BENELLI CLUB

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 2,566 έως 2,580 (από 2,589 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Benelli

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2019
    Αρ. μηνυμάτων:
    46
    Γιάννης Κυνηγος στις #521127

    ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΗΣΕΙ brain bel ΣΕ ΣΟΥΠΕΡ ΣΠΟΡΤ ΜΠΕΝΕΛΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2019
    Αρ. μηνυμάτων:
    46
    Γιάννης Κυνηγος στις #521128

    ΚΑΙ ΚΑΡΣΟΝ ΜΟΝΤ ΠΡΙΝ ΤΟ ΤΟΥΦΕΚΙΣΩ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #521131

    Γιάννη εγω το έχω το bell στο 828 και στη Vinci. Με 28 γραμμάρια νο9 μέχρι τα 20-25 μέτρα σαρώνει κυριολεκτικά. Για να μην πάρεις το πουλί πρέπει να είσαι τελείως εκτός στοχου. Γενικά από το πάντρεμα των brain με τα benelli μου είμαι πολύ ικανοποιημένος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2019
    Αρ. μηνυμάτων:
    46
    Γιάννης Κυνηγος στις #521134

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    58
    εκηβόλος στις #523582

    τι γνωμη εχετε για Μπενελι Μοντεφελτρο συνθετικη προσφορας???

    παραπονα προβληματα???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3430
    ΛΕΩΝ στις #523583

    Αξίζει, κανένα πρόβλημα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    3
    panagiwths στις #523586

    Καλησπέρα κ από μένα.κάτοχος μιας vinci εδώ κ 1,5 χρόνο…απόλυτα ικανοποιημένος κ θεωρώ άριστη σχέση απόδος-τιμής!αν έχεις τη δυνατότητα κοίτα κ αυτή την επιλογή!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    58
    εκηβόλος στις #523595

    Αξίζει, κανένα πρόβλημα.

    Ευχαριστώ πολύ, έχεις ιδίαν άποψη φίλε Λέων; με έχουν φοβίσει λίγο κάποια πράγματα που έχω διαβάσει-ακούσει-δει στο Υ/Τ για εμπλοκές στις Μπενέλι προσφοράς.

    Καλησπέρα κ από μένα.κάτοχος μιας vinci εδώ κ 1,5 χρόνο…απόλυτα ικανοποιημένος κ θεωρώ άριστη σχέση απόδος-τιμής!αν έχεις τη δυνατότητα κοίτα κ αυτή την επιλογή!

    ευχαριστώ πολύ Παναγιώτη, δε με βολεύει η υπερυψωμένη ρίγα, δεν την έχω συνηθίσει, γι’ αυτό δεν κοιτώ και Μ2. Βίντσι προσφοράς έχεις αγοράσει;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    3
    panagiwths στις #523596

    Καλημέρα.ναι από την τελευταία έκθεση που έγινε.ως τώρα κανένα πρόβλημα είμαι πολύ ευχαριστημενος.για το μέλλον θα δούμε…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3430
    ΛΕΩΝ στις #523629

    Εκηβόλε, έχω κάτι δεκαετίες Benelli. Super Black Eagle πρώτα κι εδώ και 13 χρόνια Supersport. Απροβλημάτιστα….. Πριν δέκα μέρες πήγα στον οπλουργό μου, vagos-benelli, να πάρω ένα τσοκ που μου έφτιαξε. Μου λέει, για φέρε να της ρίξω μια ματιά. Την έλυσε όλη. Μετά 13 χρόνια συνεχούς χρήσης, το ελατήριο πίσω είχε πέσει μια σπίρα σε σχέση με το καινούργιο……Αν έπαιρναν όλοι Benelli, θα ήμασταν άνεργοι οι οπλουργοί, μου είπε.

    Οι καλύτεροι πελάτες του αυτοί με την ακατανόμαστη…..ιδίως 390,391, Α400 κλπ.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #523634

    Μιά φορά κι έναν καιρό, πρίν κανένα μισό αιώνα περίπου υπήρχε μια εταιρεία κατασκευής όπλων ονόματι BENELLI ARMY.

    Επειδή όμως δεν πήγαινε καλά εμπορικά και οικονομικά,την έφαγε ο …..κακός λύκος.

    Εκτοτε ανήκει στην ….ακατονόμαστη χαχαχαχαχ..BERETTA HOLDING..και όπως

    καταλαβαίνετε ότι προιόν κρατάτε στα χέρια σας με το όνομα BENELLI , δεν είναι

    τίποτα άλλο παρά ένα ακόμη κατασκεύασμα της……ακατονόμαστης….!!!!

    Θέλω να πιστεύω ότι ήσασταν γνώστες της ιστορίας της BENELLI και κάνατε………

    bulying σε κάτι φιλαράκια μας.

    Γιά όσους τέλος πάντων δεν ήξεραν,συγνώμη που τους χάλασα το αφήγημα.

    Θεωρώ πάντως ότι όλα τα κυνηγετικά προιόντα θα πρέπει να αγοράζονται με

    εμπορικά και ποιοτικά κριτήρια και όχι με… οπαδικά.

    Υγεία και υπομονή σε όλους μας και ιδιαίτερα στους τσιχλάδες………..

     

    ΛΟΥΚΑΣ.

     

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    58
    εκηβόλος στις #523645

    ΛΕΩΝ ευχαριστώ πολύ και χρόνια πολλά.

    Λουκά δεν έχεις κι άδικο νομίζω.

    Για να δούμε λογικά αυτό το όπλο θα είναι το δώρο του Άη Βασίλη φέτος…

    Τσίχλες να έχει και όλα καλά… 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3430
    ΛΕΩΝ στις #523652

    Εκηβόλε ευχαριστώ για τις ευχές. Το μόνο καλό που έκανε η ακατανόμαστη, είναι ότι άφησε την Benelli να λειτουργεί, παράγοντας τα ποιοτικά όπλα όπως πριν. Η ίδια δε, γύρισε στην έστω παλιά τεχνολογία της Benelli (Vitoria, Bellmonte)……γιατί άραγε;

    Η ποιοτική υπεροχή της Benelli, χρόοονια τώρα στηρίζει τα κέρδη της ακατανόμαστης.

    Άλλωστε πως γίνεται μια εταιρία 50 ετών να ξεπερνά σε πωλήσεις τη….μητρική… που έχει ζωή 500 χρόνια; Και δεν είναι η τιμή, το ξέρετε αυτό, γιατί εύκολα γίνεται η σύγκριση…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #523656

    Ακούς διάφορους να λένε τα benelli δεν κόβουν μακριά και είναι σκορποσκαγιαστρες. Δεν θα βάλω τον εαυτό μου στην εξίσωση αλλά όποιος θέλει ας έρθει να κάτσει δίπλα στον ξάδερφο μου που έχει μια 123 και στον φίλο μου τον Μήτσο με μια crio. Να δει πόσο σκορπανε να σκάγια και πόσο δεν κόβουν και να δουμε αν θα βάλει τα γέλια η τ κλάματα!!! Όσον αφορά εμένα θα πω ότι έχω το black eagle απο το 2002. Έχει ρίξει δεκάδες χιλιάδες φυσίγγια χωρίς καμία υπερβολή και ούτε βελόνα δεν του έχω αλλαξει. Η μόνη εμπλοκή που έπαθε ηταν με ένα στραβό φυσιγγι tordo!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    127
    dimitris36 στις #523658

    Καλησπέρα φίλοι μου. Το κυνήγι που κάνω είναι κατα 90% περπατητο τσίχλας και το υπόλοιπο καρτέρι για τσιχλοκόστιφα και φάσσες. Αποφάσισα να αγοράσω καραμπίνα και οι φίλοι μου, μου προτείναν Benelli, για να μην έχω εμπλοκές. Το μόνο που δεν ξέρανε είναι αν βγαίνουν οι κάνες τόσο καλές όσο τα παλαιότερα μοντέλα, γιατι τις παλιές λέει τις εφτιαχνε η Breda, δεν ξέρω αν ισχύει. Βρήκα μια προσφορά και θα ήθελα την γνώμη σας αν αξίζει για να πάω να την επομίσω: VINCI ΜΑΤ, Καραμπίνα BENELLI https://www.kalkantzakos.com/Product/1146/vinci-mat,-karampina-benelli

    Αν όλα καλά, τι μήκος κάνης να δοκιμάσω; Ευχαριστώ εκ των προτέρω.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 2,566 έως 2,580 (από 2,589 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων