχώς θα υπάρχει ακόμα είναι ανίδεα παπαγαλάκια και άχρηστοι χείριστες … δεν γίνετε μια την καμία να έχουν θεριεύσει κυνηγητικά γενιές και γενιές με αυτά τα όπλα και έτσι στο ξαφνικά να βγαίνει ο κάθε <<Τιποτας>> και να λέει ότι του κατέβει στο κεφάλι . επίσης αυτό που με τρελαίνει είναι όχι  η ασχετοσύνη του Τίποτα αλλά ο εκθειασμός τον παπαγάλων στον Τίποτα.

    … υρ… μακάρι να έφταιγαν τα όπλα και ειδικά τα benelli για την μα@@@ια που δέρνει ορισμένους εδώ μέσα  τουλάχιστον θα ξέραμε το που θα επικεντρωθούμε για να λύσουμε το οποίο πρόβλημα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    262
    classicdoubles στις #406238

    anrizoss wrote: blanco wrote: το αν βαράνε τα benelli αφορά αυτόν που τα έχει και μόνο συμφωνώ με τον Αγγελο και στο κυνήγι της τσίχλας που κάνω δεν έχω δεί διαφορές στα benelli και το beretta που έχω συμφωνώ επίσης στον πολιτισμένο διάλογο που είναι το τέλειο διαφωνώ με την ανταλλαγή ύβρεων και προσβλητικών υπονοούμενων που είναι το απαράδεκτο διαφωνώ επίσης με την παράθεση απειλών που είναι ξεφτίλα και κατάντια ..κακό είναι το πολύ και το καθόλου.. Μάκης…..Μαραθώναςπεσ τα βρε μακη …και ετοιμαζομαι να παω να φαω ενα κοντοσουβλι προβατινα και φοβαμαι μη μου κοπει η ορεξη …….

    angelo40 wrote: ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΟΙ ΦΩΣΤΗΡΕΣ ΤΟΥ ΣΧΙΣΤΟΥ ΕΧΟΥΝ ΒΓΑΛΕΙ ΟΤΙ ΟΙ BENELLI ΔΕΝ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΑΥΤΟ ΒΟΛΕΥΕΙ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΚΟΜΠΛΕΞ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΣΤΙΣ BENELLI MOY ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΙΣ BERETTA MOY Αγγελε καλημερα συμφωνω απολυτα μαζι σου ολα τα οπλα ειναι καλα[beretta ,benelli ,winchester κλπ] .Η κουταμαρα οτι τα βenelli δεν σκοτωνουν βγηκε απο την dream team καταστροφης οπλων απο το 2010 και μετα λογω χοντρης κονομας, της ποιας θυματα επεσαν πολλοι. Το θεωρω βλακεια καποια μελοι να τσακωνονται για τετοιες μα,,,,,,,,,,,ς

    Συμφωνώ με τους συναδέλφους απόλυτα!!!… Δεν τα είχα δει αυτά τα ποσταρίσματα πιο μπροστά!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    841
    BIRDY στις #406247

    PANOUTSOS wrote:
    Θα πουλήσω τις berettes, θα πουλήσω και την benella και θα πάω να αγοράσω μια Cosmi… Εξυπακούεται ότι θα κάνω club Πέρα από τα αστεία ότι στραβό βλέπουμε στα ντουφέκια μας είναι καλό και χρήσιμο να το «μιλάμε» εδώ…. όπως έγραψε ο Κώστας Zed. Ο τρόπος γραφής καμιά φορά ξενίζει.. Το χουμε ξαναπεί τα όπλα δεν είναι η προέκταση του πουλιού μας.. ουτε και η ζωή μας.. Το κυνήγι όμως είναι μέρος και σημαντικό στη ζωη μας.. κι αυτό μας ενώνει όλους…

    Και εγώ μαζί σου στο club…. μόνο που η Cosmi θα είναι 20άρα γιατί η 12άρα είναι κούτσουρο! Όλα τα όπλα είναι καλά και σκοτώνουν! Και ο καθένας βολεύεται με αυτό ή αυτά που έχει! Υποσυνείδητα έχουμε μία τάση πολλές φορές να παινεύουμε αυτό που κατέχουμε γιατί μας απελευθερώνει πολλές φορές από τις όποιες ίσως «αμφιβολίες¨εχουμε γι’αυτό! Επίσης, αν θυμάμαι καλά η παροιμία λέει:» Αν δεν παινέψεις το σπίτι σου… θα πέσει να σε πλακώσει!» Έχουν περάσει όπλα και από τις 2 μεγάλες ιταλικές εταιρίες από τα χέρια μου… (3 Benelli: Super 90 Collimatore, Black Eagle, Super Sport, και 1 Beretta X-trema), με κανένα όπλο από αυτά δεν είχα πρόβλημα, ούτε λειτουργικά, αλλά ούτε και σε τουφεκιές (έχω ακούσει πολλούς συναδέλφους να κατηγορούν τις Benelli ότι στέλνουν το ένα σκάγι εδώ και το άλλο εκεί…., τίποτα από αυτά δεν είχα διαπιστώσει!). Το ότι οι Benelli μου με κούραζαν περισσότερο από τη Beretta μου μετά από πολλές βολές… ισχύει και πιστεύω όλοι θα συμφωνήσουμε ότι αυτό ειναι φυσιολογικό! Το ότι η Beretta μου ήθελε περισσότερο καθάρισμα και φροντίδα μετά από κάποιο κυνήγι… ισχύει και εκεί μάλλον θα συμφωνήσουμε! κανένα από αυτά τα όπλα δεν είναι πλέον στη κατοχή μου… όχι γιατί δεν ήταν καλά όπλα αλλά γιατί κάτι μου τη χάλαγε (είτε οπτικά είτε εργονομικά) σε κάθε ένα από αυτά ξεχωριστά… π.χ. στη Black Eagle μου τη χάλαγε οπτικά ο υποφηλακτήρας της σκανδάλης και το βάρος της (3.300) που δεν με βόλευε στο περπατητό της τσίχλας για το οποίο ήθελα το τουφέκι. Η «καλύτερη» καραμπίνα που είχε περάσει από τα χέρια μου (την είχα πάρει μάλιστα τότε που δεν «ήξερα» από όπλα) ήταν μία Fabarm Eurolion MKII. Τρίσφαιρη, ελαφριά, εργονομική, ήπιο κλώτσημα, καλές τουφεκιές! Μου έφαγαν όλοι οι φίλοι τη ψυχή να πάρω τη πιο ποιοτική Benelli! Πρόσφατα, βρέθηκε ο αντικαταστάτης της Eurolion…. μία Browning Fusion (το παλιό μοντέλο). Μπορεί ίσως να μην έχει τη ποιότητα των Benelli και των Beretta αλλά εργονομικά και οπτικά μου κάνει. Επίσης σκοτώνει όπως σκότωναν και όλες οι προηγούμενες.

    Πές τα ανθρωπέ μου να αγιάσει το στόμα σου!!Εχοντας αρκετά καλα όπλα στον οπλοβαστό μου αγόρασα το 2009 μια xlr5 fabarm. Τo τι κράξιμο είχα φάει απο ”γνώστες όπλων” δεν λέγεται.Εγώ αυτό το όπλο τελικά βολέυτηκα και να σου πω και κάτι? Δεν το αλλάζω με τίποτα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #406254

    Χωρίς λόγια 😉

    Και ελπίζω χωρίς παρεξήγηση 😆

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #406261

    Κάτι τελευταίο θα πω..Κανένας δεν μπορεί κανέναν να σταματήσει να λέει την αποψή του,να εκφράζει την γνώμη του και να μετέχει σε θέματα που μπορεί να υποστηρίξει.  Παρολ’αυτά, κάποιοι  λέγοντας την αποψή τους θέλουν να δημιουργήσουν χειραγωγούμενα παθητικοποιημένα άτομα  αφου δεν δέχονται το αντίθετο. Οι κλίκες είναι κατι δεδομένο, το ενδιαφέρον όμως θα ήταν ο καθένας να κρατάει την γνώμη του και να μην επηρεάζεται από καμία κλίκα και κανένα κοινωνικό σύνολο. Εγώ, θα εκφράζω την άποψή μου, θα υποστηρίζω την γνώμη μου και σε όποιον αρέσει!!

    Υ.Γ: Η ζήλεια είναι άσχημο πράγμα και πραματικά λυπάμαι εκείνους που την έχουν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/09/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    39
    feel069 στις #406264

    Παιδια εχει τραβηξει πολυ η κοντρα !!!  Ολα τα οπλα ειναι καλα και ο καθενας παιρνει αυτο που θεωρει οτι του ταιριαζει καλητερα και βεβαια το θεωρει και καλυτερη επιλογη , το λαθος ειναι να προσπαθει να επιβαλει την γνωμη του στους αλλους .

    Υ.Γ. Ολα τα οπλα σκοτωνουν οταν τα σκαγια πανε στον στοχο τους .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #406276

    εγω παντως απο περυσι που παω για τσιχλες με κατι φιλαρακια ,ο ενας με 525 ,ο αλλος με φρανκι φαλκονετ και ο τριτος με ενα cz(τσεχικο οριτζιναλ που δεχεται και καννη ραβδωτη),αθροιστικα και οι τρεις μαζι χτυπανε παντα λιγοτερα πουλια απο οτι εγω μονος μου ,με τον τενεκε μου (μ2)…. σας παραπεμπω και σε ενα σχετικο σχολιο του φιλου μου με το 525 ….ρε συ αυτο το μαυρο το πιστολι οπου το γυρισεις σπερνει θανατο…. στο δε κυνηγι λαγου φετος τουφεκισα 10 λαγους και εχασα εναν μονο….. στα δε τρυγονια το σκορ ηταν : m2 22 κομματια και ολοι οι υπολοιποι 4 κομματια μαζι…… μονιμα πανω τζεμινι πορτινγκ 4 αστρα μετα απο συμβουλη του μακη (blanco) και του αρη τσελα … εμπλοκες μηδεν ,αφλογιστιες μηδεν ,συντηρηση μηδεν ,φυσιγγια απο 24 εως 56 γραμμαρια που εχω ριξει, ολα κανονικα …. παμε τωρα στην παλια μου σουπερ 90 που την κυνηγησα 20 χρονια(τηρω ημερολογιο ετησιο) …. λαγοι 189 ,τρυγονια 523, τσιχλες – κοτσυφια αμετρητα, εμπλοκες μια με φυσιγγι τρια αλφα οπου αποκολληθηκε το καψυλι ,συντηρηση μια φορα το χρονο (λαδωμα ,σκουπισμα ) ,φυσιγγια απο 24 εως 53 γραμμαρια κανονικοτατα, κατασταση μετα απο 20 χρονια ,ολοκαινουρια οπως την πρωτη μερα …. παρακαλω βοηθηστε με να αλλαξω αποψη για την εν λογω εταιρεια ….

    την πουλας την M1 ? και αν θυμαμαι καλα ο πρωτος που εγραψε για τα Gemini με porting στο Αρτεμις και εγινε η μαχη τοτε με τον Prowler , ποιος ηταν ? θυμασαι ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #406281

    Εγω θα πω την γνωμη μου σαν ενας κυνηγος και οπλοφιλος που απο το 1995 εχω διαβασει απειρα πραγματα σε περιοδικα ταινιες και ιντερνετ.

    Το οτι το ενα οπλο δεν σκοτωνει και το αλλο σκοτωνει ειναι αν μην τι αλλο κουβεντα ανθρωπων που ειναι του <καφενειου> της <βρωμας-φημης> και γενικα ανθρωπων που δεν γνωριζουν απο οπλα και την πραγματικοτητα πως εχει.Απλα ακουνε κατι και το αναπαραγουν.

    Καποτε βγηκαν τα φαμπαρμ με την σουπερ ντουπερ καννη και εγινε μια δοκιμη και το μπενελλι με ιδιο φυσιγγιο περασε πιο πολλα φυλλα στον καταλογο απο την ιδια αποσταση και με το ιδιο τσοκ εννοειται.

    Τωρα το οτι οπως με ολα τα αντικειμενα εκμεταλευονται το χουι μας και μας τα παιρνουνε χοντρα ετσι και με τα οπλα δινουμε 1,5 χιλιαρικο για 3 κιλα σιδερο ειναι σιγουρα υπερτιμολογηση που ομως εχει αγοραστικη ζητηση σε αυτη την τιμη και μεγιστοποιει το κερδος απο οτι αν πουλιοταν φθηνοτερα και σε μεγαλυτερες ποσοτητες.Οσον αφορα τα δυο οπλα το μπενελλι ειναι κατασκευαστικα μακραν καλυτερο απο οποιοδοιποτε αλλο αυτογεμες και σε σχεδιο και σε ποιοτητα και σε υλικα κατασκευης.Το μπερετακι καλο ειναι απροβληματιστο αλλα αφου υπαρχει το αυτοκινητο γιατι να πας με τα ποδια ?Το αποτελεσμα ειναι το ιδιο αλλα γιατι να παρει καποιος ενα κατασκευασμα που δινει το ιδιο αποτελεσμα αλλα με χειροτερα ολα τα παραπανω χαραχτηριστικα μια κατασκευης ?

    Βεβαια λογο σχεδιου η ανακρουση σε ενα μπενελλι ειναι λιγο μεγαλυτερη αλλα αυτο ειναι κατι που ενδιαφερει ατομα που πασχουν απο καποια παθογενεια στα ακρα και δεν αντεχουν την μηδαμινη παραπανω ανακρουση.

    Τα εχω ριξει και τα δυο και εδιωξα το ενα και κρατησα το αλλο.ΚΑθαριζει με ενα περασμα χωρις μαυριλες και σκουριες στην βαλβιδα που θελει υποχρεωτικα λυσιμο καθε λιγο γιατι σκουριαζει και γενικα πολυς λογος για το τιποτα για το μπερετα αφου εχουμε και μια αντιπροσωπεια που μεγενθυνει τις τιμες με μηχανημα του προκρουστη.

    Επισεις θα πω οτι δεν μ’αρεσει να κουβαλαω ακριβα οπλα στον κυνηγοτοπο οχι μονο για να μην παθουν τιποτε αλλα κυριως επειδη θεωρω ματαιο να κουβαλαω χιλιαρικα μαζι μου για να σκοτωσω τσιχλες την στιγμη που το μαγκιορικο τοζ34 που εχω και κανει 400 ευρω τις κανει σκονη στα 40-45 μετρα χωρις να δειχνει ελεος και διακριση στα φυσιγγια που του βαζω.Παρτε το χαμπαρι σωληνες και ξυλα ειναι το παθος μας.Αλλο ξυλο ειναι σανιδια και αλλο τριανταφυλια με ωραια νερα αλλα στο τελος της ημερας ολα μπορουν καλιστα να χρησιμοποιηθουν για καψιμο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #406283

    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΛΕΤΕ..ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΧΑΛΑΣΕ ΜΙΑ ΥΔΡΟΡΟΗ..ΕΒΑΛΑ ΜΙΑ ΚΑΝΗ ΑΠΟ ΒENELI KAI ΣΩΘΗΚΑ..

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 2,176 έως 2,190 (από 2,589 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων