Σπορέλαιο αντί για DIEZEl

Επισκόπηση 7 δημοσιεύσεων - 16 έως 22 (από 22 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1598
    Παναγιωτης στις #281266

    Tωρα ειπαις τη λεξη κληδι , που θα βρησκεις τωσα τυγανολαδα ?
    Και φαντασου οτι αν το κανει ενας θ ακωλουθησουν και αλλοι , εκει να δεις υστερα τι τιμη θα παει το τυγανολαδο και ποσο δισκολοβρηστο θα γινει , γιατι πωσα λιτρα λαδι θα χρισημοπιοι για την κουζηνα του καθημερινα .

    :lol: ετσι ακριβως


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #181592

    Δέν έχω κάποια ιδιαίτερη γνώση για το θέμα αλλά φέτος εδώ στην περιοχή μας καλλιεργήθηκαν χιλιάδες στρέματα ηλιόσπορου και από όσο μου είπαν προοριζόταν για καύσιμο…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #181606

    http://www.parsel.uni-kiel.de/cms/fileadmi…lGr-Teacher.pdf

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #181670

    http://www.off-road.gr/index.php?name=PNph…p=182461#182461

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/07/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    40
    Nick στις #514178

    Αν και το θέμα είναι πολύ παλιό, επιτρέψτε μου για πιμορφωτικούς λόγους να αναφέρω ότι.

    Ο κινητήρας του Diesel ήταν φτιαγμένος για να λειτουργεί με φυτικό λάδι.

    Κατά την μετάβαση του απο το λονδίνο (αν δεν κάνω λάθος) μέχρι το γραφείο κατωχήρωσης πατέντας, τον βρήκαν πνιγμένο στό κανάλι. (εντελώς τυχαίο).

    Κατά τα άλλα.

    Δημιουργούμε υπολογιστές τεράστιας επεξεργαστικής ισχύς, δημιουργούμε “ρομποτάκια” τόσο μικρά που δεν είναι ορατά στο μάτι (nanites), γνωρίζουμε πλήρως την δομή και λειτουργεία του DNA, δημιουργούμε τεχνητώς ζωή, δημιουργούμε “κλωνοποιημένους” ανθρώπους, “έχουμε πάει στο φεγγάρι”, προγραμματίζουμε ανθρώπινο DNA, αλλά κατά τα άλλα, έχουμε μείνει στο πετρέλαιο και στην κίνηση με πιστόνι.

    Κάτι μου λέει οτι τα οχήματα αντιβαρύτητας θα εμφανιστούν όλως τυχαίως όταν τα τελειώσει το πετρέλαιο. (αν τότε ζούμε)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/08/2018
    Αρ. μηνυμάτων:
    7
    ampetros στις #514374

    Δέν έχω κάποια ιδιαίτερη γνώση για το θέμα αλλά φέτος εδώ στην περιοχή μας καλλιεργήθηκαν χιλιάδες στρέματα ηλιόσπορου και από όσο μου είπαν προοριζόταν για καύσιμο…

    <hr />

    Χρήστος Κομοτηνή

    Προς Φλωρινα προ διετιας ειχα δει πολλα στρεμματα ηλιοσπορο που μου ειπαν παει για βιοντιζελ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/10/2019
    Αρ. μηνυμάτων:
    1
    felixpoole στις #519376

    Δέν έχω κάποια ιδιαίτερη γνώση για το θέμα αλλά φέτος εδώ στην περιοχή μας καλλιεργήθηκαν χιλιάδες στρέματα ηλιόσπορου και από όσο μου είπαν προοριζόταν για καύσιμο… run 3<hr />

    Χρήστος Κομοτηνή

    Προς Φλωρινα προ διετιας ειχα δει πολλα στρεμματα ηλιοσπορο που μου ειπαν παει για βιοντιζελ…

    Ενδιαφέρον…

Επισκόπηση 7 δημοσιεύσεων - 16 έως 22 (από 22 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων