BENELLI CLUB

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 2,191 έως 2,205 (από 2,589 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Benelli

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #406285

    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΛΕΤΕ..ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΧΑΛΑΣΕ ΜΙΑ ΥΔΡΟΡΟΗ..ΕΒΑΛΑ ΜΙΑ ΚΑΝΗ ΑΠΟ ΒENELI KAI ΣΩΘΗΚΑ..

    BREDA ERMES 2000

    Δηλαδη η καννη απο την ερμης που εχεις δεν σου εκανε η ειναι νομιζεις απο την μπρεντα και δεν ειναι μπενελλι ?Ιδου η ροδος…


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #406287

    periklis_ath wrote:
    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΛΕΤΕ..ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΧΑΛΑΣΕ ΜΙΑ ΥΔΡΟΡΟΗ..ΕΒΑΛΑ ΜΙΑ ΚΑΝΗ ΑΠΟ ΒENELI KAI ΣΩΘΗΚΑ.. BREDA ERMES 2000

    Δηλαδη η καννη απο την ερμης που εχεις δεν σου εκανε η ειναι νομιζεις απο την μπρεντα και δεν ειναι μπενελλι ?Ιδου η ροδος…

    ΑΠΑΝΩ ΣΟΥ…

    ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΤΗΝ ΚΕΡΑΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΙΑ…ΧΑΧΧΑΧΑΧΑ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #406299

    ΚΑθαριζει με ενα περασμα χωρις μαυριλες και σκουριες στην βαλβιδα που θελει υποχρεωτικα λυσιμο καθε λιγο γιατι σκουριαζει και γενικα πολυς λογος για το τιποτα για το μπερετα αφου εχουμε και μια αντιπροσωπεια που μεγενθυνει τις τιμες με μηχανημα του προκρουστη.

    Όχι ότι διαφωνώ κάθε άλλο (στην beretta hellas θέλουν κλωτσιές) αλλά μην μου πεις ότι υπάρχουν benelli που δεν είναι υπερτιμολογημένες? Γενικά ο Έλληνας κυνηγός πληρώνει ακριβά το χόμπι του. Στην ποιότητα δεν θα διαφωνούσα μέχρι και κάποια χρόνια πριν, πλέον όλα έχουν πάρει την κατηφόρα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #406300

    ΕΛΑ ΜΩΡΕ ΜΙΛΑς ΓΙΑ ΟΠΛΑ ΟΙΚΟΛΟΓΩΝ ΤΩΡΑ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #406305

    Χωρίς λόγια Και ελπίζω χωρίς παρεξήγηση

    Κωστα τα εμαθες τα νεα ? οι κανες των Wincester δεν σκοτωνουν , τα οπλα αυτα ειναι για πεταμα , ειναι μονο για να τα κοιτας και τιποτα αλλο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #406310

    ΜΠΕΦ wrote:
    ΚΑθαριζει με ενα περασμα χωρις μαυριλες και σκουριες στην βαλβιδα που θελει υποχρεωτικα λυσιμο καθε λιγο γιατι σκουριαζει και γενικα πολυς λογος για το τιποτα για το μπερετα αφου εχουμε και μια αντιπροσωπεια που μεγενθυνει τις τιμες με μηχανημα του προκρουστη.

    Όχι ότι διαφωνώ κάθε άλλο (στην beretta hellas θέλουν κλωτσιές) αλλά μην μου πεις ότι υπάρχουν benelli που δεν είναι υπερτιμολογημένες? Γενικά ο Έλληνας κυνηγός πληρώνει ακριβά το χόμπι του. Στην ποιότητα δεν θα διαφωνούσα μέχρι και κάποια χρόνια πριν, πλέον όλα έχουν πάρει την κατηφόρα.

    Κωνσταντίνος

     

    Διαβασε οπλογνοσια.κομ και θα καταλαβεις τι οπλο υποστηριζω,το εμπροστογεμες….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3430
    ΛΕΩΝ στις #406312

    Πέρι μεσαία σου πιάνει;αχαχαχαχα! :mrgreen:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #406323

    ΜΠΕΦ wrote:

    periklis_ath wrote:
    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΛΕΤΕ..ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΧΑΛΑΣΕ ΜΙΑ ΥΔΡΟΡΟΗ..ΕΒΑΛΑ ΜΙΑ ΚΑΝΗ ΑΠΟ ΒENELI KAI ΣΩΘΗΚΑ.. BREDA ERMES 2000

    Δηλαδη η καννη απο την ερμης που εχεις δεν σου εκανε η ειναι νομιζεις απο την μπρεντα και δεν ειναι μπενελλι ?Ιδου η ροδος… ΑΠΑΝΩ ΣΟΥ…

    ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΤΗΝ ΚΕΡΑΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΙΑ…ΧΑΧΧΑΧΑΧΑ…

    AEK AEK AEK AEK AEK

     

    Αντε και βοηθεια μας Περικλαρα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #406327

    Πέρι μεσαία σου πιάνει;αχαχαχαχα!

    Ένας αλλά ΛΕΩΝ και τσοπάνος του μαντριού

     

    ΜΗΤΣΟ ΜΕΧΡΙ ΜΑΡΟΚΟ ΠΙΑΝΩ..ΑΣΕ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #406330

    anrizoss wrote:
    εγω παντως απο περυσι που παω για τσιχλες με κατι φιλαρακια ,ο ενας με 525 ,ο αλλος με φρανκι φαλκονετ και ο τριτος με ενα cz(τσεχικο οριτζιναλ που δεχεται και καννη ραβδωτη),αθροιστικα και οι τρεις μαζι χτυπανε παντα λιγοτερα πουλια απο οτι εγω μονος μου ,με τον τενεκε μου (μ2)…. σας παραπεμπω και σε ενα σχετικο σχολιο του φιλου μου με το 525 ….ρε συ αυτο το μαυρο το πιστολι οπου το γυρισεις σπερνει θανατο…. στο δε κυνηγι λαγου φετος τουφεκισα 10 λαγους και εχασα εναν μονο….. στα δε τρυγονια το σκορ ηταν : m2 22 κομματια και ολοι οι υπολοιποι 4 κομματια μαζι…… μονιμα πανω τζεμινι πορτινγκ 4 αστρα μετα απο συμβουλη του μακη (blanco) και του αρη τσελα … εμπλοκες μηδεν ,αφλογιστιες μηδεν ,συντηρηση μηδεν ,φυσιγγια απο 24 εως 56 γραμμαρια που εχω ριξει, ολα κανονικα …. παμε τωρα στην παλια μου σουπερ 90 που την κυνηγησα 20 χρονια(τηρω ημερολογιο ετησιο) …. λαγοι 189 ,τρυγονια 523, τσιχλες – κοτσυφια αμετρητα, εμπλοκες μια με φυσιγγι τρια αλφα οπου αποκολληθηκε το καψυλι ,συντηρηση μια φορα το χρονο (λαδωμα ,σκουπισμα ) ,φυσιγγια απο 24 εως 53 γραμμαρια κανονικοτατα, κατασταση μετα απο 20 χρονια ,ολοκαινουρια οπως την πρωτη μερα …. παρακαλω βοηθηστε με να αλλαξω αποψη για την εν λογω εταιρεια ….

    την πουλας την M1 ? και αν θυμαμαι καλα ο πρωτος που εγραψε για τα Gemini με porting στο Αρτεμις και εγινε η μαχη τοτε με τον Prowler , ποιος ηταν ? θυμασαι ?

    την πουλησα βρε δημητρη ……..την πηρε ενας μπαρμπας γουρουνας και τα εχει καψει φετος …………65 κομματια χτυπησανε και τα 32 τα πηρε αυτος με την σουπερ 90 …….

    να πω και κατι για τους φιλους με τις βερεττες ……….αν εγω εγραφα καθε λιγο και λιγακι μια παπαρια για τις βερετττες στο βερεττα club ,και μαλιστα πραγματα τα οποια δεν στεκουν ,δεν θα με χαρακτηριζανε μακακα;;;;;;;;;εσεις γιατι λοιπον επιμενετε να αναπαραγετε μια ιστορια η οποια ειναι σεναριο επιστημονικης φαντασιας ;;;;;;;;αντε τωρα μη με σταναχωρειτε ….πως θα φαω τη προβατινα μου το σ-κ;;;;;; :mrgreen:

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #406335

    (Η κουταμαρα οτι τα βenelli δεν σκοτωνουν βγηκε απο την dream team καταστροφης οπλων απο το 2010 και μετα λογω χοντρης κονομας, της ποιας θυματα επεσαν πολλοι. ) Ειπα να μην ασχολιθω με το θεμα αλλα επιδει ειμαι και εγω θυμα της dream team καταστροφης οπλων να βαλουμε τα πραγματα στη θεση τους,εχω και ενα οπλο βελτιωμενο απο την dream team και σας διαβεβαιωνω οτι το οπλο οχι δεν επαθε τιποτα αλλα και οτι δυσκολα θα βρεθει αντιπαλος του.Ωπιος θελει το παραχωρω για δοκιμη.Αυτα για να μην διαστρεβλωνουμε την πραγματικοτιτα,ειναι κριμα να αδικουμαι καποιους επιδη δεν τους γουσταρουμε,τελος…

    Γιατί δεν μας λες λίγα πράγματα παραπάνω; Τι όπλο είναι; Τι βελτίωση έγινε κτλ κτλ κτλ. Δεν σε ξέρω, δεν με ξέρεις αλλά έχω ακούσει για πάρα πολλές καταστροφές όπλων από αυτήν την dream team. Όπλα που πειράχτηκαν οι κώνοι και γίναν οι κύλινδροι έξτρα φουλ. Όπλα που πειράχτηκαν οι σκανδάλες και με το πάτημα της μίας έχουμε ομοβρωντίες και πολλά άλλα. Το δικό σου όπλο πως και γλίτωσε την καταστροφή;  😎

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #406341

    τι ειναι ρε παιδια αυτη η dream team?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/05/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    151
    george38 στις #406343

    EMEIS ΤΙΣ ΒΕΝΝΕΛΙ ΚΑΤΩ ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ..ΤΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΛΟΥΚΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΑΜΠΕΛΙΑ..

    AEK AEK AEK AEK AEK

     

    +1000 😛

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/06/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    147
    benelli-crioevo στις #406347

    entaxei re paidia min tsakonomaste gia vlakies,ola skotonoyn,ola kala einai,arki na to vazoyme isia.filika panta. 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #406350

    brahamos wrote:
    (Η κουταμαρα οτι τα βenelli δεν σκοτωνουν βγηκε απο την dream team καταστροφης οπλων απο το 2010 και μετα λογω χοντρης κονομας, της ποιας θυματα επεσαν πολλοι. ) Ειπα να μην ασχολιθω με το θεμα αλλα επιδει ειμαι και εγω θυμα της dream team καταστροφης οπλων να βαλουμε τα πραγματα στη θεση τους,εχω και ενα οπλο βελτιωμενο απο την dream team και σας διαβεβαιωνω οτι το οπλο οχι δεν επαθε τιποτα αλλα και οτι δυσκολα θα βρεθει αντιπαλος του.Ωπιος θελει το παραχωρω για δοκιμη.Αυτα για να μην διαστρεβλωνουμε την πραγματικοτιτα,ειναι κριμα να αδικουμαι καποιους επιδη δεν τους γουσταρουμε,τελος…

    Γιατί δεν μας λες λίγα πράγματα παραπάνω; Τι όπλο είναι; Τι βελτίωση έγινε κτλ κτλ κτλ. Δεν σε ξέρω, δεν με ξέρεις αλλά έχω ακούσει για πάρα πολλές καταστροφές όπλων από αυτήν την dream team. Όπλα που πειράχτηκαν οι κώνοι και γίναν οι κύλινδροι έξτρα φουλ. Όπλα που πειράχτηκαν οι σκανδάλες και με το πάτημα της μίας έχουμε ομοβρωντίες και πολλά άλλα. Το δικό σου όπλο πως και γλίτωσε την καταστροφή;

    http://www.youtube.com/user/AltairLusso

     

    Δηλαδη αμα ερθει ενας και σου πει δωσμου τοοπλο σου να στο κανω μυδραλιο να κρατας ενα ταγμα σε εφοδο θα του το δωσεις ?

    Αμα τραβαει ο οργανισμος μας την καζουρα τι μου λες τωρα ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 2,191 έως 2,205 (από 2,589 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων