BENELLI CLUB

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 2,521 έως 2,535 (από 2,589 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Benelli

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #479637

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Chris-Kaz wrote:</div>
    Τελικά ποια είναιτα θετικά

    μονο θετικα εχει Χρηστο , την πουλησες την κουδουνιστρα ?

    Δημήτρη αν εννοείς την αγγελία για την Urika 2 δεν το πουλάω εγώ το όπλο αλλά ο συγκυνηγός μου…


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    21
    tsilosntoulis στις #479694

    Καλησπερα σας φιλοι μου!!Εχω μια benelli super sport και εχω ενα προβλημα αν μπορεσει να με βοηθησει καποιος!!!Οπως ξερετε τα οπλα τις benelli με τις υπερυψωμενες ρίγες εχουνε δυο σκοπευτικα ενα μπροστα και ενα στην μεση τις ριγας για ευθυγραμιση τις σκοπευτικης γραμμης και για ελεγχο πως πρεπει να ριχνουμε.Μετα απο καιρο εχω διαπιστωσει πως το μεσαιο σκοπευτικο εχει μπει μεσα στην ριγα και δεν το βλεπω καθόλου στην σκοπευση μου.προφανως έπεσε μεσα απο τους κραδασμους των βολων.Μπορειτε να μου δωσετε μια λυση πως μπορω να τον σηκωσω στην αρχικη του θεση οπως ήτανε?Γιατι δεν βρισκω καποιο κλειδι η τσιμπιδα να το πιασω εκει μεσα και να το ξεβιδωσω.Τον παρουσιασε καποιον φίλο απο εδω μέσα το ίδιο προβλημα?και πως το έλυσε..Σας ευχαριστω….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #479697

    Καλησπερα σας φιλοι μου!!Εχω μια benelli super sport και εχω ενα προβλημα αν μπορεσει να με βοηθησει καποιος!!!Οπως ξερετε τα οπλα τις benelli με τις υπερυψωμενες ρίγες εχουνε δυο σκοπευτικα ενα μπροστα και ενα στην μεση τις ριγας για ευθυγραμιση τις σκοπευτικης γραμμης και για ελεγχο πως πρεπει να ριχνουμε.Μετα απο καιρο εχω διαπιστωσει πως το μεσαιο σκοπευτικο εχει μπει μεσα στην ριγα και δεν το βλεπω καθόλου στην σκοπευση μου.προφανως έπεσε μεσα απο τους κραδασμους των βολων.Μπορειτε να μου δωσετε μια λυση πως μπορω να τον σηκωσω στην αρχικη του θεση οπως ήτανε?Γιατι δεν βρισκω καποιο κλειδι η τσιμπιδα να το πιασω εκει μεσα και να το ξεβιδωσω.Τον παρουσιασε καποιον φίλο απο εδω μέσα το ίδιο προβλημα?και πως το έλυσε..Σας ευχαριστω….[/quote ] Καλησπερα υπαρχει ειδικο εργαλειο που βγαζει το στοχαστρο μεσα απο την ριγα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    21
    tsilosntoulis στις #479813

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>tsilosntoulis wrote:</div>

    Καλησπερα σας φιλοι μου!!Εχω μια benelli super sport και εχω ενα προβλημα αν μπορεσει να με βοηθησει καποιος!!!Οπως ξερετε τα οπλα τις benelli με τις υπερυψωμενες ρίγες εχουνε δυο σκοπευτικα ενα μπροστα και ενα στην μεση τις ριγας για ευθυγραμιση τις σκοπευτικης γραμμης και για ελεγχο πως πρεπει να ριχνουμε.Μετα απο καιρο εχω διαπιστωσει πως το μεσαιο σκοπευτικο εχει μπει μεσα στην ριγα και δεν το βλεπω καθόλου στην σκοπευση μου.προφανως έπεσε μεσα απο τους κραδασμους των βολων.Μπορειτε να μου δωσετε μια λυση πως μπορω να τον σηκωσω στην αρχικη του θεση οπως ήτανε?Γιατι δεν βρισκω καποιο κλειδι η τσιμπιδα να το πιασω εκει μεσα και να το ξεβιδωσω.Τον παρουσιασε καποιον φίλο απο εδω μέσα το ίδιο προβλημα?και πως το έλυσε..Σας ευχαριστω….[/quote ] Καλησπερα υπαρχει ειδικο εργαλειο που βγαζει το στοχαστρο μεσα απο την ριγα

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΚΣ ΑΧΑΡΝΩΝ

    </div>

    Ευχαριστω αλλα που θα μπορεσω να βρω αυτο το ειδικο κλειδι?Καμια πατεντα δεν υπαρχει με τιποτα αλλο?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    184
    takis1976 στις #479833

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>vagos-benelli1 wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>tsilosntoulis wrote:</div>

    Καλησπερα σας φιλοι μου!!Εχω μια benelli super sport και εχω ενα προβλημα αν μπορεσει να με βοηθησει καποιος!!!Οπως ξερετε τα οπλα τις benelli με τις υπερυψωμενες ρίγες εχουνε δυο σκοπευτικα ενα μπροστα και ενα στην μεση τις ριγας για ευθυγραμιση τις σκοπευτικης γραμμης και για ελεγχο πως πρεπει να ριχνουμε.Μετα απο καιρο εχω διαπιστωσει πως το μεσαιο σκοπευτικο εχει μπει μεσα στην ριγα και δεν το βλεπω καθόλου στην σκοπευση μου.προφανως έπεσε μεσα απο τους κραδασμους των βολων.Μπορειτε να μου δωσετε μια λυση πως μπορω να τον σηκωσω στην αρχικη του θεση οπως ήτανε?Γιατι δεν βρισκω καποιο κλειδι η τσιμπιδα να το πιασω εκει μεσα και να το ξεβιδωσω.Τον παρουσιασε καποιον φίλο απο εδω μέσα το ίδιο προβλημα?και πως το έλυσε..Σας ευχαριστω….[/quote ] Καλησπερα υπαρχει ειδικο εργαλειο που βγαζει το στοχαστρο μεσα απο την ριγα

    <hr>
    <div class=»bbp-reply-signature»>
    ΚΣ ΑΧΑΡΝΩΝ

    </div>

    Ευχαριστω αλλα που θα μπορεσω να βρω αυτο το ειδικο κλειδι?Καμια πατεντα δεν υπαρχει με τιποτα αλλο?

    Ο vagos-benelli1 ειναι οπλουργος και εχει τα ειδικα εργαλεια για την καθε περισταση!!το τηλεφωνο του 6976641608,να πας απο κει να στο φτιαξει,γιατι μονος σου ειναι δυσκολο και θα ρισκαρεις!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #480049

    ειμαι ετοιμος για αγορα μιας μπενελλι , θελω τα φωτα σας,ειμαι μεταξυ rafaello crio 66cm(10εκιας) η για DE LUXE 66CM, πειτε μου τα συν και τα πλυν γιατι εχω μπερδευτει, ευχαριστω πολυ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    95
    manthos73 στις #480105

    Φιλε ΒΙΚ καλημερα,γνωριζω πολυ καλα την Rafaello crio γιατι την εχει ο κουμπαρος μου και ειναι ΟΠΛΑΡΑ,απ’οσο ξερω οι διαφορες τους ειναι στο φινιρισμα και οτι η crio εχει κρυογενη καννη ενω στην αλλη μονο τα τσοκακια ειναι κρυογενη.Παντως μιλαμε για BENELLI οποτε κορυφη στα οπλα αδρανειας.Εμενα παντως μου αρεσει η crio πιο πολυ,ειναι πιο μοντερνα ενω η deluxe ειναι πιο κλασσικη με τα σκαλισματα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #480114

    Βίκτωρα τις επώμισες και τις δυο; Αν ναι να επιλέξεις αυτήν που σου “έκατσε” καλύτερα… 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    197
    airman στις #480312

    Καλησπερα και απο μενα,εκκολαπτομενος benellakias μαλλον και γω,καθοτι τις επομενες μερες μπαινω στο club με μια supersport 76 εκ. καννη.
    Αν καποιος εχει το ιδιο οπλο,ευπροσδεκτη καθε γνωμη,αποψη,παρατηρηση,σχολιασμος!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #480341

    μπαινω στο club με μια supersport 76 εκ. καννη.

    εισαι τυχερος φιλε , καλοριζικο το οπλο , αγορασες το καλυτερο αυτογεμες οπλο της αγορας με μεγαλη διαφορα από όλα τα αλλα και σε βλητικες επιδοσεις – αξιοπιστια αλλα και σε ομορφια , το ειχα αγορασει αυτό το οπλο όταν πρωτοβγηκε στην αγορα , το εχα παρει πρωτος στην πολη μου όταν ακομα το ειχαν παρουσιασει τα κυνηγητικα περιοδικα , καψουρα κεραυνοβολα , και πολύ τρελο μωρο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    21
    tsilosntoulis στις #480413

    μπαινω στο club με μια supersport 76 εκ. καννη.

    εισαι τυχερος φιλε , καλοριζικο το οπλο , αγορασες το καλυτερο αυτογεμες οπλο της αγορας με μεγαλη διαφορα από όλα τα αλλα και σε βλητικες επιδοσεις – αξιοπιστια αλλα και σε ομορφια , το ειχα αγορασει αυτό το οπλο όταν πρωτοβγηκε στην αγορα , το εχα παρει πρωτος στην πολη μου όταν ακομα το ειχαν παρουσιασει τα κυνηγητικα περιοδικα , καψουρα κεραυνοβολα , και πολύ τρελο μωρο

    οντως οπλαρα φίλε και εγω το εχω σε 71cm!!Exω στην κατοχη μου αλλα 8 οπλα σαν και αυτο κανενα ειδικα βλητικα δεν υπαρχει!!!!μακραν απο τα αλλα θα το δεις και εσυ στην πορεια.Το μονο που με ξενερωσε ειναι η φαβες του ειναι πολυ ευαισθητες και με το παραμικρη γρατσουνια ξεφαβει και το garbon με το καιρο αρχιζει να ξεφλουδιζει.Καλα αυτα με τον καιρο το ριχνεις ενα βαψιμο και ολα οκ!!Τωρα σε μενα εχει μπει μεσα το μεσαιο σκοπευτικο και δεν εω τροπο να το πιασω και να το ξεβιδωσω να το φερω στην αρχικη του θεση.Κατα τα άλλα αστο πολυβολειο είναι!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    60
    vaggosss στις #480418

    Εκτος απο το Porting εχει αλλη διαφορα απο την crio comfort?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    197
    airman στις #480421

    Εκτος απο το Porting εχει αλλη διαφορα απο την crio comfort?

    http://www.kirgias.gr/default.asp?page=detailview&CID=1&MID=1&langid=316&PID=354
    http://www.kirgias.gr/default.asp?page=detailview&CID=1&MID=1&langid=316&PID=346
    Εδω μπορεις να δεις τις διαφορες…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    60
    vaggosss στις #480422

    Μια ερωτηση παιδια.μου εδωσε ενας φιλος ενα τσοκ briley skeet για αυλο 18.4 εσω-εξω(7εκ μεσα και 2εξω).Αν το βαλω στην vinci μου με αυλο 18.5 το τσοκ θα ειναι σχεδον σαν το 4αρι το μανατο?Επισης θα εχει καθολου διαφορες βλητικα?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #480423

    Μια ερωτηση παιδια.μου εδωσε ενας φιλος ενα τσοκ briley skeet για αυλο 18.4 εσω-εξω(7εκ μεσα και 2εξω).Αν το βαλω στην vinci μου με αυλο 18.5 το τσοκ θα ειναι σχεδον σαν το 4αρι το μανατο?Επισης θα εχει καθολου διαφορες βλητικα?

    Ουσιαστικα ειναι ενα 4αρι οπως ειπες ,κανε ομως και εναν ελενχο και μετρησε με ενα παχυμετρο το κατω μερος του τσοκ .Τις διαφορες θα τις δεις μονο με δοκιμες

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 2,521 έως 2,535 (από 2,589 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων